Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bajaj Yetkili Servis Bakım Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 lik değil mi seninki? Nasıl 2 litre alıyor ya benimki 3 litre alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Youtube'da her şeyin videosu var. Atla deve değil halledersin her şeyini.
    Ben motoru garaja koyarken kilitlemeye eriniyorum üstat, hiç uğraşmama valla,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Şu diskleri garantiden değiştirebilirsem değiştireyim de sonrasında kendi bakımımı kendim yaparım.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün km dolmamasına rağmen sırf yağ biraz karardı diye(bir de önceki bakımda yarı sentetik yağ koyuldu, tam sentetiğe geçmek istiyordum.) bakımını yaptırdım. Sadece yağ ve yağ filtresi değişti ve alınan ücret 1400₺. Honda servisinde yağ, yağ filtresi, Amortisör yağı, fren hidroliği, antifriz değişimine 1300₺ ödeyen bir arkadaş vardı. Acaba liste fiyatının üzerinde de olsa parayı basıp Honda mı alsaydık?(hırbonen görmesin) Garanti benim için(bajaj için) önemli bir konu olduğu için bakımı serviste yaptırmak zorundayım.
    Hocam honda servisinde o dediklerinizi 1300 e yaptirmaniz mumkun degil yanlis hatirliyor olmalisiniz. Gecen subatta bakim+fren hidroligi degisimi icin yaklasik 2200 tl fiyat vermisti Honda bana.

4 saat servis suresi olacagini soylemisti sakaci arkadas.. Ben disarda 800 tl ye halletmistim.

Heleki suan parca fiyatlari habire artarken o yazdiklarinizi Hondada 3000 tl den asagi halledemezsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam honda servisinde o dediklerinizi 1300 e yaptirmaniz mumkun degil yanlis hatirliyor olmalisiniz. Gecen subatta bakim+fren hidroligi degisimi icin yaklasik 2200 tl fiyat vermisti Honda bana.

4 saat servis suresi olacagini soylemisti sakaci arkadas.. Ben disarda 800 tl ye halletmistim.

Heleki suan parca fiyatlari habire artarken o yazdiklarinizi Hondada 3000 tl den asagi halledemezsiniz.
    Cb250 r icin asagi yukari yazayim;
    yag ve hava filtresi:450-500
    1.5 litre yag 300-350
    sogutma sivisi 150-200
    amortisor yagi kecesi, fren hidroligi tapasi pulu zarti zurtu ve min 4 saat iscilik de eklersek cikan sonuc biraz korkutucu oluyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benim de domi km 2500 oldu. bir dahaki bakım 5000de. ilk bakımı 500de yaptım. tam 2000km oldu.
    yağ değiştirmeye gidicem. ama bu 7 temmuzda 4 günlük istanbul-samsun turum var arkadaşla. yağ değişimi dışında başka bir şey yaptırmalı mıyım? bir yağa da iyi para alırlar

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bajaj ise gayet normal.tamamen saplamaya dayalı bir servis ağı var çünkü bajaj aldıysan servis işlerini bilmen lazım özel yada kendin biliyor olman lazım.ben 2021 mt09 u 2 ay önce 1400 tl verdim yıllık bakım ücretine var sen düşün bajajı.adamların hesap zaten motor işine ilk girmiş olan tayfaya geçirmek üzerine kurulu.işi bilen ya kendi ustasına yada kendisi yapıyor zaten.arkadaşımda dominar almıştı birlikte yağ değişimini yapmıştık 3 4 sene öncesinden bahsediyorum.o zaman mt07 im vardı aynı paraya çıkıyordu dominar serviste.ha bu yamaha fiyatları artık beni tanıdıkları için biraz bana özel bir fiyat ok ama varsın 200 300 üstü olsun dominar pulsar ile koskoca mt09 un servis ücreti aynı OLAMAZZZ..
    sitede yazan fiyatlar max alınabilicek tavsiye edilen tutarlar

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj ise gayet normal.tamamen saplamaya dayalı bir servis ağı var çünkü bajaj aldıysan servis işlerini bilmen lazım özel yada kendin biliyor olman lazım.ben 2021 mt09 u 2 ay önce 1400 tl verdim yıllık bakım ücretine var sen düşün bajajı.adamların hesap zaten motor işine ilk girmiş olan tayfaya geçirmek üzerine kurulu.işi bilen ya kendi ustasına yada kendisi yapıyor zaten.arkadaşımda dominar almıştı birlikte yağ değişimini yapmıştık 3 4 sene öncesinden bahsediyorum.o zaman mt07 im vardı aynı paraya çıkıyordu dominar serviste.ha bu yamaha fiyatları artık beni tanıdıkları için biraz bana özel bir fiyat ok ama varsın 200 300 üstü olsun dominar pulsar ile koskoca mt09 un servis ücreti aynı OLAMAZZZ..
    sitede yazan fiyatlar max alınabilicek tavsiye edilen tutarlar
    mt09 hava ve yag filtresi suan en az 1000 tldir. Kac litre yag aliyor bilmiyorum ama yag fiyati, isciligi derken 1400 nasil oluyor vallahi anlayamadim

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Cb250 r icin asagi yukari yazayim;
    yag ve hava filtresi:450-500
    1.5 litre yag 300-350
    sogutma sivisi 150-200
    amortisor yagi kecesi, fren hidroligi tapasi pulu zarti zurtu ve min 4 saat iscilik de eklersek cikan sonuc biraz korkutucu oluyor
    Ben değil @Robinson_c yaptırmış. Onun konusunu gördükten 2-3 gün sonra ben de bakım yaptırdım, o yüzden açtım konuyu. Bu konuya da yazdı zaten.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    An itibariyle Dominar 250 için motor yapıldıktan sonra bakıma geldim, sadece yağ ve yağ filtresi değişimi 690 TL. Yağ olarak Castrol koydular.

Motosikleti
    mt09 hava ve yag filtresi suan en az 1000 tldir. Kac litre yag aliyor bilmiyorum ama yag fiyati, isciligi derken 1400 nasil oluyor vallahi anlayamadim
    Ok tamam ama o fiyat sana bana olan fiyat.servis için 500tl olan mal 150 200tl falandır.sana 500e satacakki kar edicek adamlar.bundan 3 4 sene öncede dediğim gibi mt07 ile dominar 400 bakım ücretleri kafa kafayaydı.bajaj servis ücretleri konusunda facia dır

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öz Güven Özel Servis

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Ben rodaj bakımına 1200tl verdim
    Yağ ve filtre yağ da 10w40 yarı sentetik
    Fiyatlar yapılan ise göre fahiş ama onlar tarafından dusununcede işçilik artık yerli iş veren için gerçekten pahalı ve asgari ücrete çalıştıracak çırak dahi zor ustanın aldığı parayı siz düşünün maalesef ülkedeki denklem bozulduğu için normal sonuçta çalışanın maaşı sigortası yemeği çıkacak patron kâr edecek
    Olan yine vatandaşa olacak

Yıllık bakımda Yamaha servis sadece yağ değiştiriyor başka bir şey yok. Yağ filtresi de değişelim demediğiniz sürece ellemezler, fiyata da 400 lira eklenir. 3.2 litre yağ ve tapa pulu. Gerisi işçilik.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Türkiye şartlarında herkes bakımını kendi yapmalıdır. Yağ, yağ filtresi, buji ve hava filtresi değiştirmek çocuk oyuncağı.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarında herkes bakımını kendi yapmalıdır. Yağ, yağ filtresi, buji ve hava filtresi değiştirmek çocuk oyuncağı.
    Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, fren hidrolikleri ve soğutma sıvısını kendim youtube dan bakarak çözdüm. Bujiler bir tek sıkıntı o da cehennem çukuru gibi derinde olduğu için özel mıknatıslı uzun buji anahtarı lazım. Gerçi 20000 bakımında iridyum taktırdım sonraki sahibi düşünsün onu da

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Konuya biraz baktım da ne güzel fiyatlar ya, ben yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişimine 3000TL ödedim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, fren hidrolikleri ve soğutma sıvısını kendim youtube dan bakarak çözdüm. Bujiler bir tek sıkıntı o da cehennem çukuru gibi derinde olduğu için özel mıknatıslı uzun buji anahtarı lazım. Gerçi 20000 bakımında iridyum taktırdım sonraki sahibi düşünsün onu da
    İridyum olsa dahi belli bir km'de bir tırnak aralığı kontrolü ve/veya temizlik yapmak gerekiyormuş.

Motosikleti
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya biraz baktım da ne güzel fiyatlar ya, ben yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişimine 3000TL ödedim.
    valla fiyatlar gayet normal o konuda bir sıkıntı yok.tabi bazılarına hala yüksek geliyor bakım ücretleri sıkıntı bazı markaların ederinden çok istemesi bir denge olmaması.700 bin liralık motora 3000tl bakım ödediyseniz 2300cc olmasınısı hesaba katarsak BEDAVAYAA yaptırmışsınız.şu an en kötü otomobilin serviste yağ değişim ücreti 4000 tl 5000tl civarları.neredeyse 4te1 fiyatına yapılıyor motosikletler.yakında onlarıda bir güncellerler yakında dediğimde temmuzda 2000tl altına zor yapılır bu işler

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz aslan besliyoruz, sen ejderha besliyorsun. Olsun o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum olsa dahi belli bir km'de bir tırnak aralığı kontrolü ve/veya temizlik yapmak gerekiyormuş.
    Sonraki zincir/dişli değişiminde(yakın zamanda yenilendi) baktırırım daha 5-6 bin km oldu bujileri değişeli.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)