Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 cc motora açık hava filtresi takmak ne kadar mantıklı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    Motorum mondial 150mg superboy açık hava filtresi takmak istiyorum ama aklımda bir kaç soru var.Bundan çok fazla verim alamayacağımın farkındayım fakat amacım rampalarda biraz daha canlı olsun motor.genelde tozlu topraklı yerlerde kullanıyorum.Bir tavsiyeniz veya öneriniz vs. varmıdır şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Amacın bu olmasaydı tak geç mantığı yok bu işin derdim, ama sen bir şey bekliyorsun o filtreden.
    Benim eski motorumda da K&N filtre vardı, bunda da BMC filtre var, kutu içi aynı şekilde. Bunu yapmaktaki tek amacım her filtre değişiminde bir Dünya para vermemek. Ama bir faydası olmayacağını da biliyorum.

Açık filtre uygulayacağın için belki psikolojik de olsa sana canlanmış gibi gelebilir ama toz toprak yerdesin açık filtre daha da fazla maruz kalmasına neden olacak.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Açık hava filtresi takıldığı zaman pekte bir şey değişmiyor tek değişen şey motordan gelen emiş sesi, o sesde sizi sadece psikolojik olarak tatmin eder o kadar. Açık hava filtresi tozlu yollarda kullanmak için hiçte uygun değildir, normal filtreye göre toz alma oranı daha yüksek olduğundan dolayı uzun sürede silindir ve segmanları aşındıracağı için yağ yakma durumunu görebilirsiniz. Düşük hacimli motosiklette en çok farkına vardığım şey subap ayarının önemi, subap ayarı iyi olduğu zaman motosikletin çekişi çok daha artıyor. Bana kalırsa motosikletinizi stok halde kullanmanız en sağlıklısı ama performans artsın istiyorsanız silindir ve pistonu büyülterek verim alabilirsiniz.

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    yani bir şey bekliyorum ama 150cc lik bir çin malı ne kadar katkı alabilir bu filtreden motora zararı vs olur mu onu da bilmiyorum hiç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

peki filtreyi sık sık temizlersem zaten motoru yılda 2 ay kullanıyorum veya kullanmıyorum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Engees adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bir şey bekliyorum ama 150cc lik bir çin malı ne kadar katkı alabilir bu filtreden motora zararı vs olur mu onu da bilmiyorum hiç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

peki filtreyi sık sık temizlersem zaten motoru yılda 2 ay kullanıyorum veya kullanmıyorum.
    Açık hava filtresini istediğiniz kadar temizlesenizde yine o toz alacaktır çünkü yapısı böyle, hiç böyle değişim yapmadan normalini kullanmanız çok daha sağlıklı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    tek açık hava filtresi ile olmuyor ki o iş..

egzoz değişecek, yakıt-hava karışımı değişecek, ta ondan sonra bi fark olursa olur; ama 150'lik motorda 2 beygiri görmez değişim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Selamlar, orijinalini degistirmeyin verim alamazsiniz hatta motorun gücü bile düşebilir. Ben yaptım zamanında faydası olmadı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tozlu topraklı yerlerde kullanıyorum yazmışsın ve açık hava filtresi takacaksın ! hiçbir fayda sağlamayacağı gibi silindir piston ve segmanlara zarar verirsin , kısa sürede kompresyon azalacak sonrada yağ yakmaya başlarsın , yokuşta performansı artırmak ve toz topraktan daha az etkilenmek için mevcut fitreye elyaf bez sar ve buji tırnak aralığını 0,15 mm daralt , karter havalandırma borusundaki subapı yaz mevsiminde çıkar sonra gel sonucu yaz ;)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    peki filtre takacak olsam kaç mm almam gerekir

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Abicim , filtreyi takmayı kafana koyduysan madem, serverı neden mesgul ediyorsun yakışıklı kardeşim benim ? Takayım mı diye öneri istiyorsun .. 4 kişi takma , 1 kişi de takma ama şunu yapabilirsin diyor.. Son cumlen, "peki takacak olsam kac mm alayım" oluyor ..

Ha bence tak kesinlikle, faydasını görürsün.. Takma diyenlere kulak asma .. yapay zeka botu bunların alayı.
    espresso, killingroad ve berk_cglr bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    motosiklette tutulan belli başlı spor modeller hariç spor hava filtresi üretilmiyor.superboy 150 için yoktur.bulsan taksan sana tek getirisi tok ses olur

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    karbüratör ve ya enjeksiyonun hava emiş girişini ölç kaç cm yada mm ise ona göre alman lazım ses harici ve belki top speedde bir 5 km harici bir ekstran olmaz ama hava filtresin takınca yüzde yüz karbüratörlüyse tabi hava yakıt ayarını ve ana jet ayarını yaptır bir işe yarasını bir de nacizane arada subap ayarlarını yap gidşi fark eder düşük cc de bunlar
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alabildiğin kadar.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    150 cc motorun 151 cc olur en fazla,
    onu da yediği tozla 1 ayda 140 cc ye düşer

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    tamam kızmayın hemen ya sadece merak etmiştim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)