Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Statör bulamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Newlight 125 Pro - Rks Rk 150
    Merhabalar rks rk 150 motora sahibim statörüm arızalı üretimi olmadığı için yedek parça sıkıntısı da mevcut üzerinden çıkan statör 8li 4 fiş internet üzerinden herhangi bir cg statörü 8li 4 fiş olarak alsam uyar mı sıkıntı yaşarmıyım alırken başka birşeye dikkat etmelimiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Statör bulamazsanız sanayide bobinajcıda sardırabilirsiniz bilginiz olsun. Ben 2 defa sardırdım geçmişte.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ağam burdakiler uğraşmazlar öyle işlerle :( 1 ay önce jeneratör elektrik vermeyi kesmişti 5 bobinajcı gezdim hepsinin cevabı olumsuz oldu

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Merhaba. Bende 150 cc karbüratörlü Peugeot Django'dan çıkma sağlam bir tane var. Dediğiniz gibi 8'li ama fişi kaçlı bilemiyorum. İsterseniz telefon numaram 05354223656

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Google reklamlarda çıkıyordu , ücretsiz kargoyla statörünü gönderiyorsun yeniden sarıp 2-3 güne geri gönderiyorlar , baktım numara bu 0532 736 58 92 kendim bildiğim biryerde defalarca sardırdım bu numarayı yakınlarında bulamadığın için yazdım kendileriyle ilgim yok..
    espresso bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Roland-Kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar rks rk 150 motora sahibim statörüm arızalı üretimi olmadığı için yedek parça sıkıntısı da mevcut üzerinden çıkan statör 8li 4 fiş internet üzerinden herhangi bir cg statörü 8li 4 fiş olarak alsam uyar mı sıkıntı yaşarmıyım alırken başka birşeye dikkat etmelimiyim
    n11 com da bir sürü var bakın isterseniz
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n11 com da bir sürü var bakın isterseniz
    Hocam 125 yazıyor benim motor 150 sıkıntı çıkartır mı birde aynısı 8li 4 fiş olarak var ama renkler farklı bende yeşil mavi 2 beyaz var nette karşıma çıkanda yeşil mavi 2 sarı var bu fark eder mi

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Roland-Kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 125 yazıyor benim motor 150 sıkıntı çıkartır mı birde aynısı 8li 4 fiş olarak var ama renkler farklı bende yeşil mavi 2 beyaz var nette karşıma çıkanda yeşil mavi 2 sarı var bu fark eder mi
    dostum senin statörü illa sökmüşsündür. şuraya birkaç fotoğrafını eklersen sana çok daha net bir cevap verebilirim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kanka, gidip emaye kablo alıyorsun ve orjinal statördeki sargı kaç tur ise aynı tur sayısı ilen kendin sarıyorsun ve kablo uçlarını da gerekli yerlere lehim yapıyorsun ve statörü motora takıp devam ediyorsun işine.

lehim makinesini dert etme, en ucuzu bile işini görür, bende "amtech" marka lehim pastası ve "soldex" marka lehim teli var, her yere çok kolay şekilde yapışıyor lehim.

hatta soldex lehim teli ile motosiklet şasisi kaynağı yapanlar bile varmış o kadar sağlam bir şey.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    [IMG][/IMG]

Bu uyar mı sizinkine?

Bunu yapabilen usta var mı bildiğiniz? Esenlerdeyim ve statör işini çözmem gerekiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı moto67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yapabilen usta var mı bildiğiniz? Esenlerdeyim ve statör işini çözmem gerekiyor.
    Esenler demeyeyim de Esenler'e yakın Zeytinburnunda "Teknik Bobinaj" var. Bu adamlar da iyidir.

https://www.ustanerede.com/TEKNIK-BO...ul,PR-542.html

çok yakın bir yerde gösteriyor konum çok teşekkür ederim umarım yaparlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

bu arada ortalama maliyeti nedir bu işlemin?

Motosikleti
    Alıntı moto67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yakın bir yerde gösteriyor konum çok teşekkür ederim umarım yaparlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

bu arada ortalama maliyeti nedir bu işlemin?
    İşlemi yaptırdınız mı?

Aynı sorunu bende yaşamıştım internetten 8 li statör sipariş etmiştim geldi ama soketleri uymadı eski statördeki soketleri kesip yeni statöre taktım kabloların renkleri çoğunun aynı zaten aynı renklere taktığım için sorun olmadı güzelce bantladım şuana kadar da bi sıkıntı çıkarmadı böyle de deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konuyu sadece statör sarımı olarak değerlendirmeyelim. Statör sarımı yapıldıktan sonra statör kapağındaki eski conta kalıntılarının temizlenmesi ve yeni conta takılması iyidir. Yeni yağ koymanız da gerekecektir, hazır yağ değişmişken yağ filtresini de değiştirmek iyidir. Lakin conta temizliği ve değişim konusunu atlamayalım, sonra yağ kaçaklarımız olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)