Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biraz Moral Bozmaca

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte budur derin tarih bilginiz karşısında eğiliyorum. Geçmişine bu kadar kin besleyen zihniyetini de kınıyorum. Yatağında ölen kaç padişah var bir bak istersen

Neyse ki hiç bir zaman çoğunluk olmayacaksınız. Rüyanızda bile güç sizin elinize geçmeyecek.

Bizim umudumuz asla bitmeyecek. Ama dediğim gibi umudunuzu kaybetmek sizin için doğal.... Sizi ayakta tutan tek şey milli ve manevi herşeye olan kininiz. Üzülmüyorum ama acıyorum
    Reis biraz sende tarih okursan, Kanuniden sonra Turklerin nasil kendi oz vatanlarinda cingene muamelesi gordugunu ogrenirsin.

Yani motorcular icin cok guzel isler yaptin Allah razi olsun onu ayri tutarak konusuyorum. Benim kendi motorumda da senin yaptigin yaglama sistemi var.

Gel gor ki senin gibi arastirmaci yenilikci uretici bir insan, soz konusu tarih ve ideoloji olunca nasil zir cahile donusuyorsun aklim almiyor.

Cahil lafima alinmaca gucenmece yok. Cunku cahil; yanlisa körü korune bagli olana, dogru bilgiye ulasmak icin cabalamayana ve hatta dogruyu kabul etmeyene denir.

Senin yaptigin da tam olarak bu. Tarih okuyan insan Anadolu halkinin nasil sefalet icinde surundugunu bilir.

Okumayanlar da senin gibi kulaktan dolma masallarla burda boyle yargi dagitir.

Siz de Allaha hesap vereceksiniz. Oyle bilmiyordum kandirildim yok. Aklin var mantigin var dusunmek icin. Gozlerin var okuma icin.

Hayret birseysiniz ya
    espresso, Classy ve Alper_tim bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İşte budur derin tarih bilginiz karşısında eğiliyorum. Geçmişine bu kadar kin besleyen zihniyetini de kınıyorum. Yatağında ölen kaç padişah var bir bak istersen

Neyse ki hiç bir zaman çoğunluk olmayacaksınız. Rüyanızda bile güç sizin elinize geçmeyecek.

Bizim umudumuz asla bitmeyecek. Ama dediğim gibi umudunuzu kaybetmek sizin için doğal.... Sizi ayakta tutan tek şey milli ve manevi herşeye olan kininiz. Üzülmüyorum ama acıyorum
    Osmanlı ailesinin geçmişiyle sizinkinin ne ilişkisi veya paralelliği var? (Cevap gerektirmeyen retorik bir sorudur...)
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz de Allaha hesap vereceksiniz. Oyle bilmiyordum kandirildim yok. Aklin var mantigin var dusunmek icin. Gozlerin var okuma icin.
    Evet. Allah kullanmamız için akıl verdiğini söyler. Kullanmamak emre itaatsizliktir. Allah'ın verdiği aklı kullanmayıp cezalandırılacak olana acımam da üzülmem de.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis biraz sende tarih okursan, Kanuniden sonra Turklerin nasil kendi oz vatanlarinda cingene muamelesi gordugunu ogrenirsin.

Yani motorcular icin cok guzel isler yaptin Allah razi olsun onu ayri tutarak konusuyorum. Benim kendi motorumda da senin yaptigin yaglama sistemi var.

Gel gor ki senin gibi arastirmaci yenilikci uretici bir insan, soz konusu tarih ve ideoloji olunca nasil zir cahile donusuyorsun aklim almiyor.

Cahil lafima alinmaca gucenmece yok. Cunku cahil; yanlisa körü korune bagli olana, dogru bilgiye ulasmak icin cabalamayana ve hatta dogruyu kabul etmeyene denir.

Senin yaptigin da tam olarak bu. Tarih okuyan insan Anadolu halkinin nasil sefalet icinde surundugunu bilir.

Okumayanlar da senin gibi kulaktan dolma masallarla burda boyle yargi dagitir.

Hayret birseysiniz ya
    Bak gardaşım bir genelleme yapıyorsun sonra Kanuni den sonra diyorsun... Belki 100 sene sonra da 4. Busch dan sonra Amerika halkı yokluk çekti diyecekler . Tarihin akışı hep bu şekilde olmuştur....

Yazdığım yazı özetle bu. İlla sataşmak için cevap yazıyorsun. Sonra da şu bu bir sürü laf. Biz mahcup olacağımız birilerine zararı dokunan hiç bir işe olur demeyiz.

Allah'a hesap vermek.. zaten bütün gayemiz bunun için gerisi teferruat

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Belki 100 sene sonra da 4. Busch dan sonra Amerika halkı yokluk çekti diyecekler . Tarihin akışı hep bu şekilde olmuştur...
    Çelişkiler çelişkiler...

İşine gelince öyle, gelmeyince böyle... Çarpık düşüncelere sebep ve mantık uydurmaya çalışınca normal böyle çelişkiler.

Ufukta "haşmetlimiz..." diye başlayıp konuyu dağıtan gevşek bir paylaşım görüyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    atp abimiz yine cigaraya fazla ot koymuş, ciddiye almayın. kafası geçer bikaç gün sessizleşir.
    Italian bunu beğendi.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Allah kullanmamız için akıl verdiğini söyler. Kullanmamak emre itaatsizliktir. Allah'ın verdiği aklı kullanmayıp cezalandırılacak olana acımam da üzülmem de.
    öyle bir emir yok

aklını kullanmayan zaten ahmak oglu ahmaktır

öteki tarafın yerine burayı tercih eden de ahmak oğlu ahmaktır

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lan oğlum harbiden bazıları buraya sırf trolluk olsun, ortalık karışsın, mille bolca bana sövsün diye giriyor.
    Sokturmayın şimdi bana, gazyağına da, imparatorluğuna da, yoluna da, sokağına da...
    Ulan öve öve bitiremediğiniz düzen, benim engelli raporlu kızımın bir tetkiki için 6 ay sonrasına ancak sıra verebiliyor.
    Sizin tarih bilginize tüküreyim len ben, ssk nın 2000 öncesi borcu 4 küsür milyarken, bugün 40 milyarın üstünde, hayır bilgin yoksa fikrini de kendine sakla be.
    Thracian, mehmetyasin, Macabre ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siz,biz derken biz Türk halkıyız.AKP'ye oy verenler de Türk halkı.Aynı ülkede yaşıyoruz,aynı fakirliği ve safaleti çekiyoruz.Sistemden nemalanan azınlık dışında çoğu AKPli bizim ile aynı şeyleri çekiyor hatta çok daha kötü durumdalar.Sen kendini Osmanlı torunu falan sanıyorsan sana çok kötü haberlerim var.Osmanlı torunu olman için büyük büyük nenelerinin haremde padişahın cariyesi olması lazım.Valla benim nenelerim çiftçiydi,dedelerim ya çiftçi ya asker.

Hazır konu tarihten açılmışken bakalım hangi padişah nasıl ölmüş kaç tanesi savaşarak savaş meydanında ölmüş,

Osman Gazi : 1326'da kalp yetmezliğinden öldü.Yatakta ölmüş
    Orhan Gazi : 82 yaşındayken felç yüzünden 1362'de öldü.Bu da kendi yatağında huzur içinde ölmüş.
    1.Murad : Sırp Kralı Lazar'ın damadı Miloş Obroneviç,padişahın huzuruna çıktığı sırada bıçaklayarak öldürmüş.Suikast.Yine savaşarak değil.
    Yıldırım Bayezid : Ankara Muharebesi'nde, esir düştükten sonra yüzüğündeki zehri içerek 8 Mart 1403'te Akşehir'de intihar etti.Bu arkadaşta savaşarak ölmeye cesaret edememiş teslim olmuş.Esir düşmeyi de içine sindiremeyip intihar etmiş.Ben şahsen intiharı inançlı bir Müslüman'a hiç yakıştıramadım.
    II. Murad : şiddetli bir baş ağrısı sebebiyle yatağa düştü ve üç gün sonra 3 Şubat 1451'de öldü.Yine yatağında ölmüş.
    Fatih Sultan : 1481'de Mısır Memlük Devleti üzerine sefere çıktığı sırada rahatsızlandı ve öldü.Fatih'in hakkını yemeyelim.Çıktığı seferde genç denebilecek bir yaş olan 49 yaşında ölmüş.
    II. Bayezid : Oğlu Yavuz Sultan Selim tarafından zehirlenerek öldürülmüştür.Baya hayırlı bir evlat yetiştirmiş.
    Yavuz Sultan Selim : 21 Eylül 1520'yi 22 Eylül'e bağlayan gece kanserden vefat etti.Gene yatak.
    Kanuni Sultan Süleyman : 1566'da Zigetvar Kuşatmasının son günü beyin kanamasından öldü.Kanuni de çıktığı sefer sırasında vefat eden ender padişahlardan.
    II. Selim, 1574'te hamamda düşme sonucu göğüs boşluğunda meydana gelen kanama yüzünden öldü.Hamamda savaşarak kahramanca ölmüş.Bu da yatağında ölmüş.Geçiniz.
    III. Murad, 17 Ocak 1595'te prostat kanserinden öldü.Sanırım yine yatağında öldüğünü belirtmem gerek yok.
    III. Mehmed, 22 Aralık 1603'te kalp krizi geçirerek öldü.
    İstiyorsan devam edeyim.Liste bu şekilde devam ediyoru.%80'i yaşlılığa bağlı hastalıklardan ölmüş.

Sizin kafanızda nasıl bir padişah konsepti var bilemiyorum.Sanırım bütün padişahları Trakyalı Spartaküs gibi özgürlük uğruna savaşarak öldüğünü falan zanediyorsunuz.
    Metehan07-70, Italian, pea ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı momentS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    öteki tarafın yerine burayı tercih eden de ahmak oğlu ahmaktır
    Muhakeme etmeniz çok zor, biliyorum ama yine de deneyelim: Farzedelim öteki taraf yok (farzedemeyeceksiniz ama olsun...), bu durumda kim ahmak? (Bence kimse ahmak değil bu arada, benimkisi öyle yanağa böyle tokat hesabı...)

Burada kul hakkı yiyenler semirip her türlü lüksü keyfi yaşarken kuru ekmek makarnaya talim edip soğan bile alamadığı halde haline şükredenler, bunların acısını ahirette çıkaracaklarını zannedenler çok mu akıllı oluyor? Dışarıdan bakınca dinler tam da bu türden "akıllıları" yönlendirmeye ve kontrol altında tutmaya yarıyor gibi görünüyor...
    Italian, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Dinler bunlara aklınızı kullanın diyor, hakkınızı arayın diyor da kullar dinlemiyor. Yaratan ne yapsın?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sanırım genlerimizde bir sorun olmalı.

Yalan söyleyene çok çabuk kanıyor bu millet.
    Seviyor yalanı.
    Bazen ister istemez "kişi kendi gibi bilirmiş herkesi" demeden edemiyorum.

Örnek çok ama başlıkta geçitiği için, 20 yıl önce ssk'nın batırıldığını, şimdiyse düze çıktığını sanan vatandaş gibi.
    Dinle ilgili söylenen yalanlara kanmak gibi.
    Dış güçler yalanı gibi.
    Seçimlerde rakip aday için teröristlerle montaj video hazırlayıp "bak bunlar terörist" demek gibi.
    10 yıl önce kasetler ortaya döküldüğünde "bu ses kayıtları yasal yoldan alınmadı, geçersizdir" diyenlere kanmak gibi.
    Türk'ü yok sayan, osmanoğullarını parlatan yalanlara kanmak gibi.

En acısıda,
    Bu yalanlara körü körüne inananların, cahilce yalanları savunanları görmekTİ.

Artık üzülmüyorum.
    Genlerdeki problemi çözmek mümkün görünmüyor.
    Ne yazıkki vaka umutsuz...
    Thracian, Italian, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhakeme etmeniz çok zor, biliyorum ama yine de deneyelim: Farzedelim öteki taraf yok (farzedemeyeceksiniz ama olsun...), bu durumda kim ahmak? (Bence kimse ahmak değil bu arada, benimkisi öyle yanağa böyle tokat hesabı...)

Burada kul hakkı yiyenler semirip her türlü lüksü keyfi yaşarken kuru ekmek makarnaya talim edip soğan bile alamadığı halde haline şükredenler, bunların acısını ahirette çıkaracaklarını zannedenler çok mu akıllı oluyor? Dışarıdan bakınca dinler tam da bu türden "akıllıları" yönlendirmeye ve kontrol altında tutmaya yarıyor gibi görünüyor...
    muhakemem iyi merak etme burada en az 4 farklı konu dönüyor herkes birbirine didişiyor normal bir durum

başkasının ne yaptığını neye inandığını boşver sen kendine bak
    burada zaten ölüp gidecez sebepsizce doğmadık

en basitinden yutuba 4k aquarium yaz manzarayı seyret veya vahşi ormanları seyret uzayı seyret

tesadüf değil hiçbirşey

senin dışardan bakıp din algısı yalanı olayı sana öyle geliyor, milleti ve dini kötülemek kolay

kimseye dindar diye akılsız demeyin yoksa ben de size derim

Motosikleti
    speederbike
    Dindar diye kimse akılsız olmaz. Akıllı da olmaz.
    Italian bunu beğendi.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Foruma dislike butonu gelmesi lazım bence Çünkü cevap vermekten bıktı millet.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı momentS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    kimseye dindar diye akılsız demeyin yoksa ben de size derim
    Az yukarıda öte taraf yerine burayı tercih edenleri ahmak oğlu ahmak diye nitelendirdikten sonra sonra oldu mu şimdi? :D

Ben şaşırmadım tabi; çünkü tipik dinci çifte standardıdır bu, bu anlayış her şeyi kendine yontar. Çifte standardı normal karşılamayan bir insan dinci olamaz zaten, eşyanın tabiatına aykırı bir defa... Neyse ya, 3500 yıldır çözülememeiş problemi burada çözecek halimiz yok zaten, boş muhabbetler.
    Italian, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyler sizleri çok gergin görüyorum aslında şöyle sağlam bir sevişseniz hiçbir şeyiniz kalmayacak şerefsizim.
    Italian, Nasate ve maximusti, bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yukarıda öte taraf yerine burayı tercih edenleri ahmak oğlu ahmak diye nitelendirdikten sonra sonra oldu mu şimdi? :D

Ben şaşırmadım tabi; çünkü tipik dinci çifte standardıdır bu, bu anlayış her şeyi kendine yontar. Çifte standardı normal karşılamayan bir insan dinci olamaz zaten, eşyanın tabiatına aykırı bir defa... Neyse ya, 3500 yıldır çözülememeiş problemi burada çözecek halimiz yok zaten, boş muhabbetler.
    ben onu diyerek sizin gibilere laf etmiş mi oldum? evet biraz öyle oldu

hergün sizin gibilerden laf yemeye alıştık benimde elim klavyeye değdi

aynen boş muhabbetler

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz,biz derken biz Türk halkıyız.AKP'ye oy verenler de Türk halkı.Aynı ülkede yaşıyoruz,aynı fakirliği ve safaleti çekiyoruz.Sistemden nemalanan azınlık dışında çoğu AKPli bizim ile aynı şeyleri çekiyor hatta çok daha kötü durumdalar.Sen kendini Osmanlı torunu falan sanıyorsan sana çok kötü haberlerim var.Osmanlı torunu olman için büyük büyük nenelerinin haremde padişahın cariyesi olması lazım.Valla benim nenelerim çiftçiydi,dedelerim ya çiftçi ya asker.

Hazır konu tarihten açılmışken bakalım hangi padişah nasıl ölmüş kaç tanesi savaşarak savaş meydanında ölmüş,

Osman Gazi : 1326'da kalp yetmezliğinden öldü.Yatakta ölmüş
    Orhan Gazi : 82 yaşındayken felç yüzünden 1362'de öldü.Bu da kendi yatağında huzur içinde ölmüş.
    1.Murad : Sırp Kralı Lazar'ın damadı Miloş Obroneviç,padişahın huzuruna çıktığı sırada bıçaklayarak öldürmüş.Suikast.Yine savaşarak değil.
    Yıldırım Bayezid : Ankara Muharebesi'nde, esir düştükten sonra yüzüğündeki zehri içerek 8 Mart 1403'te Akşehir'de intihar etti.Bu arkadaşta savaşarak ölmeye cesaret edememiş teslim olmuş.Esir düşmeyi de içine sindiremeyip intihar etmiş.Ben şahsen intiharı inançlı bir Müslüman'a hiç yakıştıramadım.
    II. Murad : şiddetli bir baş ağrısı sebebiyle yatağa düştü ve üç gün sonra 3 Şubat 1451'de öldü.Yine yatağında ölmüş.
    Fatih Sultan : 1481'de Mısır Memlük Devleti üzerine sefere çıktığı sırada rahatsızlandı ve öldü.Fatih'in hakkını yemeyelim.Çıktığı seferde genç denebilecek bir yaş olan 49 yaşında ölmüş.
    II. Bayezid : Oğlu Yavuz Sultan Selim tarafından zehirlenerek öldürülmüştür.Baya hayırlı bir evlat yetiştirmiş.
    Yavuz Sultan Selim : 21 Eylül 1520'yi 22 Eylül'e bağlayan gece kanserden vefat etti.Gene yatak.
    Kanuni Sultan Süleyman : 1566'da Zigetvar Kuşatmasının son günü beyin kanamasından öldü.Kanuni de çıktığı sefer sırasında vefat eden ender padişahlardan.
    II. Selim, 1574'te hamamda düşme sonucu göğüs boşluğunda meydana gelen kanama yüzünden öldü.Hamamda savaşarak kahramanca ölmüş.Bu da yatağında ölmüş.Geçiniz.
    III. Murad, 17 Ocak 1595'te prostat kanserinden öldü.Sanırım yine yatağında öldüğünü belirtmem gerek yok.
    III. Mehmed, 22 Aralık 1603'te kalp krizi geçirerek öldü.
    İstiyorsan devam edeyim.Liste bu şekilde devam ediyoru.%80'i yaşlılığa bağlı hastalıklardan ölmüş.

Sizin kafanızda nasıl bir padişah konsepti var bilemiyorum.Sanırım bütün padişahları Trakyalı Spartaküs gibi özgürlük uğruna savaşarak öldüğünü falan zanediyorsunuz.
    Sen sprtaküse inan ben kanuniye... sıkıntı yok.

https://blog.milliyet.com.tr/osmanli...?BlogNo=582848

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Osmanlı padişahlarının nasıl öldüğünü farklı kaynaklardan öğrendiğimize göre konu çözüme kavuştu

Sanırım durum buyken seçimler nasıl kazanılıyor anladım. Özetle:

1. Gelişmekte olan ülkeler böyle olur, eskiden daha beterdi yalanı atıldı.

2. Millet adamakıllı cevap bile yazmadı, güldü geçti. Olması gereken de buydu.

3. Sonra ATP herzamanki gibi konuyla alakasız abuk subuk şeyler yazdı.

4. Gülüp geçmek yerine ciddiye alıp konudan çıkıp bu abuk subuk şeylere cevap yetiştirildi.

5. Yetmedi bir de milletin sonuna kadar özgür olduğu inancına laf çarpmaya doğru yol aldık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler