Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites çubuğu aralığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB125R
    Arkadaşlar vitesler arası çok büyük. Mesela 1 den 2 ye atamıyorum ayağımı çok yukarı çekmem gerekiyor. Bunu nasıl kısaltabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Vites çubuğunu kısaltabilirsen olur sanırım...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Vites kolunun bağlantıları eskimiş ve boşluk yapmış olabilir bundan dolayıda size bu sorun yaşatabilir.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki numara büyük ayakkabı giyebilirsin.
    espresso bunu beğendi.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Hazır konusu açılmışken ben de sorumu sorayım bilgili beyefendilere. Vites pedalı boşluk yaptığı için yenisini aldım. Pedalını motosiklete bağlandığı noktaya girmesi gereken bir conta tarzı parça var. Ama sadece uç kısmı kolayca oturuyor devamı girmiyor. Bunu yerine sokma yöntemi nedir kaba kuvvet mi uygulamalı yoksa yağ falan mı kullanmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Vites pedalının vites çubuğuna bağlandığı yerde dişliler var. Pedalı söküp ayağına göre vites pedalının yüksekliğini ayarlarsan sorun çözülür bence.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konusu açılmışken ben de sorumu sorayım bilgili beyefendilere. Vites pedalı boşluk yaptığı için yenisini aldım. Pedalını motosiklete bağlandığı noktaya girmesi gereken bir conta tarzı parça var. Ama sadece uç kısmı kolayca oturuyor devamı girmiyor. Bunu yerine sokma yöntemi nedir kaba kuvvet mi uygulamalı yoksa yağ falan mı kullanmalı.

https://i.hizliresim.com/falbqni.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Vites pedalının vites çubuğuna bağlandığı yerde dişliler var. Pedalı söküp ayağına göre vites pedalının yüksekliğini ayarlarsan sorun çözülür bence.
    O burç oraya tam giriyor mu, yoksa olması gerektiği o kadar mı? Fotoğrafta incelediğim kadarıyla burç yuvaya oturmuş ve alta inmemesinin sebebi alttaki yuvanın çapının daralmasından dolayı girmiyor.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O burç oraya tam giriyor mu, yoksa olması gerektiği o kadar mı? Fotoğrafta incelediğim kadarıyla burç yuvaya oturmuş ve alta inmemesinin sebebi alttaki yuvanın çapının daralmasından dolayı girmiyor.
    Tam girmiyor. İçeri gireceği yerin genişliği sabit aşağı doğru daralmıyor. Burç da uç kısmından giriyor, devamı girmiyor ama bi saç teli kadar daha geniş geliyor burç. Büyük ihtimalle kaba kuvvet uygulasam girecek ama o burcun görevini bilmediğim için zorla içine sokmak mantıklı mı bilemedim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam girmiyor. İçeri gireceği yerin genişliği sabit aşağı doğru daralmıyor. Burç da uç kısmından giriyor, devamı girmiyor ama bi saç teli kadar daha geniş geliyor burç. Büyük ihtimalle kaba kuvvet uygulasam girecek ama o burcun görevini bilmediğim için zorla içine sokmak mantıklı mı bilemedim
    Kaba kuvvet uygulamaktansa o burcu buzluğa atın 2-3 saat bekledikten sonra daha rahat sokabilme ihtimaliniz var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaba kuvvet uygulamaktansa o burcu buzluğa atın 2-3 saat bekledikten sonra daha rahat sokabilme ihtimaliniz var.
    Evet mantıklı aslında. Bunu bir deneyip sonucu tekrar yazıcam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)