Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar RS 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlangıç motoru olarak hem havalı hemde motosikleti öğrenmek adına pulsar RS 200 alınabilir mi abilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tabi ki alınabilir.
    MrOracle ve espresso bunu beğendiler.

teşekkür ederim

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Elbette alınır, ama alır almaz lastik masrafınız var maalesef fabrika çıkışında gelen lastikler kötü. Güvenliğiniz için 1 takım lastik ve kaliteli ekipmanlar almanızı öneririm.
    MrOracle ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette alınır, ama alır almaz lastik masrafınız var maalesef fabrika çıkışında gelen lastikler kötü. Güvenliğiniz için 1 takım lastik ve kaliteli ekipmanlar almanızı öneririm.
    anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı MrOracle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru olarak hem havalı hemde motosikleti öğrenmek adına pulsar RS 200 alınabilir mi abilerim
    Ben olsam ns200 veya n250 tercih ederdim başlangıç için. Naked motor devrilince bir şey olmaz ama grenajlı motor devrilince çizilir veya grenaj kırılırsa bir sürü masraf olur. İlk motorun naked olması bence daha mantıklı.
    zihnigonen ve MrOracle bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ns200 veya n250 tercih ederdim başlangıç için. Naked motor devrilince bir şey olmaz ama grenajlı motor devrilince çizilir veya grenaj kırılırsa bir sürü masraf olur. İlk motorun naked olması bence daha mantıklı.
    Katılıyorum

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motor devrilince birşey olmaz nasıl bir mantıktır?
    O zaman grenajlı motor satmasınlar veya üretilmesin?
    Masrafından korkan almasın yada grenajı söksün kullansın nasıl olsa devrilince birşey olmuyor!
    Arkadaşımızı daha motora başlamadan beğendiği motordan soğuttunuz.

Saçma sapan cevabınızdan şu anlam çıkıyor

Skuter ile başlamayın masrafınız çok olur

bi bitmediniz bırakın insanlar beğendiği motoru alsın sizin kullandığınızı değil!
    MrOracle bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motor devrilince birşey olmaz nasıl bir mantıktır?
    O zaman grenajlı motor satmasınlar veya üretilmesin?
    Masrafından korkan almasın yada grenajı söksün kullansın nasıl olsa devrilince birşey olmuyor!
    Arkadaşımızı daha motora başlamadan beğendiği motordan soğuttunuz.

Saçma sapan cevabınızdan şu anlam çıkıyor

Skuter ile başlamayın masrafınız çok olur

bi bitmediniz bırakın insanlar beğendiği motoru alsın sizin kullandığınızı değil!
    Burası bir forum, arkadaş farklı fikirler almak için bir soru sormuş. Ben de ona kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak, kendi fikrimi söyledim. Sen de demişsin ya masraftan korkan almasın diye. Yeni motora başlayan birisinin aklına gelmez belki, tecrübeyle sabittir bazı konular. Acemilikle motoru devirirse masraf çıkar. Yoksa isterse hayabusa ile başlasın. Devirirse, devirdikçe servet harcasın. Orası beni ilgilendirmez.

Naked motora gerçekten de devrilince hiç bir şey olmuyor. Ben acemiliğimi atana kadar motoru olduğu yerde 3-4 kere yatırdım. Bütün yatmalarda da motorun grenaj kısmına hiç bir şey değmedi. Motorun yere değen tek kısmı manet koruma ve koruma demiri oldu. İkisi üzerinde askıda kaldı. Acemilik atılana kadar naked kullanılmasının daha avantajlı olduğunu hala savunuyorum.
    MrOracle, burakreads ve karaca3 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alınır tabi ama korumaları hemen taktır. cok fazla grenaj var, bir kere devirdiğinde cok masraf cıkar.

ancak aksesuar ve canta takılamadıgını hesaba kat, ns200 daha iyi bir secim olabilir.
    MrOracle bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hangisinin gidon turu geniş ise onu al .. Boşa yükselen arkadaslarını da dinleme, grenajsız naked al.. paran coksa beni yanına bahcıvan olarak al ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konu içinde tavsiyede bulunan, yorum yapan herkes haklı. Yorumları baştan aşağı okudum da "şu yanlış" diyebileceğim bir şey yok. Karenajlı motor kazada yan yattığında daha fazla masraf açıyor doğruya doğru ama motoru alır almaz yanlara şeffaf kaplama yaparsan ufak tefek hasarlardan korunursun. Bunun dışında her kazada karenaj değişecek diye birşey yok, tamirle de kurtarmak mümkün. Benim sol taraf mesela komple tamirli ve boyalı. Motoru yanına getirsem aradaki farkı anlayamazsın.

Benim sana önerim; beğendiğin motoru al. İnsanın motorunu sevmesi çok güzel birşey. Sırf daha fonksiyonel diye aynı markada bile olsa tipini beğenmediğin modele yürüme.
    Motoseverrr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)