Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Voge sr4 max - Bmw motorlu çinli

Motovento
    REKLAM ALANI
    CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Merhabalar, Voge markasının yeni scooter ı Sr4 Max almayı düşünüyorum. Kullanan, tecrübe eden varsa yorumlarını esirgemesin lütfen.

Araştırmalarıma göre Motosiklet bmw c400gt modelinin aynısı olmuş. Herbir parçası bmw ile aynı. Motor bloğu, varyatör ve diğer parçalar bmw nin imitasyonu değil birebir aynısı. Loncin motosiklet şirketi bmw ye motosiklet üretirken aynı fabrika voge s4r modelinide üretiyor. Bazı karşılaştırma videolarında parçalarının birebir aynı olduğunu gördüm. Böyle olunca bi güven vermedi değil.

Fakat bu motoru almış ve kullanmış arkadaşlarında yorumları ve tecrübeleri benim için önemli.

Saygılarımla..

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru internette görmüştüm, ancak belli etken noktalar var. Malzemelerin cogunun aynı olması güzel ancak fark malzemeler hangileri?

sallıyorum %80'i aynıdır ama %20 farklı olan malzemeler belki %80den daha önemli olanlardır, bunu tespit etmek lazım.

Her çin malının hatta geçtim japonun bile aynı fabrikada farklı kalite versiyonları cıkıyor bu nedenle aynı fabrikada üretilmesi vs. anlam teşkil etmiyor. malzeme ortaklaşması daha önemli.

250 bine yakın bir fiyatı var; sanırım xmax 400 ile arasındda 80 bin tl civarı var. Servis, garanti, ikinci el, problemsizlik vs. için 80 bini verebilir misin, veremez misin bence bunu düşünerek karar vermek lazım.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elbet belli bir kalitesi vardır ama herhangi bir sıkıntı çıktığında Borusan'a değil de mahalle arasındaki Yuki servisi Mustafa Usta'ya bırakıldığı sürece kullanıcılarını üzebilir.

Yedek parçalar Bmw ile aynı bile olsa Bmw'nin parça fiyatları biraz tuzlu, damarlı tarafta.
    oialdemir, Alper600RR, volkan190 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    bu forumda bu motoru al diyen kimse çıkmaz. ben de uzun süre takip etmiştim. fiyatı 199'ken makul geliyordu hatta. şimdi 221 olmuş. gerçi o arada tüm motorlar zamlandı. buna alternatif olarak kymco s400 olabilir.

bu arada youtube'da bir video vardı, c400 gt ile bunu yan yana koyup tüm parçalarını söktükleri. tüm parçalar, ağırlıklarına kadar gramı gramına aynıydı. sonra video kaldırıldı.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Bmw motoru olması hiçbişey ifade etmiyor. Tommygun güzel yazmış
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    20 yıl önce Türkiyede 150 cc çin markalı kalitesiz ucuz scooter lar geldi ve çoğu 5000 km sonra çöp oldu
    Şimdi kaliteli görünümlü veya gerçekten kaliteli çin marka scooter lar gelmeye ve BMW ile kıyaslanmaya başlandı.
    Belli bir km yapılmadan konuşmak bana göre haksızlık olur.
    Bir taraftan bakıldığında da maalesef milli paramızın değeri düşüyor,alsan bir türlü almasan bir türlü.
    Şahsen ben 200K ödediğim bir motoru 20 farklı model ve markaya bakan mahalle servislerine götürmek istemem
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Scooter alıcaksan keyfine yani ticaret paket işi yapmıycaksan scooter konusunda uzman firmalar varken ben başka firmaya bakmazdım maceraya girmem piaggio , kymco , sym bu yeni pegout mp400 dü galiba xadv tarzı oda fena değil bu markalara bakardım ..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Parçaların tipi falan aynıdır da, o son hali aynı mıdır?
    Misal benim motorun motor bloğunu cf moto üretiyor, görünüşte aynı bloğu kendi modeline de koymuş; ama beygiri torku bakım aralığı 20-30% düşük.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    220 K gibi bir etikete ben olsam denenmemişi almam muadil marka/modellere yönelirdim

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuki getirdiği için günümüzde riske atılabilecek bir miktar para değil diye düşünüyorum. Sonuçta bu motoru bisikletten bozma tamirciler kurcalayacak. Sen servise götürdüğünde, uzay mekiği gelmiş gibi bakacaklar.
    Ne kadar gönül işi olsa da, denenmişi almayı tercih ederim. Temiz bir Xmax 400 alınabilir.
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Garibiz biz valla. Bir yandan servislere kazıklanmaya gerek yok diyerek servise gitmeyi hor görürüz.
    Diğer yandan motor almanın ölçüsünü servis olarak belirleriz.
    Honda ve yamaha dışında profesyonel servis hangi markada var. Suziki sokak aralarında koskoca spor motor un servisi 120cm kapıdan kaldırımdan hoplatarak motoru içeri alıyor. Biten motor direk sokakta..diğerlerini bilmiyorum.
    Ama şu sözü çok duyarız falanca usta servisten iyidir diye.
    Şimdi ben bunu niye yazdım valla bilmiyorum sürçü lisan ettik ise affol
    freasy bunu beğendi.

Esasen Voge, BMW motoru kullanmıyor; BMW, Voge motoru kullanıyor.
    Nasıl ki otomobilde Mercedes, Renault motoru kullanıyorsa, bu da aynı şey. Aralarında tek ortak nokta motorları.
    Bu ortak nokta birbirlerine rakip ya da birbirinin ikamesi olduğu anlamı taşımaz. Zaten arada fiyat, kalite, işçilik olarak çöl ciddi farklar var.
    Bu sebeple Voge alacak olsam benim için BMW ile ortak motor kullanmaları bir kıstas olamaz. Motoru test eder, eller okşar kalitesine bakar, işletme maliyetini hesaplar öyle karat veririm.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motorun kendisini kötüleyemem, BMW ye parça üreten firmanın ürettiği motor hele ki ortak ar-ge ile üretildiyse mutlaka kalitelidir.

Bunun bir benzeri de zamanında kymco-kawasaki markaları arasında yaşandı. Kawasakinin j300 diye bir skuteri vardı. Bunu kymco firması kawasaki için üretti. Kymco downtown 300i kawasaki j300 ün neredeyse aynısıydı. Kawasakide abs vb birkaç donanım farkı da var ama 2 skuteri yan yana koyup bakınca zaten benzerlik çok aşikar.

Ama gel gelelim bizim ülkede downtown300i tutmadı. Kawasaki j300 de pek tutmadı. Ben bunu yedek parça fiyatları ve servis ağına bağlıyorum.

Yamaha Xmax kullanma şansım oldu, gerçekten abartıldığı kadar bir skuter değil. Ama en ufak bir civataya kadar ne lazımsa gidip servisten kolayca bulmam mümkün.

Bizim ülkede bazı marka ve modeller tutmaz. Daha almadan önce satmayı düşündüğümüzden en popüler model neyse ona yöneliriz.

İnsanlar da kendince haklı, zamanında çinli markalar bu insanları çok mağdur etti. Adama 200cc skuter satmışlar, üzerinden daha 4-5 sene geçmemiş skuterin yedek parçası bulunamıyor. Adam motoru düşürmüş, grenajı kırılmış, gidip grenaj almak istyor, parça yok. Hatta servisler motoru bile tanımıyor, aaa böyle motor mu varmış diyorlar, şaka gibi

Bu yüzden piyasada zibilyon tane Xmax-Forza oldu, yetmedi birde karaborsa oluştu.

Keyif için alacak, ikinci eli umursamayan kişiler için bir seçenek. Ama ileride zarar ettirir mi, servis ağı ve parça durumu ne olur şimdilik belirsiz. Ben şahsen bekleyip görme taraftarıyım. Marka servis ve parça tedariğinde kendisini ispatlarsa o zaman gönül rahatlığıyla alınabilir derim.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Şu son zamanlarda da çok sık görür oldum. Yok piaggio motoru yok bmw motoru sadece motorla iş bitse iyi. Yedek parça, servis yoksa benim gözümde yine 5 para etmez hükmünde. Çinlileri aklama yöntemi bana göre. Ha kaliteli olan çinli yok mu elbette vardır. Ama riske girmek istemem. Herkesin kendi tercihi zevkler ve renkler tartışılmaz ama abartarak övenleri başka marka model kullanmadan bol kepçeden sallayanları görünce komiğime gidiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)