Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Intercom Önerisi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Intercom alma niyetindeyim. Daha önce Cardo veya Sena'nın intercom'larından kullanmış olanlar varsa tavsiye ederler mi? Gerekli görüyor musunuz?
    Bir de yolda giderken müzik dinlersek veya telefon görüşmesi yaparsak çok dikkat dağıtır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı vedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Intercom alma niyetindeyim. Daha önce Cardo veya Sena'nın intercom'larından kullanmış olanlar varsa tavsiye ederler mi? Gerekli görüyor musunuz?
    Bir de yolda giderken müzik dinlersek veya telefon görüşmesi yaparsak çok dikkat dağıtır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Yolda giderken telefon görüşmesi çok zorunlu bir telefonsa sağa çeker durur öyle konuşurum, sürerken asla telefonu açmam bile. Hatta telefon gelirse dikkatim dağılmasın diye navigasyon kullanmıyorken telefonu bagaj içinde çantada tutuyorum, çalsa da haberim olmuyor. interkom bile olsa biraz dikkat dağıtır.

Muzik de aynı şekilde. Bütün duyularınız yol ve yolda 360 derece etrafınızda olup bitenlerin bilgisini toplayıp ona göre karar ermeye odaklanmak gerek. Yol dışında bir başka şey olmaması en iyisi. zaten biraz da böyle bir odaklanma, başka şeylerden uzaklaşma imkanı olduğu için motor sürmeyi hobi edindik. Kuryelik vb. yapmıyorsanız yani birilerini size anında ulaşması gerekmiyorsa telefon görüşmesi yapmayın, müziğe de gerek yok, etraftaki sesleri dinleyin.

interkom grup sürüşlerinde ya d aartçı ile uzun yolda işe yarayabilir onun dışında belki navigasyon sesleri için faydası olur.

Bir de muzik var muzik var, arabada sıkışık trafikte müzik açıyorum ama araba her zamankinden daha çok yakıt tüketiyor muzik açıkken, motor sürerken müzik dinleyip gaza gelip daha tehlikeli sürmek de var. AC/DC çalacak, "highway to hell" diye solist bir yandan bağıracak da ben gazlamadan kendimi tutabilecğeimi sanmıyorum.
    vedat35, iptaluyelik02 ve El Dorado bunu beğendiler.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Merhaba.

11 yıllık aktif motosiklet hayatımın son 6 yılında şehir içinde motosiklete neredeyse hiç binmez oldum.

Yılda birkaç kez 2-3 günlük, birkaç kez de 5-7 günlük turlarım oluyor.

2016'dan beri interkom kullanıyorum ve de ondan önceki turlarım meğer ne kadar eksikmiş meğer!!!

Motora yalnız binerken gelen telefonları tek tuşla yanıtlayıp iş halletmek çok güzelmiş.

Hele ki bir tura çıkıldığında gerek turla, gerek motosikletle, gerekse de herhangi bir konuyla ilgili konuşabilmek, ya da sırf öylesine muhabbet bile edebilmek, özellikle de günlük 500 km üzeri turlarda çok işe yarıyor.

Yoldaki ya da trafikteki muhtemel sıkıntı ya da gelişmeleri arkadan gelenlere anlık olarak iletebilmek süper.

2016 yılında satın aldığım ve hala kullandığım model Sena 20.

Muhtemelen tur camı ve de yalıtımı cidden başarılı Shoei kaskımın da yardımıyla 120 km kadar hızlarda gelen telefonlarda benim motosiklet sürüyor olduğumu bile anlamıyor karşıdaki kişi.

Görüşme kalitesi açısından çok memnun kaldım.

Birkaç hafta önce de paraya kıyıp Sena 50C aldım.

Bundan sonraki turlarda inşallah kamera çekimi de olacak.

Çok ama çok nadir de olsa artçı aldığımda onunla da konuşabilmek için 20'yi de eski kaskıma takmayı planlıyorum.

Motorda müzik dinleme işine hiç girmedim.

Güzel olduğu anlar oluyordur şüphesiz de benim kullanımımda çok da gerekli görmüyorum açıkçası.

O yüzden bununla ilgili bir şey diyemeyeceğim.

Sizin alacağınız cihaz Sena ya da Cardo olabilir.

Cardo da çok başarılı deniyor.

Ama mesh teknolojili bir modelini alırsanız birbirleri veya mesh olan başka bir cihazla iletişim çok daha başarılı oluyor deniyor.

Ama 3 veya daha fazla cihaz birbirine bağlanacaksa mesh olmayan cihazlarda kullanıcılardan birinin geride kalıp menzil dışına çıkması gibi çok olası bir sebeple bağlantı koptuğunda tekrardan bağlantı kurmada sorun yaşandığını geçen yılki bir turumuzda deneyimledik.

Mesh bu açıdan da çok başarılı(ymış).

Grubumuzda 2 kişi daha Sena 50C aldı.

Bir kişi de mesh olmayan bir dahili interkomlu Sena kask aldı.

Ben de merak ediyorum bağlantı kalitesinin nasıl olacağını ve kopma yaşayıp yaşamayacağımızı...

Bu yazın çıkacağımız bir turda göreceğiz bakalım.

Mesh olan bir cihaz almayacaksanız eğer, beraber sürmeyi düşündüğünüz arkadaş ya da arkadaşlarda çoğunlukla kullanılan markadan yana yapın derim tercihinizi.

Ya da birkaç kişi birden interkom alacaksa, hepiniz aynı markadan alın demeye getiriyorum.

Senanın distribütörü Motomax ve geçen yıl bir arkadaşımın yine 20 modeli ilgili bir parça ihtiyacını hemen karşıladı Motomax.

Cardonun distribütörünü bilmiyorum.

Onun da kullanıcıları varsa yanıtlarlar herhalde.

Kolay gelsin size.

Umarım bir fikir verir bunlar.

Selamlar.
    espresso, vedat35, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Paran varsa Japon, yoksa alman.
    A wise man once told his wife . . . nothing because he was a wise man.
    If you can't afford a new German car, then you definitely can't afford a used one.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Yapıştır geç interkom motosikletinde kendine alacağın en kullanışlı alettir.
    Cardo da Sena da çok müthiş aletlerdir.
    Müzik sesi kalitesi istiyorsan Cardo tavsiye ederim.
    Kullanım kolaylığı olarak Sena çok daha kullanışlıdır.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    11 yıllık aktif motosiklet hayatımın son 6 yılında şehir içinde motosiklete neredeyse hiç binmez oldum.
    Yılda birkaç kez 2-3 günlük, birkaç kez de 5-7 günlük turlarım oluyor.
    2016'dan beri interkom kullanıyorum ve de ondan önceki turlarım meğer ne kadar eksikmiş meğer!!!
    Motora yalnız binerken gelen telefonları tek tuşla yanıtlayıp iş halletmek çok güzelmiş.
    Hele ki bir tura çıkıldığında gerek turla, gerek motosikletle, gerekse de herhangi bir konuyla ilgili konuşabilmek, ya da sırf öylesine muhabbet bile edebilmek, özellikle de günlük 500 km üzeri turlarda çok işe yarıyor.
    Yoldaki ya da trafikteki muhtemel sıkıntı ya da gelişmeleri arkadan gelenlere anlık olarak iletebilmek süper.
    2016 yılında satın aldığım ve hala kullandığım model Sena 20.
    Muhtemelen tur camı ve de yalıtımı cidden başarılı Shoei kaskımın da yardımıyla 120 km kadar hızlarda gelen telefonlarda benim motosiklet sürüyor olduğumu bile anlamıyor karşıdaki kişi.
    Görüşme kalitesi açısından çok memnun kaldım.
    Birkaç hafta önce de paraya kıyıp Sena 50C aldım.
    Bundan sonraki turlarda inşallah kamera çekimi de olacak.
    Çok ama çok nadir de olsa artçı aldığımda onunla da konuşabilmek için 20'yi de eski kaskıma takmayı planlıyorum.
    Motorda müzik dinleme işine hiç girmedim.
    Güzel olduğu anlar oluyordur şüphesiz de benim kullanımımda çok da gerekli görmüyorum açıkçası.
    O yüzden bununla ilgili bir şey diyemeyeceğim.
    Sizin alacağınız cihaz Sena ya da Cardo olabilir.
    Cardo da çok başarılı deniyor.
    Ama mesh teknolojili bir modelini alırsanız birbirleri veya mesh olan başka bir cihazla iletişim çok daha başarılı oluyor deniyor.
    Ama 3 veya daha fazla cihaz birbirine bağlanacaksa mesh olmayan cihazlarda kullanıcılardan birinin geride kalıp menzil dışına çıkması gibi çok olası bir sebeple bağlantı koptuğunda tekrardan bağlantı kurmada sorun yaşandığını geçen yılki bir turumuzda deneyimledik.
    Mesh bu açıdan da çok başarılı(ymış).
    Grubumuzda 2 kişi daha Sena 50C aldı.
    Bir kişi de mesh olmayan bir dahili interkomlu Sena kask aldı.
    Ben de merak ediyorum bağlantı kalitesinin nasıl olacağını ve kopma yaşayıp yaşamayacağımızı...
    Bu yazın çıkacağımız bir turda göreceğiz bakalım.
    Mesh olan bir cihaz almayacaksanız eğer, beraber sürmeyi düşündüğünüz arkadaş ya da arkadaşlarda çoğunlukla kullanılan markadan yana yapın derim tercihinizi.
    Ya da birkaç kişi birden interkom alacaksa, hepiniz aynı markadan alın demeye getiriyorum.
    Senanın distribütörü Motomax ve geçen yıl bir arkadaşımın yine 20 modeli ilgili bir parça ihtiyacını hemen karşıladı Motomax.
    Cardonun distribütörünü bilmiyorum.
    Onun da kullanıcıları varsa yanıtlarlar herhalde.
    Kolay gelsin size.
    Umarım bir fikir verir bunlar.
    Selamlar.
    Aynı şeyleri yazmaya gerek duymadım. Hem artçılı hem de grup sürüşlerinde interkom olmazsa olmazımız bence. Kullanınca çağ atlamış hissediyorsun. Çok önemli, detaylar içeren bir telefon konuşması değilse dikkat dağıtmaz. Ben de müzik dinlemiyorum. Artçım kızım olursa o dinliyor. Genellikle diğer gruptaki arkadaşlarımla konuşuyorum. Özellikle tur yapıyorsanız interkom olmazsa olmaz.
    Bu arada bende Midland BTX1Pro ile BTX2Pro var
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Ben de arayis icerisindeyim marka model cok, fiyat araligi da cok genis. Kaskim schubert ama schubert’in intercom’u gereksiz pahali geldi. Kullanan olduysa yorumunu duymak isterim.

Umarim bu konudan guzel bir marka model ogrenir sonuclandiririz ihtiyaci
    vedat35 bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Cardo spirit kullanıyorum. Çok memnunum. Eşimle beraber kullanıyorum. Herhangi bir ses sorunu yaşatmadı bu güne kadar.
    vedat35 bunu beğendi.

Cevaplar için tek tek teşekkürler.

Daha önce hiç intercom test etme şansım olmadı. Müzik dinlerken ses performansı normal bir kulaküstü kulaklığa göre nasıl? Çünkü motosikletin ve dışarının sesi de işin içindeyken herhangi bir rahatsızlık söz konusu olur mu? Telefon görüşmesi yaptığımızda da karşı tarafa motosikletin sesi ve dışarının sesi ne kadar gidiyor?

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda giderken telefon görüşmesi çok zorunlu bir telefonsa sağa çeker durur öyle konuşurum, sürerken asla telefonu açmam bile. Hatta telefon gelirse dikkatim dağılmasın diye navigasyon kullanmıyorken telefonu bagaj içinde çantada tutuyorum, çalsa da haberim olmuyor. interkom bile olsa biraz dikkat dağıtır.

Muzik de aynı şekilde. Bütün duyularınız yol ve yolda 360 derece etrafınızda olup bitenlerin bilgisini toplayıp ona göre karar ermeye odaklanmak gerek. Yol dışında bir başka şey olmaması en iyisi. zaten biraz da böyle bir odaklanma, başka şeylerden uzaklaşma imkanı olduğu için motor sürmeyi hobi edindik. Kuryelik vb. yapmıyorsanız yani birilerini size anında ulaşması gerekmiyorsa telefon görüşmesi yapmayın, müziğe de gerek yok, etraftaki sesleri dinleyin.

interkom grup sürüşlerinde ya d aartçı ile uzun yolda işe yarayabilir onun dışında belki navigasyon sesleri için faydası olur.

Bir de muzik var muzik var, arabada sıkışık trafikte müzik açıyorum ama araba her zamankinden daha çok yakıt tüketiyor muzik açıkken, motor sürerken müzik dinleyip gaza gelip daha tehlikeli sürmek de var. AC/DC çalacak, "highway to hell" diye solist bir yandan bağıracak da ben gazlamadan kendimi tutabilecğeimi sanmıyorum.

Espresso' nun tüm yazdıklarına katılıyorum.

Telefon görüşmesi de, müzik dinlemek de (müzik, hayatımda çok önemli bir yere sahip olmasına rağmen) konsantrasyonu azaltır. Tek seferlik bir konsantrasyon kaybının sonuçları çok acı olabilir.
    Bu söylediğim tabi ki de varsayım. Olabilir de olmayabilir de. Ama ben bu riske girmem açıkçası.

Konsantrasyon bir yana ben İntercom' u, motor üzerinde özgürlüğümü kısıtladığını düşündüğüm içi tercih etmiyorum. Kimsenden haber almak istemiyorum ve kendi kendime şarkı söyleyerek hatta konuşarak geçiriyorum. Kendimle baş başa kalabiliyorum. Bu da beni mutlu ediyor.

Eğer Sena veya Cardo alacak bir bütçe varsa, eksik ya da eskimiş bir güvenlik ekipmanı almak daha efektif olabilir. İntercom kısa süreli keyif verirken ekipman hayat kurtarır. Eğer hepsi tastamamsa gopro alır, hiç değilse anı biriktirirsin.

Bu düşüncelerimi paylaşma sebebim de satın almadan önce gerçekten ihtiyacın olan bir müdür ya da almazsam ne olur gibi soruları da kendine sormaktır.

Unutmamak lazım ki mutlaka müziğin gazına gelerek aşırı hız yapıp ya da telefonda kavgada edip, kötü haber alıp konsantrasyonunu kaybeden ve sonra kaza yaparak vefat eden kullanıcılar vardır. Onlara memnun musun diye soramıyoruz.
    Bu sebeple iyice düşünmenizi tavsiye ederim öncelikle.
    espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espresso' nun tüm yazdıklarına katılıyorum.

Telefon görüşmesi de, müzik dinlemek de (müzik, hayatımda çok önemli bir yere sahip olmasına rağmen) konsantrasyonu azaltır. Tek seferlik bir konsantrasyon kaybının sonuçları çok acı olabilir.
    Bu söylediğim tabi ki de varsayım. Olabilir de olmayabilir de. Ama ben bu riske girmem açıkçası.

Konsantrasyon bir yana ben İntercom' u, motor üzerinde özgürlüğümü kısıtladığını düşündüğüm içi tercih etmiyorum. Kimsenden haber almak istemiyorum ve kendi kendime şarkı söyleyerek hatta konuşarak geçiriyorum. Kendimle baş başa kalabiliyorum. Bu da beni mutlu ediyor.

Eğer Sena veya Cardo alacak bir bütçe varsa, eksik ya da eskimiş bir güvenlik ekipmanı almak daha efektif olabilir. İntercom kısa süreli keyif verirken ekipman hayat kurtarır. Eğer hepsi tastamamsa gopro alır, hiç değilse anı biriktirirsin.

Bu düşüncelerimi paylaşma sebebim de satın almadan önce gerçekten ihtiyacın olan bir müdür ya da almazsam ne olur gibi soruları da kendine sormaktır.

Unutmamak lazım ki mutlaka müziğin gazına gelerek aşırı hız yapıp ya da telefonda kavgada edip, kötü haber alıp konsantrasyonunu kaybeden ve sonra kaza yaparak vefat eden kullanıcılar vardır. Onlara memnun musun diye soramıyoruz.
    Bu sebeple iyice düşünmenizi tavsiye ederim öncelikle.
    Hah, beni anlayan bi arkadaş çıkmış.

Ben motor sürerken her şeyden uzaklaşmak, yalnızca o an içinde yani motor sürüyor olmak dışında bir şeyle kafamı yormamak istiyorum. Zaten yeterince şeyle kafamızı yoruyoruz. Çok nadir fırsat bulduğumda muzik dinlemekle uğraşamam ki müzik dinlemek de benim için benzer bir şey yani başka bir şey yaparken müzik açmam, müzik dinlemek için zaman yaratırım ve o sırada müzik dinlemek dışında bir şey de yapmam.

Grup sürüşlerinde belki faydası olabilir ama onda da mesela köfteci turlarımızda Tomygun sağolsun önden giderken el işaretleri konusunda çok başarılı. Keşke interkom olsaydı demedik hiç.

Artçı ile sürüyor olsam belkii artçının canı sıkılmasın diye düşünebilirdim, faydası olurdu ama motor sürerken başka her şeyi kafadan çıkarmak kısmını bozardı o da.

Tabi ki interkom kullananlara niye kullanıyorsunuz kullanmayın demek haddime değil, sadece böyle bir şey de var. intercoma vereceğim parayla köfte yerim, sucuk alırım sucuk yerim.
    El Dorado ve tommygun bunu beğendiler.

Araştırmalarım sonucu cardo edge alacağım. Tavsiye ederim.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yıllardır çin malı kullanıyorum aktıf olarak su anda 2 yıldır maxto m3 kullanıyorum mğkemmel derım kameralı model ınan pahalı marka almana kesınlıkle gerek yok benım kadar aktıf kullanmayacağına yuzde yuz emınım kuryeyım gerek musterılerım ıle gerek se ozelden gunde en az 2 saat gorusme yapıyorum şarj yıne de 5 gun kesın gıdıyor ses sevıyesı zaten mükemmel hısırtı vs yok karsı taraf motorda olduğuma ınanmıyor o derece

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı pspfreak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de arayis icerisindeyim marka model cok, fiyat araligi da cok genis. Kaskim schubert ama schubert’in intercom’u gereksiz pahali geldi. Kullanan olduysa yorumunu duymak isterim.

Umarim bu konudan guzel bir marka model ogrenir sonuclandiririz ihtiyaci
    dostum schubert kullanıyorsan İnterphone markasının tüm modelleri işini görür.
    Sena 5s işini görür
    Cardo nun tüm modelleri işini görür
    Detay istiyorsan gerek yok detaya
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    2 ay oldu sena 5r lite aldım. ben gayet memnunum çinli markalardan çok daha kaliteli. en yüksek seste bass biraz cızırtı yapıyor ama basslı müzik dinlemiyorsanız benim gibi problem olmuyor. ona da çok önem veriyorsanız 5r veya 5s alabilirsiniz. onlar da hd kulaklık var daha iyi diyorlar ses kalitesi. bence ya sena ya da cardo marka bişey olabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler