Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

winter is coming devalüasyon eli kulağında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    devalüasyon geliyor ucu göründü şimdi bundan sonra ne olucak ? nasıl tedbir alıcaz ne yapıcaz?tam açılımını bilen varmı daha doğrusu yaşanacakları bilen.kısaca r25 ler 500bin liramı olucak
    ben evin ihtiyaçlarını gidermeye başladım mesela geçende ufaktan bir motor almıştım elektirikli şimdi ne yapalım?? beni rahatsız etmeden girebildiğim kadar borca girmeye gayret gösteriyorum şahsen.
    motosiklet alıcaklara yada başta şeyler alıcaklara hemen almalarınıda tavsiye ediyorum 2 gündeki zamlar zaten çoğu kişinin belini direk büktü.bayi bayi arayın eski fiyattan yada ortasını bulanlar bence olucaktır.
    herkese geçmiş olsun şimdiden pozisyonunuzu alın tabi alabiliyorsanız yada oturup izleyin dicem ama bu iş 2 3 seneden önce ve+ bitmez artık.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    pozisyon alın derken ne tarafa doğru eğilelim ytd olmasın
    espresso ve buteo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pozisyon alın derken ne tarafa doğru eğilelim ytd olmasın
    illaki bir pozisyon alıcaz öylede kalıcaz ya ahh yada ohh dicez yapacak bir şey yok ama sankii ahh dicekmişiz gibi geliyor bana onu soruyordum zaten

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Beter olalım, içimizden geçsinler, ağzımıza şey etsinler. Biz parayla vatandaşlık satan, karaktersiz insanları başımıza taç etmiş onursuz bir halkız. Ne bekliyorsunuz ki? En çok da göçmen sorununa sebep olan siyasi partiye gelen milliyetçi oylara şaşırıyorum.

Bunlar daha iyi günler, yakında bankadan paranızı bile çekemeyeceksiniz.
    Alikenan, panic adak, Metela ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bilgisayarı yenilediydim, vaktiyle hesabı Kilis'te ikamet ettiğim yıllarda açtığımdan deprem bölgesinden müşteri deyip ekstreleri 3 ay ertelediler. 2 hafta evvel de yeni motoru aldım, elimdeki hazır parayı gömmektense çekebildiğim kadar da kredi çektim.

KK seçilirse TL bir süre daha hızlı düşecek bence çünkü bunlar gibi el altından döviz satmama ihtimalleri yüksek; ha olur da RTE seçilirse işte o zaman sıçtığımızın resmidir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    hayalet seri para görüldü dedikodusu var piyasada, bunun sonu öyle böyle felaket olmaz.

22-44-88-176 diye gider nasıl paraya zamanında 6 sıfır geldi ise ne olduğunu anlamadan yapışırlar.

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayarı yenilediydim, vaktiyle hesabı Kilis'te ikamet ettiğim yıllarda açtığımdan deprem bölgesinden müşteri deyip ekstreleri 3 ay ertelediler. 2 hafta evvel de yeni motoru aldım, elimdeki hazır parayı gömmektense çekebildiğim kadar da kredi çektim.

KK seçilirse TL bir süre daha hızlı düşecek bence çünkü bunlar gibi el altından döviz satmama ihtimalleri yüksek; ha olur da RTE seçilirse işte o zaman sıçtığımızın resmidir.
    senaryo zaten kk kaybetmesi üzerine kurulu.kazanacağını bilsem ok derim bekleyelim düzelir ama hayır öyle olmicak şu saatten sonra.alacak mal arıyorum bende.çocuk 2 yaşında deseler okulu ödeyelim tamam dicem illaki bir şeyler ödemeliyim diye düşünüyorum şu ana kadar hep haklı çıktım artık daha da haklı çıkmak istemiyorum ama durum buysa minumum zararla çıkmaya çalışıyoruz.minumum zarardan kastımda 50 mermi sıktılar 2 tanesinden kurtarıcam

Motosikleti
    Dominar250
    Arsamıza komşu bir yer vardı satın almak istediğimizde gücümüz yetiyordu, sahibi satmaya karar verdiğinde kuyruğumuz biraz açıkta kaldı, şirketimizin üzerine BCH kullanmak istedik ipotek gösterelim dedik banka onaylamadı, Onaylamadığı gibi kullanmadığımız kredi kartının taksit kullanımını da kapatmışlar. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak durumunda kaldım, çalıştığım bankanın faiz oranı %3,05 devlet bankasının faiz oranı %1,89, insanları her türlü engellemeye çalışıyorlar, bu düzen böyle gitmez korkuyorum ki yarın memleketimizde büyük bir kırılma olacak.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayalet seri para görüldü dedikodusu var piyasada, bunun sonu öyle böyle felaket olmaz.

22-44-88-176 diye gider nasıl paraya zamanında 6 sıfır geldi ise ne olduğunu anlamadan yapışırlar.
    Bunu murat muratoğlu da söyledi. Muratın arkadaşı Aynı seri numaralara sahip abd doları gördüğünü iddia ediyormuş
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu murat muratoğlu da söyledi. Muratın arkadaşı Aynı seri numaralara sahip abd doları gördüğünü iddia ediyormuş
    şimdi izledim onu işte TL emisyonu için diyor. Yani piyasaya sürülen TL miktarıda bilinenin çok üsütünde olabilir idaası. O kadar da yapmazlar dedikleri her şeyi yaptılar.İnsan şüphe ediyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hayaldi, gerçek oldu. Beter olalım.

Motosikleti
    cıks
    ben K.K nın yerinde olsam, 2. tur için hiç kasmaz ilk tur için itirazlarımı yapar, direk adaylıktan çekilirdim...şimdi onlar düşünsün, bu insanlara i.ne dersin kızar da s...sin susar hesabi kazığı köküne kadar yediktin sonra ancak anlarlar siyasal islamın bir boka yaramadığını ancak öyle anlarlar...işin kötüsü milliyetçi kesim vatan, millet sakarya derken tsk bir dünya eksiğimiz var diyor, savaş çıksa müdahele edemeyicez, silah almaya bile dolar yok diyorlar hadi bakalım hayırlısı

bu ekonomi ülkeyi bitirir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vatan millet sakarya diyen kesim kozmik odaya girilirken, ülke bağırsaklarını temizliyor denirken, terörist tanıklığı ile genelkurmay başkanı yargılanırken ne kadar vatan millet sakarya diyormuş, ona bakmak lazım.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırbonen bunu epey önceden söylemişti. Demekki doğru söyleyen 9 köyden kovuluyormuş.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Teğet geçer kafanızı yormayın ben ne alırsam hep 100 TL lik alıyorum hiç bir zamdan etkilenmiyorum,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    valla gördüğünüz üzere 7 düvel birleşti yine yıkamadılar.2. tur zaten çok daha kolay olucak işini çabuk bitirir.herkes memnun görüldüğü üzere deprem bölgeside gayet memnun bakarsanız.demekki sorun yok bende sizde bir sorun var algımızı değiştiricez artık bu şekilde olaya bakarsanız canınız daha az acır.dibine kadar gitsin artık şu saatten sonra fark etmez.dün bu arada kar kardır deyip samsung watch 4 aldım onu yerim artık.yada kasaba gider 3 kilo kıymayla takas yaparım karlı bile olurum kim bilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben de iki cift lastik aldim yatagimin altina koydum.Oda lastik kokuyor ama alistim.Ustelik kafa da yapiyor.

Dolar almadim cunku dolar eflasyonu var..bayagi akilli olduğumu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla gördüğünüz üzere 7 düvel birleşti yine yıkamadılar.2. tur zaten çok daha kolay olucak işini çabuk bitirir.herkes memnun görüldüğü üzere deprem bölgeside gayet memnun bakarsanız.demekki sorun yok bende sizde bir sorun var algımızı değiştiricez artık bu şekilde olaya bakarsanız canınız daha az acır.dibine kadar gitsin artık şu saatten sonra fark etmez.dün bu arada kar kardır deyip samsung watch 4 aldım onu yerim artık.yada kasaba gider 3 kilo kıymayla takas yaparım karlı bile olurum kim bilir
    Siz sanki secimden sonra dolar dusebilir diyordunuz
    Fakat apple watch gibi super sacma seylere para harcayacaginiza o parayi tutsaniz daha iyiydi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce kasaptan döndüm. 1 kilo kıyma alayım diye gitmiştim, kıymanın kilosu 380 lira olmuş, sabah bu bağlığı okumuştum, daha da zam gelir nasıl olsa diye kilo yerine 2 kilo aldım.

O diil de bu ekonomi bizim köfte yeme turlarını benzinden daha çok vuracak.
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iki cift lastik aldim yatagimin altina koydum.Oda lastik kokuyor ama alistim.Ustelik kafa da yapiyor.

Dolar almadim cunku dolar eflasyonu var..bayagi akilli olduğumu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Siz sanki secimden sonra dolar dusebilir diyordunuz
    Fakat apple watch gibi super sacma seylere para harcayacaginiza o parayi tutsaniz daha iyiydi.
    Evet diyordum ama kk seçilirse düşer beklentisi vardı.erdogan ile devam ediyorsak ki edicez artık belliki dolar euroda devamke.parayi niye tutucağımı anlamadım nabiyim tl yi? Tl hariç neyde durursa dursun.bu arada samsung watch 4 aldım 2500tl cik.henuz samsung xiaomi zam yapmadı ama eli kulağında belliki.gecen senede bu fiyatlara satıyorlardı.dolar euro altin da aradaki makası açıcaklar.yani sallıyorum 40dan dolar aldın ama 20den bozucaklar.dolarda beklesen bile kaybın baya olucak.en iyisi mal gibi görünüyor.lastik almanda gayett mantıkli olmuş en pahali gideri motosikletin.yaşıyarak görücez bakalm neler olucak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Daha dur kurban bayrami gelmedi.zaten hayvan yok ortada olanlarıda kesince tavuk kıyması favorimiz olur aslında dondurucu alıcan 1 kere olsun dolar ama dolabin parasinida çikartir
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)