Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Anlas Tournee Sport Lastik ve Yağmur

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,

Her ne kadar yağmurda motosiklet kullanmayı sevsem de bazen çok maliyetli olabiliyor . Yaklaşık 50000 kmdir motosiklet kullanıyorum .bunun 15-16 bin kmde kuryelik yaptım .İzmirdeydim ve deli gibi yağmurlarda motosiklet kullandım. Hep lastik olarak winter grip 2 kullandım.2 aracımda da aynı model vardı.Memnun olmadığım 2 konu çatlaması ve çabuk bitmesiydi ben de bu sefer

Anlas tournee sport aldım.Bu lastikten kesinlikle memnun değilim fren mesafesi arttı. Yağmurlu havada aşırı kayıyor.
    Dünkü yağmurlu havada şöyle birşey yaşadım.Mall of İstanbul Avm nin oradan her zamanki gibi mahmutbey gişelere bağlanırken birden ön teker kaymaya ve gidon sallanmaya başladı , bi nevi tankslap gibi düşünebilirsiniz .Düzeltemedim motosiklet uçuyor gibi bariyerlere gitmeye başladı .O panikle ben de arka frene hafif dokundum.Arka teker de yağmurdan mıdır nedir kitlendi ben ayağımı kaldıramadan arka teker yanıma geldi 2-3 metre yan bir şekilde gittim ve sonunda motor yere yattı abartmıyorum beni üzerinden attıktan sonra 6-7 metreye yakın gitti. Çok şükür bende birşey yoktu yağmurluk parçalandı.Motoru kaldırdığımda debriyaj maneti yamulmuş ,fren maneti kırılmış , fren pedalı kopmuş , basamaklar sürtünmeden erimiş içlerindeki bilyeler çıkmış haldeydi.

Şimdi kuralkandan parça siparişi veriyorum .Yapabildiklerimi yapıp motorun (blok) kontrolü içinde ustaya götüreceğim.MEkanikten anlamam mümkün değil bi yerinde birşey var mı usta baksın .Son fotoğraftaki yağın sebebini öğrenmem lazım .Diğerlerinin işçilik maliyetinden ve ekstra ücretinden kurtulalım Sadece pegler , pedalın olduğu bölümde kırılan parça koruma demiri 1800 lira tutuyor :/

Şuanda vereceğim sipariş 2100 civarı ayna da zımpara olmuş ama onu değiştirmeyeceğim .Kullanıma etken bir durumu yok.

https://youtube.com/shorts/JhSLsdYsZZc?feature=share

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok geçmiş olsun.
    Size bir şey olmamış ya, gerisi halledilir.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    Size bir şey olmamış ya, gerisi halledilir.
    Ço teşekkürler .
    Allahtan plastikler kırılmadı.10 km de frensiz geri dönmek zorunda kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Çok teşekkürler

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla yağ kaçıran yer rekordan kaçırıyor ve çözümü çok basit, orda 2 adet görünen turuncu parçalar bakır puldur onları çıkartmak için rekoru sökün ve pullar size gelecektir ardındanda civatacıya gidip aynı ölçüde 2 adet bakır pul alıp montajlayıp sorunu çözebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla yağ kaçıran yer rekordan kaçırıyor ve çözümü çok basit, orda 2 adet görünen turuncu parçalar bakır puldur onları çıkartmak için rekoru sökün ve pullar size gelecektir ardındanda civatacıya gidip aynı ölçüde 2 adet bakır pul alıp montajlayıp sorunu çözebilirsiniz.
    Çok teşekkürler .Üst taraftaki yağ kapaktan yağ koyarken akan .
    Bilgisiz birisi olarak yapabileceğim birşey mi Kuralkandan sipariş vereyim eğer öyleyse yağ fazla eksilir mi ? yağ siparişi de vereyim duruma göre bu konulardan çok uzağım çünkü
    Temizleyip bakır pulları değiştirsem çözülür anladığım kadarıyla

İki tanesi 12 lira oluyor

https://yedekparca.ekuralkan.com/baj...-contasi-10461

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler .Üst taraftaki yağ kapaktan yağ koyarken akan .
    Bilgisiz birisi olarak yapabileceğim birşey mi Kuralkandan sipariş vereyim eğer öyleyse yağ fazla eksilir mi ? yağ siparişi de vereyim duruma göre bu konulardan çok uzağım çünkü
    Temizleyip bakır pulları değiştirsem çözülür anladığım kadarıyla

İki tanesi 12 lira oluyor

https://yedekparca.ekuralkan.com/baj...-contasi-10461
    Elbette yapabileceğiniz bir şey, yağ maalesef akacaktır bunu engellemek için motosikleti rekorun olduğu yönün tersine eğimli yatırarak yağın ters yönüne süzülmesini yağlarsınız ve minimum yağ kaybı yaşarsınız, pulları değişirken yapacağınız adımları teker teker sayayım.

-Alt sakalı sökünüz.
    -Rekoru uygun anahtarla gevşetin ve tamamen çıkartın.
    -Rekor dışardayken bir pulu takınız ardındanda rekoru yağ hortumununa geçirip diğer puluda üstüne takınız.
    -Rekoru sıkınız.
    -Alt sakalı takınız.

Tüm işlemler 25-30 dakika ancak sürer, rekoru sökmüşken temizlerseniz çok daha sağlıklı olur .
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkürler en iyisi komple yağını değiştireyim Filtresi vs mevcut zaten.

Hepsini kuralkandan tek seferde sipariş verip düzelteyim o halde

Madem birşeye kalkıştık tam yapalım çok teşekkür ederim tekrar .

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler en iyisi komple yağını değiştireyim Filtresi vs mevcut zaten.

Hepsini kuralkandan tek seferde sipariş verip düzelteyim o halde

Madem birşeye kalkıştık tam yapalım çok teşekkür ederim tekrar .
    Yardımcı olabilirdiysem ne mutlu bana . Bu arada Kuralkan'ın yedek parça gönderiminden memnunmusunuz ve belirttikleri tarihte elinizde oluyormu?
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yardımcı olabilirdiysem ne mutlu bana . Bu arada Kuralkan'ın yedek parça gönderiminden memnunmusunuz ve belirttikleri tarihte elinizde oluyormu?
    Bayağı yardımcı oldunuz esasında Pandemi zamanında geç gönderiyorlardı ancak şuan 1-2 günde kargoya veriyorlar sorun yaşamadım açıkçası.Benim motor çok tutulan bir motor olmadığı için parçaları her zaman yetkili serviste olmuyor .Çok saçma ama durum böyle baskı balata değişirken uygun sac bulamadıkları için eski sacları taktılar.Komprosörle yağ filtresi temizlendi vs. bunları görünce ben de böyle bir çözüm buldum
    Motoseverrr bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende o lastiği bir ara niyetlenmiştim ama Kullanıcıların hiçbirisi tavsiye etmemişti. Islakta hiçbirşekilde yol tutmuyor diyorlar. Bunun tournee 2 diye yeni bir versiyonu daha var. Onun içinde kötü diyorlar

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende o lastiği bir ara niyetlenmiştim ama Kullanıcıların hiçbirisi tavsiye etmemişti. Islakta hiçbirşekilde yol tutmuyor diyorlar. Bunun tournee 2 diye yeni bir versiyonu daha var. Onun içinde kötü diyorlar
    150 cc motorda hakimiyet gitti on teker kaydi hic yasamadigim birsey saga sola donmeye basladi gidon hizli da degildim ustelik max 45-50 km arasi bi hizdaydim.asfalt mi pisti yolda birsey mi vardi bilemedim islakti ama yansima parlama bisey yoktu.Kuru da fren mesafesi artti ama bunu net soyleyebilirim. 5000 Liraya metzeller veya 4000 liraya pirelli alsam daha karda olacakmisim sanirim.Gunun birinde motoru degistirebilirsem oyle yapacagim.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Çok geçmiş olsun öncelikle. Bu lastiği cbr 250 ve r25 te kullandık çok memnun kaldık. Winter grip adı üzerinde kış lastiği, tournee serisi yazlık lastik?

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    öncelikle geçmiş olsun, forumlarda yazılana çok bakmamak lazım ucuz iyi zor (slica oranı ?)

Dünyanın mühendisliği var Anlaş'ın daha çok yolu var.

Metzeler roadtec 01SE
    Conti Road Attack 4
    Michelin road 6
    Pirelli Angel GT II

%90-10 arazi
    metzeler tourance next 2,
    scorpion trail 2,
    trail attack 3,
    testlerde bunların aralarına girmeli.

Tutuş 1 kere lazım olur.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    anlas çöptür mıchelın yada prellı den sasmayın

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Çok geçmiş olsun :(

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Size bir şey olmaması sevindirici. Yola dökülmüş bir yağa denk mi geldiniz acaba? Bir takım Anlas Tournee eskittim. Michelin ve Pirelli vs. kıyaslamıyorum. Kötü bir lastik olmadığı izlenimi edindim. Müşteri ilişkilerine de önem veren bir marka. 10 ay kullandığım lastiği yanaktan kısmi hava kaçırma problemi nedeniyle fabrikaya gönderdim. Bana yeni lastik gönderdiler. İki kez gerçek panik frenleme durumu yaşadım. İkisinde de başarılıydı. (Biri 80 km/h, diğeri 100 km/h ile) Yağmurlu hava da dahil olmak üzere Aralık, Ocak, Şubat aylarında 8-9 saatlik seyahatler yaptım. Yüksek sıcaklarda ve 1-9 derece aralığında seyahatler yaptım. Son olarak geçen hafta arka Teker Anlas Tournee, Ön teker Pirelli Angel Scooter taktırdım. Ve şiddetli yağmura yakalandım. Yer yer su gölcüklerinden kaçamadım. Daha rodajda olan lastiklerimle hiç bir güvensizlik yaşamadım. Tecrübelerin bu kadar farklı olması çok enteresan. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Size bir şey olmaması sevindirici. Yola dökülmüş bir yağa denk mi geldiniz acaba? Bir takım Anlas Tournee eskittim. Michelin ve Pirelli vs. kıyaslamıyorum. Kötü bir lastik olmadığı izlenimi edindim. Müşteri ilişkilerine de önem veren bir marka. 10 ay kullandığım lastiği yanaktan kısmi hava kaçırma problemi nedeniyle fabrikaya gönderdim. Bana yeni lastik gönderdiler. İki kez gerçek panik frenleme durumu yaşadım. İkisinde de başarılıydı. (Biri 80 km/h, diğeri 100 km/h ile) Yağmurlu hava da dahil olmak üzere Aralık, Ocak, Şubat aylarında 8-9 saatlik seyahatler yaptım. Yüksek sıcaklarda ve 1-9 derece aralığında seyahatler yaptım. Son olarak geçen hafta arka Teker Anlas Tournee, Ön teker Pirelli Angel Scooter taktırdım. Ve şiddetli yağmura yakalandım. Yer yer su gölcüklerinden kaçamadım. Daha rodajda olan lastiklerimle hiç bir güvensizlik yaşamadım. Tecrübelerin bu kadar farklı olması çok enteresan. Tekrar geçmiş olsun.
    Benim motosikletimde önde Tournee var dün Bursa yağışlıydı ve yine bende pek güven sorunu hissetmedim, hatta onlar 2019 üretimi olan lastiklerdi. Bir kaç hafta önce bir takım 2023 üretimli Tournee aldım daha taktıramadım ama 2019 modelinde sorun yaşamadım 2023 modelinde yaşayacağımı zannetmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum belki asfalt pisti belki su fazla olduğu için ya da yağ vardı bilemiyorum vizör zaten çamurluydu yağmur yağıyordu. İlk ön teker sonra arka teker kaydı ben de güvensizlik yaşamadım ama asfalta yapıştım Islak rampada bile çıkarken kaydığına şahit oldum daha önce winter grip ile linkteki yokuşa tırmandım sorun yaşamadım.Şuan kullandığım lastiklere güvenip yağmurlu havayı bırak güneşli hava da bile buraya tırmanmaya cesaret edemem

Motosikleti
    Fikir olması açısından kuralkan siparişleri böyle yolluyor 1 gün sonra elime ulaştı .Hepsini tek tek poşetliyorlar.Müşteri hizmetleri ,diye birşey yok ama siparişimi tamamlayamıyorum sitenizde sorun yaşıyorum hata çıkıyor dedim.Hatanın ekran görüntüsünü yolladım.Sitemizde böyle bir hata yok böyle bir seçenek yok diye geri dönmüşler .Ben yalan mı söylüyorum diye mail attım geri dönmediler

Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)