Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT25 EGZANTRIK GERGI AYARI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mt25
    Mt25im egzantrik gergi ayarlanması lazim kendim nasıl yaparım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı plursa sevinirim motor tamircileri gereksiz ücretler istemekte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı krax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25im egzantrik gergi ayarlanması lazim kendim nasıl yaparım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı plursa sevinirim motor tamircileri gereksiz ücretler istemekte
    Kendim yapamadığım bir şeyi yapmak için istenen ücrete gereksiz diyemem. Emeğin ve bilginin bir değeri vardır. Motor tamircilerine sorarım, fiyat alırım ama hepsini toptan gereksiz ücret sitiyorlar diye suçlayamam. Haa olur ya bir motor tamircisi diğerlerinden çok daha yüksek ücret istiyordur, belki diğerlerinin iki katıdır, o zaman araştırırım niye bu tamirci çok ücret istiyor diye ama yine de gereksiz ücret istiyor diyemem. Bu devirde google var alternatifleri var, cebimizde taşıdığımız bir zamanların superbilgisayarları gücünde bilgisayarlar var ve dünyadaki tüm bilgilere ulaşabiliyoruz, o tamirci hakkında da illa ki bir şeyler buluruz.

Lütfen bilgisini, emeğini ve ustalığını satanların istediği ücretlere "gereksiz" demeyin.

Bu ücretler bana fazla geliyor, nasıl yapıldığını kendim öğrenmek istiyorum derseniz o zaman haklısınız derdim. Bakalım, bu konuda bilenler yazacaktır hep birlikte öğreniriz.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Otomatik ayarlı gergisi olmalı zaten. Neden gergi ayarı istiyor? Eksantrik zinciri otomatik gerginin yeterince geremeyeceği kadar uzamışsa değişimi gerekmez mi? O durumda supap ayarı falan da ister herhalde...
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Senin yapabileceğin bir gergi ayarı yok o motorda. Otomatik gergisi bozulmuştur ya da zincir çok gevşemiştir. Otomatik gergiyi sök bak çalışıyormu diye. O çalışıyorsa motor inecek, zincir ve paletler değişecek demektir. Zincir değişecekse yamaha servisine yaptır saçma sapan tiplere bırakma işi.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gergiyi sök arkadaki tapayı çıkar ayar vidası göreceksin , içerideki yayın tansiyonunu ve kontrayı kontrol et , vidayı iyice sık gergiyi kur yerine montaj yap , yay gergi pimini palete doğru itecektir...gerginin altına daha ince conta koyarsan ses bir miktar daha azalır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendim yapamadığım bir şeyi yapmak için istenen ücrete gereksiz diyemem. Emeğin ve bilginin bir değeri vardır. Motor tamircilerine sorarım, fiyat alırım ama hepsini toptan gereksiz ücret sitiyorlar diye suçlayamam. Haa olur ya bir motor tamircisi diğerlerinden çok daha yüksek ücret istiyordur, belki diğerlerinin iki katıdır, o zaman araştırırım niye bu tamirci çok ücret istiyor diye ama yine de gereksiz ücret istiyor diyemem. Bu devirde google var alternatifleri var, cebimizde taşıdığımız bir zamanların superbilgisayarları gücünde bilgisayarlar var ve dünyadaki tüm bilgilere ulaşabiliyoruz, o tamirci hakkında da illa ki bir şeyler buluruz.

Lütfen bilgisini, emeğini ve ustalığını satanların istediği ücretlere "gereksiz" demeyin.

Bu ücretler bana fazla geliyor, nasıl yapıldığını kendim öğrenmek istiyorum derseniz o zaman haklısınız derdim. Bakalım, bu konuda bilenler yazacaktır hep birlikte öğreniriz.
    *Gereksiz Fiyat* dan kastım dediğin sekilde yüksek fiyat istemeleri zaten dükkaninda motor yok iş olmadığı için benden fazla ücret isteyip beni soğutuyorlar tabikii demiyorum bütün motorcular böyledir ama kendim ögrenmek istiyorum ufak tefek şeyleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gergiyi sök arkadaki tapayı çıkar ayar vidası göreceksin , içerideki yayın tansiyonunu ve kontrayı kontrol et , vidayı iyice sık gergiyi kur yerine montaj yap , yay gergi pimini palete doğru itecektir...gerginin altına daha ince conta koyarsan ses bir miktar daha azalır.
    Teşekkür ederim o şekilde yaptım gergiyi söktüm kurdum şuanda ses iyi durumda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)