Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazadan Sonra Yolu Emniyete Almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Herkese selamlar,

Bugün akşam üstü "hava da güzelmiş niye eve tıkıldık" diye hayıflanıp kısa da olsa Darlık civarlarında turlayalım dedik.
    Yeşilvadi>Darlık arasında giderken bir sağa virajdan sonra solda bir kaza vardı, ambulans falan da gelmişti. Öncelikle karışan herkes en ufak hasarla atlatmıştır umarım.

Aşağı yukarı şöyle bir manzara:

Ben şöyle bir şeyden bahsetmek istiyorum. Hem kaza yapan arkadaşın eşi dostu, hem de yoldan geçenler heralde hatırı sayılır bir kalabalık vardı, 10-12 kişi, motorlar vs. Lakin herkes ambulansın ve kaza yapmış motorun yanında duruyordu, burası bir virajın çıkışı.. Daha önce de karşılaştım, Şile>Yeniköy arasında geçen sene, sağa doğru derin bir viraj var ağaçlarla çevrili.. Ortasında bir anda ıslak zemin oluyor, az buz değil komple ıslak.. Sabah bir motor kazası olmuş, yerler yağ vs olunca jandarma da gelmiş yıkamış.. İlk kazaya karışan arkadaş gitmiş çekici götürmüş onu, o ıslaklıkta kayıp düşen başka bir arkadaş birilerini bekliyordu.. O da virajdan önce kimseyi uyarmak ihtiyacı hissetmemiş, kendisi buna uğradığı halde.

Lütfen böyle bir kaza yaşarsanız veya arkadaşınız yaşarsa veya birine yardım için durursanız, özellikle Şile yollarında kazanın olduğu yere ve beklediğiniz yere bir bakın, bir virajın çıkışındaysanız mutlaka ya 2 kişi gidin orada durun ya bir uyarı levhası bir şey bırakın, viraja doğru gelen insanları uyarın. Bu şekilde bir çok kaza arkasından başka kazaları getirebiliyor.

Hiç bir zaman ihtiyacımız olmaması dileğiyle.
    _recoo, AzÇok, Cyan ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    ne zamandır gazlamaya diye giderim, bu kez bi değişiklik yapıp enduro takılayım dedim ağaçların arasında geziniyodum. şansa yaşıyoruz valla, zarar gören arkadaşlara geçmiş olsun diyelim
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zamandır gazlamaya diye giderim, bu kez bi değişiklik yapıp enduro takılayım dedim ağaçların arasında geziniyodum. şansa yaşıyoruz valla, zarar gören arkadaşlara geçmiş olsun diyelim
    Dün baya maceralıydı maalesef, bunun dışında yol kenarında anlamsız yerde duran vs de bol oluyor. Ama bari kazadan sonra bir kişinin aklına gelsin ya bir kişi.
    _recoo bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yine faydalı bir içerik ve yine goygoy yapmaktan dolayı bu faydalı başlığa yeteri kadar önem vermemişiz.

Kaza sonrası insanları uyarmak için yere kask koymak yaygın bir uygulamaymış. Allah korusun başımıza böyle bir kaza gelirse insanları uyarmak adına kaza yerinin biraz gerisinde yere kaskımızı koyabiliriz.

Geçmişte eski eşim ve kayınvalidemi Esenler otogarına arabayla yetiştirmeye çalışırken virajlı bir tünel içinde kaza yapmış, arabayı yandan duvara vurmuş bir sürücüyüm. Kazanın hemen ardından kafasını cama çarpan eski eşime ve arka koltuktaki kayınvalideme bakmıştım, kan yok, ayılma bayılma yok, kırık yoktu. Arabayı çalıştırayım istedim çalıştıramadım. Hemen arabadan inip geriye yürüyüp diğer araçlar viraj ortasında en sağda durmuş olan bize patlamasın diye onları elle uyarıp yönlerini değiştirtmiştim. Eski eşim hala olayı anlamaz ve bana çemkirir "Sen o gün benimle ilgilenmedin, gittin arkada sigara içtin" der.
    espresso, awitrus ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Adı üstünde abi eski.

Bu arada yere kask koymak "yardıma ihtiyacım var" anlamına da geliyor diye biliyorum. Yamuluyor olabilirim.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA 650
    kaska 20 binlira verdim, kılıfına taş maş koyup onu koysak, üzerinden bir araba geçmesin kaskın bu arada kaskı yere koymanın, yardıma ihtiyacım var anlamında kullanıldıgını bılıyorum bende.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Türkiye'de o kaskı dakikasında çalarlar. Gönüllü birisinin trafiği yönlendirmesi daha uygun olur güzel ülkemde. Uluslararası kabul gören kuralların burada pek bir karşılığı olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Virajda bir de sola giden yol var, orada bi piknikçi mesireci bir yer var, flaması var önünde. Düzlükten 800km uzaktan görünüyor. Sevgili jandarmamız oraya çekse hiç başka bir şeye gerek kalmaz, ya da arkadaşın ambulansa kaldırılışını izleyen iki kişi gidip orada durup hızlı gelene el sallasalar tamam. Mundar etmeyin kaskı :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)