Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sonunda yeni motoruma kavuştum, Bir hayırlı olsun varsa alırım / Hero XPulse 200 4v

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun. Keyifli sürüşler.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız, keyifli sürüşler. Eğer aynalar iyi gösteriyorsa değiştirmenize gerek yok. Bulaşık süngerinin sert kısmına sirke döküp silmeyi deneyin. Ben bisikletimin aynasında denedim pırıl pırıl oldu.
    Çok sağol hocam. Sol ayna neyse de sağ ayna bariz görüntüyü büküyor dış kısımlarına doğru. Sadece ortası normal gösteriyor.

Keşke bir video veya foto çekseydim, kelimelerle anlatmak gerçekten zor, çok acaip bir durum, ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şeyle.

Yani ayna ufaktır veya açısı kötüdür, dirsekleri gösterir falan bu böyle bir durumda değil. Bariz ayna kısmında bir sorun var.

Ama belki bir ihtimal yüzeyine şeffaf bir kimyasal bulaşmışsa diye sizin yöntemi mutlaka deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Keyifli sürüşler.
    Teşekkür ederim hocam, tekerimize taş değmesin inşallah...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Süleyman Hocam kazasız ,belasız , CEZASIZ binin inş. Mehdi den mi aldınız , Hani Gazcılar cd. ikinci aralıktaki ?
    SuleymanE bunu beğendi.
    bursevi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürmeniz dileğiyle.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman Hocam kazasız ,belasız , CEZASIZ binin inş. Mehdi den mi aldınız , Hani Gazcılar cd. ikinci aralıktaki ?
    Ali abim çok sağol, ben önder motordan sipariş verdim, istanbuldaki şubelerinden. Önder motor heronun ana bayisi, hem istanbulda hem aydın nazillide şubeleri var.

Bursadaki bayilerde motor yoktu, bende sipariş vereceksem ana bayisinden vereyim dedim, arayıp telefonla siparişi verdim. Ödemeyi de sipariş anında telefondan kredi kartı ile hallettik, herşey telefondan oldu bitti, çok ilginç ve bir o kadar da kolay bir satına alma süreci oldu.

Önder motor, motosikleti ücretsiz adrese teslimat yapıyor. Geçen gün telefonum çaldı dediler motorunuzu getiriyoruz müsait misiniz. Ben motor evin önüne gelene kadar "kapıma kadar da getirmezler herhalde, Bursada şuraya getirdik gelin teslim alın" diyecekler diye bekliyordum. Direkt kapıma kadar getirdiler, bu hizmetten çok memnun kaldım, valla adamlara bravo.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar sattı bilmiyorum ama cok görüyorum artık bu motoru. herkes de memnun

hayırlısı olsun.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hayırlı olsun, iyi ve güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    xpulse 4v
    Öncelikle hayırlı olsun. ben de gecen ay almıstım. 250 km cıvari yol yapabildim anca vakıtbulabildim.
    artı eksilerin güzel tespit.

ben eksi olarak. eklemek istedim. yada ben beceremiyorum.

düşük süratlerde gazı dozajlayamıyorum. CRF vardı onda boyle olmuyodu :

Güle güle kullanman dileğiyle.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kenangul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. ben de gecen ay almıstım. 250 km cıvari yol yapabildim anca vakıtbulabildim.
    artı eksilerin güzel tespit.

ben eksi olarak. eklemek istedim. yada ben beceremiyorum.

düşük süratlerde gazı dozajlayamıyorum. CRF vardı onda boyle olmuyodu :

Güle güle kullanman dileğiyle.
    Hocam güzel tespit ama o gaz kütüğünün ileri geri oynamasından olabilir ona bir dikkat edin derim. Bende gazı milimetrik açmaya alışmışım yüksek ccden gelen alışkanlıkla, bunda o hassasiyeti bulamadım, nihayetinde tek silindir motor :D

Birde gaz kütüğü ben gazı çevirirken bir miktar oynuyor, zaten hassas ayar yapmaya imkan tanımıyor. Bugün gaz kütüğüne girişeceğim, yaptığım değişikliği burada paylaşırım.

Hocam birde rodajda bir takım ufak düzensizlikler olması doğal demişler, arada rolantideyken stop etme, ilk çalıştırmada otomatik jiklenin rolanti devrini yükseltmesi vb gibi gibi. Ben çok şükür daha böyle şeylerle karşılaşmadım. Eğer gaz dozajlamasında sorun artarsa rodaj bakımında servise mutlaka söyleyin, bazen yazılım atıp düzeltiyorlar diye birşeyler okumuştum.

Siz yinede gaz kütüğünü bir kontrol edin derim, oynama var mı yok mu diye.
    kenangul bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güzel tespit ama o gaz kütüğünün ileri geri oynamasından olabilir ona bir dikkat edin derim. Bende gazı milimetrik açmaya alışmışım yüksek ccden gelen alışkanlıkla, bunda o hassasiyeti bulamadım, nihayetinde tek silindir motor :D

Birde gaz kütüğü ben gazı çevirirken bir miktar oynuyor, zaten hassas ayar yapmaya imkan tanımıyor. Bugün gaz kütüğüne girişeceğim, yaptığım değişikliği burada paylaşırım.

Hocam birde rodajda bir takım ufak düzensizlikler olması doğal demişler, arada rolantideyken stop etme, ilk çalıştırmada otomatik jiklenin rolanti devrini yükseltmesi vb gibi gibi. Ben çok şükür daha böyle şeylerle karşılaşmadım. Eğer gaz dozajlamasında sorun artarsa rodaj bakımında servise mutlaka söyleyin, bazen yazılım atıp düzeltiyorlar diye birşeyler okumuştum.

Siz yinede gaz kütüğünü bir kontrol edin derim, oynama var mı yok mu diye.
    Hocam gaz kolu boşluğunu alın, çok iyi oluyor
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Ali abim çok sağol, ben önder motordan sipariş verdim, istanbuldaki şubelerinden. Önder motor heronun ana bayisi, hem istanbulda hem aydın nazillide şubeleri var.

Bursadaki bayilerde motor yoktu, bende sipariş vereceksem ana bayisinden vereyim dedim, arayıp telefonla siparişi verdim. Ödemeyi de sipariş anında telefondan kredi kartı ile hallettik, herşey telefondan oldu bitti, çok ilginç ve bir o kadar da kolay bir satına alma süreci oldu.

Önder motor, motosikleti ücretsiz adrese teslimat yapıyor. Geçen gün telefonum çaldı dediler motorunuzu getiriyoruz müsait misiniz. Ben motor evin önüne gelene kadar "kapıma kadar da getirmezler herhalde, Bursada şuraya getirdik gelin teslim alın" diyecekler diye bekliyordum. Direkt kapıma kadar getirdiler, bu hizmetten çok memnun kaldım, valla adamlara bravo.
    Hizmet + ticaret dediğin böyle yapılır işte. Helal olsun adamlara. Diğer BÖYYYYÜK bayilere satıcılara örnek olur inş.
    SuleymanE bunu beğendi.
    bursevi

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanı
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    xpulse 4v
    birde sene sonu 400 luk gelicekmiş gibi söylemler var.

ona yükselmeye başladım
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti

ona yükselmeye başladım
    O söylentiyi bende duydum. Hatta hindistanda test sürüşünden foto falan var sanırım bazı görüntüler var internette. Ama onun gelmesi en erken 2024 yazı olur diye düşünüyorum.

Halihazırda daha hindistanda bile satışa çıkmadı 400 olan. Yol testlerinin bitmesi, lansman yapılması, önce hindistan iç piyasayasasına satışı, bizim ülkeye ithal edilip burada montajlanıp satılmaya başlaması falan derken 2025 e bile sarkabilir.

Ama 400cc olsa dadından yenmez hakkaten
    bursalıali ve kenangul bunu beğendiler.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Hayırlı olsun hocam.

Tekerinize taş değmesin, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    SuleymanE bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun,sağlıkla güzel günlerde kullanın.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti

ona yükselmeye başladım
    HERO nun 400 lüğünü gözü kapalı, bakmadan , etmeden , hiçbi ALLAH'ın kuluna danışmadan , sorgusuz ,sualsiz alırım. Elimdeki 300 cc EVO yu + donumu + satabildiğim her satarım . Kalanını da pannnnnngadan krediynen temam eylerim . HERO 400 e yazılırım. Domy 400 den daha ekonomik bir tarife yazacaklarını ümid ediyorum. Hele bir de ENDURO olursa varya , çift gat gaymekli ekmek gadayıfı gibin olur namızsızım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

O söylentiyi bende duydum. Hatta hindistanda test sürüşünden foto falan var sanırım bazı görüntüler var internette. Ama onun gelmesi en erken 2024 yazı olur diye düşünüyorum.

Halihazırda daha hindistanda bile satışa çıkmadı 400 olan. Yol testlerinin bitmesi, lansman yapılması, önce hindistan iç piyasayasasına satışı, bizim ülkeye ithal edilip burada montajlanıp satılmaya başlaması falan derken 2025 e bile sarkabilir.

Ama 400cc olsa dadından yenmez hakkaten
    Eh biz de anca o saate kadar paramızı , pulumuzu denklerik. Ha ,almadığım, ve dahi hiç bir zaman almayacağım ,milli PİYANKO dan bana böyyük ikramiye
    çıkarsa o zaman tez saatte aluruk HERO 400 ü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Yukarıda --satabileceğim her şeyi satarım -- şeklinde olacağıdı. Ehtiyarlık işte gusurumuza galmayın.
    SuleymanE bunu beğendi.
    bursevi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun güzel motosiklet
    daha önce telefondan mondial cub almıştım 2010 yılında 2018 de honda almıştım hero nun kapıya kadar getirmesi bu olayı bir eliri seviyeye getirmiş tebrikler bayiiler elimizde motor yok ta diyemiyor
    piyasa talebine yetişebilirlerse küçük cc de japon saltanatını yıkarlar tvs hero kyomco sym gibi markalar güzel alternatif
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel motosiklet
    daha önce telefondan mondial cub almıştım 2010 yılında 2018 de honda almıştım hero nun kapıya kadar getirmesi bu olayı bir eliri seviyeye getirmiş tebrikler bayiiler elimizde motor yok ta diyemiyor
    piyasa talebine yetişebilirlerse küçük cc de japon saltanatını yıkarlar tvs hero kyomco sym gibi markalar güzel alternatif
    Hocam japonlar servis ağını falan güzel kurmuşlar, şu anda kalite ve parça konusunda alternatifsiz gibiler. Ama pandemiden sonra motorlara oluşan yoğun ilgi ve yüksek enflasyon yüzünden japonlar kara borsaya döndü.

Satış kısmında eski ilgi alakaları da yok, liste fiyatından da motosiklet almak imkansız gibi birşey.

Yüksek cc de yine el mecbur japon bakıyoruz ama düşük cc de çok güzel alternatifler çıktı birisi de hero.

Daha 3 ay önceye kadar bayiilerde insanlar seçerek Xpulse200 alabiliyormuş ama şuanda karta 9 taksit ve eve teslimat seçenekleriyle talebe yetişmekte zorlanıyorlar.
    Piyasada yeni olduklarından mutlaka bazı servislerde ve tedarikte sıkıntılar yaşanacaktır ama eğer ki müşteri odaklı davranırlarsa ve yedek parça sorunu olmazsa düşük cc de güzel bir alternatif olur bence de.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler