Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi intercom?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zazenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Selamlar,
    İntercom almak istiyorum fakat hangisi daha mantıklı karar veremedim. Ağırlıklı olarak müzik dinlemek için kullanacağım. Modeller şunlar:
    • 1. Fiyat ve marka olarak çok cazip, ancak hiçbir yerde kullanıcı yorumu bulamadım
    Sena 5R Lite
    • 2. kn6000 ve cmmk06 ile aynı sanırım, iki markanın da stoğu yok, olsa da 600-700tl fark vermeye değer mi bilmiyorum
    HY-02
    • 3.
    Cardo Spirit HD
    • 4.
    Sena 5S

Bu ürünler hakkında tecrübesi/bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Farklı model önerilerine de açığım.
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    İntercom'a niye dijital ekran koyarlar ki? HY-02 muhtemelen tüm ihtiyaçlarını karşılar ama illa ki bütçe varsa cardo ses konusunda çok övülen bir model. Kullanıcıları daha detaylı bilgi vereceklerdir.
    zazenya bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Yani bunları bilen biri karşılaştırsa iyi olur mesela sena markasına sorup elimine edilebilir.

Kaan elektronik var ist kadıköy de bir arayın derim. Knmaster kullanıyorum önerebilirim.
    zazenya bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı zazenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    İntercom almak istiyorum fakat hangisi daha mantıklı karar veremedim. Ağırlıklı olarak müzik dinlemek için kullanacağım. Modeller şunlar:
    • 1. Fiyat ve marka olarak çok cazip, ancak hiçbir yerde kullanıcı yorumu bulamadım
    Sena 5R Lite
    • 2. kn6000 ve cmmk06 ile aynı sanırım, iki markanın da stoğu yok, olsa da 600-700tl fark vermeye değer mi bilmiyorum
    HY-02
    • 3.
    Cardo Spirit HD
    • 4.
    Sena 5S

Bu ürünler hakkında tecrübesi/bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Farklı model önerilerine de açığım.
    Teşekkürler
    Eşimle beraber cardo spirit kullanıyorum. Hd olan bile değil. Çok memnunum. Bağlantıda hiç bir şekilde sorun yaşamadım. 4 tane tuşları var ve tuşlara özellikler çok güzel atanmış durumda. 130-140 ile giderken birbirimizi duyabiliyoruz. 130-140 ile giderken bile müziği son ses açarsam çok yüksek geliyor ses. Genelde orta seviyede kullanıyorum ses düzeyini. Bağlantı kurması çok kolay.
    zazenya ve rider_oz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    cardo almayın, herhangi bir sıkıntıda muhatap bulamıyorsunuz. ses kalitesi abartıldığı kadar değil. distribitöre kadar ulaştım, lafı "almasaydın kardeşim" e getirdiler.
    zazenya bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşimle beraber cardo spirit kullanıyorum. Hd olan bile değil. Çok memnunum. Bağlantıda hiç bir şekilde sorun yaşamadım. 4 tane tuşları var ve tuşlara özellikler çok güzel atanmış durumda. 130-140 ile giderken birbirimizi duyabiliyoruz. 130-140 ile giderken bile müziği son ses açarsam çok yüksek geliyor ses. Genelde orta seviyede kullanıyorum ses düzeyini. Bağlantı kurması çok kolay.
    Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cardo almayın, herhangi bir sıkıntıda muhatap bulamıyorsunuz. ses kalitesi abartıldığı kadar değil. distribitöre kadar ulaştım, lafı "almasaydın kardeşim" e getirdiler.
    Nasıl bir sorun yaşadınız?

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Artçı ile giderken müzik paylaşımı yapıp konuşmaya devam edebiliyor musunuz? Bende tüm iletişimi kesiyor sadece müzik paylaşıyor :( 120 den sonra sesler duyulmuyor iletişim çok iyi değil sizde tur camı mı var

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Ağırlıklı olarak müzik dinlemek ise Cardo’nun JBL modellerini tavsiye edebilirim. Bizzat intercom’unu denemedim ancak bir ses mühendisi olarak JBL kalitesine su döktürmem. Piyasanın önde gelen speaker markalarından birisidir, belki göz atılabilir.
    zazenya bunu beğendi.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    siz siz olun sadece kullandığınız kask'a göre interkom almayın. Universal alın uzun süre kullanın.

Senna listede varken herzaman 1.sıradadır.
    Interkom işi tamamen para-çokomel ilişkisine bağlı
    iptaluyelik02 ve zazenya bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne zaman interkom konusu açılsa hevesle belki bir şey öğrenirim diye okuyorum ve sonunda kararı interkom almamaya devam oluyor. Hepsinde bir sorun var, fazladan sorun yaşamaktansa interkomsuz devam diyorum.
    hatta telefonu da androidde bir ayar olsa, sürüyorken kendiliğinden gelen çağrıları reddetse, hatta bana hiç göstermese haberim bile olmasa, en azından navigasyon kullanırken biri aradığında kafam dağılmasa, android telefonda kesin vardır bunun ayarı ama ben farkında değilimdir.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman interkom konusu açılsa hevesle belki bir şey öğrenirim diye okuyorum ve sonunda kararı interkom almamaya devam oluyor. Hepsinde bir sorun var, fazladan sorun yaşamaktansa interkomsuz devam diyorum.
    hatta telefonu da androidde bir ayar olsa, sürüyorken kendiliğinden gelen çağrıları reddetse, hatta bana hiç göstermese haberim bile olmasa, en azından navigasyon kullanırken biri aradığında kafam dağılmasa, android telefonda kesin vardır bunun ayarı ama ben farkında değilimdir.
    DND(Do not disturb) modu var senin bahsettiğin için. Genelde simgesi hilal şeklinde oluyor ve üstteki panelde bulunuyor.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bence intercom çok elzem bir zımbırtı. İlla ki pahalı ve markalı olmasına gerek yok. Çinden mornystar m6 aldım 2 sene oldu ve hala gayet sorunsuzca çalışıyor. Sesi kaliteli ve bass var. Spotify ın equalizer ından her zaman bası yükseltip tizleri kısarak ve sürekli orta-yüksek arası müzik dinleyerek şarjı 2,5 3 saat rahat gidiyor. Uzun lafın kısası üşenme, kafana yatan, kullanıcı yorumu olan bir tane al kullan rahat edersin.
    chetaq bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı zazenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Nasıl bir sorun yaşadınız?
    Sanırım 6-7 ay oldu alalı. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı ile giderken müzik paylaşımı yapıp konuşmaya devam edebiliyor musunuz? Bende tüm iletişimi kesiyor sadece müzik paylaşıyor :( 120 den sonra sesler duyulmuyor iletişim çok iyi değil sizde tur camı mı var
    Hem müzik paylaşımı hem de konuşma cardo spirit modelinde aynı anda olmuyor. Onun için daha çok cihaza bağlanan intercomlar gerekiyor. Bende tur camı yok. Tur aksesuarlı dominar 400ün ön camı var. 130-140 gibi hızlarda hiç bir sorun olmadan birbirimizi duyabiliyoruz. Kaskın önemi var mı bilmiyorum da öyle çok sessiz kasklar da kullanmıyoruz. Ben shark s600, eşim agv k3 kullanıyor. Benim kaskımda ekstradan rüzgar pedi var. Çeneden rüzgar girmemiş oluyor. Belki o etkiliyordur.
    zazenya bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hocam kullanıcı yorumu olarak ben geldim.
    Kafana takılanları sor anında söyleyeyim.
    Bu arada başlığı açan arkadaşım kullandığın kaskı söylersen sana daha net bir cevap verebilirim.
    Saydığın interkomların tamamında tecrübe edindim o yüzden soruyorum
    zazenya bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kullanıcı yorumu olarak ben geldim.
    Kafana takılanları sor anında söyleyeyim.
    Bu arada başlığı açan arkadaşım kullandığın kaskı söylersen sana daha net bir cevap verebilirim.
    Saydığın interkomların tamamında tecrübe edindim o yüzden soruyorum
    Airoh GP500 kullanıyorum

Motosikleti
    hiç gözünün yaşına bakmadan sena 5s al derim.
    Cardo bunların içinde ses kalitesi en iyi olan bende 160 km/h hızlarda dahi sıkıntısız telefon görüşmesi yapabiliyordum.
    sena özellikle telefon kullanıcı arayüzü sayesinde müthiş kullanım kolaylığı sunuyor eğer paranız varsa biraz daha yüksek modellerine bakmanı tavsiye ederim. ama sadece müzik dinleyip yolda arayanlarla konuşayım dersen 5s sana yeter artar bile.
    Çin işi olanları kafadan ele Kn ve benzeri olanlara çok para yatırmış biri olarak söylüyorum çöpe at paranı daha iyi
    Bu arada İnterphone marka olanlara da bir göz atmanı tavsiye ederim.
    İntercomların özellikleri seni çok cezbetmesin.
    Mühim olan yolda rahat müzik dinleyip konuşabileceğin bişey olsun. benim için otomatik cevap vermeyen ve wox özelliği olması çok önemli
    o saydıklarımın hepsi de sena 5s de var
    Pahalı olanların ucuz olanlardan tek farkı (Aynı markalar için) bağlantı sayısı ve intercom konuşma mesafesi yoksa çok ahım şahım bir özellikleri yok
    espresso ve zazenya bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Cardo bunların içinde ses kalitesi en iyi olan bende 160 km/h hızlarda dahi sıkıntısız telefon görüşmesi yapabiliyordum.
    sena özellikle telefon kullanıcı arayüzü sayesinde müthiş kullanım kolaylığı sunuyor eğer paranız varsa biraz daha yüksek modellerine bakmanı tavsiye ederim. ama sadece müzik dinleyip yolda arayanlarla konuşayım dersen 5s sana yeter artar bile.
    Çin işi olanları kafadan ele Kn ve benzeri olanlara çok para yatırmış biri olarak söylüyorum çöpe at paranı daha iyi
    Mühim olan yolda rahat müzik dinleyip konuşabileceğin bişey olsun. benim için otomatik cevap vermeyen ve wox özelliği olması çok önemli
    Pahalı olanların ucuz olanlardan tek farkı (Aynı markalar için) bağlantı sayısı ve intercom konuşma mesafesi yoksa çok ahım şahım bir özellikleri yok
    Ben bayramdan sonra ki gün kn2050 almayı düşünüyordum çok mu kötü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek amacım müzik dinlemek aslında,ara sırada kız arkadaşım artçı olduğunda onunla konuşmak

Intercom bence sürekli artçı ile gezen ya da sık sık grup sürüşleri yapanlar için şart.

Linç yiyeceğim belki ama bu zımbırtı ne kadar gerekli bir düşünmek gerek. Benim görüşüm motosiklet özgürlük demek, dünyadan uzaklaşıp bir yerlere kendi kendine uzayıp gitmek demek. Kendi kendim ile baş başa kaldığım tek zaman motor kullanırken oluyor. Intercom ‘un bu sebeple özgürlüğü engellediğini düşünüyorum. Telefonsuz kalamayacak kadar mı bağımlıyız bu zımbırtıya, çok mu önemli yapacağımız görüşmeler. Zaten motor tepesinde en fazla bir buçuk iki saat kalıp mola vermek lazım. O sırada telefon işleri halledilir. Müzik için ise konsantrasyonu etkileyebilir. Gaza getiren şarkı çaldığında delice gaza yükleniriz, anısı olan şarkı çaldığında kafa uzaklara gider vs vs.

Motora yeni başladığımda bir bütçe ayırmıştım bunun için ama sonra tecrübe kazandıkça ihtiyacım olmadığını anladım ve o bütçeyi daha efektif ürünlere harcamıştım. Bu şekilde de çok mutluyum.
    espresso, zazenya ve leobiz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Tek amacım müzik dinlemek aslında,ara sırada kız arkadaşım artçı olduğunda onunla konuşmak
    hocam kn ye o parayı verene kadar üzerine 500 daha koyup tanınmış bilinmiş ve garantili marka ürünleri alırsınız içiniz de kafanız da rahat eder
    yahu ayrıca o ne kadar gereksiz büyük bir interkomdur kaskın çeyreğini kaplıyor resmen

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Intercom bence sürekli artçı ile gezen ya da sık sık grup sürüşleri yapanlar için şart.

Linç yiyeceğim belki ama bu zımbırtı ne kadar gerekli bir düşünmek gerek. Benim görüşüm motosiklet özgürlük demek, dünyadan uzaklaşıp bir yerlere kendi kendine uzayıp gitmek demek. Kendi kendim ile baş başa kaldığım tek zaman motor kullanırken oluyor. Intercom ‘un bu sebeple özgürlüğü engellediğini düşünüyorum. Telefonsuz kalamayacak kadar mı bağımlıyız bu zımbırtıya, çok mu önemli yapacağımız görüşmeler. Zaten motor tepesinde en fazla bir buçuk iki saat kalıp mola vermek lazım. O sırada telefon işleri halledilir. Müzik için ise konsantrasyonu etkileyebilir. Gaza getiren şarkı çaldığında delice gaza yükleniriz, anısı olan şarkı çaldığında kafa uzaklara gider vs vs.

Motora yeni başladığımda bir bütçe ayırmıştım bunun için ama sonra tecrübe kazandıkça ihtiyacım olmadığını anladım ve o bütçeyi daha efektif ürünlere harcamıştım. Bu şekilde de çok mutluyum.
    Müzik benim ruh halimi ve darvanışlarımı etkilemiyor pek. Müzik olmadan da müzik varken de minimum risk alarak sürüş yapıyorum. Elbette intercom olmazsa olmaz değil, ancak keyifli bir sürüşe daha da keyif katacaktır diye düşünüyorum. Uzun yoldayken bir noktadan sonra çok monoton hale geliyor yolculuk. Hele ki yalnızsan. Yalnız sürüş yapıp sürüş yaparken de müzik, sesli kitap, podcast vs dinlemeyi sevenler için güzel bir eklenti bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Cardo Spirit ile 5S arasında gidip geliyorum. Sena'nın uygulaması en son 2019'da güncellenmiş ve birçok kişi uygulamadan şikayetçi. Cardo'da da uygulama var ve genel olarak daha memnun gibi kullanıcısı. 5S tasarım ve joystick olarak; Cardo ise ses kalitesi anlamında aklımı çeliyor. Fiyat olarak Cardo 500-600 civarında bir avantaja sahip.
    Alman_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler