Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Rekor Sende

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sarı sitede dolaşırken son sattığım motorla alakalı öylesine bir mesaj.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Biz 62 yazılan motora 60 teklif ediyoruz diye üzülüyorduk, adam 60 bin lira indirim istemiş :D

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz 62 yazılan motora 60 teklif ediyoruz diye üzülüyorduk, adam 60 bin lira indirim istemiş :D
    Benim mesajdan sonra başka iletişim kuramadık kendisiyle...🙂

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence teklif makul siz istediğiniz rakam a satışa koymuşsunuz alıcı da verebiliceği parayı yazmış alıcıya ölücü mezarcı diyebilirsiniz ama piyasa böyle alıcı ile satıcı ortak ücrette buluşursa alışveriş gerçekleşir

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Motorun fiyatı ekstra düşük girilmediyse normal bir teklif?

Herkes saçma sapan 10 yaşında, 50bin km'de motorlarına sıfır muamelesi yapıp 300bin üstü fiyat yazdığı için ben bir teklif yapacağım zaman direkt 50bin ile başlıyorum.

6 aydır bir modeli takip ediyorum, tutulan bir model aslında. 3 gram zekası olmayan gerizekalılar 6 ay önce 180e satamadıkları motoru her ay fiyat güncelleyerek 280e satmaya çalışıyorlar. 6 aydır ilanlar aynı. 165 teklif ettiğimde yok demişti adam, şimdi 250 teklif etsem güle güle atlayacak kucağıma.

280'e yalandan ilana tutacağına diğer tüm gerizekalıların fiyatı 280'ken 260'a koysa motoru iki günde satacak.

Günümüz ekonomisinde bu pazarlık payları çok normal, sıfırını bayiden 280'e aldığın, ve bulabildiğim motorun 10bin kmdeki haline 280bin yazıp satmayı bekleyen zeka özürlüler var, nadir de olsa alan zeka özürlüler de var. E tabii ki gidip 220 teklif edeceğim, hatta sinirleri bozulsun diye Mt25 takas, üstüne 50bin alırım. Yarın Kadıköy noterde buluşuyoruz yazıyorum çok gerizekalı olduğunu düşündüğüm elemanlara.

R25 olmuş 250bin lira, 50bin lira pazarlık payı hiçbir şey artık. 2 aydır satılmayan, ilanda duran motora direkt yapıştırırım -30 bini
    BatuhanK. ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Böyle cevaplarında geleceğini tahmin ediyordum. Asla "ölücü" vs önyargısıyla paylaşmadım yazıyı tekrar okursanız. Sadece tepkileri merak ettim...Herkesin "olabilir, normaldir" sınırı farklı sonuçta...Bu teklif 25 bin de olabilirdi. Hatta eminim siz satıyor olsaydınız da yine aynı sempatiyle yaklaşacaktınız...🙂

Ancak şunu rica edebilirim, alıcılar "haklı" iken satıcılar "gerizekalı" olmasa daha iyi olur. Herkes istediği teklifi yapabiliyorsa yine herkes 3 liralık motora 1 milyon isteyebilmeli. Ha, almazsın olur biter, nasılsa bir sekilde piyasa kendi dinamikleri içinde fiyat belirleyecektir, bize ne...Burada haklı varsa da haksız varsa da çift taraflı. Zorla alım satım olamaz..
    Khaira, Alpbatur ve freasy bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben finansal olarak gerizekalı diyorum canım, yoksa banane kim kimi öpüyorsa öpsün. Niye sadece alıcı tarafından bakayım ki? Zaten kendi motorum var, aynı zamanda satıcıyım da. Benim artım motorumun piyasasının çok şişkin olması. Piyasanın 5 bin altını yazsam satılır.

Ama kimse kusura bakmasın, kawasaki'nin en çok sattığı yılda bile 20 tane satmadığı, 10 yaşına gelmiş, 50bin km'de motorun benim kadar ticari rahatlığı olamaz. Öyle kafasına göre fiyat şişiriyorsa ben de kafama göre teklifimi verir, dalgamı geçerim. Bir de hepsinin ağzında aynı laf. R25 250bin lira olmuş. Ulan sıfır km cillop R25 nerede, senin dağı taşı delmiş, ekmeği yenmiş motorun nerede. Nasıl bir kafa ile bu karşılaştırmalar yapılıyor anlamıyorum.

Bu motorların yurt dışı fiyatları belli, Türkiye satış fiyatları belli, ikinci el piyasası ortalamaları da belli. Doğru fiyatı yazan akıllı alıcılar bir haftada motorlarını satıp cashe geçiyorlar. Euro olarak %50 kar elde etmeye çalışanlar var motorlarından. Ulan euro enflasyonu hadi olsun %20. Zaten istediğin şeyi başarabilecek olsan Avrupa Birliği komisyonu özel davetiye ile adamı alır, ekonominin başına koyar.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben finansal olarak gerizekalı diyorum canım, yoksa banane kim kimi öpüyorsa öpsün. Niye sadece alıcı tarafından bakayım ki? Zaten kendi motorum var, aynı zamanda satıcıyım da. Benim artım motorumun piyasasının çok şişkin olması. Piyasanın 5 bin altını yazsam satılır.

Ama kimse kusura bakmasın, kawasaki'nin en çok sattığı yılda bile 20 tane satmadığı, 10 yaşına gelmiş, 50bin km'de motorun benim kadar ticari rahatlığı olamaz. Öyle kafasına göre fiyat şişiriyorsa ben de kafama göre teklifimi verir, dalgamı geçerim. Bir de hepsinin ağzında aynı laf. R25 250bin lira olmuş. Ulan sıfır km cillop R25 nerede, senin dağı taşı delmiş, ekmeği yenmiş motorun nerede. Nasıl bir kafa ile bu karşılaştırmalar yapılıyor anlamıyorum.

Bu motorların yurt dışı fiyatları belli, Türkiye satış fiyatları belli, ikinci el piyasası ortalamaları da belli. Doğru fiyatı yazan akıllı alıcılar bir haftada motorlarını satıp cashe geçiyorlar. Euro olarak %50 kar elde etmeye çalışanlar var motorlarından. Ulan euro enflasyonu hadi olsun %20. Zaten istediğin şeyi başarabilecek olsan Avrupa Birliği komisyonu özel davetiye ile adamı alır, ekonominin başına koyar.
    Sen bu işin kitabını yazmışsın anlaşılan...Umarım sarı sitede denk gelmeyiz...Yoksa yarı fiyatına satarız motoru. 😁..Çok motor alıp sattım, dile kolay 45 yıl ve 25 motor (bir o kadar da araba) hiç senin bakış açını yakalayamadım. Yetenek illaki...Janım...🙂

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle cevaplarında geleceğini tahmin ediyordum. Asla "ölücü" vs önyargısıyla paylaşmadım yazıyı tekrar okursanız. Sadece tepkileri merak ettim...Herkesin "olabilir, normaldir" sınırı farklı sonuçta...Bu teklif 25 bin de olabilirdi. Hatta eminim siz satıyor olsaydınız da yine aynı sempatiyle yaklaşacaktınız...��

Ancak şunu rica edebilirim, alıcılar "haklı" iken satıcılar "gerizekalı" olmasa daha iyi olur. Herkes istediği teklifi yapabiliyorsa yine herkes 3 liralık motora 1 milyon isteyebilmeli. Ha, almazsın olur biter, nasılsa bir sekilde piyasa kendi dinamikleri içinde fiyat belirleyecektir, bize ne...Burada haklı varsa da haksız varsa da çift taraflı. Zorla alım satım olamaz..
    Satan yüksek fiyat istedi mi gerizekalı alan mezarcıysa normal valla kimse kusura bakmasın böyle tekliflere içimden okkalı bir küfür ediyorum.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satan yüksek fiyat istedi mi gerizekalı alan mezarcıysa normal valla kimse kusura bakmasın böyle tekliflere içimden okkalı bir küfür ediyorum.
    Yani...İstiyoruz ki hep bize göre olsun herşey..Olmayınca ya ağla ya hakaret et..

2021 sonu NC almaya karar vermiştim. Sarı sitede listemi düzenledim, aradıklarım, yazdıklarım olmaya başladı. Ben genelde liste fiyatının duruma göre %5-7 arasında teklif ederim. Biraz gerizekalı bir vicdanım var sanırım..🙂..Malum genelde Honda Yamaha cılar çok inmez, satacağını bilir... Derken bir ilan düştü, 101 bin yazmış, fiyat oldukça uygun. Hemen aradım ve motorun durumunu konuştuk. Konuşma iyiye gittikçe adam bekliyor tabi pazarlık olacak mı diye, hissediliyor. "Tek ricam 100 e bırakmanız" dedim. Adam da rahatladı ve zaten 100 düşünmüştüm 101 derken dedi. El sıkıştık telefonda. Gittim , satıcı çok değerli bir kardeşim, beni Esenlerden aldı tüm işler halloluncaya kadar bırakmadı, evinin önünden yolcu etti.

Ben bu tarz olunca seviyorum. Motorun piyasası en az 120 iken neden işi çingen pazarlığına dökeyim. Eğer arkadaş 130 dese zaten listeme girmeyecekti. Yani şunu yapmayacaktım, "yok ben ille bu motoru almak zorundayım, istediğim fiyata gerekirse kırbaçlayarak indireceğim" demeyecektim. Sırf sinir etmek için yarı fiyat teklif edenler var. Bu nasıl bir açlık ki bu şekilde tatmin oluyor, hayret...

Sattığım rakamı söylemek istemiyorum gelecek tepkileri bilerek..🙂
    mertowski, Mallaca ve Nasate bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Şu "pazarlık" denen şey dünya üzerinden kalksa ne güzle olur. Hiç sevmiyorum.
    Bir şey satarken de ille pazarlık edilecek beklentisi ile fiyat ona göre pazarlık payı eklenmiş olarak yazılıyor, sonra olan benim gibi pazarlık etmeyi sevmeyenlere oluyor.
    freasy, tommygun, mertowski ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Pazarlık diyince aklıma gelen.
    SuleymanE ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu "pazarlık" denen şey dünya üzerinden kalksa ne güzle olur. Hiç sevmiyorum.
    Bir şey satarken de ille pazarlık edilecek beklentisi ile fiyat ona göre pazarlık payı eklenmiş olarak yazılıyor, sonra olan benim gibi pazarlık etmeyi sevmeyenlere oluyor.
    Değerli espresso aslında ticaret düğündeki vals ise pazarlık sondaki roman havası. Yani işin laçkalaştığı yer, ama el mahkum...🙂
    espresso ve BatuhanK. bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Değerli espresso aslında ticaret düğündeki vals ise pazarlık sondaki roman havası. Yani işin laçkalaştığı yer, ama el mahkum...��
    Roman avası severim ama pazarlık sevmiyüm beyaa !

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Yani...İstiyoruz ki hep bize göre olsun herşey..Olmayınca ya ağla ya hakaret et..

2021 sonu NC almaya karar vermiştim. Sarı sitede listemi düzenledim, aradıklarım, yazdıklarım olmaya başladı. Ben genelde liste fiyatının duruma göre %5-7 arasında teklif ederim. Biraz gerizekalı bir vicdanım var sanırım..��..Malum genelde Honda Yamaha cılar çok inmez, satacağını bilir... Derken bir ilan düştü, 101 bin yazmış, fiyat oldukça uygun. Hemen aradım ve motorun durumunu konuştuk. Konuşma iyiye gittikçe adam bekliyor tabi pazarlık olacak mı diye, hissediliyor. "Tek ricam 100 e bırakmanız" dedim. Adam da rahatladı ve zaten 100 düşünmüştüm 101 derken dedi. El sıkıştık telefonda. Gittim , satıcı çok değerli bir kardeşim, beni Esenlerden aldı tüm işler halloluncaya kadar bırakmadı, evinin önünden yolcu etti.

Ben bu tarz olunca seviyorum. Motorun piyasası en az 120 iken neden işi çingen pazarlığına dökeyim. Eğer arkadaş 130 dese zaten listeme girmeyecekti. Yani şunu yapmayacaktım, "yok ben ille bu motoru almak zorundayım, istediğim fiyata gerekirse kırbaçlayarak indireceğim" demeyecektim. Sırf sinir etmek için yarı fiyat teklif edenler var. Bu nasıl bir açlık ki bu şekilde tatmin oluyor, hayret...

https://i.hizliresim.com/n7atd19.jpg

Sattığım rakamı söylemek istemiyorum gelecek tepkileri bilerek..��
    Benimde motosiklet alırken ve satarken yöntemim, karakterim budur. Fiyatı uygun yazarım, az pazarlık ederim. Abartılmış fiyatlara bakmam. Mal alıcıya satılır.

Fakat öyle insanlar var ki akıl almıyor. Geçen sene komşuma V Strom DL 650 aldık Balıkesirden. 155 yazmış. (emsallerine göre abartılmamış rakamdı) 140 bine aldık. Ne zorladık, ne çingen pazarlığına tutuştuk. Son ne kadar olur dedik, söylediği fiyattan ufak bir indirim daha istedik.

Böyle olunca da insanlar 20-30 bin daha aşağısını söylüyor. Madem o kadar düşeceksin neden abartı rakam yazıyorsun.

Bazıları da düşmüyor. Acelem yok yaza o fiyata satılır diyor. Diğer taraftan paranın zaman değeri var. Yaza 50 de koysa üstüne, şimdi bana lazımsa para üçe beşe bakmam.

Velhasıl bu piyasa da envai çeşit alıcı ve satıcı var. Herkes de kendine göre haklı.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarlık diyince aklıma gelen.
    https://www.youtube.com/watch?v=LaWeNpRsqW0
    😁..Çok iyi anlatıyor olayı.

10 yaşlarındaydım, babam sağolsun tutturdu VW "kaplumbağa" alacağım diye. Oto pazarına, Ankaraya beni de götürdü. Birini gözüne kestirdi, yaklaştık. Rakamları hatırlamıyorum ama, adam diyorki 150 bin, babam direk 100 bin teklif ediyor. Ben adamın yüzündeki ifadeyi görünce "baba 150 diyor, hiç 100 olur mu" deyiverdim. Babam kolumdan sertçe çekti uzaklaştık, bi ton laf yedim..Arkama dönüp adama baktım, kıs kıs gülüyordu.🙂

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motosiklet alırken ve satarken yöntemim, karakterim budur. Fiyatı uygun yazarım, az pazarlık ederim. Abartılmış fiyatlara bakmam. Mal alıcıya satılır.

Fakat öyle insanlar var ki akıl almıyor. Geçen sene komşuma V Strom DL 650 aldık Balıkesirden. 155 yazmış. (emsallerine göre abartılmamış rakamdı) 140 bine aldık. Ne zorladık, ne çingen pazarlığına tutuştuk. Son ne kadar olur dedik, söylediği fiyattan ufak bir indirim daha istedik.

Böyle olunca da insanlar 20-30 bin daha aşağısını söylüyor. Madem o kadar düşeceksin neden abartı rakam yazıyorsun.

Bazıları da düşmüyor. Acelem yok yaza o fiyata satılır diyor. Diğer taraftan paranın zaman değeri var. Yaza 50 de koysa üstüne, şimdi bana lazımsa para üçe beşe bakmam.

Velhasıl bu piyasa da envai çeşit alıcı ve satıcı var. Herkes de kendine göre haklı.
    155 e 140 çok iyi almışsınız.
    Ben de bağımsız davranıyorum, genelde düşük kalırım ama hemen satarım. En yukarıdaki ilan 10 güne kalmadan satıldı. Alttaki NC ye 1 hafta içinde Bodrum dan koşup gelip aldılar. 150 yazıp beklemek yerine hemen satacağımı biliyorsam 135 için 137 yazarım, ama pazarlık yapmam. Olay piyasaya hakimiyet. NC yi aldığım arkadaş sıfır motora girmişti ve indirim için peşin yatıracaktı, o da ucuza verdi ama işi görüldü.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Son 5 yıl herşey ekonomik olarak tepetaklak oldu. Eskiden "söz senettir" , "her işin bir adabı var" , "bu fiyatı insan istemeye utanır" gibi kavramlar vardı ve genel olarak da uygulanırdı.

Şimdi hepsi ortadan kalktı.

Onun yerine artık "işine gelirse..." , "istediğim fiyata satarım(alırım), kime ne?" , "dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" gibi kavramlar yaygınlaştı. Hem alırken hemde satarken abes fiyat isteyip yüzü kızarmayan, utanmayan büyük bir kesim mevcut.

Ne ara bu kadar utanmaz arlanmaz bir topluluk olduk hayret.

İnsanlar ölü fiyat isteyebilir, kazık fiyata malını satmaya da çalışabilir, biz bireysel olarak çizgimiz bozmayalım yeter. Üzüm üzüme baka baka kararmasın artık yaw.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 5 yıl herşey ekonomik olarak tepetaklak oldu. Eskiden "söz senettir" , "her işin bir adabı var" , "bu fiyatı insan istemeye utanır" gibi kavramlar vardı ve genel olarak da uygulanırdı.

Şimdi hepsi ortadan kalktı.

Onun yerine artık "işine gelirse..." , "istediğim fiyata satarım(alırım), kime ne?" , "dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" gibi kavramlar yaygınlaştı. Hem alırken hemde satarken abes fiyat isteyip yüzü kızarmayan, utanmayan büyük bir kesim mevcut.

Ne ara bu kadar utanmaz arlanmaz bir topluluk olduk hayret.

İnsanlar ölü fiyat isteyebilir, kazık fiyata malını satmaya da çalışabilir, biz bireysel olarak çizgimiz bozmayalım yeter. Üzüm üzüme baka baka kararmasın artık yaw.
    "işine gelirse..." , "istediğim fiyata satarım(alırım), kime ne?" , "dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" gibi kavramlar yaygınlaştı.

Şimdi burada bir hata var;

"Dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" i ayrı tutmak gerek bu aşırı etik dışı bir kavram, diğerlerinin yanına; yani istediği fiyata satma ve tabiri caizse "işine gelirse" den çok farklı. Söz vermek akit yapmak ve bundan keyfi vazgeçmeyi satıcının fiyat belirleme hakkıyla bir tutamayız, elmalar ve armutlar...

Dostum "yüksek fiyat vermek" özelden ya da telefonda teklif yaparak olmuyor .Yani bir resim ve fiyat koyuyorsun diğer pek çok ilanın yanına, pazarda mal satmakla eşdeğer. Oysa pazarlık direk bir ilan üzerine iki kişi arasında yapılan bir ritüel.. Yani bunlar da birbirinden çok farklı. Satıcının utanıp utanmayacağını bilemem ama tamamen aynı özellikte olup daha uygun fiyatlı olan satıcının tercih edileceğini bilirim. E motora binen insanlarında belli bir iq da olması gerektiğinden yola çıkarak, arayıp bulmak müşterinin hak ve görevi.

Ekonominin iki temeli var malum, arz ve talep bu ikisi belirler piyasayı, o nedenle siz 1 liralık mala 1000 lira yazsanız bile bu onu o fiyata satacağınız anlamına gelmez. E biz de almayacağımız malın satıcısıyla da hiç iletişim kurmayacağımıza göre, bırakalım "utanmaz" olsun. Ayrıca niye utansın, dolandırıcı değil, pazarda kafasına göre fiyat yazmış sadece, kimseden gizli de yapmıyor...Listemize almamak, sıradaki ilana bakmak zor değil...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun piyasasını bilmiyorum ancak km'li yaşlı motorlara sırf japon vs. diye sıfıra yakın para yazıyorlar.

yüksek indirim talebi mantıksız gelmıyor o nednel

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun piyasasını bilmiyorum ancak km'li yaşlı motorlara sırf japon vs. diye sıfıra yakın para yazıyorlar.

yüksek indirim talebi mantıksız gelmıyor o nednel
    Sizin limitinizi merak ederim, 300 e kaç teklif edilebilir mesela.100?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)