Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Havalar ısındıkça motosiklet sürücülerinin profilinin bozulması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    aktif olarak motor kullanmaya başlayalı daha bir sene olmadı. o yüzden havaların ısınmaya başladığı dönemi ilk kez görüyorum bir motorcu olarak. kış boyu da bir iki gün haricinde her gün motora bindim.

son bir haftadır garip tipler görmeye başladım yolda. sezon açılmasına yoruyorum bu durumu. dün e5 trafiğinde sağdan giderken bir mt07 yanaştı arkama. motorun sesinden bir manyaklık olduğu anlayıp yol verdim. kasksız bir sürücü, ayağında terlik gibi bir şeyle devam etti. biraz ileride bir ara gidonunu tokatlar gibi bir hareketler falan yaptı. ne yaptığı belli değil.

bunun dışında emniyet şeridinde sıkıştıranlar, daracık yerde sollamaya çalışmalar falan da arttı. demek ki kışın motoru ulaşım aracı olarak kullananların davranışıyla, yaz geldi atalım kendimizi dışarı diyenler epeyce farkediyor.

allah hepimizi önce manyak motorculardan sonra da diğer manyaklardan korusun.
    espresso, Guven, BatuhanK. ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yaz olunca apaçi kasalar sokağa düşmeye başlıyor, havayla ısınan kanları böyle sonuçlar oluşturuyor. Siz siz olun apaçilik yapmayın.
    freasy ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ahaha

Yav bisey diyeyim mi size.
    Taksici ve dolmusculardan daha kotu durumdayiz.

Arkadaslar benim motorcu oldugumu bildigi icin "ya senin gibiler haric" diyerek
    motorculara verip veristiriyolar.

Ben de,"rahat ol hocam,hani o.c taksiciler diyoruz ya,biz de cok farkli degiliz" dedigimde
    O gazla arkadaslar bir aciliyor ki sormayin

Genelleme yapacak olursam motorcu profili benim gozumde en asagi tabaka.
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu daha başlangıç daha neler göreceksin...

Motosikleti
    250r
    Benim gibi tatlı su motorcuları su yüzeyine çıkmaya başladığından sen yeni görüyorsun. Yaşadığım ilçede motosiklet modern eşek, haliyle çoğunluğu cub ve sukuter. Kask takan iki elin parmaklarını geçmez. O da ara ara yapılan çevirmelerden ve mobeseden yazılan cezalardan yani. Önceden bir tek ben takıyordum heralde.

Mont, eldiven, bot.. Bunlardan bahsetmiyorum bile.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha

Yav bisey diyeyim mi size.
    Taksici ve dolmusculardan daha kotu durumdayiz.

Arkadaslar benim motorcu oldugumu bildigi icin "ya senin gibiler haric" diyerek
    motorculara verip veristiriyolar.

Ben de,"rahat ol hocam,hani o.c taksiciler diyoruz ya,biz de cok farkli degiliz" dedigimde
    O gazla arkadaslar bir aciliyor ki sormayin

Genelleme yapacak olursam motorcu profili benim gozumde en asagi tabaka.
    Maalesef sayıları o kadar fazla ki doğal seçilim de yetişemiyor onlara. Motosiklet kullanıcılarının ancak %10 luk kısmına tekabül ediyoruz aklı başında insanlar olarak. Trafikte bizim ve yayaların hayatını tehlikeye atan ne kadar apaçi varsa ............ (Buraya istediğiniz küfürü koyun.)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bunu aylarca sevişmeyip tüm o biriken enerjiyi karşımıza çıkan ilk hanım ablaya kanalize etmişiz gibi düşünebiliriz.

Bu arkadaşlar da kışın sürmediklerinden bahar ayları geldiğinde o kötü enerjilerini asfalta aktarıyorlar. Ortaya da böyle sıkıntılı görüntüler çıkıyor.
    BatuhanK., killingroad, Sagopa K ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu aylarca sevişmeyip tüm o biriken enerjiyi karşımıza çıkan ilk hanım ablaya kanalize etmişiz gibi düşünebiliriz.

Bu arkadaşlar da kışın sürmediklerinden bahar ayları geldiğinde o kötü enerjilerini asfalta aktarıyorlar. Ortaya da böyle sıkıntılı görüntüler çıkıyor.
    gidon tokatlama kısmını daha iyi açıklıyor bu durum hocam

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon tokatlama kısmını daha iyi açıklıyor bu durum hocam
    Onca boş geçen aylarda edinilen kötü bir alışkanlık diyelim.
    espresso, Motoseverrr ve freasy bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    malesef bu iş böyle yaz gelince çayıra salınan danalar gibi oluyor millet aq hadi scootercı yı cbf çiyi kurye yi anlarım ktm 1290 ile de kaldırımdan gidilmez ki be dingil dedim bu gün motorcuya durumlar fena

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Bugün 3 motorcu denmeyecek it gördüm. Diavel, mt09 ve mt07 kullanıyorlardı. 3’ü de tshirtlü ve kask hariç ekipmansız apaçilerdi. Sürüşünden de hemen anlıyorsunuz. Umarım birinin canını yakmadan şasileri burkulur da asfalttan çekilirler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    MT07 derhal kapatılmalıdır...
    freasy bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 3 motorcu denmeyecek it gördüm. Diavel, mt09 ve mt07 kullanıyorlardı. 3’ü de tshirtlü ve kask hariç ekipmansız apaçilerdi. Sürüşünden de hemen anlıyorsunuz. Umarım birinin canını yakmadan şasileri burkulur da asfalttan çekilirler.
    Böyle tipleri aynadan görünce çekiliyorum geçsinler gitsinler diye. Neyse ki şansıma ben scooter sürdüğüm için bana bulaşmıyorlar ama böyleleri sizdeki gibi düzgün motorlara denk gelince nedense hava atmak için daha çok bulaşıyorlar.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Cg ,mt07,mt09 kullanan adamlarla herkesi bir tutmayin Bir ara izmir de cgcilerden illallah demistim yanina yaklasip acayip acayip gaz verip kapisak mi deyip sarida basip gitmeleri vs.Adamlar tam keko bulasmayin.B.ka basmayin yanindan gecin gidin
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Keşke vicdan diye bir duygumuz olmasa da bu tip moronların amel defterlerini daha da ilerlemeden kapatsak.
    espresso bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    abi forumdaki kitle bile değişiyo bırak da asfaltta olsun o kadar
    freasy bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha başlangıç daha neler göreceksin...
    Maalesef katılıyorum ve artık umrumda da değil. Sadece israfın bir tanesi emniyet şeridinde scooterı ile benimle otomobil arasına girdi. Bırakmayı düşündüm o an. Halen de düşünüyorum.

İstanbuldaki scooter kullanıcıları özellikle. Kaçarak uzaklaştıklarım..

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    İki gün önce Bursa dan İstanbul'a üçüncü defa aldığım ileri sürüş eğitimi için gittim. İstanbul da motor sürmenin ne kadar zor ve tehlikelere açık olduğunu tabiki farkındaydım. Burada yazılanları sürekli takip ederim.

Özellikle duble yollarda sağa çıkış var ise soldan bir aracın sağa saplayabileceğini, bu nedenle bir çok motorcu arkadaşın vefat ettiğini gördüm, duydum.

Salı günü, abartmıyorum bu durum tam 4 defa başıma geldi. Adam sol şeritten neredeyse 90 derece sağ çıkışa doğru saplıyor.

Motorcular için Transfaragaşan hacı olma güzergahı derler ya. Bence İstanbul da motor sürebilen her motorcu çoktan hacı olmuş, her gün umre yolculuğuna çıkıyor gibi bir şey. Bursa da küçük şehir değil burada da ayılar çok. (araba/motor) Fakat İstanbul ayrı bir olay. Ne yaşadı isem İstanbul da yaşadım gördüm.

Duble yol, araba ile sol şeritteyim. Birden solumdan bir motor geçti refleks olarak sağa hafif kırdım direksiyonu, sağımdaki motorcu teğet geçti. Korkuluklarla sol şerit çizgisi arasında 60 cm lik bir boşluktan adam abartmıyorum 80-90 la falan geçti. Bunu daha önce sanki bu forumda anlatmıştım.

Bunun sürekli yaşandığını geçtim, gayet normal olduğunu, hatta bu şekilde giderken kaza yaptığını ve polisin karşı tarafı hatalı çıkardığını söyleyen bir arkadaş olmuştu. Yorum yapmıyorum fakat hayatımda ilk defa böyle bir geçiş gördüm ve çok korktum. Biraz daha kırsam sağımdaki motorcuyu altıma almıştım.

Velhasıl kelam İstanbuldaki tüm motorcu arkadaşlarıma Bursa dan selam olsun. Kelle koltukta gidiyorsunuz.
    tommygun, espresso ve freasy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)