Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiç dinlenmeden 83 km yol yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    50 cc scooter ile tuzla akfırattan beşiktaşa geldim.
    Kafam sanki arabayla uzun yol yapmış gibi bunun nedeni muhtemelen konfordan dolayı tabii bazılarınız 83 km ye gülebilir ne var bunda diye ama motorda çok farklıymış birde sabit hızım 70-75 arası hep.
    ara vermeme sebebim bedenimi zihnimi ve popişimi yola alıştırmaktı.
    Otobüsler bile beni geciyor bazen diyorum neden 50 cc aldın burak sonra diyorum ki boşver motosiklette trafik adabın yol tecrüben çok iyi otursun gerisi zamanla gelir
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Endişelenmeyin elbet zamanla ilerisi gelir, yol uzunluğu görecelidir kimimize uzunken tommygun abim gibi kullanıcılara mahalle arası gibi gelir. Motosiklete yeni başlayan insan biri için ilerlemeniz gayet başarılı, motosiklet hayatınız bol hacimli ve kazasız olsun .
    espresso, tommygun ve otopsici bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    ben xmax ile Kadıköy-Beylikdüzü arası 50km yolda mola vererek geliyordum, hala bile E5 trafiğinde kalabalık saate denk gelirsem yarı yolda bir mola veriyorum bazen. Ama yolu uzatıp E5 karmaşasına girmeyeyim deyip 2. köprü ve TEM otoyolundan gidersem yol 70KM gibi oluyor ama hiç molasız gidebiliyorum. yoluna göre değişiyor yani.
    Trafiğe alıştıkça uzuyor ama mola vermek iyidir. Araba kullanırken aynı şekilde yorulmuyorum ama arabada da çok fena uykum geliyor.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,

Tek seferde uzun yol yapacağım diye zorlama kendini yorulduğunu hissedersen dur dinlen motosikletten in 50cc motosiklet yavaş olduğu için ekstra yorar. .Bir süre sonra istemsiz alışacaksın zaten .Başlarda dalgınlık olur gözün dalar vs. o yüzden kendini zorlama 50cc şehir içinde kısa mesafe için iyi onun dışında yazlıkta kullanmaktan öteye gidecek bir motosiklet değil bence . İstanbulda hız da lazım motosiklette ama bugünkü trafiği yara yara gitmişsindir bi tarafta hadımköyden öbür tarafta sultanbeyliden itibaren kilitti trafik.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Endişelenmeyin elbet zamanla ilerisi gelir, yol uzunluğu görecelidir kimimize uzunken tommygun abim gibi kullanıcılara mahalle arası gibi gelir. Motosiklete yeni başlayan insan biri için ilerlemeniz gayet başarılı, motosiklet hayatınız bol hacimli ve kazasız olsun .
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Tek seferde uzun yol yapacağım diye zorlama kendini yorulduğunu hissedersen dur dinlen motosikletten in 50cc motosiklet yavaş olduğu için ekstra yorar. .Bir süre sonra istemsiz alışacaksın zaten .Başlarda dalgınlık olur gözün dalar vs. o yüzden kendini zorlama 50cc şehir içinde kısa mesafe için iyi onun dışında yazlıkta kullanmaktan öteye gidecek bir motosiklet değil bence . İstanbulda hız da lazım motosiklette ama bugünkü trafiği yara yara gitmişsindir bi tarafta hadımköyden öbür tarafta sultanbeyliden itibaren kilitti trafik.
    Geri dönerken orhanlı tuzla binaliyldırım evinin ordan pendiğe bağlandım sultanbeyli yolunu bilmedigim için karışt8rmak istemedim işe yetişmem gerekiyordu. Kesinlikle dediğin gibi kısa mesaf trafik canavarı miki fare ama onun dışında yazlık motoru

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Aynı gün sabah yola çıkıp akşama dönerek 1250 km yaptım. Çorum- Tavşanlı Kütahya... Takas için gitmiştim, motoru beğenmeyip geri döndüm. Avatarımdaki 1100XX Blackbird le...Yolda sadece ihtiyaç molası...Tavşanlı da simit, çay..🙂

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı gün sabah yola çıkıp akşama dönerek 1250 km yaptım. Çorum- Tavşanlı Kütahya... Takas için gitmiştim, motoru beğenmeyip geri döndüm. Avatarımdaki 1100XX Blackbird le...Yolda sadece ihtiyaç molası...Tavşanlı da simit, çay..��
    50 cc ile bir günde İstanbul'dan Edirne'ye gidilmez Gerçi 1250 KM 1100xx ile de olsa tehlikeli o zamanlar duble yolda yoktu üstelik Aynı güçteki bir afrika twinle tek yöne 1000 km yapılabilir gayet keyifli olarak ama

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    83 ne ki demeye gelmişken 50cc görünce tebrik etmeye karar verdim.

Motosikleti
    cb250r
    Bende cub motor varken 30-35 km gidince dayak yemis gibi oluyordum O yuzden tebrikler

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yeni başladığınız için aşırı tetikte sürüp zihninizi de yormuş olabilirsiniz. Bir de kask sıkmış olabilir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başladığınız için aşırı tetikte sürüp zihninizi de yormuş olabilirsiniz. Bir de kask sıkmış olabilir.
    Asiri trafikten ziyade trafigin akis hizina ayak uyduramamak cok stresli, zihni cok yoruyor olmali.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı uğurlu olsun!

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 70-75 km diyor ama çin malı motosikletlerde kadran doğru olmuyor . Benim spontini de kadranda 120 km hızla gidiyor (max hızı 80 km) . 55-60 km aralığında gittiğini tahmin ediyorum.1,5-2 saat sabit yavaş hızda gitmek mental olarak yormuş olabilir.Çok normal bir durum.

100 CC Çinli Lifan motorumla her gün 33+33 km Çekmeköy+şişli gidip geliyorum yinede en ufak yorulma darlanma vs olmuyor hatta hoşuma bile gidiyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2019 yılında 1 günde 1216 km yol yapmıştım tenere 660 ile (sakarya rize ağaran şelalesi başka yerlere de uğramıştık yolda )evet yorucu aa bir o kadar da zevkli idi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hep daha ileriye giderek zamanla alışırsın. Ben Rks'yi ilk aldığımda Kadıköy-Pendik arası sahil yoluna uzun yol diyordum. Sabah erken kalkıp tura çıkacakmış gibi hazırlık yapıyordum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hız göstergesi ne kadar doğru bilmiyorum ama 70 - 75 km / h düz yolda biraz fazla gibi geldi.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    50cc 83km benim için dehşet bir başarı tebrikler. Geçen kardeşimin rks125 wildcatiyle çıkayım rodajı da yapayım diye her gün gittiğim okula gideyim dedim gidiş dönüş 50km dehşet yoruldum git git bitmiyor yollar 60 70 ile, yavaş hızlarda da arabalar vs bariz sıkıştırıyor kafam sürekli arkamda. 50cc düşünemiyorum bile.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)