Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt-25 Kafa tarafından cızırtı sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R-25
    Merhabalar,

2016 model mt 25im ile otobanda 90-100 ile giderken köpeğe çarptım allaha şükür düşmedim motordan. Motorun ön amortisörleri tamir edildi keçeler ve yağı değişti ama kaza yaptıktan sonra sürekli cıcızrtı sesi gelmeye başladı kafa kısmından bu sorunu nasıl çözebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Aynı ses bende de var. Kafayı defalarca söktüm taktım nereden geldiğini bulamadım.

Motosikleti
    R-25
    Çıldırtacak yakında beni bu sesler kablolardan geliyo biliyorum ama nasıl kesiceğimi bilemiyorum?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Kimi grenajların civatalarında titreşim engelleyici plastik somun vardır, bu plastikler takılmadığı zaman grenajlardan cızırtı sesi gelmektedir. Kablolardan ses geliyorsa uygun olmayan yerlerden geçirilerek monte edilmiştir.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Trafik olmayan bir alan bulun, ses gelecek hızlarda seyrederken eliniz ile kafayı yoklayın. Benim Puslar'a tur camı taktım, kafanın üst plastiğini söküp takınca cızırtı gelmeye başlamıştı, tam olarak geldiği yeri bu şekilde bulabildim.

Muhtemelen bulursunuz bu şekilde, pul, sünger vs ile çözersiniz, genelde birleşim yeri gevşemiş iki plastiğin ya da civatanın gevşeyip titreşimden ötmesinden kaynaklıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)