Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklete led ışığı için fikirlerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto Nk 250
    Herkese merhaba, motoruma şunlardan almak istiyorum;

https://ty.gl/0ft7sxw9cm
    https://ty.gl/9yddjf8vdj

Bunlar gibi bir led ışıl alıp mptorun artçı tarafının altına takmak ve kumandasıyla açıp kapatmak istiyorum, bu linktekiler ile böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim? Mümkün değilse eğer önerebileceğiniz ürünler var mı? ( o küçük olanı denedim şaejı 20 dakikada bitiyor)

Not: Motorum 250 nk, akü ise 14 voltaj

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Şunu da sorayım, aküm bu 12 volt led ışıkları 1-2-3 saat çalıştırsam kaldırır mı biter mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bunlar araç içi sistemler, dış hava koşullarında ömürleri ilk yıkama ya da yağmura kadar.

Kumanda nereye konur ayrı bir konu, yolda tehlikeli olur mu apayrı bir konu.

Usb den alıyorsa usb şarjın olmalı motorda.

Motor çalışmazken kullanacaksan ( sebep ne olabilir bilm. o kadarını ) akünü bitirir. 20 watt olsa senin akü 6 AH olsa toplam 72 watt yapar akünün gücü, 3.5 saate biter bu koşullarda.

Motor calışırken sıkıntı yaratmaz, sis farı kadar anca yakar...Akün zaten şarj oluyor..

Nasıl yaparsın, aküden güç alan bir USB monte edersin (röle kullan), bunları da oraya takarsın. Kontak açılmadan çalışmasın istersen far, korna gibi bir yerden alırsın + yı. Eksi zaten şase...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    https://www.erogluoto.com.tr/urun/mo...ini-led-lamba/

Bende bundan var.aliexpresde tanesi 20 lira.6 tane aldim ben.12 renk,cakar modlari pil yada akuden kablo cekmeye gerek yok
    okanbagiscan bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto Nk 250
    Peki usb veya çakmaklık ucunu kesip bir oto elektrikciye öyle yaptırabilir miyim? Ayrıca sadece motor çalışırken kullanacağım, sürekli yanıp sönsün istemiyorum kumandasıyla keyfimemgöre açmak istiyorum.

Bir de suya dayanıklı yazıyordu yağmur venyıkamaya dayanmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Abi bu inanılmaz dandik, şarjı 20-30 dk sürüyorve doğru düzgün aydınlatması da yok ben çakar olarak değil düz neon olarak kullanmak istiyorum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.erogluoto.com.tr/urun/mo...ini-led-lamba/

Bende bundan var.aliexpresde tanesi 20 lira.6 tane aldim ben.12 renk,cakar modlari pil yada akuden kablo cekmeye gerek yok
    Bundan ben de aldım iki tane.Topcasenin arkasına yapıştırdım Akşam kullanırken görünürlüğü arttırsın diye.Nasıl memnunmusun.Ben daha hiç kullanmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı Newbie95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki usb veya çakmaklık ucunu kesip bir oto elektrikciye öyle yaptırabilir miyim? Ayrıca sadece motor çalışırken kullanacağım, sürekli yanıp sönsün istemiyorum kumandasıyla keyfimemgöre açmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Abi bu inanılmaz dandik, şarjı 20-30 dk sürüyorve doğru düzgün aydınlatması da yok ben çakar olarak değil düz neon olarak kullanmak istiyorum.
    Ben dışarıda denedim moduna bağlı olarak 5 6 saat yandı benimkiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Newbie95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oto (ya da direk elektrikten anlayan motor ustası) elektrikcisi yapar. Zaten yapacağı röle ile bir USB şarj takmak. Bu ledin usb fişinide ona takacak. Ledin USB özellikli olduğunu okuduğum için bu şekilde. Yok direk 12v ise zaten USB şarja gerek yok, direk röleden alır. Ama röleli sigortalı olsun başka yere zarar vermesin.

Suya dayanımın standartları var IP değerleri. Eğer yazıyorsa böyle bir şey (mesela IP67 gibi) hemen geçirmeyebilir ama çin mallarında kaliteli sisler dahil allaha emanet, geçirir...Kaldı ki öyle muhafazalı filan bişey değil belli. Geçirir, bozulur...🙂

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    akü nasıl 14 volt oluyor emin misin o işten?

Motosikleti
    Cf Moto Nk 250
    Valla motorsikletin gösterge panelinde akü işareti var yanında 14.2 falan bişey yazıyor ben panelin yalancısıyım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)