Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Tavsiyesi Nolan Kullananlar Var Mı Aramızda?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar herkese, 5 sene önce kaza yapıp aile zoru ile motosikleti bırakmıştım yıllar sonra tekrardan geri dönüş yaptım. Kask tavsiyesine ihtiyacım var, hali hazırda bell qualifier modeli kaskım mevcut L beden ilk başlarda aşırı rahatsız da etse şu an açıldı fakat sürekli olarak kafamda iz yapıyor.

1000 km kadar yol yaptım kask ile artık açılma gibi bir durum olacağını sanmıyorum, bu neden ile Nolan 60-6 modelini düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz başka bir model var mı ya da nolan firması nasıldır?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    4 yada 5 yildiz alan kasklari alabilirsin

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/?ma...1&min-rating=4
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Nolan İtalya'da üretim yapan, yıllardır da kask üreten bir firmadır. Ürünleri sana hitap eder mi falan orasını sen deneyerek bilebilirsin, ama güvenilirlik açısından kafanda bir soru işareti olmasın.
    (Belki üretiminin bir kısmını kaydırmıştır son bir iki senedir tekrar bakmadım, ama öyle olsa da sorun olmaz. işi kask üretmek adamların)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nolan kaliteli markadır. N87 modelini kullandım, rahat ettim, severek kullandım, kaza yaparak da test ettim, kafamdan hasar almadım. tavsiye ederim.

Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Ben de Nolan kask kullanıyorum genel olarak memnunum. Memnun olmadığım nokta biraz ses alıyor bazen rahatsız edici olabiliyor. Onun dışında kesinlikle mat siyah almanı önermem

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Nolan kaskım oldu, hatırladığım kadarıyla N64 gibi bir modeldi. Nolandan önce kalite kaskım yoktu, mükemmel gelmişti ama sonra Schuberth bir kaskım olunca Nolan' ı kullanmayı tercih etmemiştim. Nolan da herşeyden oeta ayar var. Ne çok ses ne sessiz, ne çok ağır ne hafif vs. Ama kaliteli kasklar grubunda sonuçta. Yine de bi tık daha iyi marka alsanız gibi bir his uyanıyor zihnimde...Konuya çok hakim arkadaşlar var, öneri alın bence...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)