Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka İşlemleri İçin Yardım Talebi :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora GT250
    Arkadaşlar selamlar. Ben motoru sıfır aldım. 1 aydır bayinin verdiği geçici ruhsatla kullanıyordum. Motoru aldık alalı notere gitmeye bir türlü fırsat bulamamıştık. Bugün şükür sonunda bir nönetçi notere gidip ruhsatımızı aldık (Noter maceraları da ayrı bir sohbet konusu olur cidden. 2 ruhsat parası ödeyerek 1.500 tl bayılmak gibi büyük maceralarımız oldu) Neyse işte, aldık ruhsatı fakat size çok önemli birkaç sorum olacak
    Birincisi yarın plaka bastıracağım fakat motor eşimin üzerine ve o işyerinden izin alıp gelemeyecek. Ben gitsem plakayı bastırabilir miyim? İkinci sorum ise giderken yanımda ne belge götürmem gerekiyor? Bu iki soru hakkında beni aydınlatırsanız çooook sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı umtcnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Ben motoru sıfır aldım. 1 aydır bayinin verdiği geçici ruhsatla kullanıyordum. Motoru aldık alalı notere gitmeye bir türlü fırsat bulamamıştık. Bugün şükür sonunda bir nönetçi notere gidip ruhsatımızı aldık (Noter maceraları da ayrı bir sohbet konusu olur cidden. 2 ruhsat parası ödeyerek 1.500 tl bayılmak gibi büyük maceralarımız oldu) Neyse işte, aldık ruhsatı fakat size çok önemli birkaç sorum olacak
    Birincisi yarın plaka bastıracağım fakat motor eşimin üzerine ve o işyerinden izin alıp gelemeyecek. Ben gitsem plakayı bastırabilir miyim? İkinci sorum ise giderken yanımda ne belge götürmem gerekiyor? Bu iki soru hakkında beni aydınlatırsanız çooook sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
    Noterden aldığın belgeler.
    Ve kimlik fotokopin gerekiyor
    Yarım saatte süre veriyor plakan hayırl olsun

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noterden aldığın belgeler.
    Ve kimlik fotokopin gerekiyor
    Yarım saatte süre veriyor plakan hayırl olsun
    Cevabın için teşekkür ediyorum. Noterden aldığım tüm belgeler gerekli midir? Ayrıca en önemli nokta da motor eşimin üzerine fakat plakayı bastırmaya ben gideceğim bastırabilir miyim?

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Cevabın için teşekkür ediyorum. Noterden aldığım tüm belgeler gerekli midir? Ayrıca en önemli nokta da motor eşimin üzerine fakat plakayı bastırmaya ben gideceğim bastırabilir miyim?
    Noter den aldığın plaka belgesi yeterli. Zaten noter herşey tamam olunca veriyor o belgeyi. Ben eşim üzerine alırım motorları hep vekaletle. Plaka da hiç soran olmadı. Belgeyi alıp basıyorlar...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam noter şuan 1500 TL mi? Ben de 1 haftadır vakit bulamadım gitmeye de.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ya da evvelsi gün bir arkadaş 700 küsür demişti...
    E.Yzr bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter den aldığın plaka belgesi yeterli. Zaten noter herşey tamam olunca veriyor o belgeyi. Ben eşim üzerine alırım motorları hep vekaletle. Plaka da hiç soran olmadı. Belgeyi alıp basıyorlar...
    Anladım. Çok teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Yok yok noter şuan 720 TL. 1.500 TL olması bizden kaynaklı bir durum. Anlatıyorum Ben motoru 1 ay önce nikah günümde aldım. Nikahtan çıktık eşimle bayiye gidip motoru aldık :D Nikahımız yeni olduğu için ve haliyle eşimin soyismi henüz o gün sisteme yansımamış olduğu için bayide geçici ruhsat kızlık soyismiyle verildi. Biz bu durumdan bir sakınca gelmez sanıyorduk. Sonrasında haliyle evlilik sisteme yansıdı ve bugün notere gittiğimizde bayinin verdiği geçici ruhsatta kızlık söyismi, noterin sorguladığı sistemse ise yeni soyismi çıktığı için ruhsatı sistem kızlık soyismiyle verdi. O ruhsat için 720 TL ödeme yaptık ve arkasından soyisim güncellemesi için de 720 TL ödeme yaptık.:D Anlayacağınız bizimkisi böyle bir talihsizlik yüzünden 1.500 TL ye mâl oldu Neyse canımız saolsun
    Guven, espresso ve Ferudunn bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Tühhh ya, büyük şanssızlık cidden, yazık günah valla o giden paraya. Ki noter 720 TLlik napıyor ki? Cidden şu noter ücretleri çok fazla

Motosikleti
    Arora GT250
    Tühhh ya, büyük şanssızlık cidden, yazık günah valla o giden paraya. Ki noter 720 TLlik napıyor ki? Cidden şu noter ücretleri çok fazla
    Maalesef ki ücretler çok fazla. Mesela internette her sitede ruhsat işlemlerine 259 TL denior fakat nasıl 720 TL oluyor orasını da anlamış değilim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Maalesef ki ücretler çok fazla. Mesela internette her sitede ruhsat işlemlerine 259 TL denior fakat nasıl 720 TL oluyor orasını da anlamış değilim.
    Ne 259 u ne 720 si..
    10 gün önce pendikte inazumanın satışını verdim 932.63 tl ödedi alıcı.. ertesi gün izmirden nc750 aldım bende aynı ücreti ödedim. Yani notere 932.63 lira ödeniyor 2 . El satışlarda. Sıfırda farklıysa bilemem.

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne 259 u ne 720 si..
    10 gün önce pendikte inazumanın satışını verdim 932.63 tl ödedi alıcı.. ertesi gün izmirden nc750 aldım bende aynı ücreti ödedim. Yani notere 932.63 lira ödeniyor 2 . El satışlarda. Sıfırda farklıysa bilemem.
    Evet ikinci el ve sıfır satışları farklı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gitmeden resmi plaka basım ücretini öğrenin. Zira basan yerler kafalarına göre ücret almayı seviyor. Fazla para isterlerse resmi ücreti söyleyin. Israr ederlerse verin ve şikayet edeceğinizi söyleyin. Sonra da da federasyona şikayet edin. Adamlar ayağınıza kadar gelip özür diler, iade yapar, şikâyeti geri çekin der. Arkadaş yaptıydı, oradan biliyorum.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Urla için konuşursak bu senenin Mart ortasında plaka basım ücreti 150-TL Noterde 704 TL idi.
    Plaka basım yerinde kimliği sormadılar diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmeden resmi plaka basım ücretini öğrenin. Zira basan yerler kafalarına göre ücret almayı seviyor. Fazla para isterlerse resmi ücreti söyleyin. Israr ederlerse verin ve şikayet edeceğinizi söyleyin. Sonra da da federasyona şikayet edin. Adamlar ayağınıza kadar gelip özür diler, iade yapar, şikâyeti geri çekin der. Arkadaş yaptıydı, oradan biliyorum.
    Bugün plakamı bastırdım. Resmi ücret 80 TL yazıyor fakat 115 TL ödedim. Mesajınızı sonradan gördüm eğer görmüş olsaydım itiraz ederdim ama geçti artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Urla için konuşursak bu senenin Mart ortasında plaka basım ücreti 150-TL Noterde 704 TL idi.
    Plaka basım yerinde kimliği sormadılar diye hatırlıyorum ama emin değilim.
    Evet kimlik falan sormadılar. Sadece plaka basım belgesini istedi verdim ücreti ödedim makbuzu aldım. Yarım saat kadar bekledikten sonra basıldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)