Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu balata doğrumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Yamaha r25 2016 model için interneten ön fren için balata aldım fakat gelen ürünün kodunu sorguladığımda xmax250 serisi için diyor. Şekline baktım fakat r25 uyuyor gibi anlamadım ilk defa sipariş ettim bilgisi olan varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bu balata japondan çine o kadar çok marka modele uyuyor ki anlatamam.
    En güzeli üzerindekini sökmek ve karşılaştırmak.

teşekkürler hocam paketi sökersem iade edemem geri. balatayıda haftasonu anca değiştrebilecem işten güçten vakit kalmıyor

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    benim cbf in ön balatasıda hero hunk çinli bazı modeller cb125 f e serileri ve birkaç motor ile aynı furş takımı ve amortisör keçeleride aynı şekilde motorsiklet endüstriside yıllardık otomotiv endüstrisi gibi aynı parçaları kullanıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Birçok marka ve modelin fren balataları aynı , mesela benim Piaggio Medley in ön fren balatası Crf 250 ile birebir aynı , balata satın alırken Medley demiyorum çünkü piyasada az olduğu için ya eskisi varmı diyorlar yada numarası neymiş diye 10 dk bilgisayardan bulmaya çalışıyorlar , Crf 250 dedim mi şak diye çıkarıyorlar :D

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MysticArt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam paketi sökersem iade edemem geri. balatayıda haftasonu anca değiştrebilecem işten güçten vakit kalmıyor
    Paketi değil motor üzerinde ki balatayı söküp karşılaştırma yapın ona göre karar verin uygun ise takın değil ise geri iade edin.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    İnternetten görsel aratabilirsin. Bir resim xmax balatası, bir resimde r25. Zoom yapıp incelersin zaten anlaşılır şekil tıpatıp aynıysa (delik, çıkıntı vs),balata aynıdır.
    Bu anlattığım tembel işi.🙂. Uğraşırım dersen Samet Ağır ın yöntemi kesin sonuç verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbf in ön balatasıda hero hunk çinli bazı modeller cb125 f e serileri ve birkaç motor ile aynı furş takımı ve amortisör keçeleride aynı şekilde motorsiklet endüstriside yıllardık otomotiv endüstrisi gibi aynı parçaları kullanıyor
    Zamanın behrinde Motoguzzinin Tps si bozulmuştu. İstanbula sorduk atıyorum 3000 dediler ( baya baya pahalıydı). Söküp inceledim, Magnetti Marelli. Seri nosundan başka hangi motorların kullandığını buldum. HD lerin çoğunda varmış meğer. Ebay aktif o zamanlar. Arttırmanın birinde tamda aradığım TPS. Arttırma 3-5 $ a bitti, malzeme küçük kargoda az tuttu. 1 aya geldi paket hemen taktık, sonra aynen devam..😁..2700TL (mesela) kâr ettik.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten görsel aratabilirsin. Bir resim xmax balatası, bir resimde r25. Zoom yapıp incelersin zaten anlaşılır şekil tıpatıp aynıysa (delik, çıkıntı vs),balata aynıdır.
    Bu anlattığım tembel işi.��. Uğraşırım dersen Samet Ağır ın yöntemi kesin sonuç verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Zamanın behrinde Motoguzzinin Tps si bozulmuştu. İstanbula sorduk atıyorum 3000 dediler ( baya baya pahalıydı). Söküp inceledim, Magnetti Marelli. Seri nosundan başka hangi motorların kullandığını buldum. HD lerin çoğunda varmış meğer. Ebay aktif o zamanlar. Arttırmanın birinde tamda aradığım TPS. Arttırma 3-5 $ a bitti, malzeme küçük kargoda az tuttu. 1 aya geldi paket hemen taktık, sonra aynen devam..��..2700TL (mesela) kâr ettik.
    magneti marelli ise kalıbımı basarım bir çok fiat aracı ile aynı sensördür.
    mesela bajaj pulsar'ın enjektörü fiat 500 1.2 benzin.,
    rölanti sensörü fiat palio 1.2 8v benzin,
    oksijen sensörü peugeot 206 benzin

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Üzerinde kodu yazıyor.

Tamam bu kod tabii X-MAX balatası olarak yayınladığı kod Yamaha'nın, ama internette bunların karşılıklarını ve ortak kullanımlarını bulmak kolay. Google'a "yamaha b74-f5805 R3" yazıp çıkan sonuçlardan anlam çıkartılabilir.

Bu ilanın sahibi aynı balata olduğunu söylüyor.
    https://www.ebay.com/itm/314065911155

Ben de geçenlerde ön balata aldım, benim motorun ön balatası da Streetfighter'dır Panigale V2'dir falan 100 tane motorda var neredeyse. Kimse motora özel fren üretmiyor neredeyse, otomobilde de öyle tabi.
    MysticArt bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)