Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki Casper 50Cc Transfer sonrası sıkıntı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorumuzu Antalya'dan Denizliye transfer ettik otobüs ile transfer öncesinde hiçbir sorunu olmayan bir depo 4.5L benzin ile 170km yapan motorsiklet transfer sonrası gaz yememeye stop etmeye ve bir depo ile 80km gitmeye başladı ustaya gösterdik birsey bulamadı yada ilgilenmedi bilmiyorum sizce sorun ne olabilir tavsiyeniz var mıdır muhtemel sorun nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Rakım farkından dolayı karbüratör ayarınız yeniden yapılması gerekmektedir, bundan sonra büyük ihtimal düzelecektir.

Karbüratör ayarı ustaya gösterdiğimde yapmıştı bende onu düşündüm fakat bir işe yaramadı hala aynı motor transferden 1 saat önce sorunsuzdu şimdi ise böyle

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Berke003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumuzu Antalya'dan Denizliye transfer ettik otobüs ile transfer öncesinde hiçbir sorunu olmayan bir depo 4.5L benzin ile 170km yapan motorsiklet transfer sonrası gaz yememeye stop etmeye ve bir depo ile 80km gitmeye başladı ustaya gösterdik birsey bulamadı yada ilgilenmedi bilmiyorum sizce sorun ne olabilir tavsiyeniz var mıdır muhtemel sorun nedir
    Hocam başka hiç bir değişken olmadığını varsayarak bende rakım farkı derim. Ama totalde yaptığı km yarıya düşmüş. Bu kadar fark basınç-hava değişimiyle olmaz gibi. 50 cc motorun neredeyse 5lt/100km yakması anormal. Gaz yememe, stop etme hava yakıt karışımıyla alakalı, belliki çok zengin ve motor boğuluyor. Usta bakmadıysa başkasına götürün. Karbüratör ayarı yapılmalı.

O tipteki küçük cc motorlarda jikle direk karbüratör üzerinde olur genelde. Taşırken jikle takılı kalmış olabilir mi bir ihtimal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)