Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu motosikletin derdi bitmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese selam,

2 tane motosikletim var biri çinli biri hintli . Hintli olanın derdi bitmiyor.Esasında motosikletten memnunum ama sürekli bi tamir bi bişey bütün ustalar mı yarım yamalak iş yapar geçen hafta lastik değiştirmiştim bu hafta ön lastik havası 2 psi görülüyor.Lastikte görünen sıkıntı yok jantta görünen sıkıntı yok sibopta çatlaklar var lastiği değiştiren usta(!) sibopları değiştirmemiş.Silmiş parlatmış ama değiştirmemiş ben de farketmedim o sırada bi yere yetişmem gerekiyordu.Lastikte mi bişey var , siboptan mı , jant mı yamuk , birisi mi indirdi vs diye düşünerek günü bitirdim 110 km yol yaptım lastik inmedi.Yarın yine bakacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,

2 tane motosikletim var biri çinli biri hintli . Hintli olanın derdi bitmiyor.Esasında motosikletten memnunum ama sürekli bi tamir bi bişey bütün ustalar mı yarım yamalak iş yapar geçen hafta lastik değiştirmiştim bu hafta ön lastik havası 2 psi görülüyor.Lastikte görünen sıkıntı yok jantta görünen sıkıntı yok sibopta çatlaklar var lastiği değiştiren usta(!) sibopları değiştirmemiş.Silmiş parlatmış ama değiştirmemiş ben de farketmedim o sırada bi yere yetişmem gerekiyordu.Lastikte mi bişey var , siboptan mı , jant mı yamuk , birisi mi indirdi vs diye düşünerek günü bitirdim 110 km yol yaptım lastik inmedi.Yarın yine bakacağım.
    Lastik değiştirilirken siboplar niye değiştirilmez ki? Ustanın kendi demesi lazım siboplar da her lastik değişiminde değişmesi gerekir diye
    fazladan sibop satacak hem de. Tamam biz sürücü olarak bilmeyebiliriz ama usta da mal satmak ister.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ikisini toplasan bi japon etmiyor bence iki motoru da satıp japon almak için daha ne olmasını bekliyorsun ki ?
    japon sorunsuzluğuna belki alman markaları erişebilir şimdi birileri çıkıp yok efendim hintli böyle tayvan lı şöyle bla bla konuşacak ama nafile

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yanlız anlattığın olay motorun kendi ile illgili değil yapılan yanlış eksik işlemle ilgili ..

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız anlattığın olay motorun kendi ile illgili değil yapılan yanlış eksik işlemle ilgili ..
    İşlem eksik yapılmadan lastikte yine sorun çıkabilir. Bu yine motorun sorunu olmaz. Arabanın lastiği patlayınca araba sorunlu mu diyoruz? Hayır. Bence de biraz abartılmış bir konu.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bahsettiğin sıkıntı marka veya ülke ile değil bizim insanımızla ilgili , yıllar önce bijonları hava tabancasıyla sıkma dememe rağmen sıkıp yalama yaptı dallamanın teki , arabayı yapan Alman'ın ne suçu var şimdi :D
    otopsici ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlem eksik yapılmadan lastikte yine sorun çıkabilir. Bu yine motorun sorunu olmaz. Arabanın lastiği patlayınca araba sorunlu mu diyoruz? Hayır. Bence de biraz abartılmış bir konu.
    Motorla alakasi su motorun yetkili bayisinde degisti lastikler .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Neticede motorun teknik kronik bir sıkıntısı değil onu demeye çalışıyor insanlar ..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisini toplasan bi japon etmiyor bence iki motoru da satıp japon almak için daha ne olmasını bekliyorsun ki ?
    japon sorunsuzluğuna belki alman markaları erişebilir şimdi birileri çıkıp yok efendim hintli böyle tayvan lı şöyle bla bla konuşacak ama nafile
    hacı bilmiyorum bana mı denk gelmedi ama çinli hiç bir motosikletimle hiç bir sorun yaşamadım.
    F54 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Marka dandik olunca yetkili bayisi/servisi de daha da dandik oluyor. Yani yine markanın dandikliği. Düzgün markanın servisi de işini biraz olsun düzgün yapar en azından böyle saçma hatalar yapmazdı.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neticede motorun teknik kronik bir sıkıntısı değil onu demeye çalışıyor insanlar ..
    Demek istediklerini anliyorum.Ama benim demek istedigim su surekli yetkili servise gidiyorum sikayetleri vs anlatiyorum.Cok para vs demiyorum.Ama ayni konuyla ilgili tekrar tekrar sorun yasayinca sinirleniyorum.ben bilemem sibopun degismesi gerektigini teknikten anlamiyorum 3 yildir sonucta motosiklet kullanan bir insanim.subap ayari yapiyor ben bilemem degilmi egzoz kac olacak besleme kac olacak atiyorum.depoyu sokmus adam 1500 km kalmis 20000 km diyorumki orada değişmesi gereken hava filtresi vs gerekirse degistirin.Adam motoru topluyor bana donup diyorki yakit filtresini degistirmeyi unuttuk bu arada bunu 20k olmadan istememin sebebi de bajaj ustalari nedense hidrolik degistirmeyi ve yakit deposunu sokmeyi sevmiyorlar.Izmir deparayi seven ama isini saglam yapan bir ustam vardi.Istanbuldakiler hem parayi seviyor hem isi yarim yapiyor.Yine olursa motoru alip buz motora gidecegim:/ tekrar tekrar usta aramak ayni islemi yapmak beni rahatsiz ediyor anlayacaginiz
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstanbul'da iseniz lütfen lastik işleri için yetkili servise gitmeyin; çok iyi "motosiklet lastikçileri" var İstanbul'da, onlara gidin...
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da iseniz lütfen lastik işleri için yetkili servise gitmeyin; çok iyi "motosiklet lastikçileri" var İstanbul'da, onlara gidin...
    Boyle boyle ogrenecegiz sanirim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bilmiyorum bana mı denk gelmedi ama çinli hiç bir motosikletimle hiç bir sorun yaşamadım.
    BENDE 13 YILDA 6 7 tane cub alıp sattım bende hiç yolda kalmadım ama sevmiyorum işte scooter den uzak duruyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENDE 13 YILDA 6 7 tane cub alıp sattım bende hiç yolda kalmadım ama sevmiyorum işte scooter den uzak duruyorum
    Çinli ile ilgili balata sertleşmesinden başka sorun ben de yaşamadım tak tak ses yapıyor ama sıkıntısı yok ama çinli
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben de Çinli CUB'larımla neredeyse hiç sorun yaşamadım.
    F54 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Demek istediklerini anliyorum.Ama benim demek istedigim su surekli yetkili servise gidiyorum sikayetleri vs anlatiyorum.Cok para vs demiyorum.Ama ayni konuyla ilgili tekrar tekrar sorun yasayinca sinirleniyorum.ben bilemem sibopun degismesi gerektigini teknikten anlamiyorum 3 yildir sonucta motosiklet kullanan bir insanim.subap ayari yapiyor ben bilemem degilmi egzoz kac olacak besleme kac olacak atiyorum.depoyu sokmus adam 1500 km kalmis 20000 km diyorumki orada değişmesi gereken hava filtresi vs gerekirse degistirin.Adam motoru topluyor bana donup diyorki yakit filtresini degistirmeyi unuttuk bu arada bunu 20k olmadan istememin sebebi de bajaj ustalari nedense hidrolik degistirmeyi ve yakit deposunu sokmeyi sevmiyorlar.Izmir deparayi seven ama isini saglam yapan bir ustam vardi.Istanbuldakiler hem parayi seviyor hem isi yarim yapiyor.Yine olursa motoru alip buz motora gidecegim:/ tekrar tekrar usta aramak ayni islemi yapmak beni rahatsiz ediyor anlayacaginiz
    hocam servisler standart bakım dışında sizin belirttiğiniz sorunlarla ilgilenir.
    servis dışında tamirciler asla sizin belirttiğiniz dışında soruna bakmazlar.
    Bunun için adamları asla suçlayamazsınız.
    Çünkü tamirci bir yerine dokunduğunda "orası sağlamdı niye kurcaladın" veya "sen dokunmasan bozuk değildi" diyen gerizekalıların oranı %50 den fazladır.
    Fazla değil sadece bir kaç saat ustayla birlikte oturup gelen giden müşterileri izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu arada usta konusu çok önemli iyi usta asla ucuz işçilik yapmıyor bunu bilin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine çin hint savaşları başladı.

muhtemel iki motoru satsa 60 bin tl edecek, japon al diyorsunuz :D
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam servisler standart bakım dışında sizin belirttiğiniz sorunlarla ilgilenir.
    servis dışında tamirciler asla sizin belirttiğiniz dışında soruna bakmazlar.
    Bunun için adamları asla suçlayamazsınız.
    Çünkü tamirci bir yerine dokunduğunda "orası sağlamdı niye kurcaladın" veya "sen dokunmasan bozuk değildi" diyen gerizekalıların oranı %50 den fazladır.
    Fazla değil sadece bir kaç saat ustayla birlikte oturup gelen giden müşterileri izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu arada usta konusu çok önemli iyi usta asla ucuz işçilik yapmıyor bunu bilin
    Izmir sasalida ekrem var mesela seni dinler motoru dinler kurcalar 30 saatte is yapar ama temiz yapar saglam yapar parasini da alir

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    Benim agabeyimde kuba 180 golda var usta tamircinin birisi dereceli eksantrik yapti motor 30000 kmde yol katetti daha bir tık yok saat gibi motor ne yag yakma ne başka bisey 🤗

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)