Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask boyun ağrısı yapar mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Kaskım bell qualiferr 1500-1650 gr ağırlığa sahip
    Her gün kullanıyorum akşamları 25-30 sabahları 10-15 dakika boyunca.
    Çok uzun sürede kullanmıyorum kaskım tam çeneme oturuyor.
    Ya da sinir stresten mi ağrıyor bilemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bende balaklava yoksa helede terliysem boyun değil ama ensede oluyor karşıdan gelen -soğuk- rüzgar sebebiyle.

Kaskın çeneye değmesi sizi rahatsız etmiyor mu? Ben asla o şekilde kullanamam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kaskınızın biraz dar olduğunu düşünüyorum, kaskı kafanıza takıp kafanızdan çıkarırken de ters bir hareket ya da zorlama neticesinde boyun ağrısı yapmış olabilir.

Motosikleti
    Evet kesinlikle ensemde bir ağrı var 2 haftadır geçmiyor ve havalar buz gibi istanbulda buff kullanıyorum.
    Kask çeneme oturuyor derken yani kafamı komple sarıyor bir boşluk yok pedler tam yanağıma oturuyor demek istedim çene kısmı zaten uzun gelemez ki oraya arada boşluk var 😄

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Kask boyun ağrısı yapabilir. Daha hafif marushin kaskalara bakabilirsin.
    ryangt bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında motor kaskını yanlış takmakla da alakası olabiliyor. Misal balaklavayı taktın başına, kaskı kafaya geçirirken yukarıdan bastırdın. O esnada kafa pozisyonun aşağı doğruysa ense ve boyunda ağrı yapabiliyor. Kaskı yukarıdan ama biraz başın gerisinden çene bağlamalarından çekerek takınca daha sağlıklı oluyor (full face kask ise kaskın). Yani ben bunu yeni yeni öğrendim Ben de o boyun ağrılarından muzdariptim. Bu şekilde çözdüm. Belki bununla alakalıdır seninki de.

Motosikleti
    Kymco AK550
    arkadaşlar güzel tavsiyeler vermiş ama mevcut durumda boyun ağrısı için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri boynu sıcak tutmak. evdeyken de boynunuzu uygun bir şeyle sarın. hatta ütüyle ısıtıp birkaç kez sıcak sarmak da çok işe yarıyor. bir de yastıksız yatmak benim işime yarıyor böyle durumlarda. yine boynum sarılı yatıyorum ama yastıksız yatıyorum.

otomatik boyun ağrısı için bkz: seyir halinde kaskla hapşırmak, birkaç kere...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sürüş sırasında oturuş pozisyonunuz doğru olmaya bilir.Kollarınızı fark etmeden fazla kasıyor olabilirsiniz.Gidon ve sele yüksekliği sizin boyunuz falanda oturuş pozisyonunu etkileyebilir.
    Bunlara da dikkat ederek sürüş yapıp test edebilirsiniz.
    Sürerken bazen bende istemsisce kollarımı kendimi kastığımı fark ediyorum.Sık sık tavuk kanadını sallar gibi dirsekleri sallarım relaks olmak için.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar olabilecek sebepleri saymışlar, ben bir ekleme yapayım. Motorda en çok boyun ağrısı yapan şeylerden biri, karşıdan gelen rüzgardır. Bu bahsettiğim olay, rüzgarın boynunuza değmesi değil, kafanıza bir direnç uygulaması. Ve siz (vücut) farkında veya olmayarak bu dirence karşı sürekli bir karşı direnç uygulamak zorundasınız. Bunu uzun yolda daha çok hissedersiniz. Çözüm ne? Tabi ki tur camı. Doğru tasarlanmış bir tur camı konfor açısından vazgeçilmez bir unsurdur.
    espresso, DickName ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kesinlikle ensemde bir ağrı var 2 haftadır geçmiyor ve havalar buz gibi istanbulda buff kullanıyorum.
    Kask çeneme oturuyor derken yani kafamı komple sarıyor bir boşluk yok pedler tam yanağıma oturuyor demek istedim çene kısmı zaten uzun gelemez ki oraya arada boşluk var 😄
    Hocam boşluk bazen uzun saç vs derken dolabiliyor. Bende sehir içi için yarım kask var, saç topuzu balaklava ve sakal sebebiyle vizör kapanamıyor..😁

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ağırlık değil başka bir konudan yapabilir. Eski kaskım Arai idi, aman şeyle ağır aman beyle ağır falan diyeni çok olur, bir kere boynuma bir şey yapmadı. Şimdi Scorpion R1 kullanıyorum, carbon fiber güya kendisi bayağı da hafif. Ama 200kmh civarından itibaren kask suratıma yapışıyor güya sıkı da oturuyor ama, o işte fazla uzun sürerse boynumu yoruyor.

MotoTavsiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka kaskla sürüş yapınca aynı ağrı var mı?
    Yaş kaç, boyun fıtığı başlangıcınız var mı? Aynı ağrı, kafanızı (kasksız iken) zorlayacak kadar hareket ettirince yine oluyor mu?
    Sürüş yaparken kollarınız kasılı mı kalıyor?
    motorhikayesi.com | motorhikayesi@gmail.com
    Bilgi temelli, yorum içermeyen yazılar yazıyor, genelde web sitemden yazı bağlantılarıyla cevap veriyorum.

Motosikleti
    Alıntı MotoTavsiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka kaskla sürüş yapınca aynı ağrı var mı?
    Yaş kaç, boyun fıtığı başlangıcınız var mı? Aynı ağrı, kafanızı (kasksız iken) zorlayacak kadar hareket ettirince yine oluyor mu?
    Sürüş yaparken kollarınız kasılı mı kalıyor?
    Başka kask deneme sansım olmadı.
    Boyun fıtığım var mı bilmiyorum.
    Evet kafamı sağa sola gerdirince boyun sırt bitişiği aksi yöne geriliyor sanki.
    Sürüş yaparken kollarım kasılı kalmıyor o konuya çok dikkat ediyorum.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Boyun kaslarını güçlendirme eksersizleri yapmanızı tavsiye ederim.

Eliniz le başınızı sağa, sola, ileri, geri iterken başınızla aksi yönde direnç gösterin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bende boyun fıtığı var ve uzun süre naked motosiklet kullandım; fıtığın yeri ve durumuna göre iyi bile gelebilir. Benim hiç şikâyetim olmadı. Yukarıda bahsedildiği gibi egzersiz yerine bile geçmiştir.
    espresso bunu beğendi.

MotoTavsiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabii ki son kararı bir doktor görüp de söyler ama sizin için bir doktor arkadaşıma da sordum, onaylattırdım: sizin yaşınızda o "aksi yöne gerilme" olmamalı. Buradan yola çıkarak (yaşınız genç olduğu için) egzersizle gelmesi lazım. Arkadaşların söylediği egzersizler illla ki işe yarar, ben plank de yapmanızı öneririm.
    Sanırım bünyeniz bir haftada toparlar, gençliğin güzel tarafı da bu
    motorhikayesi.com | motorhikayesi@gmail.com
    Bilgi temelli, yorum içermeyen yazılar yazıyor, genelde web sitemden yazı bağlantılarıyla cevap veriyorum.

Motosikleti
    Alıntı MotoTavsiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki son kararı bir doktor görüp de söyler ama sizin için bir doktor arkadaşıma da sordum, onaylattırdım: sizin yaşınızda o "aksi yöne gerilme" olmamalı. Buradan yola çıkarak (yaşınız genç olduğu için) egzersizle gelmesi lazım. Arkadaşların söylediği egzersizler illla ki işe yarar, ben plank de yapmanızı öneririm.
    Sanırım bünyeniz bir haftada toparlar, gençliğin güzel tarafı da bu
    ilgi alakanız çok teşekkür ederim çok sevindim bir başkasına sormanız hayrete düşürdü beni
    şunu fark ettim motosiklet sürerken değilde dışarda yürürken vesaire omzumu sıkıyorum fark etmeden omuzlarım yukarı doğru kasılmış oluyor yine de çok teşekkür ederim ilginiz için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)