Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motoru başka renk folyo ile kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    aradığım motorun (nc 750x) kırmızısını buldum ama kırmızı rengini hiç sevmiyorum. folyo kaplama yaptırsam mantıklı olur mu? folyo kaplama yapılırken alttaki orijinal sticker'lar gidiyor mu? yeni sticker'ların orijinal gibi olması için neye dikkat etmem lazım? çünkü sonradan yapıştırıldığı belli olan sticker'lar çok kötü görünüyor. konuyla ilgili bilgisi ve deneyimi olanlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Bergson bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taksiciler yapıyorlar, giydirme denilen şey. Onu bir sorun oto dizayn şirketlerine.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıp "kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun" diyen birine satabilirsiniz. Sonra sevdiğiniz rengini alırsınız, o arada motorsuz kalmamış olursunuz.
    Bu motor kıtlığı devrinde buldum ama rengini beğenmiyorum demek lüks kalıyor. Hiç orjinalliğini bozmayın, satarken de folyo kaplanmış falan olunca potansiyel alıcılar da haklı olarak acaba neyi gizliyor diye düşünebilir.
    Dxsec bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıp "kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun" diyen birine satabilirsiniz. Sonra sevdiğiniz rengini alırsınız, o arada motorsuz kalmamış olursunuz.
    Bu motor kıtlığı devrinde buldum ama rengini beğenmiyorum demek lüks kalıyor. Hiç orjinalliğini bozmayın, satarken de folyo kaplanmış falan olunca potansiyel alıcılar da haklı olarak acaba neyi gizliyor diye düşünebilir.
    o da mantıklı bir seçenek. gelecekteki alıcılara bu postları delil olarak göstermeyi düşünüyordum ama bir yere kadar etkili olur tabii
    espresso bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    orjinal stickerları çok kalın değilse kalsın direkt üstüne kaplayın sırıtmaz. ancak tamamen renk değişikliğine gidecekseniz muayenede problem olmaması için ruhsata işletmeniz gerekecektir.
    freasy bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmişte ben de motorun rengini kaplamayla değiştirsem mi diye kafa yormuştum. Motorun orijinal stickerleri pahalı, Aliexpress'ten sticker alırım diye düşünmüştüm. Birkaç tane kaplamacıya gittiğimde tüm karenajları söküp öyle getirmem gerektiğini ,kendilerin sökemeyeceklerini söylemişlerdi. Üşenmiş, yaptırmamıştım.
    Bergson ve espresso bunu beğendiler.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişte ben de motorun rengini kaplamayla değiştirsem mi diye kafa yormuştum. Motorun orijinal stickerleri pahalı, Aliexpress'ten sticker alırım diye düşünmüştüm. Birkaç tane kaplamacıya gittiğimde tüm karenajları söküp öyle getirmem gerektiğini ,kendilerin sökemeyeceklerini söylemişlerdi. Üşenmiş, yaptırmamıştım.
    ben bütün plastikleri söküp evde kaplamıştım.

alternatif olarak şablon üzerinde tasarlanmış hazır stickerlerdan alınırsa sökmeye gerek kalmadan direkt uygulanabiliyor. kenarlardan orjinal renk görünecektir tabii.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bütün plastikleri söküp evde kaplamıştım.

alternatif olarak şablon üzerinde tasarlanmış hazır stickerlerdan alınırsa sökmeye gerek kalmadan direkt uygulanabiliyor. kenarlardan orjinal renk görünecektir tabii.
    Bende elbecerisi biraz kötü. Geçmişte ev içinde kask boyamıştım, kask da mahvolmuştu evin parkeleri de.
    Dxsec, espresso ve freasy bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende elbecerisi biraz kötü. Geçmişte ev içinde kask boyamıştım, kask da mahvolmuştu evin parkeleri de.
    Reis ben de evin bozulan çelik kapı kilidini söktüm parçaladım ama geri toplayamadım yenisini aldım.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    motoru şu an göz önüne getiremiyorum ama hepsi tabiki farklı zorluklara sahip olur.mesela benim mt9 aşırı kolay olurdu.çünkü sadece depo nardo gri sadece depoyu sarı yaparsam sarı bir motorum olurdu.arka grenaj yok,ön çamurluk da zaten siyah onla uğraşan bile olmazdı.gayet kaplanır içinize siner ama daha önce motor kaplamış olan yerlere yaptırmanız şart.hem orjinal gibi görünür hemde içinize siner.benim motorun depo ppf kaplı adamlar depoyu kaplayana kadar imanı gevredi.arkadaşım ile gitmiştik 2 de çalışan 4 kişi depoyu kapladık anca oldu.adamların işi bu motor vs kaplıyorlar ama o depodaki o eğim adamların sınavı olmuştu.nc de de var ise eğim,,fiyatı,zamanı ve işçiliği değişir tabiki.+ ruhsat değişimi olcak tabiki ruhsat yeniliceksniniz
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru şu an göz önüne getiremiyorum ama hepsi tabiki farklı zorluklara sahip olur.mesela benim mt9 aşırı kolay olurdu.çünkü sadece depo nardo gri sadece depoyu sarı yaparsam sarı bir motorum olurdu.arka grenaj yok,ön çamurluk da zaten siyah onla uğraşan bile olmazdı.gayet kaplanır içinize siner ama daha önce motor kaplamış olan yerlere yaptırmanız şart.hem orjinal gibi görünür hemde içinize siner.benim motorun depo ppf kaplı adamlar depoyu kaplayana kadar imanı gevredi.arkadaşım ile gitmiştik 2 de çalışan 4 kişi depoyu kapladık anca oldu.adamların işi bu motor vs kaplıyorlar ama o depodaki o eğim adamların sınavı olmuştu.nc de de var ise eğim,,fiyatı,zamanı ve işçiliği değişir tabiki.+ ruhsat değişimi olcak tabiki ruhsat yeniliceksniniz
    aslında çok zor parçalar değil ama yine de yukarıdaki arkadaşların bahsettikleri zorluklardan dolayı espresso'nun önerisiyle ilerleyeceğim sanırım.

espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çok zor parçalar değil ama yine de yukarıdaki arkadaşların bahsettikleri zorluklardan dolayı espresso'nun önerisiyle ilerleyeceğim sanırım.

https://www.motosikletsitesi.com/wp-...-1220x813.jpeg
    Kırmızı işte ne güzel. Bence kırmızı rengi sevmeye başlayın.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla bence kolay olur bu motor.çünkü depoda açılıyor ve baya az nokta var kırmızı olan.arka da hiç bir şey yok yan taraflar zaten çıkartılabilir elde yapılıp takılabilir.bence yaptırın derim çokta zor görünmüyor.bilmiyorum hangi renk yaptırcaksınız ama siyah olucaksa hatta ben olsam o 2 yan taraftaki kırmızıya hiç dokunmam orjinalinden daha da iyi dururdu

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    folyo kaplama yapılırken alttaki orijinal sticker'lar gidiyor mu? yeni sticker'ların orijinal gibi olması için neye dikkat etmem lazım?
    İstediğin renkte folyo ile kaplatabilirsin ki bu durumda orijinal stickerın da üstünden geçmiş olacaksın ancak önemli değil. Sonrasında aynı ebatta sticker alıp orijinal bulunduğu yere yapıştırabilirsin. En son olarak da şeffaf folyo ile üstünden geçmen gerekiyor. Bu şekilde gayet iyi durur.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bence kolay olur bu motor.çünkü depoda açılıyor ve baya az nokta var kırmızı olan.arka da hiç bir şey yok yan taraflar zaten çıkartılabilir elde yapılıp takılabilir.bence yaptırın derim çokta zor görünmüyor.bilmiyorum hangi renk yaptırcaksınız ama siyah olucaksa hatta ben olsam o 2 yan taraftaki kırmızıya hiç dokunmam orjinalinden daha da iyi dururdu
    evet aslında bence de kolay görünüyor. logolu kısımlara hiç dokunmayacak bir kombin yapabilsem zaten çok kolay olur ama o da nasıl görünür bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğin renkte folyo ile kaplatabilirsin ki bu durumda orijinal stickerın da üstünden geçmiş olacaksın ancak önemli değil. Sonrasında aynı ebatta sticker alıp orijinal bulunduğu yere yapıştırabilirsin. En son olarak da şeffaf folyo ile üstünden geçmen gerekiyor. Bu şekilde gayet iyi durur.
    bakalım bi motoru alayım da öyle karar vereceğim artık. ama çok zor görünmüyor şimdilik.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc de çok fazla köşeli kıvrımlı yuvarlak hatlar yok bence kırmızı parçaları motosikletçide söktürüp istediğin renge kaplat kaplamacıya motosikleti götürme malum nc pahalı motosiklet 5 liralık işe 15 alırlar

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc de çok fazla köşeli kıvrımlı yuvarlak hatlar yok bence kırmızı parçaları motosikletçide söktürüp istediğin renge kaplat kaplamacıya motosikleti götürme malum nc pahalı motosiklet 5 liralık işe 15 alırlar
    eyvallah hocam çok teşekkürler
    F54 bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    o parçaları kendin de sökebilirsin, toplamda 12-16 vida/civata tutuyordur. bu model için sökmek çok da zor görünmüyor.
    kaplama yapıldıktan sonra önceden sipariş ettiğin sticker setini de yapıştırabilirsin ki honda için sadece sağ sol 2 adet sticker var. sonrasında ruhsata işletmen gerek.
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)