Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

200.000 TL Bütçe İle Sıra Dışı Denebilecek Model Tavsiyeleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar selam, bu gün garibin satışını verdim. Garip iyiydi hoştu, nereye desem gitti ama 125 CC ve vitessiz olması beni pek mutlu edemedi. Bu yüzden garibin yerine bana bakkal çakkal ve yakın yerlerde ufaktan eğlencelik bir motosiklet gerekmekte. Zontes'in GK 350 modeli hoş keza alternatif olarak Ducati Scrambler olabilir. Aprilia da RX 125 ve SX 125 modelleri var, eğlenceli gibi duruyor ama güçsüz. Hero Xpulse 200 4v bildiğiniz gibi güzel bir model ve fiyatı makul. Aynı zaman da rally kiti de var artık sanırım ama yine güçsüz. Önceliğim eğlenceli olması yanında dışarıdan farklı durması, sağda solda sokak başında olsun istemiyorum. Mümkünse minimum 40 HP civarı bir gücü olsun. Yine mümkünse tel jantlı olsun. ABS veya diğer donanımlar önemli değil, olmasa da olur. Model yılı da keza önemsiz bir detay. Projelik daha önce projesi yapılmış en azından yurt dışında örnek model alabileceğim, eski ama hacimli görseli hoş modeller de olabilir. Evden bakkala, evden sahile bir kahve içmeye ve yakın çevremde olan dağ bayır ufak arazi işlerine girebilsin istiyorum. Garibi de soktum ama hoş durmadı, zevk vermedi. Bana gövde olarak hafif, beygir olarak kısmen güçlü ve eğlenceli bir model veya proje lazım. Bütçe olarak da 200.000 TL diyebiliriz, üstüne gerek yok ama altı olursa da hayır demem. Yeni modeller ve markalar çıktığı için foruma danışmak istedim. Zontes'in GK 350 modeli misal forum sayesinde öğrendim. Bu yüzden varsa fikriniz, sıra dışı denebilecek bir model öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Garip ve çakma arazi görselleri.

https://www.hizliresim.com/k3ma1sq

https://www.hizliresim.com/9x6qx1q

https://www.hizliresim.com/1vv4rd9

https://www.hizliresim.com/dcc149p

Girip çıktığım arazi genel olarak bu formatta. Benim iş ile ev yan yana denebilir ve etrafımda arazi desek ayıp olur ama kısmen o formatta bu tarz yerler var. Bozuk yola uygun olsun. Bir suya girsin çıksın. Biraz atlasın hoplasın. Her köşe başında olmasın. 10.000 dolardan da mümkünse pahalı olmasın. Zontes GK 350, Jawa 500 Scrambler, Ducati Scrambler, Cf Moto 700 CL X bulabildiğim genel modeller. Ve alternatiflere açığım. Beni insanların girmeye çekindiği girmediği yerlere soksa, biraz kumda çakılda gitse birde her köşe başında olmasa kafi, fazlasında gözüm yok.

Not: KTM, Gasgas veya Husqvarna cross tarzından ziyade daha çok Scrambler formatın da olmasından yana gönlüm. O yüzden cross modellerini tavsiye etmezseniz sevinirim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Moto Guzzi V7, tasarım olarak sıradışı ve retro.
    panic adak, gurucuk ve Jeo bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cfmoto 700xl,ducati scrambler,husqvarna swatpilen 401
    Jeo bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Biraz piyasası olsa, yedek vs sorun olmasa direk Kawa Versys 300 derdim, 40 bg...Hala aklımdadır. Keşke yenisi gelse...Düşünebilirdim...

(Africa da bizimdi)
    freesea77 ve Jeo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz piyasası olsa, yedek vs sorun olmasa direk Kawa Versys 300 derdim, 40 bg...Hala aklımdadır. Keşke yenisi gelse...Düşünebilirdim...

https://i.hizliresim.com/phdq2pu.jpg

(Africa da bizimdi)
    Çok beğendiğim bir model versy 300 her zaman akranlarına klasmanına göre tuzlu oldu ..

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğendiğim bir model versy 300 her zaman akranlarına klasmanına göre tuzlu oldu ..
    150-160 diyorlar ilanlarda. Ben X300 ü Africa yı satmaya karar verdiğinde almıştım İzmir'den. Oh bee, dünya varmış demiştim. Africa şehir için fazla yüksek ve ağırdı. Versys yerine göre commuter, yerine göre enduro ve hatta bazen sport touring (direk ninja 300 motor) gibi kullanılabilecek, 165 i gören, nispeten az yakan çift silindir bir model. Sahip olduğum 10k km boyunca hiç sorun yaşamadım. Kusuru çok sert selesi ve çok yüksek devirli çalışması, 165 km giderken arı vızıldamasına dönüyordu sesi. Sele yüksekliği filan güzeldi, ön 19 arka 17 araziye de giriyordu ufaktan. Ama Kawasaki nin (Z moto) düzgün lanse edemediği motorlardan biri oldu.

Yine de her şekilde tavsiye ederim, sağlam, hacmine göre iri bir motor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Değerli yorumlarınız adına çok teşekkür ederim. Sıfır olması, stok sorunu olmaması ve hafif eğlenceli olması neticesinde Svartpilen 401 almaya karar verdik. Sevgiler hepinize. Mutlu pazarlar.

Cosmic Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    Hayırlısı hocam güle güle kullanın, bendede 250 lik svartpilen var gayet memnunum
    Jeo bunu beğendi.

Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Selamlar ben de Svartpilen 250 aldım 10 günlük deneyimim eğlenceli bir motor olduğu yönünde ve kaliteli bir motor. Görenlerin de bayağı ilgisini çekiyor bütçeniz 200 bin ise 16-170 civarına çok daha eğlenceli 401 modelini alıp gerisini ekipmana ayırabilirsiniz. Tel jant olması da arazi için çok daha uygun 401 modelinin.
    Jeo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)