Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Triumph street triple ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar .
    Triumph markası hakkında bilgi ve deneyim sahibi olanlar yazabilir mi?
    Triumph street triple RS almayı düşünüyorum bir diğer alternatifim mt07 aslında japon markasına güvenim sonsuz bu italyan malı iyimidir motor bloğu sağlammıdır beni üzer mi ?
    Bakım servis masrafları çok mu pahalıdır
    bu sorularıma cevap arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Öğrenciyim benim için masraf açmayacak bir motor olmasını istiyorum son kuruşumla alacağım motoru

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Street triple ile 07'yi aynı cümle içerisinde kullanmak street triple'a hakarettir.
    espresso, Okan Sinan Ocan ve ShipShaq bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Triumph bildiğim kadarıyla gayet kaliteli ve sağlam motosikletler üreten bir firmadır, bahsettiğiniz model Mt07 ile kıyaslancak bir model değildir aynı sınıfta olsalarda kalite Triumph'da kat kat üstündür (Forumda kullanıcılarının yorumlarını okuyabilirsiniz). Triumph İtalyan malının aksine İngiliz malıdır ve İngiliz çizgilerinide çok güzel yansıtan bir markadır. Sorunsuzluk ve sağlamlık konusu eskidendi Avrupa malı motosikletlerde artık güvenilirler, bu tarz sorunlar bahtsız bedevi değilsek artık kullanıcının titizliğine kalmış bir durumdur. Eğer bakımı serviste yapılcaksa ikisininde parçaları hemen hemen aynı fiyatta olabilir ama Triumph pahalılığın sonucunu size kat kat yansıtacaktır. Yüksek hacimli motosikletler son kuruşla alıncak motosikletler değildir, bloğu stres altında çalışan bir motosiklettense daha sakin çalışan motosikletler almanız daha uygun olur, en basit örnek verecek olursamda Honda'nın 500 serisi gibi serileri size uzun zaman masraf açmadan yol götürecek modeldir.
    ShipShaq ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İtalyan değil İngiliz markasıdır Triumph.
    Daha Honda ve Yamaha ortalarda yokken motor yapıyorlardı.
    ShipShaq bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulen kalkamis yine basladin bir milyon hesapla milleti trollemeye
    Ama cok belli oluyor ha..yani zeki oldugumdan sanirim hemen anliyorum.

Ha bu arada "rotalar" nikiyle actigin "Triumph markasi hakkindaki soru isaretleri" basligi da senin isin.

Su tommy seninlee bir iftar yapsin bakalim..cok ilginc olacak ;)

Motosikleti
    cb250r
    Triumph iyidir hoştur muhtesemdir de Korlas nasildir asil onemli olan o.. Sagdan soldan Triumph kullananlardan olumsuz bir sey duymadim acikcasi.

Amma velakin boyle lokal yerli markalarin distributorlugu bana nedense hic guven vermiyor. Hadi guven versin, diyelim ki istanbul disina ciktin servis yok. Yok aga benim gibi kili kirk yaran adamlara gore degil. Ama trident aklimi cok celiyor orasi da var.

Birde bu ne zaman Triumph konusu acilsa "Honda donla gezerken Triumph motorun kralini yapiyordu" minvalinde seyler soyleniyor. (Espresso hocam tum ictenligimle selamlarimi sunuyorum sakin saygisizlik algilama)

Firmanin koklu olmasi guzel tabi ancak bu onlarin en iyisi olduklari anlamina gelmiyor. iphone dan once nokia dunya piyasasinda tekeldi. Suan tarihin tozlu sayfalarindalar.

Velhasil sahsen ayni klasmandaki 2 motordan, fiyat avantaji olmadigi surece ben triumph yerine honda tercih ederim.

Misal Trident. fiyati rakiplerine gore cok avantajli suan.motosiklette cok guzel. E 2 en onemli kriterden gecer not alinca motor aniden en mantikli secenek oluveriyor.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Street Triple ile MT07'nin adı da yan yana geçtiğine göre huzur içinde ölebilirim.
    Kızma dostum ama, STRS ile MT07'nin tek ortak noktaları ikisinin de A ehliyet gerektirmesi.

Son kuruşunla alacaksan Street Triple RS alma. Son kuruşunla hiç bir motosiklet alma.
    Git Trident al, artan parayı kenarda tut, değerlendir ne yaparsan yap. Evet STRS'in bakımı mutlaka MT07'den pahalıdır; ama son paranla MT07 de alma. Alırsan ya bakımını aksatacaksın, ya ekipmandan kısacaksın, öğrenciyim demişsin daimi düzenli gelir de yok. Yani soru bu değildi belki ama, son kuruşunla motor alma.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ha bu arada "rotalar" nikiyle actigin "Triumph markasi hakkindaki soru isaretleri" basligi da senin isin.

Büyük oyunu görüyorum ve evet diyorum. Maksat okuyan çoluk çocuk ulan bunlar denk motorlar mı demesin içinden hırbo. İstanbul'daysan mangallı bir iftar patlatalım hep beraber.
    Cyan bunu beğendi.

son kuruşumdan kastım motoru aldığımda hiç param kalmıcak değil bakımlar konusunda çok titizm kmsi gelmeden yaptırırım sormak istediğim 10 15k km ye geldiğimde yok motorun şurası bozuldu diye birşey yaşar mıyım?
    Ekipmanlarım hazır zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

kara düzen 70 küsür hp bir motorla 110 120 hp teknolojik kaliteli bir motoru tabiki bir tutmuyorum ama ikisininde fiyatları aynı derecede.
    İnanın ikiside yeterli olur benim maksat 10 15k kmde bakımlarını eksıksız yapmama rağmen sorun açarsa üzülürüm

Dostum selamlar,

O hesap ayrı bu yazan arkadaşı tanımıyorum. Bir kere o arkadaş ile mesaj yazma stili farklı farkındaysan Ben zaten eski üyelerdenim, eski hesabım ile giriş yapamayınca yeni hesap açmıştım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük oyunu görüyorum ve evet diyorum. Maksat okuyan çoluk çocuk ulan bunlar denk motorlar mı demesin içinden hırbo. İstanbul'daysan mangallı bir iftar patlatalım hep beraber.
    Hehe
    nisan sonu geliyorum istanbula,ama plan yaparsaniz yine de haber edin.supriz yaparim belki

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hehe
    nisan sonu geliyorum istanbula,ama plan yaparsaniz yine de haber edin.supriz yaparim belki
    Cumartesi Ayvalık'a geleyim de hele önce bir tost ısmarla bana Hacıoğlu Aşkın tost evinde.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Arkadaşlar lütfen 07 almak isteyen arkadaşları street triple a yönlendirmeyin. Kanı hızlı akan tayfa bu güzelim motorun dibine koyar. Konu sahibinden bağımsız olarak ileride bu konuyu okuyacak olan apaçi tayfa uzak dursun triump dan. Kısaca 07 candır triump pişmanlıktır 07 alın siz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı anilavc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu italyan malı iyimidir motor bloğu sağlammıdır beni üzer mi ?
    İtalyan değil yunan malı triump. Sktr et sen triump ı 07 al işletme maliyeti üzer öğrenci adamı.
    espresso ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi Ayvalık'a geleyim de hele önce bir tost ısmarla bana Hacıoğlu Aşkın tost evinde.
    Tommy yagmurlu olmayan bir haftasonuna denk getir bari hava acik olsun.denize gireriz.
    Kuran carpsin bu h.sonu ortunc koyunda bir kadin denize girdi.

Acayip saygi duydum,deniz suyu sicakligina baktim 13 dereceydi.

O abla yapıyosa ben de yaparim aq.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tommy yagmurlu olmayan bir haftasonuna denk getir bari hava acik olsun.denize gireriz.
    Kuran carpsin bu h.sonu ortunc koyunda bir kadin denize girdi.

Acayip saygi duydum,deniz suyu sicakligina baktim 13 dereceydi.

O abla yapıyosa ben de yaparim aq.
    Bizlerde başak var, çatlar, biz yapamayız o soğuk suda

Deniz, güneş, bira başka zaman olsun, yazın yaparız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yani aklinda mt7 olan birisi almasin street triple

https://www.triumphbirminghamwest.co...-moto2-edition

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı anilavc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son kuruşumdan kastım motoru aldığımda hiç param kalmıcak değil bakımlar konusunda çok titizm kmsi gelmeden yaptırırım sormak istediğim 10 15k km ye geldiğimde yok motorun şurası bozuldu diye birşey yaşar mıyım?
    Ekipmanlarım hazır zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

kara düzen 70 küsür hp bir motorla 110 120 hp teknolojik kaliteli bir motoru tabiki bir tutmuyorum ama ikisininde fiyatları aynı derecede.
    İnanın ikiside yeterli olur benim maksat 10 15k kmde bakımlarını eksıksız yapmama rağmen sorun açarsa üzülürüm
    Avrupalı üreticiler beyinsiz değiller Orasında o oldu burasında bu oldu bir türlü bitmedi falan böyle bir korku filmi anlatılıyor ama yok. Seçili şanssız durumlar var evet, benim de şahit olduğum var, servis de becerikli değilse bu iş uzuyor. Bunu yaşama ihtimalin STRS'de daha mı yüksek MT07'den? Kesinlikle evet. Niye? STRS'te bozulacak şeyler var öncelikle, MT07'de hiçbişey yok. İkincisi MT07 Japon, bunu da yabana atmıyorum.
    Peki umursaman gereken kadar bir tehlike mi var STRS'de? Hayır.

Son kuruşun değilse OK. Ama tabii ki STRS'nin bakımları MT07'den pahalı olacak. Ya MT07 dediğimiz şey Toyota Corolla gibi bişey, motosikletin doğası gereği sportif hisler vermesinden biz başka şeyler anlıyoruz, ama öyle STRS ise spor bir otomobil, Porsche Cayman kıvamında belki, hadi doğrudan benzeştirme olmasın çok noktadan patlar da, anlatabildim sanırım. Mesela MT07 aldığında bi servise gidip subap ayarı yapalım dediğinde suratına bön bön bakacaklar, STRS'ninkini ise yapacaklar. E bu durumda STRS'nin bakımı daha pahalı tabi
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    sen kafayı sağlamlık dayanıklılık ile bozmuşsun sanırım.o yüzden cevap mt07 olucak en dayanıklı motor bloğu seçildi.senin için bu önemliyse evet bariz bir şekilde daha dayanıklıdır.dayanıklı tamamda ev iş sağa sola giden biri zaten hiç bir motorun canını alamaz.sadece bakım fiyatı değişir senin için.bu seçimi yapma şansın var ise tabiki 765 al bakma bile mt07 ye.hatta yeni kasa 765rs bekle direk ona atla şu anki hesaba göre zaten 2 motorunda fiyatı aynı

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt07 ile st 765 karşılaştırma bile ikisi rakip bile değil

RoWeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000RR
    Strs675 te taş sesi sorunu büyük bir problem mi? Bugün fiyatını araştırdım 1300 euro dediler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)