Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir Güzelyalı kıyıda motosiklet ile keyif yapmak isteyenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Not: Aşağıdaki mesaj yeni bilgiler ışığında yanlış bilgi içerdiği için değiştirilmiştir.

İzmirli arkadaşlar, Güzelyalı kıyıdaki beton bölüme motosiklet ile girdiğinizde bazen bisikletli polisler durdurup yola çık diyebiliyorlar, AMA GİRİŞİNDE MOTOSİKLET GİREBİLİR İZLENİMLİ BİR TABELA VAR.
    Bisiklet yada moped değil, motosiklet tabelası var. Konak tarafından gelirken ışıkların olduğu yerde kıyıya ikinci girişte bu tabela mevcut.
    Tabi insanların yürüdüğü bu yerde insanları rahatsız edecek şekilde kullanmayın. Ama kızarkadaşınızı arkanıza alıp 10-20km/h hızla deniz kenarında dolaşmak keyifli oluyor.
    Aşağıya bahsettiğim tabelaların üstünde çarpraz çizgi olan versiyonlarını koydum ama güzelyalıda olan tabelanın ortasında çarpraz çizgi yok.

(Sırasıyla bisiklet, moped, motosiklet)
    Not: Güzelyalıdaki tabeladaki sürücünün kafasında kaskta var

NOT: www.trafik.gov.tr sitesinde yada internetteki tabela resimlerinde ortasında çizgisiz motosikletli tabela bulamıyorum. Acaba güzelyalı için özelmi üretildi, bilgisi olanlar (OLANLAR) yazabilirmi?

EKLEME: Aşağıda ilgili arkadaşların yazdığı bilgiler sonucunda böyle bir tabelanın oraya konmuş olmasına rağmen doğru olmayabileceğini belirtmek isterim. Ayrıca yine bir arkadaşın verdiği linkten örneğin İngiltere tabelalarına bakıldığında KIRMIZI KENARLI BEYAZ GÖBEKLİ YUVARLAK tabelaların YASAKLAMA tabelası olduğu ve yurtdışında bu tür YASAKLAMA tabelalarının ortasında ÇARPRAZ ÇİZGİ OLMADIĞINI gördüm. Yani yukarıda bahsettiğim tabela aslen YASAK tabelası oluyor bu durumda... Fakat yanlış anlaşılmalara sebep olduğu için ortasında çizgi olsa iyi olurdu derim. En azından Türk tabela listesinde bu tabelalar ortasında çarpraz çizgi ile gösterilmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    motosiklet girebilir tabelası dediğin nasıl bi şey. yuvarlağın içinde motosiklet oluyor üstünde çizik yok onu mu diyorsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belkide üstündeki çizgiyi kaldırmış girebilir haline getirmiştir bizim İzmirli motorculardan birisiBen sürekli orada otururum(gerçi hiç gece 2 den önce gitmedim ama)hiç şimdiye kadar uyarılmadım,hatta orada dolaşan bisikletli polisler bile görmedimAma uyarın için teşekkürler

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    valla ben neredeyse hergün bisikletle dolaşıyorum sahil kenarını(motorla seneye inşallah...) genelde scooter lar oluyor ve bisikletli polislerde birşey demiyorrr...zaten en sol şerit bisiklet ve motosikletlere ayrılmıştırrr buradan insanları rahatsız edilmicek şekilde geçilebiliniyor yasak olmaması lazım...ama bazı kendini bilmezler öyle bir geçiyorki üstelik zannedersin otobanda altındakide motor olsa...belkii böylelerine kızdıkları için yasaklamış olabilirler... saYGILAR MEMİN1857...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    ben hic guzelyaliya gitmedim,bilmiyorum ama sanirim sahilyolunu kastediyorsaniz en kisa zamanda deniyecegim

motosiklet girebilir levhasi niye koysunlar aklima birsey gelmedi

motosiklet gecebilir ,cikabilir gibi bi dikkat tabelasi olmasin yayalar icin
    Ege Dis Hek Fak

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    benim soruma hala bi cevap gelmemiş ama eğer benim dediğim gibi bi şeyse o motosiklet giremez demek onu söyliyim. ben ehliyet alırken özellik söylemişti kurs hocamız şimdi bazı levhalar da üstünde çizgi yok ama yine o levha o taşıtın giremeyeceğini belirtir, siz üstünde çizgi olmayınca girebilir zannetmeyin demişti
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim soruma hala bi cevap gelmemiş ama eğer benim dediğim gibi bi şeyse o motosiklet giremez demek onu söyliyim. ben ehliyet alırken özellik söylemişti kurs hocamız şimdi bazı levhalar da üstünde çizgi yok ama yine o levha o taşıtın giremeyeceğini belirtir, siz üstünde çizgi olmayınca girebilir zannetmeyin demişti
    Evet, xxxxx onemli bir noktaya isaret etmis. Uzerinde cizgi olmasa bile kirmizi cerceveli yuvarlak isaretler GIREMEZ anlamina geliyor. Ornegin bu TASIT TRAFIGINE KAPALI YOL demek:

GIREBILIR isaretleri yine yuvarlak ama mavi zemin uzerine beyaz sekille.

Ekleme :

Bu arada Avrupa Birligi ile uyum *****evesinde bazi isaretler yeniden duzenleniyor. Asagidaki linkden Avrupa Birligi ulkelerinin kullandigi isaretlere bakarsaniz, uzerinde kirmizi cizgi olmayan motosiklet resminin MOTOSIKLET GIREMEZ anlaminda kullanildigini gorebilirsiniz.

http://ec.europa.eu/transport/road/p...s/chapter7.htm

M.Emin arkadasim, istersen topic'in basindaki mesajina bir duzeltme ekle de, vatandaslar yanlis yonlenip bos yere ceza falan yemesinler
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Yeni bilgiler ışığında başlığın ilk mesajını yeniden düzenledim. Tüm yazanlara teşekkür ederim.

Ortasında çizgi olmasada tabela MOTOSİKLET GİREMEZ anlamına geliyormuş. Kırmızı kenarlı beyaz göbekli ve yuvarlak olması yeterli. Yurtdışındaki MOTOSİKLET GİREMEZ tabelalarının ortasında çarpraz çizgi yok. Türkiyedeki tabela bilgilerinde çizginin varlığı gözüküyor ama Güzelyalıda koyulmamış.

Ben yinede yanlış anlaşılmaya sebep olduğunu düşünüyorum. Yani ben 10 yıl önce ehliyet aldım her ne kadar kırmızı çerçeveli yuvarlak tabelanın yasaklama tabelası olduğunu atlamışta olsam, bana ortasında çarpraz çizgi ile öğretildi. Benim gibi pek çok kişi yanlış algılayacaktır bu tabelayı. İşin ilginci o tabelayı oraya koyan kişiler her ne kadar yanlışta olsa motosiklet girebilir anlamını vermek amacında koymuş olabilirler aslında Belkide onlarda farkında değildir kimbilir?

Sonuç olarak bahsettiğim yolda hergün motosikletler cirit atıyor ama yinede yasak yani dikkatli olun. Üzüldüm walla, sık sık keyif yapardık orda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler