Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Öncelikle tüm motosiklet kullanan abilerime merhabalar. 17 yaşındayım ve A1 ehliyete sahibim. 2 yıldır motosiklet kullanmaktayım ve yeni motosiklet arayışındayım. Bütçem 65,000Tl dir zorlanırsa 70,000 TL olur. Bana güzel bir 125cc motosiklet önerebilir misiniz? Benelli 125S almayı düşünüyorum fakat yedek parça,servis gibi sıkıntılar yaratır mı emin olamıyorum. Aklınızda yakışıklı ve kaliteli bir motosiklet varsa önerilerinize açığım. Teşekkürler, iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Pulsar 125
    Yuki freerider 125 , bu biraz pahalı ama şık

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Cevabınız için teşekkür ederim, Bajaj Pulsar 125 e baktım hatta 0 ı bence şu anki 125cc'lerin piyasasına göre bir tık uygun. Fakat piyasasının pek olmadığını gördüm yani ben bu motoru alsam satamaz mıyım? Onun dışında servis ve yedek parça konusunda sıkıntı çeker mniyim bilginiz var mı. Ve kaliteli motor mu sonuçta hint malı ama çin menşeili benelliden iyi midir o da var

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    125 deyince aklıma direk pcx geliyor. Tabi tarzını bilemem. Ama 70 e de gidip eski pcx alınmaz bu yaşta. Ben hero x-pulse200 sahibiyim şu an, memnunum. Heronun 125 lik modeli var mıdır bilemem ama köken olarak bajaj da iyidir diye düşünüyorum. Hintlilere önyargım yok artık Hero sayesinde.

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Haklısınız zaten pcx bütçemi aşıyor ve de sürekli okula gidip gelirken kullanacağım o yüzden şekilli birşey lazım. Scooter ya da maxi scooterdan ziyade naked bulabilirsem çok iyi olucak ama şimdiki fiyatlara göre çok da seçeneğim yok

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bahsettiğiniz bütçeye aklıma en iyi Mt-125 geliyor.

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Hocam bu bütçeye mt125 bulabileceğimi düşünmüyorum hadi diyelim en fazla 75,000 tl yaptım bütçeyi yine de zor. Aslında yüksek km bulabilirim ama sizce en fazla kaç km de alınır? Motoru 1 yıl kullanıp satıcağım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı effew adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu bütçeye mt125 bulabileceğimi düşünmüyorum hadi diyelim en fazla 75,000 tl yaptım bütçeyi yine de zor. Aslında yüksek km bulabilirim ama sizce en fazla kaç km de alınır? Motoru 1 yıl kullanıp satıcağım
    70.000 Tl ye kadar 17 adet motosiklet var düşük kilometrelisi 18.700 km en yükseği ise 60.000 de, bir başka seçenek ise Honda Cbr 125 de bakabilirsin. Bunları önermemin sebebi piyasasının hızlı olmasından dolayı ve diğer modellere nazaran daha iyi olmaları ama en büyük risk apaçi kardeşlerimizin elinden çıkma olma ihtimali.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Mondial Drift L

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Sağolun hocam büyük ihtimal mt125 alacağım. İlanları sahibinden de buldunuz değil mi?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı effew adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun hocam büyük ihtimal mt125 alacağım. İlanları sahibinden de buldunuz değil mi?
    Evet, oradan buldum. Mt-125 kalite olarak R25 ten daha üstün bir motosiklettir, hatta yanılmıyorsam Mt-125 Japonya üretimiyken R25 Endonezya'da üretiliyordu aradaki kalite farkını buradanda anlayabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha Mt-125
    Gerçekten benim de hayalim mt125 diyebiliriz. Genciz daha lisedeyiz altımızda güzel bir makine olması gerçekten hoş olur. 75,000₺ ye kadar zorlasam rahat temiz mt125 bulabilirim inşallah

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    mt125 tam tersi çok kalitesiz diye biliyorum mt kalitesi yok

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bajaj discovery st 125 yada bajaj discovery 125 st, mondial 150 mr vulture,

sadece önerdim, yatırım tavsiyesi değildir, yaşanılacak problemlerden mesuliyet kabul etmem, öneri ne kadar iyi bir öneri bir fikrim yok.

edit: kanka tip ile olmuyor bu işler, en ucuzundan al dediğimi, ileride satar adam gibi bir şey alırsın, 125cc motor nedir? dış güzellik önemli değil ama işte insanlar hep dış görünüme bakıyor...

iç güzellik de önemli, ses de önemli, motosikletin hal ve tutumu tavırları çok önemli, 125cc ye altın semer taksan yine 125cc işte... bak bende 2007 model baya yıpranmış bir 600cc var ama arka stop lambası ve arka tekeri yeter, sesi yeter anlatabiliyor muyum?

A alana kadar düşük cc ye para harcamak bana mantıklı gelmiyor.

edit2: milletin karşısında ki karizmanı sakın düşünme, hatta milleti umursama, gördüğün insanların %90 kadarı aptal, onların gözünde ki itibarın bir anlamı yok. zaten akıllı olsalar senin motorun tipine göre sana not vermezler...

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bence doğru yoldasın, mt25 vardı zamanında, xmax diye gidip mt25 ile dönmüştüm. Bütçen yetiyorsa mt125 ten başkasına bakma bence. Hava önemli motorda, pek çoğu inkar etsede. İmaj herşey değil illaki ama çok şey, yoksa kozmetik sektörü diye birşey olmazdı di mi? Ruj un tarifini yapabilir miyiz mesela, yenmez içilmez.😁..O kadar insan GS1250 lere sağlam diye mi gömüyor parayı? Harley Davidson nedir ki?
    Bak drift diyecektim ilk mesajımda ama 70 bin bütçeye hafif kalır...Mt125 al, birde resim koy insallah görelim...😁👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler