Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaz & Kış Kullanılacak Eldiven & Çizme Seçimi Hakkında Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, aranıza yeni katıldım.

2 Eldiven arasında kaldım. Alpinestars GP-Pro R3 ve Dainese 4 Stroke 2. Hangisini tercih etmeliyim? Aldığım eldiveni yaz kış kullanacağım. Deri eldiven olduğu için yaz aylarında (38-40 derecelerde) kullanabilir miyim?

Çizme olarak Alpinestars SMX Plus V2 almayı planlıyorum. Yaz aylarında siyah deri çizme giyebilmem mümkün olur mu yoksa giyilemeyecek kadar yakıcı mı olur?

Tecrübelerinizden yola çıkarak beni yönlendirebilir misiniz?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cizme gayet guzel.eldivenden dainese daha guzel.ben kisin ve yazin ayni eldiveni kullaniyorum.yazin terletmiyor kisin usutmuyor tabiki deri.
    İcon,revit ve five gloves deri bakabilirsin bin ikibin arasi degisiyo fiyatlari.
    Senin goatersiklerin 7-8 bin.
    Ben bunu kullaniyorum
    https://www.xlmoto.com/product/cours...pid-PM-4902028
    vedat35 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam,

Hafızam beni yanıltmıyorsa, geçen günlerde bir PCX 125 satın almıştınız. Şimdi lütfen beni yanlış anlamayın ama ben diğer konu başlığınızı da okumuştum. Özellikle almayı düşündüğünüz ekipmanlar, kullanacağınız motosiklet tarzı ve türü için biraz abartılı ve uygunsuz geldi gözüme. Abartı kötü bir şey mi? Konu can sağlığı olduğu için asla değil ama cinsel ilişki sırasın da çift prezervatif takmıyorsanız, PCX 125 üzerinde de deri uzun bot ve deri uzun eldiven kullanmanız yersiz olacaktır. Güvenlik algısı farklı bir şey, doğru ekipman tercihi ise farklı bir şey esasında. Bunların dışında özellikle yazın uzun deri eldiven veya uzun deri bot kullanmak, inanılmaz rahatsız edicidir. Hatta alışık olmayan kişiler için kışın bile uzun bot kullanmak bir külfet. Bu yüzden insanların bir çoğu evde botları olmasına rağmen spor ayakkabı ile motosiklet kullanmakta. Bence doğru bir tercih değil ama hayatın gerçeği. Bunu yazmamın nedeni yarın bu sınıfa sizinde dahil olmamanızı temenni etmem. Asla şöyle düşünmeyin... 125 cc küçümseniyor, bu yüzden de ekipman abartı geliyor, değil konu. Konu sadece doğru ekipman tercihi. Yanlış tercihler de bulunursanız, kısa mesafe hatta bazen uzun yolculuklar da dahi ekipmanları takmak istemeyebilirsiniz. İşte asıl tehlike de bu nokta da başlıyor.

Aldığınız her zaman kar, fiyatlar yukarı yönlü olduğu için bu gün pahalı gözüken önümüzde ki günler de keşke ucuzken alsaymışız cümlesine dönebiliyor. Bu yüzden motosiklet sizin için bir tutku ve bu tutkuya uygun yaşam tarzı edinecekseniz, söz konusu ekipmanları da satın alabilirsiniz. Ama yazın bu ekipmanları kullanmak size büyük ölçüde zulüm gelecektir, bunu da atlamayalım. Bunlara bağlı benim kişisel tavsiyem; Yaz için ayrı, kış için ayrı ekipmanlara yönelmeniz olacaktır. İlk önceliğiniz olabilecek en kaliteli kask olmalı. Daha sonra ise, mont bot, eldiven tercihleri yapabilirsiniz. Bu tercihleri motosikletinize ve kullanımınıza da uygun yaparsanız daha konforlu yolculuklar söz konusu olacaktır. Sevgiler.
    vedat35 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Scooterda o gosterdiklerin gereksiz ve komik olur.
    Kask olarak orta seviye,eldiven olarak 1-2bin arasi icon,five gloves ve revit yeterli olacaktir.
    Bot olarak da kisa alman yeterli scooter icin.
    Sana fikir acisindan link atiyorum.

https://www.motomax.com.tr/yazlik-ko...siklet-botlari
    https://www.motomax.com.tr/4riders-mile-deri-eldiven

https://www.motomax.com.tr/clover-ta...eldiveni-siyah
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    SMX Plus yerine Goretex'li bir enduro tarzı bot alırsan ayağın nefes alır, soğuktan da korur, rahat edersin.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Not olsun diye, daha kısıtlı bir bütçe için: Kış için YDS DIABLO 11.0 GTX (stokta yok, takip etmek lazım...), yaz için YDS DIABLO 7.4 (fiyatı çok uygun, çünkü bunda Goretex astar ve Vibram taban yok. Goretex yaz için şart değil, markası Vibram taban olmasa da botun tabanı gayet kaliteli ve sağlam, YDS asker botları üretir, gayet iyi bir know-how'a sahip bir firmadır...) çok tavsiye ederim.

Yukarıdaki kışlık botla defalarca yaz ortasında İstanbul-Bodrum-İstanbul yaptım bir yanma vs. yaşamadım. Ama herkesin ayağı farklı; bende "ayağım sıcaktan pişti" diye bir kavram yok mesela, bu ifadenin ne anlama geldiğini hiçbir zaman anlamamışımdır, hiç yaşamadığım bir şey.
    espresso, vedat35 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar N250, Hero X pulse 200
    O kadar bütçe ayırdıysan tavsiyem:
    Held Air N Dry GORE-TEX Korumalı
    https://www.motomax.com.tr/held-air-n-dry-gtx-eldiven-siyah-8381

Çift katman. Yazlık ve kışlık tarafı var. Aynı markanın aynı özelliklerdeki Sambia modelini kullanıyorum.
    vedat35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler