Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Birazdan yapacagim gece yolculuğu (450 km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gece yolculugu gibisi yok yav,
    Sirf gece yolculugu yapmak icin işten gelir gelmez uyudum,biraz once kalktim..,su an cay iciyorum tatli bir heyacan var :p

Tek korkum gece onume atlayacak bir kopek,..usuyecegimi sanmiyorumm.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Gece araba ile yolculuk yapmayı çok severim ama motosikletle gece uzun yola çıkmaktan çekinirim sanırım. Kendim uyanık kalsam diğer araç sürücülerinden çekinirim . Bana güvenli gelmiyor pek. Umarım sıkıntı yaşamazsın.
    maktama, espresso ve Hırbonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Hele bi yola çıkta üşüyormusun donuyormusun görelim 😁

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolun açık olsun
    Hırbonen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    180 km bitti,kahve molasi verdim usudum biraz :(

ilk basta usutmeyen 9 dereceler su an usutuyor cok ilginc..
    1 derecelik isi farkini motordan once farkeder oldum..,bir noktadan sonra 6 7 dereceler ise gercekten eziyet oluyor.

Ama guzel beee kimseler yok,el ayak cekilmis..ay beni takip ediyo..pisman degilim

Motosikleti
    Kymco AK550
    forumdaki idolüm sizsiniz galiba

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    millet sorun bakalım bana müşteri olmuş mu?
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,

Zevk icin gece yolculugu yapmak icin biraz erken bir tarih secmisimm,uşudum biraz..
    Ozellikle sabahin ilk isiklarinda Ezine ye 15 km de baslayan soğuk 40 km boyunca zor durumda birakti.5 dereceydi.

İstanbulda kisin cok daha soguk havalarda motor kullandigim icin google dan baktigim 9 10 derece hava sicakligi etkilemez diye hesap etmistim.
    Tabii yol uzun olup,bir de bolgesel olarak 5 6 7 derecelere dusen hava sicakligi keyif aldirmadi.bir daha soguk havada gece yolculuk yapmam

İxs marka goretex pantalonun kendi icligi var.usurum diye icine extra esofmsan da giydim,yine de konforlu olmadi beee.
    Dusunceme gore,yanlis olabilir,belli bir sure sonra sizi usutmeyen ekipman yok

Neyseeee.delikanli motorcu olarak gorevimizi yaptik..

425 km 3.8 lt ortalama oldu(usudugum icin biraz basmak zorunda kaldim)
    25.000 km ortalamam bu suruste 3.9 lt e duser dedim ama dusmedi,4.0 lt olarak devam ediyoruzz.

Gercekten teknoloji harikasi bir motor..italyan bir motorum olsa gece gunu boyle bir uzun yol yapmaya gozum yemezdi :p

Svgg
    haluk23, Mr.wind, stubborn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    9 10 derece gösterilen sıcaklıklar sizi yanıltamsın detaylarda hissedilen sıcaklık bana göre asıl sıcaklıktır. Sabahın ilk saatlerinde arada 5 ila 10 derece daha düşük gösteriyor. Bana göre asıl sıcaklık hissedilen sıcaklıktır.

Motor neydi?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    motor severim de uzun yol hele gece pek sarmaz be. maşallahın var.
    arabayla gece inanılmaz sarıyor. fantazi olsun diye her park alanında durup çay içiyordum en son.

gece gece alınan o çay ile araba içinde muhabbet ederek içmek gibisi yok. inanılmaz bir zevk

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    8'den sonra motor sürmek durumunda kaldık, ekipmanımız vardı ancak bizi soğuktan korumadı. Motorda tur camı da yoktu, üstelik artçılı binildi.

Afyon, Kütahya, Eskişehir, Bursa güzergahı izlendi.

Gece yolculuğu beni de ürkütüyor, hele artçınız varsa fark etmediğiniz bir çukur bile büyük huzursuzluk yapabiliyor(beterinden Allah muhafaza) ve her an yola hayvan mı atlayacak, hayvan leşi var mı diye korkuyorsunuz da ama gündüz sürdüğünüz gibi de olmuyor, adrenalin tavan oluyor, viraj almak da çok zevkli(altımızdaki motorlar ns200) bence geceleyin. Biz ihtiyatı elden bırakmıyoruz, zorunlu olarak sürdük ama keyifliydi be.

Bence özellikle tercih edilebilecek bir seyehat türü olmamakla birlikte, zorunluysa, kaçınılmazsa zevk maksimum olabiliyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gece yolculuğu yazın güzeldir , 01 den sonra tatlı bir serinlik olur , hem düşen sıcaklık nedeniyle silindirlere daha çok oksijen emilir çekiş artar tüketim bir nebzede olsa düşer , 24 saat yarışlarında da gece tur başına süre bir saniye civarı düşüyordu....10 yıl önce çok yoğun çalışırken cuma akşamı 7 gibi İstanbul dan çıkar sabaha karşı 4 gibi Kaleiçi'nde motorcu Rafet abimize ait Keskin Otel de kafayı yastığa koyardık , Pazar akşamı ise Antalya ya doyamadığımızdan çıkışımız 9 u bulur tapagaz sadece benzin almak için durup sabah 7-8 gibi işe yetiştirdik..Hırbo sanada tebrikler bu mevsimde gece motorla çıkmak iyi cesaret , bir keresinde 24 Kasım öğretmenler günüydü hiç unutmuyorum Mudurnu da YoldanÇık isimli bir grubun kampına katıldık , akşam acil dönmemiz gerekti , biryerlerde 2 dereceyi görmüştüm vallahi motosikletten tiksindim , açık bir büfeden naylon poşet alıp elimize ayağımıza bantlamıştık yahu ful kışlık kıyafette iki üç saat sonra kâr etmiyor..
    Karabulut ve espresso bunu beğendiler.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Gece 22 - 02 saatleri arasında Ağustos ayında 25 km pek çok eve eve dönüş yolculukları yaptım teftiş sebebiyle. Evet keyifli ve ürkütücü oluyor. Sadece köpek de değil, benim yolda domuz ve ayı çıkma ihtimali de vardı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Karabulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor neydi?
    Motor, 2016 yilindan beri en iyi motosiklet odulunu kimselere birakmayan alemin krali africa twin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo sanada tebrikler bu mevsimde gece motorla çıkmak iyi cesaret , bir keresinde 24 Kasım öğretmenler günüydü hiç unutmuyorum Mudurnu da YoldanÇık isimli bir grubun kampına katıldık , akşam acil dönmemiz gerekti , biryerlerde 2 dereceyi görmüştüm vallahi motosikletten tiksindim , açık bir büfeden naylon poşet alıp elimize ayağımıza bantlamıştık yahu ful kışlık kıyafette iki üç saat sonra kâr etmiyor..

Deneme tahtasindan Erkin, bir hanimla kis,kar, kiyamet dogu karadeniz turu yapiyorsa ben de azicik soguktan korkmayi kendime yakistiramadim.

Sonuc;

Bir kere yapilmali.daha yapmam.yolun yuzde 70 i 9 dereceydi aslinda.neden bu kadar usudum pek anlamadim.
    Vucut sicakligi denizde oldugu gibi dusuyor galiba
    Karabulut bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor, 2016 yilindan beri en iyi motosiklet odulunu kimselere birakmayan alemin krali africa twin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Deneme tahtasindan Erkin, bir hanimla kis,kar, kiyamet dogu karadeniz turu yapiyorsa ben de azicik soguktan korkmayi kendime yakistiramadim.

Sonuc;

Bir kere yapilmali.daha yapmam.yolun yuzde 70 i 9 dereceydi aslinda.neden bu kadar usudum pek anlamadim.
    Vucut sicakligi denizde oldugu gibi dusuyor galiba
    Bir iki videosunu izlemiştim onlar bol molalı kamp atarak günde 200 km civari gidiyor sanırım , 10 derecenin altında 500 km üstü gitmek eziyet , giden vardır ama aha bak gittim iron but yaptım ego saçmalığıdır, ikinci kez giderlermi hiiiç zannetmiyorum :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir iki videosunu izlemiştim onlar bol molalı kamp atarak günde 200 km civari gidiyor sanırım , 10 derecenin altında 500 km üstü gitmek eziyet , giden vardır ama aha bak gittim iron but yaptım ego saçmalığıdır, ikinci kez giderlermi hiiiç zannetmiyorum :D
    Olabilir,200 km de olsa onlari izlerken ben usudum yav,karda buzda gittiler ne manyak(cesur) insanlar var.
    Yav iste,dizimizi yere koyamıyoruz,240 250 kmh de yapamiyoruz bari bu sekilde macera yapalim dedik

Benimkisi oldurmez,hasta eder en fazla.

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir,200 km de olsa onlari izlerken ben usudum yav,karda buzda gittiler ne manyak(cesur) insanlar var.
    Yav iste,dizimizi yere koyamıyoruz,240 250 kmh de yapamiyoruz bari bu sekilde macera yapalim dedik

Benimkisi oldurmez,hasta eder en fazla.
    Alemin kralı deyip duruyorsun , en iyi motor ödülü diyorsun eee motorun hakkını ver arada 140-150 bir iki defa viraj yap Hırbocan , bizimki virajda 180 gördü , ha öyle geniş virajda değil arkamdan gelen Goldwing de kamera kaydı var ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alemin kralı deyip duruyorsun , en iyi motor ödülü diyorsun eee motorun hakkını ver arada 140-150 bir iki defa viraj yap Hırbocan , bizimki virajda 180 gördü , ha öyle geniş virajda değil arkamdan gelen Goldwing de kamera kaydı var ;)

Alemin krali olmasa inan demem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mwVK...nnel=TekPiston

Niki,arkandan "katil bariyer daha ne kadar can alacak!" diye konusmayalim lutfen.
    Virajda farkedemeyecegin ufacik birsey faciaya neden olur.

Bak yasini basini almis adamsin,o festival senin bu festival benim dolasmak varken boyle seyler yapma.

Motosikleti
    Yer çekimine karşı gelmek çok keyifli yahu , viraj sevmeyen adam bence tam anlamıyla iki teker ruhuna sahip değildir , dümdüz otoyollar yerine haritadan gözüme kestirip virajlı yollara daldığım içinde arkadaşlar önde sürmeme pek müsade etmezler , Kawasaki H2R ile düz yolda 400 yapmaktansa 250 lik bir vitesliyle Uçmakdere'de sürmeyi tercih ederim ;)
    Motoseverrr, Cyan, RuzgarAşkı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)