Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 390 parça sıkıntısı ve pahalılığı? Nerden temin edebiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese, daha öncesinden 390 hakkında bir konu açmıştım eski kasalardan falan baya şikayet görünce vazgeçtim ve yeni kasa almaya karar verdim kendi motorumu bir kaç güne satıyorum ve 18 bin km de 17 model bir duke buldum bulunduğum ilçede nasipse onu alıcam fakat bir kaç soru kafama takıldı internetten biraz bakındığımda yedek parça grenaj vs satan bir yer adam gibi göremedim spormoto kendi sitesine baktım açıkçası pek anlayamadım oldu da bir kaza vs bişey oldu motor aylarca yatar mı yoksa kolay bir şekilde temin edebilirmiyiz? Elinizde kolay ulaşabileceğim site varsa yazarsanız sevinirim ve yeni kasa 390 lar hakkında düşünceleriniz neler? Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kawasaki, ktm, ducati gibi markaların parçaları çok pahalı olduğu için genelde kaza durumunda perte çıkıyor zaten. Bence kaza ihtimalini ve grenajları vs. düşünmekten ziyade yürüyen aksama dair parçaların teminatı ve bulunabilirliğini araştırırsanız daha sağlıklı olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben sana aciklayayim durumu.duke serisi en ufak vida civata kece somun contasina kadar spormotoda var stokda.sanirim %90 i vardir oarcalarinin.en pahali parcalarini sayiyorum.arka amortisor 8bin civari,cikmasi bin ,ucbin arasi degisiyor.
    On amortisor sanirim 12bin civari cikmasi gaaliva 4 civari.
    Krank cikma alinmaz sifir 5bin civari.
    Saanziman cikma 6bin civaari.sifir set halinde 13bindi en son.geri kalan parcalar bana gore cok ucuz.filtreler,zincir disli set,lastik,contalar,buji vs vs vs.bilmeyen konusyor bu konuda.
    Eski kasadaki sorunu yaziyim sana.iki sorun var.biri cok genel.o da zamanla yag basinc sensoru eskiyor ve dusuk yag basinci uyarisi veriyor.250 lira sanirim yenisini aliyosun.
    Diger konuda nadir bir sorun.
    Su devirdaim setindeki conta patliyor.
    Yaga su karisiyor.yag ve yeni contayla is cozuluyor.
    Ben duke390 yabanci forumda uyeyim baska sorun yasayan yok.olsa yazarim.
    Yedek parca icin once bu siteye girip kendi motorunu seciyorsun.karsina diagramlar cikiyor.silindir,amortisor,atesleme sistemi,egzos falam.orda hangi parca eksikse o oarcayi tikliyorsun.sana part number veriyor.
    Part numberi store.spormotoda aratiyorsun.
    Sonra sepete ekleyip satin aliyon.taksit de yapiyolar.
    Ben ornek olarak benzin filtresi arattim.

https://www.motorcyclespareparts.eu/en

https://www.motorcyclespareparts.eu/...ts/93807018000

https://store.spormoto.com/urun/fuelfilter

Birde eski kasada stator 20bin km civarinda bitebiliyor.orjinal yada cikma aliyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Yeni kasa daha sportif dizayn.7 kilo daha agir.1nm daha fazla torka sahip.tft ekran var.benzin kapasitesi 2 yada 3 litre daha fazla.egzosu yanda.
    Ben eski kasanin dizaynini daha cok seviyorum.egzosu cok guzel ufak yanda.eski ekrani tft ye tercih ederim.zevk meselesi bunlar.begeniyorsan yeni kasa al tabiki.

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana aciklayayim durumu.duke serisi en ufak vida civata kece somun contasina kadar spormotoda var stokda.sanirim %90 i vardir oarcalarinin.en pahali parcalarini sayiyorum.arka amortisor 8bin civari,cikmasi bin ,ucbin arasi degisiyor.
    On amortisor sanirim 12bin civari cikmasi gaaliva 4 civari.
    Krank cikma alinmaz sifir 5bin civari.
    Saanziman cikma 6bin civaari.sifir set halinde 13bindi en son.geri kalan parcalar bana gore cok ucuz.filtreler,zincir disli set,lastik,contalar,buji vs vs vs.bilmeyen konusyor bu konuda.
    Eski kasadaki sorunu yaziyim sana.iki sorun var.biri cok genel.o da zamanla yag basinc sensoru eskiyor ve dusuk yag basinci uyarisi veriyor.250 lira sanirim yenisini aliyosun.
    Diger konuda nadir bir sorun.
    Su devirdaim setindeki conta patliyor.
    Yaga su karisiyor.yag ve yeni contayla is cozuluyor.
    Ben duke390 yabanci forumda uyeyim baska sorun yasayan yok.olsa yazarim.
    Yedek parca icin once bu siteye girip kendi motorunu seciyorsun.karsina diagramlar cikiyor.silindir,amortisor,atesleme sistemi,egzos falam.orda hangi parca eksikse o oarcayi tikliyorsun.sana part number veriyor.
    Part numberi store.spormotoda aratiyorsun.
    Sonra sepete ekleyip satin aliyon.taksit de yapiyolar.
    Ben ornek olarak benzin filtresi arattim.

https://www.motorcyclespareparts.eu/en

https://www.motorcyclespareparts.eu/...ts/93807018000

https://store.spormoto.com/urun/fuelfilter

Birde eski kasada stator 20bin km civarinda bitebiliyor.orjinal yada cikma aliyorsun
    Teşekkür ederim peki biz hangi 390 ı seçicez farkı var mı baya bir seçenek çıktı mesela white europe seçtim ama malesyadan tutun daha bir çok seçenek çıktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Belki ufak tefek parca farkliliklari vardir..sen eu yu sececeksin
    Bize gelenler europa.
    Eski kasa sececeksen white yada black.b3nimki mesela black.baj.dir.abs.eu.

Senin 2017 olan orange.eu
    Frodo01 bunu beğendi.

Belki ufak tefek parca farkliliklari vardir..sen eu yu sececeksin
    Bize gelenler europa.
    Eski kasa sececeksen white yada black.b3nimki mesela black.baj.dir.abs.eu.

Senin 2017 olan orange.eu
    Baya zormuş olmadı bişey lazım olursa spormotoyu arayıp parçaların numaralarını isterim yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ktm yedek parca whatsup hatti.
    0541 842 2733
    Frodo01 bunu beğendi.

0541 842 2733
    Spormotoya falan mı ait bu numara

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    evet.ktm distribitoru spormoto

0 (216) 349-1640
    Frodo01 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında bir kaza sonrası her parça yenilenecek diye bir gereklilik yok, onarım da yapılabiliyor. Benim motorumda depo, sol karenaj, ön kafa plastiği onarım görmüştü kaza sonrası. Hem parça aramak durumunda kalmamıştım hem de ekonomik bir çözüm olmuştu.
    Atincozkan, espresso ve Frodo01 bunu beğendiler.

0541 842 2733
    Tekrardan merhaba hocam 17 model bir 390 aldım sayılır yarın nasipse alışını yapıcam fakat bir kaç eksiği var motorun bu attığınız whatssapp numarasına istediğim parçayı yazarsam kodunu vs söylerler mi baya bi site gezdim ama bulamadım istediğim parçaları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yazdim ya kolay yolunu.sana hangi parcalar lazim motor beyazmi turuncumu.ben turuncuyu sectim.burda hangi urun lazimsa part number yazan numarayi stote.spormoto.com da aratiyorsun
    https://www.motorcyclespareparts.eu/...pe-motorcycles

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)