Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Çanta İçin Fikirlerinize İhtiyacım Var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alüminyum ya da plastik arka çantalara uzun uzun baktım, çok mantıklı gelmediler. Hem ağır, hem şehir içinde kullanmayacağım. Yani sök tak mesele. Hadi söktüm, evde muhafaza etmek mesele. Sadece uzun yolda kullanmak için de sürekli sök tak yapmak çok mantıklı gelmedi açıkçası.

Soft rulo çanta + çanta taşıyıcı bir platform almak ne kadar mantıklı? Yani alüminyum çanta alıp sürekli evde kocaman yer kaplayacağına, soft çantayı katlar bir yere kaldırırım diye düşündüm. Sizce ne kadar kullanışlı olur?

Şimdiden teşekkürler.

Örnek;
    Çanta; Gıvı EA115CM Çanta
    https://www.hepsiburada.com/givi-ea1...product-detail

Taşıyıcı;
    GP Kompozit Universal 43 cm Çanta Tablası Siyah
    https://www.hepsiburada.com/gp-kompo...product-detail

Edit: link

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Harika olur. Ben de böyle kullanmayı seviyorum. Ama çantanın fiyatını görünce düşüncelere daldım.
    espresso ve Psyduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Karabulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olur. Ben de böyle kullanmayı seviyorum. Ama çantanın fiyatını görünce düşüncelere daldım.
    Çantayı örnek olarak attım. Yani ben de bu kadar vermeyi düşünmüyorum. Fikir vermesi açısından paylaştım linki. O tarz bir çanta ve çanta taşıyıcı planım var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Artçılı seyahat etmeyecekseniz büyük boy bir spor çanta alıp bagaj lastikleri ve spanzet ile arka seleye bağlamak bence en ekonomik çözümdür. Aşağıya 70 küsür lt hacimde lenduha gibi bir çanta bırakıyorum, fiyatı 900 TL. Siz muhtemelen daha ekonomik modellere ulaşabilirsiniz.

Ben geçmişte jandarmadan bana verilen çantayla Bodrum ve Çanakkale seyahatleri yapmıştım. 2 seyahatimde de çanta içinde 2 adet zincir kilit vardı.

Karabulut, espresso ve Psyduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı seyahat etmeyecekseniz büyük boy bir spor çanta alıp bagaj lastikleri ve spanzet ile arka seleye bağlamak bence en ekonomik çözümdür. Aşağıya 70 küsür lt hacimde lenduha gibi bir çanta bırakıyorum, fiyatı 900 TL. Siz muhtemelen daha ekonomik modellere ulaşabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/4svd4n1.JPG

Ben geçmişte jandarmadan bana verilen çantayla Bodrum ve Çanakkale seyahatleri yapmıştım. 2 seyahatimde de çanta içinde 2 adet zincir kilit vardı.

https://i.hizliresim.com/k8hybrv.JPG
    Şehir içinde tek başıma kullanıyorum ama uzun yola çıkarken artçılı seyahat ediyorum. O yüzden çanta taşıyıcı ile kullanabileceğim bir çözüm olmalı. Bu givinin çantasına benzer şekilde daha uygun fiyatlı bir çanta aramaktayım. Hiç bulamazsam gözümü karartıp, kalite kalitedir deyip givinin siyah olanını alırım. Aralarında 400 lira var. Para renkten daha önemli şu durumda. Bu attığınız çantayı, ilk gönderide bıraktığım linkteki çanta taşıyıcı ile kullanmak mümkün olur mu? 2000 lira yerine 900 liraya çözmüş olurum çanta işini.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Arka çanta taşıyıcıya bir şekilde bağlanabilmesi lazım Tomygun'ın bahsettiği çanta. Ucu kancalı lastikler tutar ama lastik olduğu için sarsılmalarda sağlam olmaz, ince spanzet ile de desteklenirse yeterince sağlam olur gibi.

Ama artçılı giderken artçı çantaya yaslanamaz. Artçı konforu için sert bir çanta daha mantıklı geldi bana.
    Psyduck ve tommygun bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu çanta işinde çok şeyler denedim. Ben genelde arazili turlara gittiğim için en mantıklısının sırt çantası olduğunu düşünüyorum.

Yukarda Tommygun'un attığı çantayı asker çantası diye aratırsan çok daha ucuz modelleri var. Aldım kullandım. İşe yarıyor.

Bence en kullanışlı olanlardan biride Nal çanta. Kullanımı çok pratik. İç hacmide geniş. Konya'da Ali Osman abi yapıyor. Facebookda motobagaj diye aratırsan çıkar. Çeşitli modeller var. Ondan aldım ben çokda kaliteli üretimi. Sırf üstünde marka logosu var diye bi sürü para vermeye gerek yok bence. Ayrıca soft topcase bile var adamda.
    tommygun, Psyduck, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Google da motosiklet heybe canta diye aratirmisin.ideal cozum gibi geliyor
    Psyduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google da motosiklet heybe canta diye aratirmisin.ideal cozum gibi geliyor
    Bunları çanta taşıyıcıya sabitlemem mümkün mü? Motorum tur aksesuarlı dominar ve artçılı kullanıyorum. Çanta konusunda akşamdan beri araştırıyorum ve en çok aklıma yatan çanta şu oldu;

https://www.decathlon.com.tr/p/spor-...4&c=S%C4%B0YAH

Hem hacim olarak yeterli, hem de boyut olarak çanta taşıma demirine sabitlemek için ideal. Baktığım taşıma demiri 45cm eninde, bu çantanın eni 58cm. yani iki yandan sadece 5.5cm taşacak. Bu da 75 litre çanta için bence gayet kabul edilebilir bir durum. Yarın da araştırıp, buradaki yorumları da dikkate alarak bir karar veririm. Siparişimi verince de buraya bildirir, geldiği zaman da denemesini yapar, yazarım.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Farklı bir fiyat performans ürün tavsiyesi
    Sepet: Bir esnaf abimiz verdi 0 TL
    Bir paket cırt kelepçe: 30 TL

[IMG][/IMG]
    espresso, mertowski ve Psyduck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)