Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xtz 660 Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Buffalo 250
    Merhabalar cok uzun zamandir motosiklet kullanicisiyin donem donem butceme gore motosiklet alip kullandim. Son motorun 250 lik scooter.Bi motor hakkinda bilginize ihtiyacim var . Motosiklet tamircisi olan bi arkadasimin kendine ait olan 1998 model Xtz660 tenere motorunu almak istiyorum. Bütçe olarak daha yeni model bir araç almak imkanım yok. Tecrübesi olan varmidir sorun yaşamışım. İstanbul içi hobi amaçlı kullanıcıyım bilginizi rica ediyorum. Tesekkurler
    F54 ve Ekarademir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Tenere 660 bloğu çok dayanıklı ve güzel bir güç egrisine sahip. Kullandığım mt 03 motorumda da tenere de ki 660 kullanılıyor. Ama baktığın model çok eski blok her ne kadar sağlam güzel blok olsa bile aldıktan sonra yaşı sebebiyle illaki masrafın olacaktır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    blok olarak sıkıntı olmaz değişmesi gereken bazı parçalar elbet olacaktır gerek sarf malzemesi gerekse hortum tel elektrik tesisatı da değişmesi gerekenler olabilir
    gerçi sahibi motosiklet tamircisiysiymiş bi sıkıntısı olacağını sanmıyorum eğer arkadaşın al satçı değilse bakımları vs tam dır

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Adamset adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar cok uzun zamandir motosiklet kullanicisiyin donem donem butceme gore motosiklet alip kullandim. Son motorun 250 lik scooter.Bi motor hakkinda bilginize ihtiyacim var . Motosiklet tamircisi olan bi arkadasimin kendine ait olan 1998 model Xtz660 tenere motorunu almak istiyorum. Bütçe olarak daha yeni model bir araç almak imkanım yok. Tecrübesi olan varmidir sorun yaşamışım. İstanbul içi hobi amaçlı kullanıcıyım bilginizi rica ediyorum. Tesekkurler
    Dostum ilanı buraya bırakır mısın?
    çünkü 1998 model 660 tenere yok!
    660 tenereler 2008 yılında üretime başladı daha öncekiler 600 lük
    eski motora tadilat için harcaya ağın para aldığın fiyatın 2 katından fazla olur
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Buffalo 250
    Tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Arkadaşım al satci değil.motoru başkasına satmıyor zaten ben istediğim için bana satacak bakımları konusunda sıkıntı yaşamam mekanik ve elektrik olarak benimde bilgim fena değil elimden geldiğince kendim onarımını yaparim .Tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Satış için ilani yok ben istediğim için bana verecek. Google de yazdığım zaman 1998 660 cikiyor

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ilanı buraya bırakır mısın?
    çünkü 1998 model 660 tenere yok!
    660 tenereler 2008 yılında üretime başladı daha öncekiler 600 lük
    eski motora tadilat için harcaya ağın para aldığın fiyatın 2 katından fazla olur
    çift farlı hem tek silindir 660 var
    benzer kasa xtz süper tenere 750 de var efsane kasa dedikleri honda afrika twin 750 ye rakip olarak aynı segmentte
    otopsici bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift farlı hem tek silindir 660 var
    benzer kasa xtz süper tenere 750 de var efsane kasa dedikleri honda afrika twin 750 ye rakip olarak aynı segmentte
    efsane afrika twin benim motosiklete başlama nedenimdi
    maalesef isim olayı mevzu değil konuda
    asıl mevzu
    98 model motora o parayı vermek çok üzer insanı
    ha benim zamanım var tadilat işlerini hobi olarak yapıyorum diyorsa arkadaş o zaman sıkıntı yok
    ama genel itibariyle ülkemiz satıcıları ahlaken "bunu birine itekleyeyim" modunda olduğu için sorun büyük oluyor
    F54 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    asıl mevzu
    ha benim zamanım var tadilat işlerini hobi olarak yapıyorum diyorsa arkadaş o zaman sıkıntı yok
    ama genel itibariyle ülkemiz satıcıları ahlaken "bunu birine itekleyeyim" modunda olduğu için sorun büyük oluyor
    işte motosikletçi arkadaş al satçı diye tabir edilen çakal takımından mı diye sordum
    98 model motosiklet alınır alınmaz değil bizim bi arkadaşta 96 model xl 600 transalp vardı başka bir arkadaşa sattı motosiklet daha 50000 de bile değildi alan adam ufak tefek masraflarlar işin içinden çıktı ha bir masrafı yoktu zaten hobi amaçlı garajda bekleyen zamanında sıvı ve yağ değişimi yapılıyordu motosiklet 100000 bini geçti canavar gibi kullanıyor yani çok kısa zamanda çok el değiştirmediyse bence sıkıntı olmaz
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Buffalo 250
    asıl mevzu
    Ustad öyle itekliyeyim elimden çıksın durumu yok piyasası nedir bilmiyorum ama 60 bin e vadeli şekilde alacağım tamamen hatıra dayalı bir satış kendi elimde geliyor talimat işlerinde kendim yapabilirim tamamen kararsızım aslinda

Motosikleti
    R1200GS
    nası yok, makina zaten hep 660'tı, arkadaş modeli de doğru yazmış, xtz660 eskisi, yenisinin modeli xt660z.

ilk motorum olur, 95 modeli vardı yeşil.

xtz750 de süper tenere idi, sonra xt1200z oldu.
    Karabulut bunu beğendi.

Motosikleti
    Buffalo 250
    ..............

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Beş sene oldu sanırım. 2000 model KTM aldım. Herkes yapma etme derken gittim aldım. O zamanlar sıfır rx3 evo 13 bin lirayken ben 8 bine ktm 640 adv almıştım. Bir gün bile pişman olmadım. Blokta hiç sorun yaşamadım. Elektrik kabloları eskidiğiği için sanırım iki kez yolda kaldım. Soketin dibinden kopmuş.

Kendim çok kurcaladım. Durduk yere söktüm güzelleştirdim vs. Ama onları yapmasamda motorun bi sorunu yoktu. Çok ağır şartlarda kullandım. Şırıl şırıl yağ akarken dahi molalarda yağını tamamlayıp torosları gezdim 4 gün.

Maddi olarak mantıklıysa eski modelde alınabilir. Her daim söylerim. Sıfır çinli olacağına 20 yaşında japon, avrupa olsun. Tabi bu dediğim bu tip motorlarda geçerli. Dört silindir racing makinanın eski modelinden kaçmak lazım. Ama bu tenere zaten tek silindir. Çok basit bi düzeni var. Sökülünce düzeni kaçan motorlardan değil. Elektronik parça olmadığı için öyle sürekli arıza yapan cinslerden değil. Zaten motor tamirci arkadaşındaymış. Kötü mal satsa başına bela alacağını bilir. Dosta kötü mal satmaz diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Buffalo 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beş sene oldu sanırım. 2000 model KTM aldım. Herkes yapma etme derken gittim aldım. O zamanlar sıfır rx3 evo 13 bin lirayken ben 8 bine ktm 640 adv almıştım. Bir gün bile pişman olmadım. Blokta hiç sorun yaşamadım. Elektrik kabloları eskidiğiği için sanırım iki kez yolda kaldım. Soketin dibinden kopmuş.

Kendim çok kurcaladım. Durduk yere söktüm güzelleştirdim vs. Ama onları yapmasamda motorun bi sorunu yoktu. Çok ağır şartlarda kullandım. Şırıl şırıl yağ akarken dahi molalarda yağını tamamlayıp torosları gezdim 4 gün.

Maddi olarak mantıklıysa eski modelde alınabilir. Her daim söylerim. Sıfır çinli olacağına 20 yaşında japon, avrupa olsun. Tabi bu dediğim bu tip motorlarda geçerli. Dört silindir racing makinanın eski modelinden kaçmak lazım. Ama bu tenere zaten tek silindir. Çok basit bi düzeni var. Sökülünce düzeni kaçan motorlardan değil. Elektronik parça olmadığı için öyle sürekli arıza yapan cinslerden değil. Zaten motor tamirci arkadaşındaymış. Kötü mal satsa başına bela alacağını bilir. Dosta kötü mal satmaz diye düşünüyorum.
    Tesekkurler

Motosikleti
    Buffalo 250
    ...........

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ADEM son durum ne motosikleti aldın mı
    resim vs yok mu gördüğümüz kadarı ile bi yorum yapalım

Motosikleti
    Buffalo 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ADEM son durum ne motosikleti aldın mı
    resim vs yok mu gördüğümüz kadarı ile bi yorum yapalım
    Motoru önümüzdeki hafta gibi alacağım önce sağlam Bi bakımı yapacak arkadaş bende foto çeker atarım abi
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)