Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim kültürümüzde istifa etmek yok. Kötü bir olayda sorumluluğumuz olsa bile "mukadderat" deyip "kader" deyip sorumluluğu haşa yukarı atıp vicdanımızı rahatlatıyoruz.
    bugün Ntv de izledim , inşaat mühendisi (adını hatırlayamadım) daha bir iki yaşındaki binaların göçüklerinden aldığı beton örneklerini stüdyoya getirmiş içindeki deniz kumu ve dere yataklarından alınan çakıl taşlarını gösteriyordu , 99 depreminden de çok iyi biliyoruz ki ikisinide kullanmak binayı zayıflatıyor ve yönetmeliklere görede yasak , şimdi bu betonların hangi firmadan satın alındığı belli , bunları denetleyecek olan kurumlar belli , hala mukadderat deyip konuyu kapatabilirlerse yuh olsun , 99 depreminin meşhur muteahiti Veli Göçer de 19 yıl ceza almış iyi halden 7 yılda çıkmış , biz akıllanmayız adamın yaptığı tüm binalar çökmüştü , tv de de biz hep deniz kumu kullanıyoruz diye beyanatı vardı o zamanlar , cahilliğin bu kadarına da pes..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün Ntv de izledim , inşaat mühendisi (adını hatırlayamadım) daha bir iki yaşındaki binaların göçüklerinden aldığı beton örneklerini stüdyoya getirmiş içindeki deniz kumu ve dere yataklarından alınan çakıl taşlarını gösteriyordu , 99 depreminden de çok iyi biliyoruz ki ikisinide kullanmak binayı zayıflatıyor ve yönetmeliklere görede yasak , şimdi bu betonların hangi firmadan satın alındığı belli , bunları denetleyecek olan kurumlar belli , hala mukadderat deyip konuyu kapatabilirlerse yuh olsun , 99 depreminin meşhur muteahiti Veli Göçer de 19 yıl ceza almış iyi halden 7 yılda çıkmış , biz akıllanmayız adamın yaptığı tüm binalar çökmüştü , tv de de biz hep deniz kumu kullanıyoruz diye beyanatı vardı o zamanlar , cahilliğin bu kadarına da pes..
    Veli Göçer'in şu an hala müteahhitlik yaptığını bu sabah Fatih Altaylı'nın köşe yazısını okuyarak öğrendim. Ben çok denyo bir adamım, müteahhit olsam ve yaptığım bina yıkılsa ve insanlar içinde ölse yemin ediyorum içip içip intihar ederdim ben ne mok yedim diye. Çok uzun zaman önce geçmişte kavga etmiştim birisiyle, adamın da benim de gömleğimiz paramparça olmuştu. Adamın tanıdıkları mı ortak arkadaşlar mı bilemiyorum, hatırlamıyorum birileri gelip o arkadaşın durumunun olmadığını söyleyip neden gömleğini yırttığımı sormuşlardı. Kavga ettiğim herifle yeniden buluşup utancımdan adama gömlek almıştım 90'larda.
    espresso, fazil, arican ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veli Göçer'in şu an hala müteahhitlik yaptığını bu sabah Fatih Altaylı'nın köşe yazısını okuyarak öğrendim. Ben çok denyo bir adamım, müteahhit olsam ve yaptığım bina yıkılsa ve insanlar içinde ölse yemin ediyorum içip içip intihar ederdim ben ne mok yedim diye. Çok uzun zaman önce geçmişte kavga etmiştim birisiyle, adamın da benim de gömleğimiz paramparça olmuştu. Adamın tanıdıkları mı ortak arkadaşlar mı bilemiyorum, hatırlamıyorum birileri gelip o arkadaşın durumunun olmadığını söyleyip neden gömleğini yırttığımı sormuşlardı. Kavga ettiğim herifle yeniden buluşup utancımdan adama gömlek almıştım 90'larda.
    Adamsın Tommygun
    tommygun bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    meselenin özü bu zaten konuşunca illa bir yafta geliyor bir yerlerden ve savunduklarımız bile bize arkasını döner ,o yüzden üstüne basa basa söylüyorum kendini ve sevdiklerini düşüneceksin fazlada aşırı şey yapmayacaksın, anlattık mı ? anlattık ,kendimiz alabildiğimiz önlemleri alacağız ,maalesef durum bundan ibaret

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zihniyete bak. Asker kışladan çımasınmış. Çıkarsa ne olacak? Darbe mi yaoacak? Darbe yapacak askeri "kışlada kalın" emri mi durduracak? Darbe yapacak adam senin kışlada kalın lafını dinler mi? EMASYA'yı da bi kafayla iptal ettiler zaten.

Bir de Bahçeli var. 8 gündür ortada gözükmedi, 8 gündür koşturan Ahbap'a laf ediyor.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve her yil 14 yasindan kucuk yuzden fazla cocuk silahla oynarken kazayla ates almasi sonucu hayatini kaybediyor.

An itibariyle 19 yasindan kucuklerin en bastaki olum sebebi silahla vurulma.

Ki bu bireysel silahlanma gecmisi ve kulturu olan, hali sahadan fazla poligon bulunan, silah kasasi edinme farkindaligi yaygin olan bir ulkede boyle.

Bence 6-7 silah yetersiz. En az ona tamamlamalisiniz. Sonucta iki elde on parmak var. Oyle degil mi ama?

Bu arada kimlikle makinali tufek alinabildigini yazmissiniz, bu dogru degil. Tam otomatik silahlar bazi eyaletlerde tamamen yasak, edinmek mumkun degil. Serbest olanlarda da bir suru sart var (biyometrik scan, en az 8 ay suren teferruatli gecmis taramasi, $200 ucret, vs.)
    neticede alıyorlar rahat rahat ,bizde hem pahalı ,hem de bir sürü prosedür var, heyet sağlık raporu ,harçlar, sabıka kaydı, borç yazısı, bu sebeplerden ruhsatlı silahla kolay kolay olay olmaz, çoğu olay ruhsatsızlarla oluyor
    he 10 a tamamlayacaktım ,aşırı para harcadım son 2 senedir ,cepten yiyorum 2 aydır ,erteledim, 200 dolarda çokmuş ,bizde en düşük 7500 tl harç ,en yüksek yivli ve taşıma 25000 tl civarı ayrıca silah dürbün v.s rahat 50.60 bin tl her yerden seviyorlar ,en basit bulundurma silah almaya kalksan ,harçlar, silah ,mermi rahat 20 000 tl parçalanıyorsun, güvenlik bile zengin işi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zihniyete bak. Asker kışladan çımasınmış. Çıkarsa ne olacak? Darbe mi yaoacak? Darbe yapacak askeri "kışlada kalın" emri mi durduracak? Darbe yapacak adam senin kışlada kalın lafını dinler mi? EMASYA'yı da bi kafayla iptal ettiler zaten.

Bir de Bahçeli var. 8 gündür ortada gözükmedi, 8 gündür koşturan Ahbap'a laf ediyor.
    Bazen kafam duruyor, boşuna konuşuyoruz hissine kapılıyorum, karşımızda bir avuç hükümet kadrosu var ve bunların yaptığını ancak düşmanlar yapar ve biz ise konuşarak bir şeyleri düzeltmeye çalışıyoruz.

Ben konuşmaktan sıkıldım, seçimleri ertelemeye çalışırlarsa ne yaparız bilmiyorum. Bildiğimiz üzere akp kadrosu empati yapmıyor ve iğneyi önce kendilerine batırmayacakları için bunu bizim yapmamız lazım... o iğneyi onlara batırmaz isek adam olmayacaklar.

dün akraba tarafından facebooktan engellenmiş bulunmaktayım, engellemesinler diye özellikle çok kibar konuştum ama yok abi, bazıları laftan anlamıyor. bizi öldürüyorlar resmen ve artık kibar davranmaktan da sıkıldık, bir süre daha akışına bırakalım bakalım ne yapacak bu dingiller... yahu abi bu bıktığımız iktidar siyasetçilerinin yaşları da ilerledi ama hani sokak röportajında bir genç bir şey söylemişti o geldi aklıma, "ne zaman ölecahsınız gurtulak" demişti...

yani ne desek boş abi, bir şey yapsak suç olacak, bir şey yapmasak bizi öldürüyorlar. çok kötü bir durum, umarım olası istanbul depremi yıllar sonra olur ve önlem alma imkanımız olur, başka türlü teselli edemiyorum kendimi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tv de de biz hep deniz kumu kullanıyoruz diye beyanatı vardı o zamanlar , cahilliğin bu kadarına da pes..
    99 depreminden önce herkes deniz kumu kullanıyordu. Adamın orada bir yanlışı yok.

Depremden sonra kumları yıkayıp kullanma çıktı, daha sonra da sadece podima dan ( Çatalca ) çıkarılana müsaade ettiler.

En sonunda da deniz kumu ve çakılını yasakladılar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meselenin özü bu zaten konuşunca illa bir yafta geliyor bir yerlerden ve savunduklarımız bile bize arkasını döner ,o yüzden üstüne basa basa söylüyorum kendini ve sevdiklerini düşüneceksin fazlada aşırı şey yapmayacaksın, anlattık mı ? anlattık ,kendimiz alabildiğimiz önlemleri alacağız ,maalesef durum bundan ibaret
    aslında aşırı birşey de değil. 1999dan beri deprem için ek vergi toplanıyor, ancak yeni bir büyük depremde hem başarısız oluyoruz hem de canlı yayınlarda para toplanıyor.

"Deprem vergileri nerede?" dedik diye düşman oluyoruz resmen.
    espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dünya'nın en kısa fıkralarından birine imza attılar sağolsunlar, bu kötü günlerde gülmekten altımıza işedik.

Merkez Bankası bağış yaptı.
    Merkez Bankası.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya'nın en kısa fıkralarından birine imza attılar sağolsunlar, bu kötü günlerde gülmekten altımıza işedik.

Merkez Bankası bağış yaptı.
    Merkez Bankası.
    düşünsene 30 milyar tl'yi basıp yolluyormuş
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok saçma bir hareket. Hükümet maliyeden o kadar parayı afetzedelere tahsis edebilir zaten. MB hangi kuruma yaptı bağışı? Ve hangi yetkiyle?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bağış toplanması güzel dayanışma içinde olmakta lazım sorun yok.

Birinci merak ettiğim muhtemelen telefonla bağlananlar eft yapıp bağlanmadılar.Yapacakları yardımı tahahüt ettiler.Bunların ne kadarı gerçekleşir ben oradada çok emin değilim.

İkinci olarak kamu kurumları böyle kafalarına göre para bağışı yapabilecek bir rahatlıkları varmı.Kurumun başındaki çıkıp ben bukadar para bağışlıyorum diyebilirmi.

Üçüncüsü bir sürü firma bağlandı yardım yapacağını söyledi.Bunların arasında halka açık olan firmalarda vardır mutlaka.Bu firmalar kendi başlarına böyle bir para aktarımı yapabilirlermi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünsene 30 milyar tl'yi basıp yolluyormuş
    Aralarında bunu konuşmuyorlarsa bir şey bilmiyorum...
    "Başkanım basalım para bizim değil mi?"

Akşam şey görücem diye korktum ya.. Darphane'den 100 milyon TL..

Adamlar sağolsun her şeyin kitabını baştan yazıyor..
    Merkez bankası gerçek kişilere faiz ödüyor, oraya buraya bağış yapıyor falan.. iyice zıvanadan çıktılar.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağış toplanması güzel dayanışma içinde olmakta lazım sorun yok.

Birinci merak ettiğim muhtemelen telefonla bağlananlar eft yapıp bağlanmadılar.Yapacakları yardımı tahahüt ettiler.Bunların ne kadarı gerçekleşir ben oradada çok emin değilim.

İkinci olarak kamu kurumları böyle kafalarına göre para bağışı yapabilecek bir rahatlıkları varmı.Kurumun başındaki çıkıp ben bukadar para bağışlıyorum diyebilirmi.

Üçüncüsü bir sürü firma bağlandı yardım yapacağını söyledi.Bunların arasında halka açık olan firmalarda vardır mutlaka.Bu firmalar kendi başlarına böyle bir para aktarımı yapabilirlermi.
    Dışarıdan biri olarak buradaki yorumları okuduğumda yapılan algı çalışmalarının etkilerini görmek çok kolay oluyor. Medya gücü kullanılarak oluşturulan baskının etkileri çok belli.

Yazdığınızdan anladığım komple bir algı çalışması yapılmış. İçi boş. Görüntü. Rezilliği sıvama çalışması.

Birincisi komedi. Kendi ifadeleriyle "Milletin anasını ...nler" şimdi bağış mı yapıyor?

İkincisi, kamu kurumları tabii ki bağış yapamazlar. Kimin parasını kime bağışlıyorlar yahu? Bütçeleri kendi işlerini düzgün yapabilmeleri için belirleniyor zaten. Acil durumda bütçeleri daraltılabilir. Bu bağış değildir, kaynak naklidir. Her şeyden önce deprem için toplanan milyarlarca para n'oldu? N'oldu? Kim yedi? Kamu için kullanılmadığı ortada. Bunun için kim hesap verecek? Kimin başı yanacak?

Çocukla dalga geçer gibi... Burada olsa kaç kişi hapse girer. Japonya'da olsa herifler intihar eder muhtemelen. Bizimkiler çoluk çocuk demeden onbinlercesinin telef olmasına göz yumdukları milletin gözünün içine bakıp utanmadan dalga geçiyorlar bir de. Yuh!

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefonu düşürebilseydim yirmi milyon bağış yapacaktım. Parası da hazırdı. Cümle Alem Ltd. bu işe karışmıyormuş nasıl olsa.

espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonu düşürebilseydim yirmi milyon bağış yapacaktım. Parası da hazırdı. Cümle Alem Ltd. bu işe karışmıyormuş nasıl olsa.

https://i.ibb.co/wyDb6PC/20.jpg

Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Josef stalin ve tavuk hikayesi okuyunuz

he ben müslümanım onları okumam diyenlere de ,münafıklık nedir ve Deccal in çıkışı Tanrılığını ilan edişini okuyunuz
    espresso, iptaluyelik02 ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Dun bagis kampanyasi yapilirken sessiz sedasiz Reisimiz Cengiz holdinge aliminyum fabrikasi desteklerini onaylamis. Cengiz keyifliydi baya. Koymaya devam yani.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takı töreni. Damadın kayın babasından:
    espresso, fatih.met ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)