Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İş adamı: Alo
    Acun: Alo
    İş adamı: 250 MİLYON TL bağış yapıyorum
    Acun: Seni severim bilirsin, 300 e yuvarlasak ?
    İş adamı: eeeee.. şey. (Error) Tamam.
    Acun: Tşkkrler aaabim

Bağışımız bile pazarlık usülü. İnanılmaz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş adamı: Alo
    Acun: Alo
    İş adamı: 250 MİLYON TL bağış yapıyorum
    Acun: Seni severim bilirsin, 300 e yuvarlasak ?
    İş adamı: eeeee.. şey. (Error) Tamam.
    Acun: Tşkkrler aaabim

Bağışımız bile pazarlık usülü. İnanılmaz.
    Harbiden de seviyormuş. Hatta herkesin gözü önünde sevmiş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamların yuvarlama dediği parayı bir ömür göremeyeceğiz.

aman para da gözümüz yok, hakedenlere harcansın da bize yeter.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de bu olayların ateşi dindikten sonra kalleş Fetö taktikleriyle umarım Haluk levent ve Ahbap Derneği'ni terörist ilan etmezler.
    Henüz terörist ilan etmediler ama günlerdir adamı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ahlak kavramının "a"sı bile yok bu insanlarda.

20 sene önce Türkiye'de her zengin adamla yatmış olan manken eskisi bile Haluk Levent'e sövmüş, saymış bugün.
    Mr.wind, espresso, iptaluyelik02 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Henüz terörist ilan etmediler ama günlerdir adamı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ahlak kavramının "a"sı bile yok bu insanlarda.

20 sene önce Türkiye'de her zengin adamla yatmış olan manken eskisi bile Haluk Levent'e sövmüş, saymış bugün.
    Orospu deyip altına almazsın hatunu. Hala fikir beyan ediyor koyduğumun 250 gram et parçası. Sen kanaat önderi misin? Sen nesin de fikir beyan etme hakkı görüyorsun kendinde. Götüyle ünlü olanlara beyinden çıkan herhangi bir fikri beyan etmek yasaklanmalı. Kaşarlıkta prime dönemi biten hatunlar televizyonda ya sabah programı sunuyor, ya dedikodu ayarında tartışma programı sunuyor ya da Twitterdan sağa sola sallayıp, üstün tespitler yapıp piyasaya leşliğini unutturtmamaya çalışıyor
    Mr.wind, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sadaka toplumu yarattılar, devam ettiriyorlar.
    Kimse de demiyor bizim hayalni kuramayacağımız paraları kimileri nasıl bağış diye verebilecek kadar zengin olabiliyor, bu eşitsizlik nereden geliyor?
    Kimse demesin adam çalışmış kazanmış diye fena söverim.
    Mr.wind, Thracian, iptaluyelik02 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502

Kimmiş bu nereden takip ediyorsunuz.Bizim gibi ihtiyarlar için kaynakta koysanız yaaa.
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu kadar da olmaz,ilk anda aklımızla dalga gecemezler diyorum,sonra bunu geçmişte binlerce kez yaptıklarını,zaten akılsızlara oynadıklarını hatırlayıp susuyorum.

https://ibb.co/tX7XPGw
    Alper_tim, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimmiş bu nereden takip ediyorsunuz.Bizim gibi ihtiyarlar için kaynakta koysanız yaaa.
    Google'da ciddi ciddi "Haluk Levent'e söven manken" diye aratınca () arama sonuçlarında bunların gazete dediği paçavralardan birinin haber başlığını geldi: "Deniz Akkaya Haluk Levent'in ipliğini pazara çıkardı! Dolandırdığın insanlar yayına çıkacak az kaldı!" Pisliklerin sitesine link vermiyorum...
    espresso, tommygun ve okanbagiscan bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun bagis kampanyasi yapilirken sessiz sedasiz Reisimiz Cengiz holdinge aliminyum fabrikasi desteklerini onaylamis. Cengiz keyifliydi baya. Koymaya devam yani.
    Şimdi biri çıkar "Ama 1940'da..." diye başlar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana link gönderecektim ama Cyan hepimize destek olmuş.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadaka toplumu yarattılar, devam ettiriyorlar.
    Kimse de demiyor bizim hayalni kuramayacağımız paraları kimileri nasıl bağış diye verebilecek kadar zengin olabiliyor, bu eşitsizlik nereden geliyor?
    Kimse demesin adam çalışmış kazanmış diye fena söverim.
    Dağına göre kar diye bir laf var ya.

Kimine makarna, kömür; kimine de ihale, teşvik, vergi iadesi, vergi affı, bilmem kaç yıllığına arazi tahsisi, milletin a..... koyma fırsatı falan filan!
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağına göre kar diye bir laf var ya.

Kimine makarna, kömür; kimine de ihale, teşvik, vergi iadesi, vergi affı, bilmem kaç yıllığına arazi tahsisi, milletin a..... koyma fırsatı falan filan!
    Beyin yoksunu Reis aşıklarina gore Cengiz vatandasin vajinasi koymuyor. Istihdam yaratiyor, is veriyor aş veriyor, servetin halka dagitilmasi icin Allah yolunda hizmet ediyor.

Akil tutulmasinin merkezi bu nokta zaten. Çalınan minarenin kilifi surekli "Dini degerler" ile hazirlaniyor.

Bizim beyin yoksunu insanimizin dolayli suclari idrak etme becerisi yok. Cunku eylemlerin dolayli sonuclari duyu organlariyla direk algilanmiyor. Dusunup ulasilmasi gereken bir sonuc. Dusunerek yani. DUSUNMEK.

Bir maymuna bir muz ve ici para dolu canta uzatsak, maymun muzu seciyor. Cunku duyu organiyla birincil olarak gordugu muz var ortada. Halbuki yeteri kadar dusunme becerisine sahip olsaydi, cantayi secip tonlarca muz alabilirdi.

Bizim insanimizda bu maymun gibi. Dolayli hirsizligi anlamiyor. Cebinden 50 TL sini calan tirnakciyi sokakta linç ediyor ama; hayatini, cocuklarinin gelecegini calan baş hirsizin yaptigi seyi idrak edemiyor.

Tam boyle ufaktan süphelenir gibi oluyor, ama Hirsiz uyanik. Din diyor Allah diyor bizim maymunlar mortingen.

Cok ilginctir ki; dolayli hirsizlik mesrulasiyor ve halk tarafindan da bu sistem kullaniliyor.

Bakiyorsun adam 5 vakit namazinda, dini vecibelerinin yani sira iyi bir insan. Kimsenin hakkina girmiyor calmiyor cirpmiyor. Gurulaniyor.

Ama bu hirsizligi adam direk hirsizlik olaral algiliyor. Yolda para bulsa gidiyor polise teslim ediyor.

Ama bina yaparken malzemeden caliyor, plana uymayip otoparl yerine daire yapip haksiz kazanc sagliyor. Hile yapiyor hurda yapiyor. Dolayli olarak caliyor. insan hayatini caliyor. Hem hirsiz hem katil.

KADER. Alin iste muhtesem bir kilif. Kader.
    pea, Cyan, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bizim insanimizda bu maymun gibi. Dolayli hirsizligi anlamiyor. Cebinden 50 TL sini calan tirnakciyi sokakta linç ediyor ama; hayatini, cocuklarinin gelecegini calan baş hirsizin yaptigi seyi idrak edemiyor.
    Hayin Yamaha!
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Cok ilginctir ki; dolayli hirsizlik mesrulasiyor ve halk tarafindan da bu sistem kullaniliyor.

Bakiyorsun adam 5 vakit namazinda, dini vecibelerinin yani sira iyi bir insan. Kimsenin hakkina girmiyor calmiyor cirpmiyor. Gurulaniyor.

Ama bu hirsizligi adam direk hirsizlik olaral algiliyor. Yolda para bulsa gidiyor polise teslim ediyor.

Ama bina yaparken malzemeden caliyor, plana uymayip otoparl yerine daire yapip haksiz kazanc sagliyor. Hile yapiyor hurda yapiyor. Dolayli olarak caliyor. insan hayatini caliyor. Hem hirsiz hem katil.
    ...
    Özet: Bizi yönetenler bizim gibi aslında. Toplumun büyük kesimi onları çok seviyor çünkü onlarda kendilerini görüyorlar. Sokaktaki adamların %95'ine aynı imkanları ver aynı şeyleri yaparlar. Geçenlerde bir pazarcının videosu geziyordu; "ben olsam ben de yaparım" diyordu. Bütün mesele budur. Bu bir kültür / toplumsal DNA sorunudur ve çözülmesi de çok uzun bir zaman alacaktır; yüzlerce yıllık ayak takımı, serf, dilenci, kul yerine konup ezilmiş bir toplumun birkaç nesilde ticareti, sanayiyi, demokrasiyi, sürekliliği, emeklerinin değerini vb. pek çok kavramı kültürel anlamda idrak etmesi beklenemez...
    Mr.wind, espresso ve hasmet bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2 gün önce iş yerinde bir usta her türlü eleştiri yapıyor ama muhabbetin sonunda yine "reis olmazsa ülke için büyük sorun olur" diyor ve bende

"2018 de imar affı çıkarıp çürük binaları bile kayıtlı bina haline getirmişler ve o insanlar depremde öldüler ve çürük binaları yapan müteahhitler de biat edenlerden olduğu için pek denetlenmediler" dedim ve savunması da şaşırtmadı,

"o mevkiye gelsek bizde etrafımızı zengin ederiz, bizde para cukkalarız" diyor reisçi usta...

yani gerçekten dediğiniz gibi tayyibi destekleyenler kötü insanlar, ve yönetime geldiğinde gerçekten aynı tayyip gibi tüm yolsuzlukları yapacak tipte insanlar... bunların başı ezilmedikçe ve bunlara imkan verilmeye devam ettikçe gidişatımızın iyi olmayacağı ortada. bunlar suç potansiyeli olan insanlar ve bunlara karşı konuşmaktan fazlası gerekiyor.
    ben mesela uzun süredir akp li kişiler ile iş yapmamaya çalışıyorum ve çevremdekilerle de tartışmalarım sert oluyor, başka ne yapılabilir bilemiyorum.

not: ama o ustayı orada hiç kimse desteklemedi ve herkes onun yanlış düşündüğünü söyledi, yani 20 kişinin yemek yediği yemekhanede sadece 1 kişinin tayyipçi olması da artık tayyibin desteklenmediğini gösteriyor, bunların artık bir avuç insan destekliyor gibi... akp den kurtulacağız diye de kk nin seçilmesini istemiyorum ben. kusura bakmayın şimdi kızanlar olacak ama Türkiyenin doğu ve batı arasında dengede durması lazımken kk taraf olmayı seçiyor, sadece bu yüzden bile oy verilmemesi gerek bence.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Önümüzdeki ilk seçim kim gelmesin seçimidir. Memleketin tapusunu vermeyeceğiz sonuçta. KK da aday olsa, Akşener de aday olsa, Karamolla da aday olsa, paspas da aday olsa oy verilmeli ki bunlar gitsin. Sonraki seçim kim gelsin seçimidir. O zaman istediğinize oy verirsiniz.
    -Black- ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce iş yerinde bir usta her türlü eleştiri yapıyor ama muhabbetin sonunda yine "reis olmazsa ülke için büyük sorun olur" diyor ve bende

"2018 de imar affı çıkarıp çürük binaları bile kayıtlı bina haline getirmişler ve o insanlar depremde öldüler ve çürük binaları yapan müteahhitler de biat edenlerden olduğu için pek denetlenmediler" dedim ve savunması da şaşırtmadı,

"o mevkiye gelsek bizde etrafımızı zengin ederiz, bizde para cukkalarız" diyor reisçi usta...

yani gerçekten dediğiniz gibi tayyibi destekleyenler kötü insanlar, ve yönetime geldiğinde gerçekten aynı tayyip gibi tüm yolsuzlukları yapacak tipte insanlar... bunların başı ezilmedikçe ve bunlara imkan verilmeye devam ettikçe gidişatımızın iyi olmayacağı ortada. bunlar suç potansiyeli olan insanlar ve bunlara karşı konuşmaktan fazlası gerekiyor.
    ben mesela uzun süredir akp li kişiler ile iş yapmamaya çalışıyorum ve çevremdekilerle de tartışmalarım sert oluyor, başka ne yapılabilir bilemiyorum.

not: ama o ustayı orada hiç kimse desteklemedi ve herkes onun yanlış düşündüğünü söyledi, yani 20 kişinin yemek yediği yemekhanede sadece 1 kişinin tayyipçi olması da artık tayyibin desteklenmediğini gösteriyor, bunların artık bir avuç insan destekliyor gibi... akp den kurtulacağız diye de kk nin seçilmesini istemiyorum ben. kusura bakmayın şimdi kızanlar olacak ama Türkiyenin doğu ve batı arasında dengede durması lazımken kk taraf olmayı seçiyor, sadece bu yüzden bile oy verilmemesi gerek bence.
    Sana tavsiyem iş yerinde siyasi / dini konulara girme.

Siyasi / dini konuşmaların sonunda mutlaka kırgınlık oluşur.

Zaten işin kendisinden dolayı yorgunluk, bezginliğin üstüne birde çalışma arkadaşlarınla aranda oluşan kırgınlık işi iyice çekilmez hale getirir.

İş yerinde oluşan bu lüzumsuz gerginlik seni işten soğutur, bu soğuma özel hayatında bile mutsuz olmana yol açar.

Özel hayatında bu konulara girdiğinde kırgınlık oluşsa bile arkanı dönüp o kişiyi görmemezlikten gelme gibi bir şansı var ama iş hayatında böyle bir şans yok.

Lütfen bu sözlerimi akıl verme, yol gösterme gibi algılama iki arkadaş arasında ki sıradan bir sohbet gibi düşün.
    espresso, Cyan, iptaluyelik02 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu imar affı konusunda ilk suçlu maalesef halkın kendisidir/kendisiyiz. Kayınpederin evinin hemen dibinde, bu imar affı konuşulmaya başlanır başlanmaz adam müstakil evi 4 kat bina yaptı. Geçnlerde gördüm, 3 katın balkonu binadan ayrılmış, koptu kopacak. Biliyorsunuz ki imar affına tabii olan yapılar denetimden muaftı. Ve bir başka örnek; araba alırken bile hiç olmadık yerlerine bile bakarken, ev alırken sadece parasına bakıyoruz.
    Yani demem o ki, değişim önce bireyden başlamalı...
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bursali abimiz amerikanin deprem tetikleyen titanyum cubuk teknokojisini arastiriyor su an.
    Digeri ikisi ne yapiyor bilmiyorum.

Akp li mi var su forumda yaa,hayali dusmanlar yaratma kendine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)