Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, modern tarihimizin en büyük doğal afetine binlerce senelik tarihimizin en dandik, en ahlaksız ve en basiretsiz yöneticilerinin yönettiği bir yapı içinde yakalandık.

Acımız her yönden çok büyük. O nedenle bu konuda kendi içimizde didişmek, kavramlar konusunda tartışmak bize yarar sağlamaz. Biz burada tartışırken Adıyaman'da Menzil hakimiyetini arttırıyor, Hatay'da da Suriyeliler sayılarını arttırıyor.

Aşağıya bir resim bırakıyorum. Bizler o gün yaşamasak bile bu fotoğrafı bir gün yeni jenerasyon görsün ve bu kepaze adamları unutmasın.

https://i.hizliresim.com/miy0t83.jpg

Fik fik konularda artık girmeyelim birbirimize. Ne ayıp, Samet Ağır ile fatih.met deprem başlığında birbirine giriyor. Rüyamda görsem inanmazdım.
    tartışma yok, ben aslında bir çok kişinin kafasında olan ama dile getirilmemiş bir şeyi söyledim geçtim, hak veren olur yada kızan olur ayrı bir durum ama bakış açımızın düzelmesi gerekiyor ve bunun için orman yangınını söndürmeye çalışan kuş misali bir şeyler dile getiriyoruz.

gerçekten dindar olan insanların bu hükümete karşı olmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü kutsal inancı bu kadar manipülasyon amacıyla kullanan başka bir ülke yöneticisi görmedim, bilmiyorum.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışma yok, ben aslında bir çok kişinin kafasında olan ama dile getirilmemiş bir şeyi söyledim geçtim, hak veren olur yada kızan olur ayrı bir durum ama bakış açımızın düzelmesi gerekiyor ve bunun için orman yangınını söndürmeye çalışan kuş misali bir şeyler dile getiriyoruz.

gerçekten dindar olan insanların bu hükümete karşı olmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü kutsal inancı bu kadar manipülasyon amacıyla kullanan başka bir ülke yöneticisi görmedim, bilmiyorum.
    Ben onlarca yıldır her ferdi muteber okullarda okumuş, laik ve köken olarak Rumelili bir ailenin önce Türk, sonra kendini Müslüman gören bir evladıyım. Ben istesem de dünyaya "dindar kesim" dediğimiz kitlenin gözünden bakamam. Bakmaya kalksam da anlayamam. Şu an tek odağımız o-bu-şu demeden, elbirliğiyle deprem yaralarını sarıp arta kalan vakitte akp'yi memleketin başından bir daha geri dönmemek üzere göndermek olmalıdır.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Ero
    İyi insanların, gençlerin can-ı gönülden karşılıksız yaptıkları, gerçekten göz yaşatacak cinsten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Çok teşekkürler Mr.wind.
    İyi olmanıza çok sevindim.
    Umarım bir çok iyi haber daha alırız sizlerden.
    Guven bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçen seneki orman yangınlarında yazdığımız mesajlar var, Tsk zayıf yetersiz diye ,bak aradan 1.2 sene geçti deprem oldu ,gene asker lazım ama yok yetersiz ,Bakan açıklıyor 7.500 asker gönderdik diye, yahu yıkılan binalar zaten binlerce, bu personel ne yapacak ? neye yetecek ve malzemesi de yok
    insan olarak elbette canımız yanıyor, böyle giderse daha da beter olacağız, mesele bu
    Sanırım sizinlede asker sayısı hakkında zıt fikirlere sahiptik , DickName rumuzlu arkadaşla da aynı şekilde anlaşamamışdık, o da halkın değil askerin fayda sağlayacağını öne sürdü, asayiş hakkında konuşuyorsak evet askerin faydası tartışılmaz ama konumuz insan hayatı için acil müdahale..

şimdi şu videoyu sonuna kadar mutlaka izleyin ama önce dakika 6.30 a gelir iseniz benim savunduğum deprem konteynırlarının önemini anlayabilirsiniz , Prof Dr. Ahmet Ercan %80 diyor , ne için diyor lütfen önce dakika 6,30 a gidiniz , videonun tamamını izlerseniz olası İstanbul depremi hakkında ve bu coğrafyada neler olacak , ne yapmalıyızın cevabı var..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bati ulkeleri icinde Amerika disinda en fazla askere sahip ulke biziz.

Depremin felakete donusmemesi icin yapilacak sey cok acik ve net belli, ve bunun orduyla hic bir alakasi yok.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Merhaba, herkes kendi mantık çerçevesinden bu acı depremi anlamlandırmaya çalışmış ve yaşanan aksaklıklar nasıl önlenebilirdi konusunda fikirler geliştirmiş. Öncelikle herkes aynı şekilde düşünmeyeceği için birbirimizin farklı fikirlerine daha saygılı ve hoşgörülü yaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta hepimizin ortak acısı bu durum.

İkinci olarak da bu siyasi bir konu değil, deprem yalnızca A ya da B partisi mensuplarını öldürmüyor. O yüzden burada yapılan eleştiriler ve öneriler bir partiyi kötülemek için değil ama 20 yıldır iktidarda olan bir siyasi parti yapılan hataların ve alınmayan önlemlerin başlıca sorumlusudur. Depreme kader demek, böyle şeyleri engelleyemeyiz demek cehaletin dibidir ve milletin aklına mantığına küfür etmektir. Neden depremde ölmek Japonya'daki insanlara kader değil de, bize kaderdir? Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Son olarak, bu deprem bize şunu çok iyi gösterdi: LİYAKAT. Hangi siyasi parti ülkeyi yönetirse yönetsin eğer LİYAKAT göz önünde bulundurulmuyorsa işte durum bu olur.
    espresso, Thracian ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sizinlede asker sayısı hakkında zıt fikirlere sahiptik , DickName rumuzlu arkadaşla da aynı şekilde anlaşamamışdık, o da halkın değil askerin fayda sağlayacağını öne sürdü, asayiş hakkında konuşuyorsak evet askerin faydası tartışılmaz ama konumuz insan hayatı için acil müdahale..

şimdi şu videoyu sonuna kadar mutlaka izleyin ama önce dakika 6.30 a gelir iseniz benim savunduğum deprem konteynırlarının önemini anlayabilirsiniz , Prof Dr. Ahmet Ercan %80 diyor , ne için diyor lütfen önce dakika 6,30 a gidiniz , videonun tamamını izlerseniz olası İstanbul depremi hakkında ve bu coğrafyada neler olacak , ne yapmalıyızın cevabı var..
    kardeşim olan oldu evler yıkıldı ,ben anı konuştum yazdık, acil arama ve kurtarma ekibi lazım, acil barınma ,tuvalet yemek ihtiyacı lazım ve yağmalara karşı asayiş tedbirleri lazım lazımdı
    dayanıksız evler yapanlar, izin verenler, bunların araştırılması sonraki işler, siz sonraki işleri yazıyorsunuz ,mesele burada ,yoksa yanlış yazıyorsunuz değil ama askerlik sayı meselesini doğru bilmiyorsunuz galiba, sayı yetersiz bu kadar basit

gel Ankara ya sana bütün kışlaları gezdireyim, her şehir aynı ,kışlalar boş ,,,,,,,,,yetersiz
    ve askerin elinden bazı şeyler alınmış görünüyor ,ben son zamanlar hariç, kışlalara gidip geliyordum iş icabı ,konuştuğum yetkililer bunları söyledi biliyorum da yazıyorum ,ayrıca emekli paşalarda benzer şeyleri söyledi ,konuyu kapatalım uzadı baya

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

birde ihtiyaçlarınızı stoklayın eskiden de yazmıştık, enflasyon bu kadar azmadan önce, şimdi katmerlisi gelecek ,yetmeyecek güvenlik sorunları da oluşacak ,bu kadar mültecinin sınırlardan sallana sallana gelmesi hayra alamet değil ,imkanı olan, ruhsatlı tüfek silah ta alsın tedbir iyidir

Motosikleti
    Ben depremin ilk saatlerinden bahsediyorum ki en önemli olan zaman dilimi budur , kışladaki asker fazla olsa ne faydası olacak ? askerin ulaşması saatler ücra yerlere ise günler sürer, sanırım videoyu izlememişsiniz deprem uzmanıda ilk saatler çok önemli göçük altındakilerin de %80 i yerel halk tarafından çıkarılıyor diyor yani 10.000 kişi göçük altından çıkmışsa bunun 8000 i ni halk ilk saatlerde çıkarmış , sayılara bakarak birşeyler yapacaksak asker sayısını arttırmanın göçük altındakilere pekde fayda sağlamayacağı ortada , ayrıca kışlaya gidip gelmekle depreme müdahale etmenin alakası nedir ? ben 99 depreminin 2. günü Yalova da idim önceki mesajlarımda da yazdım yıkılan bir çok binadan insanları yerel halk çıkardı, kullanabilecek alet edevatı olsa ilk gün çok daha fazla kişiyi sağ salim çıkarabilirlerdi , insanlar araba krikoları kazma kürekle çabaladılar..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    deprem uzmanıda ilk saatler çok önemli göçük altındakilerin de %80 i yerel halk tarafından çıkarılıyor
    Aslında bu da çok büyük bir problem çünkü depremzede enkaz altında çıkartılırken ya da çıkartıldıktan sonra da vefat edebiliyor ve sebebi tamamen "plansız ve yanlış" müdahale kaynaklı olabiliyor.

Aslında ilk müdahalenin yetkili ve profesyonel kişiler tarafından yapılması "en önemli" şey değil "tartışmasız" olması gereken bir şey.

Tabii bunun için de 7/24 ve 365 gün hazır planlı bir organizasyon "her şehirde" olması gerekiyor ya da her askerin/polisin bunun eğitimini alması gerekiyor vs.

Bence bundan sonraki depremlerde "ilk halk müdahale etti" diye bir ihtimal dahi olmamalı.
    --------------
    Gerçi şu an kaç kişi Heimlich Manevrası, Suni Teneffüs, Kalp Masajı yapabiliyor o bile tartışmalı ama bir şekilde artık kendimizi geliştirmemiz lazım gerçekten bala g(x)te yaşıyoruz şu topraklarda.
    DickName bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    SD 1290R
    Birseysel silahlanma sart. Trafik kazalari ve depremlerle nereye kadar? Evde silahla oynarken kendini kardesini ya da arkadasini vuran cocuklarla, sinirlenince birbirine silah cekebilen vatandaslara da ihtiyac var.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Ben depremin ilk saatlerinden bahsediyorum ki en önemli olan zaman dilimi budur , kışladaki asker fazla olsa ne faydası olacak ? askerin ulaşması saatler ücra yerlere ise günler sürer, sanırım videoyu izlememişsiniz deprem uzmanıda ilk saatler çok önemli göçük altındakilerin de %80 i yerel halk tarafından çıkarılıyor diyor yani 10.000 kişi göçük altından çıkmışsa bunun 8000 i ni halk ilk saatlerde çıkarmış , sayılara bakarak birşeyler yapacaksak asker sayısını arttırmanın göçük altındakilere pekde fayda sağlamayacağı ortada , ayrıca kışlaya gidip gelmekle depreme müdahale etmenin alakası nedir ? ben 99 depreminin 2. günü Yalova da idim önceki mesajlarımda da yazdım yıkılan bir çok binadan insanları yerel halk çıkardı, kullanabilecek alet edevatı olsa ilk gün çok daha fazla kişiyi sağ salim çıkarabilirlerdi , insanlar araba krikoları kazma kürekle çabaladılar..
    kardeşim bak o kadar mesaj yazdık, 99 depreminde ve sonrasında Tsk afetlere karşıda ,kendini geliştirdi, seyyar mutfak ,hastane, çadır kurma ,barınma ve temizlik gibi konularda ,ayrıca arama kurtarma
    askeri personel sayısı yetersiz ve Tsk nın elinden bu olanaklar alınmış, eğitimi basitleştirilmiş ,sayı fazla olsa ,,,,,,,diğer şehirlerden gerekli personel ve malzeme gelene kadar,,,,,,,, deprem bölgesindeki askerler hemen müdahale ederdi ,,,,,,,,99 da böyle oldu
    halk kurtardı ama malzemesi olmadığından ,bilgisi ,organizesi olmadığından, az sayıda depremzede kurtarabildi ,çok çok daha fazlası kurtarıldı ve yağmalama hemen önlenirdi ,,,,99 da vur emri çıktı ,bütün hırsız, yağmacılar dötü nü tutarak kaçmıştı
    ben haklıyım ,benim dediğim doğru diye bir şeyi savunmuyorum, gereken bu diyorum ve örneklerini tek tek yazıyorum

vatandaşın elinde elbette malzeme olmaz ,99 sonrası deprem malzeme konteynırları koyuldu ama sürekli hırsızlar çala çala onlarda kayboldu ,işte bu malzeme askerde her zaman olur, yazdıklarınla sürekli ters düşüyorsun ,iyi okumadan yazıyorsun

hala ben haklıyım derdindesiniz ,yada art niyetiniz var ,ben konuyu kapattım

bütün dünyada
    hem savaşa hazır
    hem afetlere hazır
    tek kurum vardır oda ülkelerin orduları, askerlerdir
    Abd bile selde ,afetlerde ordusunu kullanır

bir daha asker yeterli ,ordu güçlü, derseniz kesin kanaat getireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birseysel silahlanma sart. Trafik kazalari ve depremlerle nereye kadar? Evde silahla oynarken kendini kardesini ya da arkadasini vuran cocuklarla, sinirlenince birbirine silah cekebilen vatandaslara da ihtiyac var.
    sen onu yaşadığın Abd de yetkililere anlat, adamlar kimlikle makineli tüfekler alıyor ,keskin nişancı tüfekleri alıyor ,tabancalar v.s sürekli atış yapıyor, biz mermiyi bile zar zor atıyoruz, pahalı diye
    silahlanma şart ,ruhsat alırken baya inceliyorlar ,bende şuan 6.7 tane var
    haluk23 ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu da çok büyük bir problem çünkü depremzede enkaz altında çıkartılırken ya da çıkartıldıktan sonra da vefat edebiliyor ve sebebi tamamen "plansız ve yanlış" müdahale kaynaklı olabiliyor.

Aslında ilk müdahalenin yetkili ve profesyonel kişiler tarafından yapılması "en önemli" şey değil "tartışmasız" olması gereken bir şey.

Tabii bunun için de 7/24 ve 365 gün hazır planlı bir organizasyon "her şehirde" olması gerekiyor ya da her askerin/polisin bunun eğitimini alması gerekiyor vs.

Bence bundan sonraki depremlerde "ilk halk müdahale etti" diye bir ihtimal dahi olmamalı.
    --------------
    Gerçi şu an kaç kişi Heimlich Manevrası, Suni Teneffüs, Kalp Masajı yapabiliyor o bile tartışmalı ama bir şekilde artık kendimizi geliştirmemiz lazım gerçekten bala g(x)te yaşıyoruz şu topraklarda.
    Keşke dediğiniz gibi bir organizasyon olabilse, ama deprem , kaza , yangın , boğulma gibi tüm acil durumlarda yetki yada tecrübe aranmaksızın müdahale etmek gerekebiliyor , ben 4-5 yıl önce bisiklet sürerken kalp krizi geçiren bir kişiyle yolda karşılaştım, 112 yi de aradım ama yarım saat sonra ulaşabildi zira Şile nin bir köyünde idik , o esnada daha önce kursda sadece cansız manken üzerinde deneyimlediğim kalp masajı yapmaya çalıştım, bu tip zamanlarda beklemek imkansız o an becerebildiğiniz kadar birşeyler yapmak gerekebiliyor..
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu depremde o kadar cok kufur ettim ki ,kufur etmek gunahsa kesin cehenneme gidiyorum.
    Hala bu adama oy verilebiliyor ya,cok ilginc bir durum.

Bi de abi kim bu allahubekberciler,nerden ciktilar lan bunlar ?
    Butun isidcileri kadrolu mu yaptıniz hayirdir ?

İnsan olun lan,isiniz gucunuz sovv.canli cikti diye allahuekber diye bagiriyon da ölen 100.000 kisiyi napacaz ?
    Su ulkenin geldigi icler acisi duruma bakin..yazik
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Eksi sozlukte gumdede, Can Atakli ya ait bazi iddialar var.

özetlemek gerekirse iddialar şöyle:

1. deprem olduktan hemen sonra bölge valileri içişleri bakanlığına durumu bildiriyor.

2. ilk 15-30 dakika içerisinde içişleri bakanı süleyman soylu durumdan haberdar ediliyor. ve kendisi hemen görevi başına geçiyor.

3. yine kısa bir süre içerisinde içişleri, milli savunma ve turizm bakanı durumu istişare ediyorlar. durumun vahametini anlıyorlar ve askeri (muhtemelen malatya 2. ordu) sahaya çıkarma kararı alıyorlar.

4. asker aranıyor ve gereğinin yapılması isteniyor. bu aşamada komutanlar da durumun vahametinin farkındalar.

5. asker bölgeye gitmek için hazırlıklarına başlıyor.

6. bu sırada erdoğan aranıyor ve durumdan haberdar ediliyor.

7. ama erdoğan askerin kışlasından çıkmasından çekiniyor ve bu karara karşı çıkıyor. derhal askerin kışlaya geri dönmesini istiyor.

8. erdoğan'ın depremin büyüklüğünün ne kadar olduğunu tam olarak fark etmemiş olması olası.

9. asker kışlaya geri dönüyor.

10. yine aktarılan kulis bilgisine göre istişare eden bu üç bakan erdoğan'ın tutumundan çok rahatsız ve çok büyük bir vebal almış olduklarını düşünüyorlar. ve doğruysa aralarından bazıları önümüzdeki haftalarda istifa etmeyi değerlendiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

7. madde kelimelerin kifayetsiz kaldigi nokta.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksi sozlukte gumdede, Can Atakli ya ait bazi iddialar var.

özetlemek gerekirse iddialar şöyle:

1. deprem olduktan hemen sonra bölge valileri içişleri bakanlığına durumu bildiriyor.

2. ilk 15-30 dakika içerisinde içişleri bakanı süleyman soylu durumdan haberdar ediliyor. ve kendisi hemen görevi başına geçiyor.

3. yine kısa bir süre içerisinde içişleri, milli savunma ve turizm bakanı durumu istişare ediyorlar. durumun vahametini anlıyorlar ve askeri (muhtemelen malatya 2. ordu) sahaya çıkarma kararı alıyorlar.

4. asker aranıyor ve gereğinin yapılması isteniyor. bu aşamada komutanlar da durumun vahametinin farkındalar.

5. asker bölgeye gitmek için hazırlıklarına başlıyor.

6. bu sırada erdoğan aranıyor ve durumdan haberdar ediliyor.

7. ama erdoğan askerin kışlasından çıkmasından çekiniyor ve bu karara karşı çıkıyor. derhal askerin kışlaya geri dönmesini istiyor.

8. erdoğan'ın depremin büyüklüğünün ne kadar olduğunu tam olarak fark etmemiş olması olası.

9. asker kışlaya geri dönüyor.

10. yine aktarılan kulis bilgisine göre istişare eden bu üç bakan erdoğan'ın tutumundan çok rahatsız ve çok büyük bir vebal almış olduklarını düşünüyorlar. ve doğruysa aralarından bazıları önümüzdeki haftalarda istifa etmeyi değerlendiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

7. madde kelimelerin kifayetsiz kaldigi nokta.
    yasadıgımız muz cumhuriyetinde her adımda malum kişiye sordukları için "herhangi bir sorumluluk almama" gibi bir ihtimal yok zaten.

asker oraya gelmedıyse, afad koordinasyonu kuramamıssa ya onun emriyle olmsutur ya da onun atadıgı cahillerin emri ile.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen onu yaşadığın Abd de yetkililere anlat, adamlar kimlikle makineli tüfekler alıyor ,keskin nişancı tüfekleri alıyor ,tabancalar v.s sürekli atış yapıyor, biz mermiyi bile zar zor atıyoruz, pahalı diye
    silahlanma şart ,ruhsat alırken baya inceliyorlar ,bende şuan 6.7 tane var
    Ve her yil 14 yasindan kucuk yuzden fazla cocuk silahla oynarken kazayla ates almasi sonucu hayatini kaybediyor.

An itibariyle 19 yasindan kucuklerin en bastaki olum sebebi silahla vurulma.

Ki bu bireysel silahlanma gecmisi ve kulturu olan, hali sahadan fazla poligon bulunan, silah kasasi edinme farkindaligi yaygin olan bir ulkede boyle.

Bence 6-7 silah yetersiz. En az ona tamamlamalisiniz. Sonucta iki elde on parmak var. Oyle degil mi ama?

Bu arada kimlikle makinali tufek alinabildigini yazmissiniz, bu dogru degil. Tam otomatik silahlar bazi eyaletlerde tamamen yasak, edinmek mumkun degil. Serbest olanlarda da bir suru sart var (biyometrik scan, en az 8 ay suren teferruatli gecmis taramasi, $200 ucret, vs.)

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasadıgımız muz cumhuriyetinde her adımda malum kişiye sordukları için "herhangi bir sorumluluk almama" gibi bir ihtimal yok zaten.

asker oraya gelmedıyse, afad koordinasyonu kuramamıssa ya onun emriyle olmsutur ya da onun atadıgı cahillerin emri ile.
    Zaten Bu iddianin ve 1000 misli fazlasinin bunlar tarafindan yapilabilecegini ve yapildigini adimiz gibi biliyoruz.

Burdaki muhim nokta farelerin gemiyi terketmeye baslamasi. Omurgasiz yalaka haberturk bile artik bangir bangir hukumeti elestiriyor.

Bu arada Askerin, Reisin emriyle kışladan cikmadigini soyleyen bircok gezeteci var. (Bkz: Memduh Bayraktaroglu)

Normal sartlar altinda tepeden tirnaga butun hukumetin istifasi ve yuce divanda yargilanmasi ile sonuclanacak bir skandal.

Muz cumhuriyetinde siradan bir gun.
    DickName bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim kültürümüzde istifa etmek yok. Kötü bir olayda sorumluluğumuz olsa bile "mukadderat" deyip "kader" deyip sorumluluğu haşa yukarı atıp vicdanımızı rahatlatıyoruz.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    espresso ve xterkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)