Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 YILDIR ÇALIŞMAYAN MOTOR ÇALIŞTIRMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhaba dedemden kalma IZH PLANET 5 Kaldı ilk marş vermeye gidicem ne yapmam lazım hiç bilmiyorum benzin yağ koyudan bujileri ölmüşmüdür
    Bide arkadaşlar akü yokmuş aküsüz ayak marşı ile çalışır mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Önce bujiyi bi sök kontrol et ateşleme varmı.

Karbüratörü söküp temizlemen lazım. Yağlı benzinle çalıştığı için benzin uçup yağ kalmıştır. Oda delikleri tıkamıştır. Bi temizlenmesinde fayda var.

Sonra akü tak bas çalışır. Bunlar iki zamanlı motor. Fazla eskiyecek bozulacak parçası yok.

Zamanında hurdalıktan MZ almıştım hiç bişey yapmayıp sadece akü takıp çalıştırmıştım kolayda çalışmıştı. Yukarda saydıklarımı yapmayıp direk akü takıpda deneyebilirsin. Ama kullanmak için temizlik şart. Düzgün çalışmaz. Memeleri söküp bi temizlesen yeter zaten.

Planet fena teper. Ona dikkat et. Ayak bile kırar.
    espresso ve 19051919 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mz Alman mz ise çalışır planet farklı motorun deposunu karbüratörünü temizlemeden marş verme bujiyi değiştir tabiki bir para değil en önemlisi sıfır yağ koy bir tur döndür boşalt yeniden sıfır yağ koy .. elektrik akşamına baktır derim onlarda sıkıntılıdır .. bu hangi versiyonu geri vitesli olan mı ..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mz Alman mz ise çalışır planet farklı motorun deposunu karbüratörünü temizlemeden marş verme bujiyi değiştir tabiki bir para değil en önemlisi sıfır yağ koy bir tur döndür boşalt yeniden sıfır yağ koy .. elektrik akşamına baktır derim onlarda sıkıntılıdır .. bu hangi versiyonu geri vitesli olan mı ..
    İki zamanlı motorda sıfır yağı koyup nasıl boşaltacak onu merak ettim.

Planetlerde geri vites yok. Bişeyler yapıp motor ters çalıştırılabiliyor ve o geri vites gibi oluyor. Geri vites yanılmıyorsam sepetli urallarda vardı.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Artık Yok...
    2t yağ koyucak .. benzinede 2 litre benzine ortalama 50gram eskiden yağ ile benzini karıştırıp depoya atarlardı.. ben sepetlilerinde bazı modellerinde sanki geri vites vardı diye hatırlıyorum ..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2t yağ koyucak .. benzinede 2 litre benzine ortalama 50gram eskiden yağ ile benzini karıştırıp depoya atarlardı.. ben sepetlilerinde bazı modellerinde sanki geri vites vardı diye hatırlıyorum ..
    Yağı koyunca boşaltması için bloğu yarması lazım. Tapa filan yok. Şanzıman kısmında var ama onunda bu konuyla alakası yok. Yani yağ koyarsa boşaltamaz. Motoru kafa aşağı çevirip üst kapağı sökerse ancak öyle boşalır.

Evet genelde öyle koyuluyor yağ. Bazı modellerde değişiyor tabi. Ural marka olanlarda geri vites var diye hatırlıyorum. Ama planetlerde yok.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Planet motosikletlerde kolçağı ters tarafa bastırarak motorun ters çalışmasını sağlayarak geri vites görevi gördürüldüğü ve manevra tamamlandıktan sonra motor durdurulup tekrar çalıştırmak sureti ile normale döndürüldüğüne şahit olmuştum.
    Ekarademir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)