Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr250r gaz kesme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    2017 cbr 250r düzde 156 diyince arkamdan biri çekiyor gibi oluyor çok nadiren yokuş aşağı falan 1 kere sanırım 170 gördüm olurumu bu

Sorun tahminlerim

Gazı hızlı açmadım boğulma takılma olmasın diye değişen bişe olmadı

4. Viteste gittiği son hizi görüp 6 ya attım yine olmadı

Yakıt temizleciyi uyguladım yine olmadı r1 sonrası bunalım mı yaşıyorum motosiklette arıza mı var anlayamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    250cc motorda 150'den fazlasını beklememek lazım. Motorunuz gayet iyi gidiyor işte bence kurcalamayın keyfini çıkarın.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Motorunuz iyi felan gitmiyor kulak asmayın 250cc için yeterli diyenlere. Düzde rahatca 170km/h hıza çıkması gerekiyor. 150 de bu şekilde kesici ye girer gibi yavaşlıyor ise, kesinlikle bir problem mevcuttur. Yakıt pompası olabilir ateşleme sistemi olabilir. Hepsini gözden geçirin. İzmirde cbr 250 ile kemalpaşadan bornovaya gider gelirdim. Ve motoru zorlamadan o rüzgarlı otobanda özellikle belirtiyorum bilenler bilir ciddi rüzgarlı bir bölge. Motor rahat rahat 160/170km/h hızlarda gidiyordu. Zorlayınca da 181 de kesici ye giriyor Du. 2012 model cbr 250 idi.

Motosikleti
    CBR250R
    Evet 2012 cbrım vardı 170 sabit hızla kullanıyordum doğru diyorsunuz acaba sorun ne olabilir…

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hava filtrenizde bir problem olabilir mi?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim xmax da 120'yi geçmiyordu, bir sürü şeye bakıldı sonra gittiğim bir usta motorun uzun süre yattığını duyunca würth marka takıt sistemi temizleyici benzin katkısı verdi, onu kullandım bir depoya 2 kapak şeklinde kullanınca iki depodan sonra düzelmişti. şimdi düz yolda 140 görebiliyorum yine eskisi gibi. sizde de motor uzun süre yattıysa içindeki benzin bir yerleri tıkamış olabilir. Bu da bir ihtimal.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtrenizde bir problem olabilir mi?
    Yarın baktıracağım olabilir biraz önce tekleme gibi şeylerde yaptı 1. Viteste kirli yakıt kesin değil buji ve hava filtresi öncelikle baktıracağım hususlar

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EMRER1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın baktıracağım olabilir biraz önce tekleme gibi şeylerde yaptı 1. Viteste kirli yakıt kesin değil buji ve hava filtresi öncelikle baktıracağım hususlar
    Baktırın belki basit bir şekilde hava filtresi yenilemesiyle sıkıntıyı çözebilirsiniz.

Motosikleti
    cb250r
    Vay be ayni sorun bende de olabilir ama o hizlara hic cikmadigin icin sorundan haberim bile yok. şansa yasiyoruz valla.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ayni sorun bende de olabilir ama o hizlara hic cikmadigin icin sorundan haberim bile yok. şansa yasiyoruz valla.
    Bir ay önce 4 silindir motosikletim vardı 240 farkında olmadan görmek dakika sürmüyordu…

Motosikleti
    CBR250R
    Güncelleme // 450 tl ye sıfır akü taktım sorun çözüldü rahat 170 görüyor tahminim elektrik az gelince yada akım artık benden daha iyi bilen çok olacaktır yakıt pompası yakıtı pompalayamadı diye düşünüyorum başkada bir sebebi varsa da 0 akü takar takmaz düzeldi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı EMRER1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncelleme // 450 tl ye sıfır akü taktım sorun çözüldü rahat 170 görüyor tahminim elektrik az gelince yada akım artık benden daha iyi bilen çok olacaktır yakıt pompası yakıtı pompalayamadı diye düşünüyorum başkada bir sebebi varsa da 0 akü takar takmaz düzeldi
    Hadi geçmiş olsun , eski akü motordan ciddi elektrik çeker ve tüketimi artırır diye geçen başka bir başlıktada yazmıştım , artık senin akü ne kadar kötü durumdaysa son hıza çıkmasını da engelliyormuş , bence bobinlere gelen akım azaldığı için bujiler yeterince ateşleme yapamıyordu, ilk mesajında da sanki motoru biri arkadan çekiyor yazmışsın , redline çeviren motorun verdiği hisde böyledir , önce ateşleme %50 kesilir sonra yakıt %100 kesilir motoru biri anlık tutuyormuş gibi hissettirir..
    EMRER1 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Çok çok teşekkür ederim tamirci motosikletten çıkan akünün bilgisayar güz kaynağı olduğunu akü olmadıgını iddia etti o derece

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)