Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

250 Nk İle 10 Saatlik Uzun Yola Çıkılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen sürüş tarzı, dinamikleri, amaç ve zamana bağlı.
    Olay sadece İstanbul'dan Alanya'ya gitmekse, ızdırap olur. Ama ben İstanbul'dan çıkarım sabırlı adamım, acelem yok,90-100 hız yeter, zaman sıkıntım yok, gezerek, istediğim zaman dinlenerek giderim dersen değil, değil Alanya, Maldivlere de gidersin.
    Aynen uzun yolda motor sürmek zaten budur zaman sıkıntısı olmıycak geze geze dura dura gidiceksin... atlı kovalar peşinde alacaklılar var gibi uzun yol yapılırsa hacime motora bakmaksızın alayı yorar ..

Ben kahverengi tabelacıyım yolda giderken görürsem girerim burda ne varmış diye antik şehir mi yoksa lahit mi yoksa başka bir şeymi dere kenarı göriyim dururum önü kalabalık bir dinlenme tesisi göriyim bu kadar araç varsa buranın bir şeyi iyidir kesin der girerim .. bunları yapmıycaksam motorla yol yapmanın benim için anlamı yok atlar uçağa giderim yada arabamla giderim ..
    espresso ve Newbie95 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen uzun yolda motor sürmek zaten budur zaman sıkıntısı olmıycak geze geze dura dura gidiceksin... atlı kovalar peşinde alacaklılar var gibi uzun yol yapılırsa hacime motora bakmaksızın alayı yorar ..

Ben kahverengi tabelacıyım yolda giderken görürsem girerim burda ne varmış diye antik şehir mi yoksa lahit mi yoksa başka bir şeymi dere kenarı göriyim dururum önü kalabalık bir dinlenme tesisi göriyim bu kadar araç varsa buranın bir şeyi iyidir kesin der girerim .. bunları yapmıycaksam motorla yol yapmanın benim için anlamı yok atlar uçağa giderim yada arabamla giderim ..

Şunu açıklama ihtiyacı duydum; burada bahsettiğim (en azından kendi adıma) zaman kısıtlamasından kastım, illaki gördüğün her yeri gezmek değil. Ha olursa ne ala. Asıl bahsettiğim kendini bir zaman dilimi içerisine şartlandırmak. İşte bu keyfi bozar. Yani bu tür bir yolculukta zaman konusunda esnek olunmalı, özellikle motosikletiniz biraz ufak ve konforsuzsa.
    Şöyle örnek vereyim;
    İki konuda zaman kısıtlaması koymak beni çok rahatsız eder; biri motosiklet sürmek, ikincisi balığa gitmek. Belki normal şartlarda balığa gidip 2 saat sonra döneceğim. Ama biri bana dese ki, balığa git ama misal 15 saat sonra dön dedi mi tüm keyfim kaçar.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    gitmesine gidilir, şu mevsimde afyon Kütahya civarı kar olmasa dahi buzlanma olabiliyor, siz nisan ayında yola çıkacakmışsınız daha rahat olur o mevsimde fakat şu günlerde yol yapacak olan arkadaşlar çok dikkatli olsunlar.

Motosikleti
    cb250r
    Bu mevsimde o kadar yol icin ful+ful ekipman, termal iclik, yagmurluk ivir zivir hersey tam olmasi lazim.

Yani oyle montun onundeki fermuar kismi azicik usutuyor sanki gibi bir minik sorun bile yolculugu iskenceye cevirebilir.

Heleki eller herturlu donacak en iyi eldiven bile olsa.

Velhasil yolculuk hayal edilenden epeyce uzaklasabilir. isler cirkinlesebilir.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    kardeşim makine bu, neden piremses muamelesi yapıyorsunuz motorlarınıza? mobiletle bile gidilir. yap bakımını çık yola bu kadar.
    denizz1 bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)