Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mad Run hatırası

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yılın ilk günü Odunluk İskelesi ve Geyikli'ye sürdük.
    İnşallah hepimiz(forum) kazasız, belasız, bol kilometre yaparız 2023'te.

potasyum, Voltaren, bursalıali ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ne güzel yerlermis.. Bizde 40 civarı ve yoldan katılanlarla birlikte 60 a yakın motor Şile tarafına sürdük.

retox70, Cyan, joshua ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mad Run için kendime Kadıköy-Çatalca-Kırklareli-Uzunköprü-Şarköy-Uçmakdere-Kadıköy güzergahını seçip 650 km bir sürüş planladım ve Pazar sabahı 8'de yola koyuldum. Yeni havalimanı yolu üzerinden Çatalca'ya giderken hayatımda gördüğüm en kötü sise denk geldim, görüşüm çok düştü ve 60-70 km boyunca çok çok az görerek sürmek zorunda kaldım. Çatalca'da mola verip sisin dağılmasını bekledim ama dağılmayınca mecburen farklı bir güzergah üzerinden Kadıköy'e geri döndüm. Velhasıl bu sene benim için yalan oldu Mad Run.
    espresso, Voltaren, retox70 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mad Run için kendime Kadıköy-Çatalca-Kırklareli-Uzunköprü-Şarköy-Uçmakdere-Kadıköy güzergahını seçip 650 km bir sürüş planladım ve Pazar sabahı 8'de yola koyuldum. Yeni havalimanı yolu üzerinden Çatalca'ya giderken hayatımda gördüğüm en kötü sise denk geldim, görüşüm çok düştü ve 60-70 km boyunca çok çok az görerek sürmek zorunda kaldım. Çatalca'da mola verip sisin dağılmasını bekledim ama dağılmayınca mecburen farklı bir güzergah üzerinden Kadıköy'e geri döndüm. Velhasıl bu sene benim için yalan oldu Mad Run.
    Boşver iyi olmuş döndüğün. Sis çok vardı o gün, sürüş halinde 80 derece olan motor sıcaklığı, sise girince 71 e kadar düştü. Hayatımda böyle titrediğimi hatırlamıyorum. Rotanı yinede unutma sen, sezonda yaparsın
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver iyi olmuş döndüğün. Sis çok vardı o gün, sürüş halinde 80 derece olan motor sıcaklığı, sise girince 71 e kadar düştü. Hayatımda böyle titrediğimi hatırlamıyorum. Rotanı yinede unutma sen, sezonda yaparsın
    Zaten yağmur yemiş gibi üstüm başım sırılsıklam oldu.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ailem Çanakkale'de yaşıyor sayılır. Pandemi öncesinde sürekli gider gelirdim. Şu videoyu izlediğimde bir kez daha İstanbul'da yaşadığıma küfrettim. Keşke bir an önce oralara taşınabilecek özgürlüğe kavuşabilsem.
    -Black- bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nc750x dct ve vstrom650 yi karşılaştırırmısınız?

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750x dct ve vstrom650 yi karşılaştırırmısınız?
    İkisini birden uzun süreli kullanmadığım için, burada detaylı bir yorum yapamam ama, ikisini de kullanan tanıdıklarım, kendimce izlenimlerim var. Merak ettiğin konuları açıklarsan, elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

Bir de böyle bir şey var kısaca. https://dengeliyorum.com/honda-nc750x-yorum-fiyat/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

400-500km altını yol saymadığın için öyle oluyodur o.
    Yine de olmuş işte, daha ne olsun. Kabaca 200km. toplamış herhalde. (Kadıköy-Çatalca +60-70 ise, dönüşle beraber fazası da var.)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400-500km altını yol saymadığın için öyle oluyodur o.
    Yine de olmuş işte, daha ne olsun. Kabaca 200km. toplamış herhalde. (Kadıköy-Çatalca +60-70 ise, dönüşle beraber fazası da var.)
    400-500 km gitgel benim rutinim oldu. Normal bir haftasonunda sadece köfte yemek için bile daha uzun yol yapıyorum. Neyse o gün o yolu yapamadım ya her işte bir hayır vardır.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Sadece ören yerlerini gezsen senede bir Çanakkale'de, o bile yeter.
    Yeni iskelenin orayı tercih ediyorum bu aylarda dinlenmek için, daha sakin oluyor.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ören yerlerini gezsen senede bir Çanakkale'de, o bile yeter.
    Yeni iskelenin orayı tercih ediyorum bu aylarda dinlenmek için, daha sakin oluyor.
    Motor mu değişmiş senin sanki?
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=-Black-;4714846]İkisini birden uzun süreli kullanmadığım için, burada detaylı bir yorum yapamam ama, ikisini de kullanan tanıdıklarım, kendimce izlenimlerim var. Merak ettiğin konuları açıklarsan, elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

iki markanında 2020 modelleri arasında Yakıt,konfor,2.el hızı,blok ömrü,kronik sorun,servis bayi ağı,viraj VB her açıdan karşılaştırabilirmisiniz
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu Mad Run konusunu öyle yüzeysel geçmemek gerek.

Çoğumuz daha "motosiklette vites nerededir? hele motosiklet kaç tekerdir?" diye bilmediğimiz cahiliye dönemde "Omm Riders" diye bir ağalar topluluğu 25 sene önce Türkiye'de bu geleneği başlatmışlar. Şu an ülkemizde ekipman, eğitim, güvenli sürüş diye kavram ve çalışmalar varsa Omm Riders bu işi başlatan ağalardan bazılarıdır.

Ben o ağaları kendimce onurlandırayım diye çok istedim bu sürüşü ama kısmet olmadı. Velhasıl, bizi biz yapan böyle gelenekler. Bir çok güzel şeyin gelenek haline gelmesi dileğiyle..
    espresso, -Black- ve retox70 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu Mad Run konusunu öyle yüzeysel geçmemek gerek.

Çoğumuz daha "motosiklette vites nerededir? hele motosiklet kaç tekerdir?" diye bilmediğimiz cahiliye dönemde "Omm Riders" diye bir ağalar topluluğu 25 sene önce Türkiye'de bu geleneği başlatmışlar. Şu an ülkemizde ekipman, eğitim, güvenli sürüş diye kavram ve çalışmalar varsa Omm Riders bu işi başlatan ağalardan bazılarıdır.

Ben o ağaları kendimce onurlandırayım diye çok istedim bu sürüşü ama kısmet olmadı. Velhasıl, bizi biz yapan böyle gelenekler. Bir çok güzel şeyin gelenek haline gelmesi dileğiyle..
    Zamanında kask takana bile garip garip bakıldığı dönemlerde ekipman (yani yalnızca kask da değil) ve eğitim anlamında çok güzel şeyler yapmışlar. iyi ki varmış o ağalar.

Şimdi dalga geçtiğimiz, BMW GS falann süren, sarı yelekle şile'de gözleme yemeye giden amcalar da aslında ekipman ve eğitim anlamında iyi örnek oluyorlar çoğu.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında kask takana bile garip garip bakıldığı dönemlerde ekipman (yani yalnızca kask da değil) ve eğitim anlamında çok güzel şeyler yapmışlar. iyi ki varmış o ağalar.

Şimdi dalga geçtiğimiz, BMW GS falann süren, sarı yelekle şile'de gözleme yemeye giden amcalar da aslında ekipman ve eğitim anlamında iyi örnek oluyorlar çoğu.
    Yarısı parayı bastırıp aldıysa bile, diğer yarısı o dönemde de aktif motorculardı. Şimdi Zafer Akçay olarak bildiğimiz abimiz mesela, o zamanlar "zakcay" olarak ikiteker'de aktifti. (ikiteker.org) Aklıma gelen en popüler örnek.

Daha da niceleri var karşıdan "GS"'çi gördüğümüz (Sadece Şile yolunu bilir sandığımız), ama Arjantin'de, Patagonya'da her tür imkânı olduğu halde motosiklet kiralayıp gezen abilerimiz.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yarısı parayı bastırıp aldıysa bile, diğer yarısı o dönemde de aktif motorculardı. Şimdi Zafer Akçay olarak bildiğimiz abimiz mesela, o zamanlar "zakcay" olarak ikiteker'de aktifti. (ikiteker.org) Aklıma gelen en popüler örnek.

Daha da niceleri var karşıdan "GS"'çi gördüğümüz (Sadece Şile yolunu bilir sandığımız), ama Arjantin'de, Patagonya'da her tür imkânı olduğu halde motosiklet kiralayıp gezen abilerimiz.
    Evet işte yarısı sadece şile yolunda gözleme yiyenler olsa bile kalan yarısı aslında çok güzel işler yapıyor, o sarı yelekli diye dalga geçtiğimiz yarı da onlar sayesinde düzgün şekilde motor sürüyor. Ara sıra kendi aramızda takılsak da ben de öyle tipleri örnek alıyorum, mesela scooter kullandığım halde bütçem dahilinde motora aksesuar almak yerin ekipmanlarımı tamamlayıp geziyorum, bu gibi örnekler iyidir. Onlar gibi schubert marka kask almaya param yetmese de alabileceğim en iyi ekipmanları ve hepsi tam olarak almaya dikkat edip sürüyorum. Ellerine eldiven bile giymeyip bir tek kask takıp da da en dandiğinden takıp apaçilik yapan tayfadan iyidir bunlar.
    -Black- ve yec bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Motor mu değişmiş senin sanki?
    Yoo. Aynı.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo. Aynı.
    Sanki daha ufak bir motor vardı gibi kalmış aklımda. Yanlış hatırlıyorum demek ki.
    (Söylediğinden beri hep aklımda buluşmak ama, kısmet olmadı işte.)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Nefes aldığımız zamanların hatırası...
    Videoyu hazırlaması uzun sürdü ama, napıcan işte hayat. Bu yıl kesinlikle yapmak istediklerim arasında daha hızlı video hazırlamak yer alıyor.
    Kesinlikle yapacağım.

tommygun bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler