Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gaziantepli motokurye Enes Çelik (19) hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gaziantep’i ayağa kaldıran olay: Kaçan şoföre linç

Gaziantep'te moto kurye olarak çalışan Enes Çelik (19) geçirdiği trafik kazası sonrası ağır yaralandı. Şoför kaçarken vatandaşlar yakalayıp linç girişiminde bulundu. Kurye ise hayatını kaybetti.

Gaziantep'te moto kurye olarak çalışan Enes Çelik (19) geçirdiği trafik kazası sonrası ağır yaralandı. Kaza sonrası kaldırıldığı hastanede 1 haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.

Kaza, 3 Aralık Cumartesi günü akşam 19.00 sularında Gaziantep'in Şahinbey İlçesine bağlı Karataş Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya gör, anayoldan plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen otomobille çarpıştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Yaralı, Enes Çelik olay yerine çağırılan 112 sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gaziantep Üniversite Hastanesi'ne sevk edildi. Ardından özel bir hastaneye sevk edilen genç moto kurye Enes Çelik kaldırıldığı hastanede 1 haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.

LİNÇ GİRİŞİMİ
    Moto kurye olarak çalışan Enes Çelik’e çarpan aracın olay yerinden kaçmak isterken vatandaşlar tarafından durdurulduğu belirtildi. Aracı deviren vatandaşlar, şoförü linç etmek istedi. Aracı ise Suriyeli bir kişinin kullandığı öne sürüldü. Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

11.12.2022 tarihli Odatv haberi alıntısıdır.
    Haber linki aşağıda;

http://www.odatv4.com/guncel/gaziant...e-linc--261984
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin.

Allah mekanını cennet eylesin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    19 yaşındayken kadın kız peşinde koşması gereken bu kardeşimizi moto kurye olarak çalışmaya mecbur kılan hayatın, kaderin, hepsine vesile olan siyasi partinin de Allah bin belasını versin.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Allah rahmet eylesin...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Allah rahmet ve merhamet eylesin, bu kadar genç yaşta ölenleri görünce hayatın iyice fani olduğunu görüyorum, keşke bu durumu hiç ölmeyecek gibi yaşayıp insanlara zulüm çektirenler bilse.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 yaşındayken kadın kız peşinde koşması gereken bu kardeşimizi moto kurye olarak çalışmaya mecbur kılan hayatın, kaderin, hepsine vesile olan siyasi partinin de Allah bin belasını versin.
    Allah'ın kimsenin belasını verdiğini hiç görmedim.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Vefat eden kardeşimize rahmet dilerim ama İstanbul'da bıktırdı bu kuryeler hiç kural tanımıyorlar.

Vah vah gencecik çocuk ölmüş demekle olmuyor. Ben kaza tutanağını da görmek istiyorum. Belki kendi hatasının bedelini öderken şoföründe başını yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Ayrıca odatv4 ünde tekerlekliği plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen diyor Suriyeli olduğu öne sürüldü diyor yani kısacası yuvarlak, yuvarlak konuşuyor.

Gencecik birinin vefatından popülizm / fırsatçılık yapıp okuyucu kasıyor.

Birde Suriyelileri hedef gösteriyor.

Bizim halkında cahilliği arabayı niye deviriyorsun? Amaç ne? Hadi aile yakınından biri olsa o üzüntü, olayın sıcaklığı ile yaptı bir şeyler diyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Ufuk abiye de hiç emek harcanmadan hazırlanmış, hiç bir ciddiyeti olmayan haberi paylaşmasını yakıştıramadım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza nasıl olmus bilmiyorum ancak kurye arkadaşımız önüne atlamış olsa, %100 suclu olsa bile kaçılmaz. bu insanlık değildir.

o motoru parça parça o şoföre monte etsinler, hak ediyor.

ölen arkadaşa da allah rahmet eylesin
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vefat eden kardeşimize rahmet dilerim ama İstanbul'da bıktırdı bu kuryeler hiç kural tanımıyorlar.

Vah vah gencecik çocuk ölmüş demekle olmuyor. Ben kaza tutanağını da görmek istiyorum. Belki kendi hatasının bedelini öderken şoföründe başını yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Ayrıca odatv4 ünde tekerlekliği plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen diyor Suriyeli olduğu öne sürüldü diyor yani kısacası yuvarlak, yuvarlak konuşuyor.

Bizim halkında cahilliği arabayı niye deviriyorsun? Amaç ne? Hadi aile yakınından biri olsa o üzüntü, olayın sıcaklığı ile yaptı bir şeyler diyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Ufuk abiye de hiç emek harcanmadan hazırlanmış, hiç bir ciddiyeti olmayan haberi paylaşmasını yakıştıramadım.
    İsmet bey,
    Haberin aslı Gaziantep Haber'den.
    Onların sayfasını bulamayınca Odatv'nin haber linkini kullandım.
    Dikkat ederseniz yorum yapmadım.

Bırak şimdi yakıştırıp yakıştırmamayıda, senin şu gezilerini özledik yahu...
    Varmı 2023 için bir program

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak şimdi yakıştırıp yakıştırmamayıda, senin şu gezilerini özledik yahu...
    Varmı 2023 için bir program
    Ufuk abi geçen sene çocukların okul işlerinden dolayı bir yere kıpırdayamadım. Kısmetse yaz başı gitmek istiyorum, yaşlar ilerliyor artık bunlar son demler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Allah rahmet eylesin, yaklaşık 20 gün önce annem ışıklardan hareket ediyor moto kurye ışık hızıyla gelip anneme çarpıyor Allahtan kaskı vb aksesuarları var üzerinde kafasından kaskı filan fırlıyor ön cam sol çamurluk filan mahvoluyor neyse olay oldu bitti çocuğa soruyorum abim neden böyle hızlısın filan diye evine geçmiş olsuna gidiyoruz abi 30 dk muhabbeti için diyor belde çatlak ile kurtuluyor burada kuryelerde de biraz ihmal var gibime geliyor çocuk hastanedeyken 3 farklı avukatın da çocuğun araması daha ilginç yaralanmalı kazalarda avukatlar kovalıyormuş meğersem böyle kazaları,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk hastanedeyken 3 farklı avukatın da çocuğun araması daha ilginç yaralanmalı kazalarda avukatlar kovalıyormuş meğersem böyle kazaları,
    Avukatlik burolarinin cogu sagolsun kutsal olan kisinin savunma hakki pesinde, yersen 2021'de motosikleti devirip ayagimi burkunca hastaneye gittim, birileri bolgedeki avukatlara kus ucurmus, motosiklet kazasi olarak kaydedildigi icin kayitlara. Arayan avukatlara sizi dolandirmislar, avanta almaya calismis bilgi verenler dedim, kendim dustum dedim :D

Avukatlik burosunun ismini alip sikayet edeyim dedim baroya, bir de ne goreyim;

TBB AVUKATLIK KANUN YÖNETMELİĞİ

İhbar veya Şikayet
    Madde 65 — İhbar veya şikayet, yazılı ya da sözlü olarak yapılır.
    a) Sözlü ihbar veya şikayet, herhangi bir kişinin baroya başvurması ve hakkında ihbarda bulunduğu avukatı belirtip, iddialarını açıklamasıyla yapılmış olur.
    b) Yazılı ihbar veya şikayet, bu konuda baroya verilecek yazı ile yapılır.

Her iki durumda da başvuran kişinin açık kimliği ve adresi, ihbar veya şikayet olunan avukatın kimliği, ihbar veya şikayet konusu, maddi olaylar ve ihbar gününün belirtilmesi zorunludur. Sözlü ihbar veya şikayette bu hususlar, baro başkanı veya yönetim kurulu üyelerinden biri ile ihbar veya şikayette bulunan kişi ve katip tarafından imzalanacak bir tutanakla tespit edilir.
    Şikayet edenden, şikayetin mahiyeti ve genişliği göz önünde bulundurularak, baro başkanınca masraf avansı istenebilir. Talep edilen avans ve tamamlanması istenen miktar ilgilisi tarafından ödenmedikçe, işlem yapılmayabilir.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avukatlik burolarinin cogu sagolsun kutsal olan kisinin savunma hakki pesinde, yersen 2021'de motosikleti devirip ayagimi burkunca hastaneye gittim, birileri bolgedeki avukatlara kus ucurmus, motosiklet kazasi olarak kaydedildigi icin kayitlara. Arayan avukatlara sizi dolandirmislar, avanta almaya calismis bilgi verenler dedim, kendim dustum dedim :D

İhbar veya Şikayet
    a) Sözlü ihbar veya şikayet, herhangi bir kişinin baroya başvurması ve hakkında ihbarda bulunduğu avukatı belirtip, iddialarını açıklamasıyla yapılmış olur.

Her iki durumda da başvuran kişinin açık kimliği ve adresi, ihbar veya şikayet olunan avukatın kimliği, ihbar veya şikayet konusu, maddi olaylar ve ihbar gününün belirtilmesi zorunludur. Sözlü ihbar veya şikayette bu hususlar, baro başkanı veya yönetim kurulu üyelerinden biri ile ihbar veya şikayette bulunan kişi ve katip tarafından imzalanacak bir tutanakla tespit edilir.
    Şikayet edenden, şikayetin mahiyeti ve genişliği göz önünde bulundurularak, baro başkanınca masraf avansı istenebilir. Talep edilen avans ve tamamlanması istenen miktar ilgilisi tarafından ödenmedikçe, işlem yapılmayabilir.
    Birilerini şikayet etmek, dava açmak da masraflı bu ülkede. Ben bir bakanlığı beni hak kaybına uğrattıkları için dava açtım, davayı açarken para verdim, dava bir üst mahkemeye çıkarken yine para verdim, sonra anayasa mahkemesine başvururken de bir sürü para verdim, bir de avukata para verdim, sağolsun avukat arkadaş benden çok para istemedi zaten, o paraları geri alabileceğim yok ama maksat kayıtlara geçmiş olsun dedim, 5 yıl oldu bir sonuç yok, bakalım, benimle aynı zamanda aynı konuda dava açan bir başka arkadaşımın ömrü yetmedi dava sonucunu görmeye, geçen yaz kanserden kaybettik malesef arkadaşı.
    Voltaren ve GoGi bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

19 yaşında çocuk motosiklet var altında kanı deli akıyor hata bile yapmış olsa ters yönden gitsin tek teker gitsin adam kaçmış ölüme terketmiş kuryeyi.

Kuryelerin kural tanımaması başka bir mevzu çok farklı şeyler dönüyor orada .

Suriyeli olma ihtimali çok mümkün kayıt altına alınmış en fazla suriyeli istanbuldan sonra gaziantep de var . https://multeciler.org.tr/turkiyedeki-suriyeli-sayisi/

Bunların çoğu çocuk bu sayfada arada paylaşıyorlar haberleri ölenler hiç de az değil.İş güvenliği yok eğitim yok çok para kazanacaksın diye kandırılan çocuklar var.

https://www.instagram.com/p/Cl_Q83aN2By/?hl=tr

Bu tarz haberlerin metinleri yerel haber sitelerinden alınıyor metni google da aratırsan onlarca aynı hatada yazılmış site çıkacaktır karşına oda tvye has bir durum değil. İnanmazsan google linki de burada
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

İhbar veya Şikayet

Aslında burada hastaneyi dava etmek gerekmez mi? Hasta haklarına ters olduğunu düşünüyorum ayrıca sağlık kurumu açısından etik de değil.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birilerini şikayet etmek, dava açmak da masraflı bu ülkede. Ben bir bakanlığı beni hak kaybına uğrattıkları için dava açtım, davayı açarken para verdim, dava bir üst mahkemeye çıkarken yine para verdim, sonra anayasa mahkemesine başvururken de bir sürü para verdim, bir de avukata para verdim, sağolsun avukat arkadaş benden çok para istemedi zaten, o paraları geri alabileceğim yok ama maksat kayıtlara geçmiş olsun dedim, 5 yıl oldu bir sonuç yok, bakalım, benimle aynı zamanda aynı konuda dava açan bir başka arkadaşımın ömrü yetmedi dava sonucunu görmeye, geçen yaz kanserden kaybettik malesef arkadaşı.
    Çok üzücü bir durum. Başınız sağolsun.
    Sizlere de geçmiş olsun. Geç gelen adalet adalet değildir ama artık erkeni geci kalmadı bu işin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında burada hastaneyi dava etmek gerekmez mi? Hasta haklarına ters olduğunu düşünüyorum ayrıca sağlık kurumu açısından etik de değil.
    Gogi,
    Bir ay kadar önce annem mahallede bir sokak ötedeki markete çıkıyor.
    3 apartman ötedeki komşu anneme dokunuyor.
    Çarpmak değil, dokunmak sadece. Zaten orada hız falan mümkün değil.
    Annemde bastonla olduğundan dengesini kaybedip düşüyor.
    Çocuk annemi alıp hastaneye götürüyor.
    Filmlerini çektiriyor.
    Sadece kas ezilmesi olunca, ilaçlarını alıp eve bırakıyor.

Sevindik tabi bir şey olmadığına.

Neyse, aradan 3-4 gün geçti bir telefon.
    "X avukatlık bürosundan arıyoruz. Size bir araç çarpmış.
    Sizin için davayı takip edip tazminat alacağız" diye.

Kapattık tabi telefonu.
    Sonradan avukat bir arkadaşıma sordum şu,
    Hastaneyi ve avukatı kişisel bilgileri paylaşmaktan dolayı dava etmek konusunu.

Öyle çokta kolay olmadığını öğrendim. Delil gerekiyor.
    Beni şu numaradan, şu kişi olduğunu söyleyen kişi aradı demek yetmiyormuş meğerse...
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gogi,
    Bir ay kadar önce annem mahallede bir sokak ötedeki markete çıkıyor.
    3 apartman ötedeki komşu anneme dokunuyor.
    Çarpmak değil, dokunmak sadece. Zaten orada hız falan mümkün değil.
    Annemde bastonla olduğundan dengesini kaybedip düşüyor.
    Çocuk annemi alıp hastaneye götürüyor.
    Filmlerini çektiriyor.
    Sadece kas ezilmesi olunca, ilaçlarını alıp eve bırakıyor.

Sevindik tabi bir şey olmadığına.

Neyse, aradan 3-4 gün geçti bir telefon.
    "X avukatlık bürosundan arıyoruz. Size bir araç çarpmış.
    Sizin için davayı takip edip tazminat alacağız" diye.

Kapattık tabi telefonu.
    Sonradan avukat bir arkadaşıma sordum şu,
    Hastaneyi ve avukatı kişisel bilgileri paylaşmaktan dolayı dava etmek konusunu.

Öyle çokta kolay olmadığını öğrendim. Delil gerekiyor.
    Beni şu numaradan, şu kişi olduğunu söyleyen kişi aradı demek yetmiyormuş meğerse...

Çok geçmiş olsun.
    Belki bu işin içinde olanlar için bu normal gelebilir ama bana hiç etik gelmiyor.
    Benim başıma gelse hiç bir işe yaramayacağını bilsem de linkedin ve twitter üzerinden başhekim, yönetim kurulu kim varsa etiketler bu durumun normal olup olmadığını sorardım.
    Adaleti aramanın en iyi yolu sosyal medyadan geçiyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kucuk bir ilcenin devlet hastanesi idi, kimi kime sikayet edelim

Etik? Ulkenin buyuk bir kisminda etik diye bir sey yok, bedavadan para kazanma istegi ve hirsi var.
    GoGi bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kucuk bir ilcenin devlet hastanesi idi, kimi kime sikayet edelim

Etik? Ulkenin buyuk bir kisminda etik diye bir sey yok, bedavadan para kazanma istegi ve hirsi var.
    1-Otogalericiler
    2-Emlakçılar
    3-Avukatlar
    GoGi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)