Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kilolu birini artçı olarak aldınız mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepet gibi kal. Ben demeden ya da bana söylemeden hareket etme mi?
    Ben nereye yatarsam sen de yat, bana eşlik et mi?
    Birincisi.

Aslında ikisi de aynı. İdealde, hele hele artçı da varsa, olması gereken sepet gibi davranan sürücü ve artçının motosikletle birlikte yatması. Ekstra harekete girip artçının kafasını karıştırmaya hiç gerek yok.

Viraj esnasında yatmış motosiklette düşeceğini zannedip dik durmaya çalışan artçı sorun. Büyük sorun he de. Başıma geldi oradan biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen burayı hiç karıştırmasın akışına bıraksın. Şimdi yanlış falan anlar.
    İsmet ,tam da senden beklediğim cevap, amma velakin doğru söze ne denir ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:13 ----------

Gelelim konuyu açan kardeşimizin beklediği cevaba : İlk önce bu ağabeyin kendisi 120 + kilolarda dolaştığı için mevzunun hiç de yabancısı değil . Zavallı 250 cc, 24 hp motorumla , ben 125 kilo + hanım sultan 85 okka , üstüne üstlük 90 kilo civarı topcase ,sidecase ler , üzerlerine de 2 orta boy valiz bağlı olarak ,450 km Bursa - Çeşme yolculuğunu defalarca yapınca öyle çok da kafaya takmamak gerektiğini öğrendim. Yalnız her şeyden önce diğer sürüşlerinizden 3 kat daha dikkatli ve 20 - 30 km azaltılmış süratte yolculuklar yapmanız gerekiyor. Yine de belli bir km tecrübeniz yoksa TAVSİYE ETMEM.
    İlle de ben bu sürüşleri YAPACAM diyorsanız , her zamankinden daha yavaş + her zamankinden daha dikkatli..... İyi yolculuklar dileklerimle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:44 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi.

Aslında ikisi de aynı. İdealde, hele hele artçı da varsa, olması gereken sepet gibi davranan sürücü ve artçının motosikletle birlikte yatması. Ekstra harekete girip artçının kafasını karıştırmaya hiç gerek yok.

Viraj esnasında yatmış motosiklette düşeceğini zannedip dik durmaya çalışan artçı sorun. Büyük sorun he de. Başıma geldi oradan biliyorum.
    seneler önce gayet sert bir viraj girişi motorumu düzeltmeye çalışan artçının karnına dirsek vurarak dikkatini dağıtmak zorunda kalmıştım.
    bursevi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneler önce gayet sert bir viraj girişi motorumu düzeltmeye çalışan artçının karnına dirsek vurarak dikkatini dağıtmak zorunda kalmıştım.
    Ya böyle işe yarar pratik çözümler niye benim aklıma gelmiyor? Bir keresinde de vizörü kapalı ful face kaskın içine sinek girdiydi, çok pis bir durum. Anlattığım arkadaş "yerinde olsam yutardım" dediydi... Yahu ölsem aklıma gelmez.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben 56kg birisiyim ve artçı olarak 110 kg civarı ustam ile 3 gün işe gidip gelmek durumunda kaldım, arabasını kaporta boyaya vermişti o yüzden... motosiklet Tvs Apache rtr150 idi ve çok dik yokuşlar dahi çıktık... denge kaybı oluyor ve kalkışlarda gazı hafif vereceksin ve gaz açık iken direksiyonu yavaş çevireceksin...

manevra kabiliyetin düşüyor yani. bu arada 90 kg başka ustamı da taşıdım ve motorda var ile yok arasıydı yani oturmayı bilen artçı ile sorun olmuyor fakat 72 kg arkadaşım ile bir yere giderken motordan düşüyorduk az kalsın, 60 kg lik akraba ile de benzer sorunu yaşadık..

artçının kilosundan çok kıçına sahip çıkabilmesi önemli, yani motora oturmasını bilmesi gerekiyor en önemlisi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)