Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aksiyon Kamerası Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhaba arkadaşlar.

Motorsikletim için ara ara çıktığımda motovlog tarzında videolar çekmeyi düşünüyorum veyahutta mesela Antalya İzmir arası sürüş yaptım bu kaydı komple yayınlamak istiyorum. Bunun içinde bir süredir aksiyon kamerası araştırmaktayım.

GoPro 9-10-11, SJCam ve DJI Osmo genel olarak incelediklerim. Bir çok yorum okudum, inceleme videoları izledim SJCam ve DJI Osmo için ve görünürde gayet iyi duruyorlar. Fakat GoPro için herkes her zaman bir farkı var diyor. Bu yüzden hep kararsızlıkta kalıyorum.

Sizce GoPro'ya yönelip 8-12000 TL arasında para vermeye değer mi yoksa SJCam veya DJI Osmo alıp 2-5000 TL arasında bir kamera almak daha mı mantıklı?

Konu ile ilgili deneyimi olan veya fikri olan varsa yorum yazarsanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gopro yu almakla iş bitmiyor maalesef. Mikrofon için ayrı aparat, koruması, media mod, sd kart vs vs bir sürü masrafı da çıkıyor. İndirimleri takip edilmeli ya da yurtdışına çıkacaksanız oradan almanızı öneririm.
    Gopro nun en büyük artısı daha geniş bir lense sahip olduğu için aksiyon gerektiren durumlarda daha iyi sonuç vermesi.

https://www.youtube.com/watch?v=L2X309bPJ0I

Bu arada insta 360' a bakmanızı da öneririm.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro yu almakla iş bitmiyor maalesef. Mikrofon için ayrı aparat, koruması, media mod, sd kart vs vs bir sürü masrafı da çıkıyor. İndirimleri takip edilmeli ya da yurtdışına çıkacaksanız oradan almanızı öneririm.
    Gopro nun en büyük artısı daha geniş bir lense sahip olduğu için aksiyon gerektiren durumlarda daha iyi sonuç vermesi.

https://www.youtube.com/watch?v=L2X309bPJ0I

Bu arada insta 360' a bakmanızı da öneririm.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, videoyu da sonuna kadar izledim ve DJI Osmo'yu elemiş bulunmaktayım. Videodaki gibi görüş açısı bence çok önemli. Motorsikletimin ön kısmı kadraja girmeyecekse videonun aksiyonu kalmıyor pek.

Yurtdışına çıkma ihtimalim yok malesef. Türkiye'den satın alacağım. 8-11 Kasım bekliyordum özellikle iyi bir indirim yakalayabilirim diye, hiç bir yerde indirim yok GoPro'larda. Biraz hayalkırıklığı var o yüzden.

Bu arada 360 kamera düşünmüyorum, kaskımın ön kısmına montaj etmeyi düşünüyorum. 360 önermenizde ki sebep nedir? Daha mı iyi olur dersiniz?
    GoGi bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Aksiyon kamerasında go pro dışı yalan. Bütçe 1.5 2k ise 4 black alınır. 2 3k ise 5 black alınır. Üstüne çıktıkca yeni modeli alınır. İyiki zamanında eken falan filan bişi almamışım. Bu bendeki biraz applecılık kafası ama maalesef başka bir marka aksiyon kamerası almayı aklımın ucundan dahi geçirmedim.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerasında go pro dışı yalan. Bütçe 1.5 2k ise 4 black alınır. 2 3k ise 5 black alınır. Üstüne çıktıkca yeni modeli alınır. İyiki zamanında eken falan filan bişi almamışım. Bu bendeki biraz applecılık kafası ama maalesef başka bir marka aksiyon kamerası almayı aklımın ucundan dahi geçirmedim.
    Açıkcası GoPro 11'e kadar bütçem var. Fakat 11'i aldıktan sonra iş bitmiyor, bunun mikrofonu koruması ıvırı zıvırı derken total yükseldikçe yükseliyor. Bende GoPro almak istiyorum ama amacım daha uyguna eğer kaliteli bir aksiyon kamerası bulursam, bunların yanına ekipmanlarını da tamamlayabilirim düşüncesi vardı. Bir de tecrübem hiç olmadığı için konu açıp fikir almanın doğru olacağını düşündüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, videoyu da sonuna kadar izledim ve DJI Osmo'yu elemiş bulunmaktayım. Videodaki gibi görüş açısı bence çok önemli. Motorsikletimin ön kısmı kadraja girmeyecekse videonun aksiyonu kalmıyor pek.

Yurtdışına çıkma ihtimalim yok malesef. Türkiye'den satın alacağım. 8-11 Kasım bekliyordum özellikle iyi bir indirim yakalayabilirim diye, hiç bir yerde indirim yok GoPro'larda. Biraz hayalkırıklığı var o yüzden.

Bu arada 360 kamera düşünmüyorum, kaskımın ön kısmına montaj etmeyi düşünüyorum. 360 önermenizde ki sebep nedir? Daha mı iyi olur dersiniz?

Rica ederim ne demek.

Fotoğrafçılıktan anlayan dostlarımın insta 360 ile ilgili çok fazla olumlu yorumu oldu. Bizzat denemedim ama çekimlere bakınca çok güzel görüntüler elde edilebiliyor. Belki iş profesyonelliğe giderse ikinci kamera olarak düşünülebilir.

Bu arada 4 - 5 ay kadar önce D&R da çok güzel indirimler yakalamıştım. Media mod 1.400 TL (piyasada 2.400 TL idi) ve max grip 400 TL(piyasada 1.200 TL) fiyatlara almıştım. Ama bu fiyatlar sadece mağazada geçerliydi. Sizin de aklınızın olsun belki böyle bir durum olur tekrardan.
    Metehan48 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hemen hemen saydığınız tüm aksiyon kameraları kullanmış biri olarak yazıyorum.
    ozmo ve sjcam ı direkt eleyin
    çok uzun açıklama yazardım fakat gerek yok
    sadece video çekecekseniz ve konuşma yapmayacaksanız gopro 5 hayli hayli işinizi görür.
    yok ben aynı zamanda konuşacağım da diyorsanız goporoda bir sürü ek almanız lazım ki tam bu noktada senanın kameralı interkomları var ziyadesiyle işinizi görür.
    sena 10c veya 50c olanlarını bi inceleyin derim.

fiyatı ucuz diye aldığınız tüm kameralar size net pişmanlık yaratır.
    Metehan48 bunu beğendi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Özellikle AEE den uzak dur hacı bende var yedek parçası yok su geçirmez kılıfı kırıldı bulamadım arkadaşın kılıfını aldım muhattabı dahi yok sitesi de yok gibi bir şey tr de bir firma var oda sallamıyor bile şuan için satmıyor bile ürünü
    Metehan48 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    çok fazla aksiyon kamerasıyla içli dışlı olmuş bir yandan motovlog yapmış biri olarak öncelikle asıl soru şu çektiğiniz videoları işleyecek (ki gopro hero 9 10 11 den bahsediyorsunuz) 4k ya da 5 k render alabiliceğiniz bir pc niz veya ipad vs var mı yoksa zaten 8 ve üstünü almak mantıksız gidip direk hero 7 black alın ha derseniz benim param var kardeş sanane o zaman hero 11 ya da insta 360 one rs 4k ve ya 360 da çekerim derseniz dual mod u tavsiye ederim onun haricinde görüntü kalitesi olarak insta ve gopro her zaman en güzeli veriyor yeni nesil cihazlarda ama sjcam vs gibi markalara kesinlikle bakmayın pişman eder parasının hakkı cihazlar değil şu dönemlerde , dji osmonun yeni çıkarttığı var o da fena değil ama detaylı incelemedim kesin bir tavsiyem yok onun hakkında ama eski osmolarda çekim acısı dardı o yüzden ben sevemedim açıkcası

bir de goproda şu artınız var çok fazla aksesuar lensler vs vs ler bulunabiliyor satmak isterseniz alıcısı daha kolay çıkıyor ama 9 ile 10 serisinde ısınma sorunu vardı 11 de çözüldü deniyor 10 almaktan 11 tercih edin ama bence 7 black her şeyiyle yeterli derseniz ben mikrofon adaptörünü ayrı olsun istemem o zaman 8 ya da 9 u media modlu olarak kullanabilirsiniz
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rica ederim ne demek.

Fotoğrafçılıktan anlayan dostlarımın insta 360 ile ilgili çok fazla olumlu yorumu oldu. Bizzat denemedim ama çekimlere bakınca çok güzel görüntüler elde edilebiliyor. Belki iş profesyonelliğe giderse ikinci kamera olarak düşünülebilir.

Bu arada 4 - 5 ay kadar önce D&R da çok güzel indirimler yakalamıştım. Media mod 1.400 TL (piyasada 2.400 TL idi) ve max grip 400 TL(piyasada 1.200 TL) fiyatlara almıştım. Ama bu fiyatlar sadece mağazada geçerliydi. Sizin de aklınızın olsun belki böyle bir durum olur tekrardan.
    Anladım hocam, vallahi ben profesyonellikten ziyade bir Youtube kanalım var içeriği olmayan, oraya videolarımı atayım, arada sırada açar izlerim, yorum yapan olursa muhabbet döner hesabı boş zamanlarımda takılayım istiyorum. Motovlog işine giricem işte 100k abonem olucak milyonlara oynayacağım kafasında değilim yani. Amaç sohbet etmek, eğlenmek, paylaşmak. Ama yine de almışken iyi bir kameram olsun da istiyorum, sadece motorsiklette kullanacağım diye bir şey yok, başka bir şeyde lazım olur, denize gideriz, sualtı çekim yaparım falan her yerde kullanırım yani.

He ama dediğiniz gibi profesyonelliğe giderse ikinci kamera gerekirse mutlaka ilk bakacağım bu kamera olur.

Benim şehrimde malesef D&R yok. Sitesinden takip edebilirim ama oraya düşer mi indirim düşmez mi artık şansa.

Son bir şey daha sorucam size, bu Media mod gerekli mi gerçekten internetten izledim ama üzerine bir kılıf gibi geliyor tam olarak ne işlevi var kavrayamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen hemen saydığınız tüm aksiyon kameraları kullanmış biri olarak yazıyorum.
    ozmo ve sjcam ı direkt eleyin
    çok uzun açıklama yazardım fakat gerek yok
    sadece video çekecekseniz ve konuşma yapmayacaksanız gopro 5 hayli hayli işinizi görür.
    yok ben aynı zamanda konuşacağım da diyorsanız goporoda bir sürü ek almanız lazım ki tam bu noktada senanın kameralı interkomları var ziyadesiyle işinizi görür.
    sena 10c veya 50c olanlarını bi inceleyin derim.

fiyatı ucuz diye aldığınız tüm kameralar size net pişmanlık yaratır.
    Fiyatı ucuz diye bir kameraya yönelmek istemiyorum zaten ama işlevini iyi yapan GoPro'dan daha uygun fiyata bir kamera var mı diye araştırıyorum.

Yani ben bir kere kamerayı alayım ekipmanları gerekiyorsa da alayım ama arkama bir daha bakmayayım.

Bu arada konuşmayı düşünüyorum ama daha önce hiç kendi kendime konuşmadım, ilk başlarda olmasa da ilerleyen zamanlarda konuşurum heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle AEE den uzak dur hacı bende var yedek parçası yok su geçirmez kılıfı kırıldı bulamadım arkadaşın kılıfını aldım muhattabı dahi yok sitesi de yok gibi bir şey tr de bir firma var oda sallamıyor bile şuan için satmıyor bile ürünü
    Söylemeseniz adını dahi duymamıştım. Bilgi için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla aksiyon kamerasıyla içli dışlı olmuş bir yandan motovlog yapmış biri olarak öncelikle asıl soru şu çektiğiniz videoları işleyecek (ki gopro hero 9 10 11 den bahsediyorsunuz) 4k ya da 5 k render alabiliceğiniz bir pc niz veya ipad vs var mı yoksa zaten 8 ve üstünü almak mantıksız gidip direk hero 7 black alın ha derseniz benim param var kardeş sanane o zaman hero 11 ya da insta 360 one rs 4k ve ya 360 da çekerim derseniz dual mod u tavsiye ederim onun haricinde görüntü kalitesi olarak insta ve gopro her zaman en güzeli veriyor yeni nesil cihazlarda ama sjcam vs gibi markalara kesinlikle bakmayın pişman eder parasının hakkı cihazlar değil şu dönemlerde , dji osmonun yeni çıkarttığı var o da fena değil ama detaylı incelemedim kesin bir tavsiyem yok onun hakkında ama eski osmolarda çekim acısı dardı o yüzden ben sevemedim açıkcası

bir de goproda şu artınız var çok fazla aksesuar lensler vs vs ler bulunabiliyor satmak isterseniz alıcısı daha kolay çıkıyor ama 9 ile 10 serisinde ısınma sorunu vardı 11 de çözüldü deniyor 10 almaktan 11 tercih edin ama bence 7 black her şeyiyle yeterli derseniz ben mikrofon adaptörünü ayrı olsun istemem o zaman 8 ya da 9 u media modlu olarak kullanabilirsiniz
    Asus G17 laptopum var şuanda. 4gb 3050TI GDDR6 ekran kartı, 16gb RAM, 4800h 8çekirdek 16izlek render için yeterli olur mu sizce? Daha önce render işleriyle uğraşmadığımdan tam yeter mi yetmez mi bilemiyorum. İşlemciden değil de ekran kartından render alsak olur gibi sanki?

DJI Osmo'nunda yeni versiyonu dar açıyla çekiyor sanırım, ben onu farketmemiştim konu içinde bir link paylaşımı oldu oradan izledim, GoPro daha geniş açı ile çekiyor.

Şuan herkes GoPro diyor zaten bende GoPro alacağım, baktığım alternatiflerin hepsi elendi. 9-10 ısınıyor dediniz, 11 de çözüldü dediniz ama render için pc yetmezse 7 black hero alın dediniz. Açıkcası 11'in tasarımı da hoşuma gidiyor, bir de daha güncel bir cihaz olmasını istiyorum ama render kısmı olmazsa dediğiniz gibi o zaman 7 yada 8 düşünürüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Anladım hocam, vallahi ben profesyonellikten ziyade bir Youtube kanalım var içeriği olmayan, oraya videolarımı atayım, arada sırada açar izlerim, yorum yapan olursa muhabbet döner hesabı boş zamanlarımda takılayım istiyorum. Motovlog işine giricem işte 100k abonem olucak milyonlara oynayacağım kafasında değilim yani. Amaç sohbet etmek, eğlenmek, paylaşmak. Ama yine de almışken iyi bir kameram olsun da istiyorum, sadece motorsiklette kullanacağım diye bir şey yok, başka bir şeyde lazım olur, denize gideriz, sualtı çekim yaparım falan her yerde kullanırım yani.

He ama dediğiniz gibi profesyonelliğe giderse ikinci kamera gerekirse mutlaka ilk bakacağım bu kamera olur.

Benim şehrimde malesef D&R yok. Sitesinden takip edebilirim ama oraya düşer mi indirim düşmez mi artık şansa.

Son bir şey daha sorucam size, bu Media mod gerekli mi gerçekten internetten izledim ama üzerine bir kılıf gibi geliyor tam olarak ne işlevi var kavrayamadım.[COLOR="Silver"]
    Vlog çekseniz de çekmeseniz de mikrofon kask içinde bence şart. İnsanın kendi kendine konuşması, şarkı söylemesi, arada küfürler vs sonradan dinlemesi keyifli oluyor. Bunu yapabilmenin iki yolu var;

1) Mikrofon adaptörü almak. Bu adaptör nispeten kaba duruyor. Ayrıca adaptörün sallanmaması için bir koruma, kafes gibi bir ürün daha almalısınız ki adaptörü sabitleyebilesiniz. Bununla birlikte bir de bataryanın kapağından almalısınız. Gopro 'nun su geçirmeme özelliği olduğu için type-c girişi batarya kapağının altında. Type-c girişine ulaşabilmek için bir de delikli kapak almanız gerekecek. Aldığınız bu ürünleri de büyük ihtimalle sadece motosiklette kullanabileceksiniz. Bunlar dezavantaj bence.

https://www.trendyol.com/gopro/mikro...saAtEFEALw_wcB

https://www.trendyol.com/ulanzi/g9-4...8gdWxhbnppIn0=

https://www.trendyol.com/ulanzi/g9-6...chantId=545568

2) Media mod almak. Bence kesinlikle tercih edilmesi gereken ürün. En büyük artısı adaptör gibi harici bir ürün kullanmanıza gerek kalmıyor. Jak, type-c ve mini hdmi girişleri de var. Böylece media mod u çıkartmadan mikrofon kullanabilecek, şarj edebilecek ve hdmi ile görüntülerinizi televizyona aktarabileceksiniz. Gopronun altında bağlantı için parça olduğu için direkt olarak vidalanıp sabitlenebiliyor. Tüm bunlarla beraber sadece motosikletinizde değil sosyal hayatınızda da kullanabileceğiniz bir ürün olacak.

https://www.klasfoto.com.tr/urun/gop...4aAgr8EALw_wcB
    Metehan48 bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R

360 kameralarıda kaskın ucuna takıyorlar hatta çok güzelde oluyor gopro max bakabilirsin
    bu arada goproyla vs sjcam diye soru sorulmaz bence
    Metehan48 bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    bence en baştan gopro için bütçeniz varsa gopro alın gitsin. uzun süre hiç kalitesi eskimeden kullanırsınız. hem fov ayarları hemde daha canlı ve seçkin kaliteli renk seçenekleri ile daha güzel görüntüler ortaya çıkarıyorlar. daha teknik bakıcak olursakta sj cam gibi markalarda 1080 - 4k gibi çözünürlük seçenekleri sunsalarda tazeleme hızları, shutterları iso v f değerleri çok daha geride kalıyor zaten bu gibi nedenlende fiyat olarak daha makuller. gopro Hero 1 de var bende. o bile gopro dışındaki diğer sj gibi aksiyon kameralarının işlevlerini hemen hemen yerine getirebiliyor hala fovu daha düşük olsada
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    media mode hero 8 9 10 ve 11 de harici bir mikrofon takmanız için lazım olan aparat 5 6 7 serisinde usb den ayrı minik kare kutu gibi bir parça ile mikrofon takılıyordu trs jacklı şimdi direk kameraya bu aparatı takıp mikrofonu direk üstüne takıyorsunuz yani aslında ikiside aynı şey biri iskelet gibi kameraya direk takılıyor diğeri adaptör tarzı parça gibi düşün
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Vlog çekseniz de çekmeseniz de mikrofon kask içinde bence şart. İnsanın kendi kendine konuşması, şarkı söylemesi, arada küfürler vs sonradan dinlemesi keyifli oluyor. Bunu yapabilmenin iki yolu var;

1) Mikrofon adaptörü almak. Bu adaptör nispeten kaba duruyor. Ayrıca adaptörün sallanmaması için bir koruma, kafes gibi bir ürün daha almalısınız ki adaptörü sabitleyebilesiniz. Bununla birlikte bir de bataryanın kapağından almalısınız. Gopro 'nun su geçirmeme özelliği olduğu için type-c girişi batarya kapağının altında. Type-c girişine ulaşabilmek için bir de delikli kapak almanız gerekecek. Aldığınız bu ürünleri de büyük ihtimalle sadece motosiklette kullanabileceksiniz. Bunlar dezavantaj bence.

https://www.trendyol.com/gopro/mikro...saAtEFEALw_wcB

https://www.trendyol.com/ulanzi/g9-4...8gdWxhbnppIn0=

https://www.trendyol.com/ulanzi/g9-6...chantId=545568

2) Media mod almak. Bence kesinlikle tercih edilmesi gereken ürün. En büyük artısı adaptör gibi harici bir ürün kullanmanıza gerek kalmıyor. Jak, type-c ve mini hdmi girişleri de var. Böylece media mod u çıkartmadan mikrofon kullanabilecek, şarj edebilecek ve hdmi ile görüntülerinizi televizyona aktarabileceksiniz. Gopronun altında bağlantı için parça olduğu için direkt olarak vidalanıp sabitlenebiliyor. Tüm bunlarla beraber sadece motosikletinizde değil sosyal hayatınızda da kullanabileceğiniz bir ürün olacak.

https://www.klasfoto.com.tr/urun/gop...4aAgr8EALw_wcB
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim, sanırım anladım.

Bu media mod GoPro'nun type-c kapağını çıkarıyorsunuz ve bunu takıyorsunuz o type-c ye direk bağlanıyor, sonra üzerindeki medialardan isteğinize göre kullanım yapıyorsunuz. Tamam taşlar şimdi oturdu, ben direk GoPro'nun üzerine kılıf gibi takılıyor arada bağlantı yok ne işe yarıyor diyordum. Video'yu tekrar izlediğimde bu detayı farkettim. 600tl fazla verip ilk 3 seçenek yerine bunu almak daha mantıklı o zaman.

Şuan ki intercomumun mikrofonu da kask içinde, aynı şekilde GoPro'dan da çekip kask içerisine almayı planlıyordum zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    360 kameralarıda kaskın ucuna takıyorlar hatta çok güzelde oluyor gopro max bakabilirsin
    bu arada goproyla vs sjcam diye soru sorulmaz bence
    Güzel sonuçlar çıkıyor evet ama öncelikle klasik ile başlamayı düşünüyorum, ben seyirlerimi kendi görüş açım ile kaydetsem yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en baştan gopro için bütçeniz varsa gopro alın gitsin. uzun süre hiç kalitesi eskimeden kullanırsınız. hem fov ayarları hemde daha canlı ve seçkin kaliteli renk seçenekleri ile daha güzel görüntüler ortaya çıkarıyorlar. daha teknik bakıcak olursakta sj cam gibi markalarda 1080 - 4k gibi çözünürlük seçenekleri sunsalarda tazeleme hızları, shutterları iso v f değerleri çok daha geride kalıyor zaten bu gibi nedenlende fiyat olarak daha makuller. gopro Hero 1 de var bende. o bile gopro dışındaki diğer sj gibi aksiyon kameralarının işlevlerini hemen hemen yerine getirebiliyor hala fovu daha düşük olsada
    9-10-11 arasından ne tercih ederdiniz? Diğer tüm incelediklerimi eledim zaten geriye sadece GoPro kaldı.
    İnternette 3'lü inceleme videoları izledim neredeyse aralarında pek fark yok gibi, 11 sadece daha yüksek çözünürlük ve FPS veriyor.
    Birde 9-10da ısınma problemleri varmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

media mode hero 8 9 10 ve 11 de harici bir mikrofon takmanız için lazım olan aparat 5 6 7 serisinde usb den ayrı minik kare kutu gibi bir parça ile mikrofon takılıyordu trs jacklı şimdi direk kameraya bu aparatı takıp mikrofonu direk üstüne takıyorsunuz yani aslında ikiside aynı şey biri iskelet gibi kameraya direk takılıyor diğeri adaptör tarzı parça gibi düşün
    Anladım hocam, çok teşekkür ederim. Media mod, 2'li şarj istasyonu, 2adet extra pil, GoPro bu 4'ünü alacağım gibi duruyor şimdilik.
    İndirim kovalayacağım, bütçemi çok geçiyor böyle.
    GoGi ve berk_cglr bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Bu media mod GoPro'nun type-c kapağını çıkarıyorsunuz ve bunu takıyorsunuz o type-c ye direk bağlanıyor, sonra üzerindeki medialardan isteğinize göre kullanım yapıyorsunuz. Tamam taşlar şimdi oturdu, ben direk GoPro'nun üzerine kılıf gibi takılıyor arada bağlantı yok ne işe yarıyor diyordum. Video'yu tekrar izlediğimde bu detayı farkettim. 600tl fazla verip ilk 3 seçenek yerine bunu almak daha mantıklı o zaman.

Şuan ki intercomumun mikrofonu da kask içinde, aynı şekilde GoPro'dan da çekip kask içerisine almayı planlıyordum zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Güzel sonuçlar çıkıyor evet ama öncelikle klasik ile başlamayı düşünüyorum, ben seyirlerimi kendi görüş açım ile kaydetsem yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

9-10-11 arasından ne tercih ederdiniz? Diğer tüm incelediklerimi eledim zaten geriye sadece GoPro kaldı.
    İnternette 3'lü inceleme videoları izledim neredeyse aralarında pek fark yok gibi, 11 sadece daha yüksek çözünürlük ve FPS veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Anladım hocam, çok teşekkür ederim. Media mod, 2'li şarj istasyonu, 2adet extra pil, GoPro bu 4'ünü alacağım gibi duruyor şimdilik.

Kusura bakmayın eklemeyi unuttum. Media mod su geçirebilir. Ben hafif yağmurda kullandım sıkıntı olmadı ancak sağanak yağmurda problem yaratabilir.
    berk_cglr ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti

gopro hero 11 hanemize hayırlı olsun diyelim mi o zaman hocam :D

bu arada o pc de sorunsuz 4k render alırsınız sistemde güzel bütçede var direk geçin 11 e tereddütsüz media mode trs jakclı bakın bu çok öneli jackta 2 çizgi olucak bir mikrofon 128 çikotayt hafıza kartı tamamdır birde keyfi ekstra pil :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Kusura bakmayın eklemeyi unuttum. Media mod su geçirebilir. Ben hafif yağmurda kullandım sıkıntı olmadı ancak sağanak yağmurda problem yaratabilir.
    mikrofon takıcaksa media modlada mikrofon adaptörüylede su geçirmezlik iptal oluyor , zaten yağmurlu havada kameranında çektiğinden pek bir şey çıkmıyor su damlaları sağolsun
    Metehan48 bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    falcon flash 100
    Go pro nun artısını zaten herkes biliyor bende gördüğüm eksileri yazayım.

- Tarihli çekim yapamıyorsunuz. Ben tarihli çekim yapmayı seviyorum ileride seneler geçince şunu şu tarihte çekmişim diyebiliyorsunuz.

- Dosya boyutu 3.7 GB ulaşınca yeni dosya açıyor. Bu da çekim kalitenize göre bazen bir saati bulabiliyor. Bu da PC ye indirme, kesme, biçme işlemelerinde zor oluyor. Diğer kameralarda seçebiliyorsunuz 10 ar dakika veya daha az şeklinde.

- Diğer kameralar dosyaları tarih olarak numaralandırıyor. Go Pro rakam veriyor dosya sayısı artınca ileride aradığınız dosyayı bulmanızı zorlaştırıyor.

Sonuç olarak Go Pro yu tavsiye ederim. Kaç olacağı size kalmış 7 - 8 - 9 artık hangisini beğenirseniz.
    Metehan48 bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020

evet ısınma problemleri var şarjları dayansada çok uzun süre kayıt alamayabiliyorlar. ben aralarından muhtemelen hero 10 alırdım. ileriki dönemdede o dönemin normlarındaki FHD görüntü kalitelerini 120fpse kadar sağlayabilmek ve Hero 6 dan beri geliştirilen sarsıntı azaltıcı sensörün, Hero 10 ile çok daha iyi hale geldiğini duydum ve gördüm. orta ayarda aksiyon görüntüleri için çok stabil ve heyecanı öldürmeyen güzel bir ayarda sabitleme yapıyor. Hero 10 ile 11 arasındaki çözünürlük geliştirmeleri dışında günümüzde işinize yarayacak en büyük fark 8:7 ilk oran ile video çekebilmesi. buda sosyal medya içerik üreticileri için Tiktok veya Youtube shorts gibi dik görüntülü içeriklerde kalite kaybı yaşatmadan dik olarak video kırpmaya yarıyor esasen. yoksa eksi 4:3 kare ekrandan bizim açımızdan devasa bir farkı yok. yani Hero 11 alacağıma 10 alıp oradan ayırdığım kâr ile mikrofon için mediamod gibi parçaları halletmeye bakardım. zaten muhtemelen alınca 2.7k kalitesinde 60 ile 120 fps arası süper geniş açı ile orta ayar sarsıntı azaltıcıyı kullanarak video çekeceksinizdir veya ben çekecek olsam öyle yapardım. bunlarda suanda rahat uzun seneler yüksek görüntü kaliteli içerikler olarak arşivlenebilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

tabiki videografi teknolojisinde devrim niteliğinde bir yenilik yaşanmazsa
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yağmurda sürüş yapamıyorum zaten, hanım izin vermiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

gopro hero 11 hanemize hayırlı olsun diyelim mi o zaman hocam :D

bu arada o pc de sorunsuz 4k render alırsınız sistemde güzel bütçede var direk geçin 11 e tereddütsüz media mode trs jakclı bakın bu çok öneli jackta 2 çizgi olucak bir mikrofon 128 çikotayt hafıza kartı tamamdır birde keyfi ekstra pil :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

mikrofon takıcaksa media modlada mikrofon adaptörüylede su geçirmezlik iptal oluyor , zaten yağmurlu havada kameranında çektiğinden pek bir şey çıkmıyor su damlaları sağolsun
    GoPro 11 hanemize hayırlı olsun diyebiliriz, render da yeter diyorsunuz, aklım zaten yatıyordu diğerlerini de eleyince geriye bir şey kalmıyor, sadece indirim kovalayacağım, 12bin tl fiyatı var şuan Yedek pil, media mod, şarj istasyonu ile beraber 15leri buluyor. He birde mikrofon var artık kaçı bulur bilemem.

Yağmurda süremiyorum malesef. Hanım izin vermiyor. Oldu da sürdüm diyelim 3D printerdan bir şeyler basarım damlaların kameraya gelmesini engellerim o çok dert değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Go pro nun artısını zaten herkes biliyor bende gördüğüm eksileri yazayım.

- Tarihli çekim yapamıyorsunuz. Ben tarihli çekim yapmayı seviyorum ileride seneler geçince şunu şu tarihte çekmişim diyebiliyorsunuz.

- Dosya boyutu 3.7 GB ulaşınca yeni dosya açıyor. Bu da çekim kalitenize göre bazen bir saati bulabiliyor. Bu da PC ye indirme, kesme, biçme işlemelerinde zor oluyor. Diğer kameralarda seçebiliyorsunuz 10 ar dakika veya daha az şeklinde.

- Diğer kameralar dosyaları tarih olarak numaralandırıyor. Go Pro rakam veriyor dosya sayısı artınca ileride aradığınız dosyayı bulmanızı zorlaştırıyor.

Sonuç olarak Go Pro yu tavsiye ederim. Kaç olacağı size kalmış 7 - 8 - 9 artık hangisini beğenirseniz.
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

- Tarihli çekim benim için çok problem değil, o gün çektiğim bir görüntüyü kendimde tarihlendirebilirim diye düşünüyorum.

- Daha önce hiç dosya indirme kesme biçme yapmadığımdan nasıl bir zorluğu olacağı hakkında en ufak bir fikrim yok. Kullandıkça öğrenirim artık

- Bu kısımla ilgilide nasıl bir şeyle karşılacağım hakkında pek fikrim yok ama, dosyaları zaten PC'ye aktardıktan sonra sürüş tarihini kendimiz girsek karışıklığı önleyebiliriz sanırım.

- 9-10'da ısınma problemleri varmış o yüzden 11'i düşünüyorum şuanda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)