Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Aksiyon Kamerası Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimalle PLA ile basarsanız o kısmı bir süre sonra özellikle yaz aylarında erimeye başlayacaktır diye tahmin ediyorum.

ABS basarım ya, ben yapışmada basımlarda problem yaşamıyorum, tek yaşadığım sorun wobble, oda yeni başladı cihazları komple söktüm bakımlarını yaptım hala düzelmedi, çok fazla yok ama ufak bir zımpara ile çözüyorum olayı şuanlık.

Bu arada https://www.hepsiburada.com/samsung-...E&gclsrc=aw.ds şu üründen satın alacağım mini SD kart için, sizce yeterli olur mu? 160-170 ideal diyorlar yazmada ama bu 130mb/sn.
    Valla işte geçen sene Kasım'dan beri PLA basılı chin mountu kullanıyorum. Yaz ortasında piste de çıktım, en ufak bir oynama belirtisi yok,ama tabipistte sadece pist üzerindeyken güneş yedi, öyle güneşin altında açık bir yere bırakmadım seans aralarında. Açık güneşte bırakmam artık =))

Uzun zamandır disk yazma hızları codeclerin dk başına dosya boyutu gibi konulara bakmadım, forumda bolcana nerd var bakan biri yazar :D Ama Samsung'un EVO serisi bişeyin yavaş kalacağını sanmıyorum. Ben de kamera yenilersem gider abidik gubidik extreme serisi falan bir Sandisk alır geçerim diye tahmin ediyorum.
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla işte geçen sene Kasım'dan beri PLA basılı chin mountu kullanıyorum. Yaz ortasında piste de çıktım, en ufak bir oynama belirtisi yok,ama tabipistte sadece pist üzerindeyken güneş yedi, öyle güneşin altında açık bir yere bırakmadım seans aralarında. Açık güneşte bırakmam artık =))

Uzun zamandır disk yazma hızları codeclerin dk başına dosya boyutu gibi konulara bakmadım, forumda bolcana nerd var bakan biri yazar :D Ama Samsung'un EVO serisi bişeyin yavaş kalacağını sanmıyorum. Ben de kamera yenilersem gider abidik gubidik extreme serisi falan bir Sandisk alır geçerim diye tahmin ediyorum.
    Hareket halindeyken rüzgar yediği için soğutuyordur ama durur halde Güneş'ten saklayın doğru olanı yapmışsınız.

Bende bastım bakalım bugün elime ulaşacak kamera ama iş için şehir dışına çıkacağım, vakit bulabilirsem bugün montaj işlerini falan halledeceğim. Önümüzdeki 4 gün yağmur olmasa motorla gidecektim, kamerayı da test ederdim ama kısmet bugüne değilmiş.

Samsung EVO bende üzeceğini düşünmüyorum da yine de bir sormak istedim, satın aldığım firma 160-170mb/sn diyince.
    Neyse alayım bir tane bakayım iş görmezse başka bir şey için kullanırım artık.

Teşekkür ederim bu arada.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Youtube'a yukleyeceginiz sinematik bir videoda tarih/saat gorunmesini istemezsiniz muhtemelen. GoPro'nun kendi uygulamasi olan Quik'i kullanirsaniz, diske atarken dizinleri tarihli olarak atar, asagida ekran goruntusu var.

- Dosya buyuklugu dert evet. Yine GoPro'nun Player uygulamasini kullanirsaniz, trim/cut yapip sadece istediginiz yeri almak kisa surebiliyor. Video convert icin ben Handbrake kullaniyorum oldukca hizli ve preset tanimlayabiliyorsunuz. Devasa programlar kullanmaya da gerek yok. Edit icin ise Da Vinci Studio.

https://i.hizliresim.com/ihsf1fj.png
    Hocam merhabalar.

Ben GoPro ile bu pazar 1,5-2 saatlik çekim sürüş çekimi yaptım.

Bu dediğiniz programları indirdim.

Bir tane videoyu da masaüstüne attım.

Fakat çalıştıramıyorum videoyu HEVC kod çözücü lazım diyor, bunu microsoftun uygulamasından satın al diyor 2 lira bişiy ama puanı çok düşük emin olamadım alsam mı almasam mı.

Bana yardımcı olabilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

VLC Media PLayer indirdim, o direk açtı hocam videoyu tamam bunu çözdüm.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hocam merhabalar.

Ben GoPro ile bu pazar 1,5-2 saatlik çekim sürüş çekimi yaptım.

Bu dediğiniz programları indirdim.

Bir tane videoyu da masaüstüne attım.

Fakat çalıştıramıyorum videoyu HEVC kod çözücü lazım diyor, bunu microsoftun uygulamasından satın al diyor 2 lira bişiy ama puanı çok düşük emin olamadım alsam mı almasam mı.

Bana yardımcı olabilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

VLC Media PLayer indirdim, o direk açtı hocam videoyu tamam bunu çözdüm.
    Hocam dogrusunu yapmissiniz VLC kullanmakla

Uzun zamandir Windows kullanmiyorum ama soyle bir link buldum. Burada HEVC codec ucret odemeden nasil kurulur anlatilmis. Denemedim, cok lazim olursa sanal makina uzerinde deneyebilirim.

https://www.howtogeek.com/680690/how-to-install-free-hevc-codecs-on-windows-10-for-h.265-video/
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dogrusunu yapmissiniz VLC kullanmakla

Uzun zamandir Windows kullanmiyorum ama soyle bir link buldum. Burada HEVC codec ucret odemeden nasil kurulur anlatilmis. Denemedim, cok lazim olursa sanal makina uzerinde deneyebilirim.

https://www.howtogeek.com/680690/how-to-install-free-hevc-codecs-on-windows-10-for-h.265-video/
    Yok yok hocam çok teşekkür ederim. Şuan tüm videolarımı PC'ye aktardım, VLC üzerinden rahatlıkla herhangi bir problem olmadan izleyebiliyorum. Benim için yeterli.

Edit programlarını da indirdim ama HEVC çözücü istiyor, şuanlık mikrofonsuz kayıt yaptığımdan rüzgar sesinden bir şey duyulmamış, öncelikle bir mikrofon alıcam, sonrasına bakarız inş.

Motosikleti
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her kamerası olan motovlog mu çekiyo ?
    yoksa çoğunluk güvenlik kamerası olarakmı kullanıyo ?

yada kamera takmıyanlar herhangi bir kaza durumunda ülkesinin adalet sistemine bu kadarmı güveniyo ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

mikrafon için 5-10 liralık mikrafon öneririm kalitesiz mikrafonlar nasıl oluyorsa ses kalitesi daha bir güzel oluyor
    bende (https://www.hepsiburada.com/flameer-...magaza=flameer)bundan var tabi gopro 4 e sadece bir kabloyla mic takılabiliyo ses kalitesi çok saçma bir şekilde çok iyi tabi ben bunu alırken 60tl di covid öncesi sırf zevk için aldım 1 kere test ettim ondan sonra çıkar tak uğraşmamak için kullanmadım
    Hocam merhaba, ben media mod buldum uygun fiyata ve aldım. Şimdi buna mikrofon almak istiyorum da, siz bunu yazıdakini önermiştiniz, bu benim işimi görür mü sizce? Kask içerisine takacağım. Rüzgar sesini kesmek için.

*Mikrofon kısmı yuvarlak yapıştırılabilir önerebileceğiniz farklı bir mic varsa ona da açığım, daha çok işime gelir.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Hocam merhaba, ben media mod buldum uygun fiyata ve aldım. Şimdi buna mikrofon almak istiyorum da, siz bunu yazıdakini önermiştiniz, bu benim işimi görür mü sizce? Kask içerisine takacağım. Rüzgar sesini kesmek için.

*Mikrofon kısmı yuvarlak yapıştırılabilir önerebileceğiniz farklı bir mic varsa ona da açığım, daha çok işime gelir.
    ben bu yazıdakini gopro hero4 için yanında hazır çevirici kabloda veriyo diye tercih etmiştim zamanında tabi ben geçen senelerde 50 tl gibi bir ücrete almıştım galiba

bu arada konudan bağımsız 3-5 youtube içerik üreten kişiden mikrafon seçimi için kalitesiz mikrafonların garip bir şekilde güzel ses verdiğini duymuştum şahsen bende 50-100 tl ye aldıgım mikrafon için gayet güzel ses kalitesi vardı patlama çızırtı vs yapmıyordu kask içinde ama benim bu aldıgımda yapıştırmalık birşeyi yok kask içine ben yan süngere sabitlemiştim

he tabi şuan için goproyu mikrafonlu kullanmıyorum biraz da içerik üretmediğim için sadece görüntü alıyorum hem güvenlik kamerası gibi oluyor hemde gittiğim yerleri güzel buldugum rotaları filan çekiyorum
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yazıdakini gopro hero4 için yanında hazır çevirici kabloda veriyo diye tercih etmiştim zamanında tabi ben geçen senelerde 50 tl gibi bir ücrete almıştım galiba

bu arada konudan bağımsız 3-5 youtube içerik üreten kişiden mikrafon seçimi için kalitesiz mikrafonların garip bir şekilde güzel ses verdiğini duymuştum şahsen bende 50-100 tl ye aldıgım mikrafon için gayet güzel ses kalitesi vardı patlama çızırtı vs yapmıyordu kask içinde ama benim bu aldıgımda yapıştırmalık birşeyi yok kask içine ben yan süngere sabitlemiştim

he tabi şuan için goproyu mikrafonlu kullanmıyorum biraz da içerik üretmediğim için sadece görüntü alıyorum hem güvenlik kamerası gibi oluyor hemde gittiğim yerleri güzel buldugum rotaları filan çekiyorum
    Evet o kalitesiz mevzusunu duydum, ben mükemmel iyi bir mikrofon aramıyorum zaten, sadece yuvarlak yapıştırılabilir olursa Intercomm'un mikrofonunun yanına yapıştırmayı düşündüm. Sadece rüzgar sesini kesmek ve motorun sesininde duyulabilmesi amacı ile kullanıcam, içerik üretme, konuşma falan pek olacağını düşünmüyorum.

Intercomm'un mikrofonunu neden kullanmıyorsun dersen de gelen aramalara cevap veremiyorum, eşimle de bağlayıp yolda konuşuyoruz pek pratik olmadı.

Bende hem güvenlik hem de sürüş kaydetme amacı ile kullanıyorum sadece şuanlık.

Motosikleti
    250r
    Selamlar. SJCAM SJ6 Legend 4k kullanan varsa, yorumlarınız bekliyorum.

Benzer fiyat aralığında titreşim önleyiciye sahip kamera önerilerine de açığım. Aslında Gopro 5 falan da baktım ama 2. el olunca pek güvenemedim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    SJ6 Legend özelinde bir şey hatırlamıyorum şu an ama bir ara alayım ya kamera derken bakmıştım SJ'lere.
    Görüntü kalitesinde hissedilir kayıplar vardı hep, o yüzden salladım durdum. Bir de klasik Çin firması, SJ6'nın Legend'ı X'i 8'i 10X falan karman çorman bir model gamı var neyin ne olduğu karışıyor, ona da uyuz oldumdu

Motosikleti
    250r
    SJ6 Legend özelinde bir şey hatırlamıyorum şu an ama bir ara alayım ya kamera derken bakmıştım SJ'lere.
    Görüntü kalitesinde hissedilir kayıplar vardı hep, o yüzden salladım durdum. Bir de klasik Çin firması, SJ6'nın Legend'ı X'i 8'i 10X falan karman çorman bir model gamı var neyin ne olduğu karışıyor, ona da uyuz oldumdu

Evet. Ben de çok sjcam alma taraftarı değilim açıkçası. Ama gerçek 1080p yada 4k aramaya başladığın zaman fiyatlar 8-10 binlere çıkıyor. Vlog amaçlı almadığım için yüksek çözünürlük aramıyorum ben. Sürerken elimde görüntü olsun niyetindeyim.

Dediğim gibi f/p başka önerilere de açığım.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Ben de çok sjcam alma taraftarı değilim açıkçası. Ama gerçek 1080p yada 4k aramaya başladığın zaman fiyatlar 8-10 binlere çıkıyor. Vlog amaçlı almadığım için yüksek çözünürlük aramıyorum ben. Sürerken elimde görüntü olsun niyetindeyim.

Bende GoPro hero 3 var yıllardan beri bir çekim yapmamıştım. Geçen hafta sizin gibi elimde en azından bir görüntü olsun diye kullanmaya başladım. Hepsiburada üzerinden mikrofon aldım ve çekime başladım. Hero 3 ün en büyük handikabı görüntü sabitleyicisinin olmaması ve şarjının 30-40 dakika civarı gitmesi. Aldığım mikrofon aparatı ile birlikte sesi mono şekilde alıyor ama onu programda sterio yapmak çok zor değildir. Ama görüntü kalitesi bence eski olmasına rağmen güzel. Bence en kötü ikinci el hero 4 alabilirsiniz, onda görüntü sabitleyicisi vardır. Her türlü sjcam aletlerinden iyidir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi elimde görüntü olsun, anıdır veya güvenliktir falan diyorsan SJCAM yapıştır geç,pili en uzun gideni vs önemli olacaktır senin için.
    Yalnız 4K tamam da, 1080p'den aşağı bir şey de alma derim bu saatten sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende GoPro hero 3 var yıllardan beri bir çekim yapmamıştım. Geçen hafta sizin gibi elimde en azından bir görüntü olsun diye kullanmaya başladım. Hepsiburada üzerinden mikrofon aldım ve çekime başladım. Hero 3 ün en büyük handikabı görüntü sabitleyicisinin olmaması ve şarjının 30-40 dakika civarı gitmesi. Aldığım mikrofon aparatı ile birlikte sesi mono şekilde alıyor ama onu programda sterio yapmak çok zor değildir. Ama görüntü kalitesi bence eski olmasına rağmen güzel. Bence en kötü ikinci el hero 4 alabilirsiniz, onda görüntü sabitleyicisi vardır. Her türlü sjcam aletlerinden iyidir.
    Ben de Hero 3 kullanıyorum yıllardır, yeni kameralara göre biraz çamur gibi kalitesi :D ama evet 1080 mi 1080.
    Kamerayı motora sabitledim bir keresinde, görüntü berbat ötesi sallanıyor :D ama Premiere Pro'da sabitleme yapılabiliyor hafiften, crop oluyor ama oynaya oynaya bi tatlı ayara ulaşılabiliyor.
    Jeansque bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    250r
    Abi elimde görüntü olsun, anıdır veya güvenliktir falan diyorsan SJCAM yapıştır geç,pili en uzun gideni vs önemli olacaktır senin için.
    Yalnız 4K tamam da, 1080p'den aşağı bir şey de alma derim bu saatten sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Ben de Hero 3 kullanıyorum yıllardır, yeni kameralara göre biraz çamur gibi kalitesi :D ama evet 1080 mi 1080.
    Kamerayı motora sabitledim bir keresinde, görüntü berbat ötesi sallanıyor :D ama Premiere Pro'da sabitleme yapılabiliyor hafiften, crop oluyor ama oynaya oynaya bi tatlı ayara ulaşılabiliyor.
    1080 p mevzusu baya karışık. Ucuz dronelarda da hep 1080 p kamera var sözde. Kare kare. Gerçek 1080 p için parayı vermek gerek sanırım.

Bu da sözde 4k çekim yapıyor ama sanmıyorum cam gibi görüntü kaydettiğini.

Şu linkte arkadaşın çekimini izledim. Bazen gayet güzel gidiyor. Bazen titreşimden sapıtıyor. Yoldan kaynaklı bu kadar fark etmez heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte orada da temiz alet bulma işi var.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    360 derece kameralar için ülkemizden daha ucuz schengen bölgesinde herhangi bir yer önerebilecek olan varmı. Gidip alacakmısınız derseniz gidip alacam evet. (Gülşah merve yüksel diye bir kız italyada çok uyguna drone almıştı.Ondan görünce şansımı deneyeyim dedim. )

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)