Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aksiyon Kamerası Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıt vereyim, şu aralar araştırma yapıyorum bende

gopro alacaksanız mümkünse 11 alın. Önceki versiyon olanlar üst versiyona geçmeyebilir fakat siz ilk defa alacaksınız son sürümde epey özellik var.

Djı markası var birde benzer. Buda iş görür bir tık daha ucuzdu.

fakat dün araştırdım daha yeni bazı arkadaşlar söylemiş insta360 x3 modeli ! bu son çıkanı daha gelmedi türkiyeye. Yurtdışından alma imkanınız varsa kesinlikle bu. Videolarını izleyin hem 360 çekim yapabiliyorsunuz hemde dilerseniz normal tek önden çekim var. avantajı 360 derece çektiği için görüntü seçerken dilediğiniz noktayı seçip izleyebilmeniz. Buda dün izlediğim karşılaştırma videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=yDEO...l=MattiHaapoja

umarım aydınlatıcı olur Kamera almadan önce mutlaka youtubedan karşılaştırmaları izleyin.
    Valla bende 11 düşünüyorum hocam da, büyük ihtimallede 11 alacağım gibi duruyor fakat 9 alsamda bana yeterli olur mu diye düşünüyorum, arada 3500tl gibi bir fark var çünkü ve media mod vs. de alacağım için 9 alırsam bütçemi aşmayacağım 11 alırsam baya bir aşacağım.

Onun dışında bir de indirime girer diye bekledim ama en ufak indirim olmadı bu büyük indirim günlerinde bile. Karar verip alıp geçmek en mantıklısı gibi, iki gün sonra fiyatı ne olur kim bilir.

Insta360 da araştırmaya başladım burda önerdi arkadaşlar sağolsunlar ama şuanlık 360 kayıt yapacağımı düşünmüyorum, aklımdaki fikir kaskın önüne takıp stabil 120fps kayıt almak.

Gönderdiğiniz videoyuda izleyeceğim, teşekkur ederim.

Youtube'dan mutlaka video izliyorum zaten, bir sürü izledim izledikçe kararsızlaşıyorum ����
    Nasate bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şuan video çekme birleştirme, ses hk. vs. tecrübem ve bilgim 0. Elimde hazır intercomm varken ilk başta onunla denemek mantıklı geliyor. Ses kayması veya başka bir sorun ile karşılaşırsam farklı bir mikrofon arayışına o zaman girerim diye düşünüyorum. Iphone değilde Samsung Note 20 var bende de.

Bir kullanıcı ile görüştüm, onda da Gp 9 varmış. Gönderdiği çekim gayet kalite olarak iyiydi ve hiç ısınma yaşamamış. Yani şimdi yazın burası 35-45 derece arası sürekli, her ne kadar motor üzerinde de olsak kamera önden alsa da rüzgarı, gelen rüzgar da sıcak esiyor burda, serinleyemiyorsun kolay kolay. Buda bir sorun yaratır mı düşüncesiyle beklemekteyim bende.

%99 GP 9-10 veya 11 - 3'ünden birini alıcam gibi duruyor bakalım ne olacak sonucu. İndirim yakalarım diye bekliyorum.
    Ses kayması tarafı video ve ses kaydının formatıyla çözülmeyecek şey değil. Öyle denemekte fayda var tabii ama interkom mikrofonları genelde biraz ucuz yollu şeyler olabiliyor, en güzeli denemek tabii ki.

9-10-11 arasında pek fazla bir fark yok aslında, yapacağımız şeyin de çeneye takıp video çekmek olduğunu düşünürsek minimal miktardaki kalite farklarının çok belirleyici olduğunu düşünmüyorum, zaten youtube canına okuyacak videonun.
    Kasım daha bitmedi ya umudu kesmemek lazım =)
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses kayması tarafı video ve ses kaydının formatıyla çözülmeyecek şey değil. Öyle denemekte fayda var tabii ama interkom mikrofonları genelde biraz ucuz yollu şeyler olabiliyor, en güzeli denemek tabii ki.

9-10-11 arasında pek fazla bir fark yok aslında, yapacağımız şeyin de çeneye takıp video çekmek olduğunu düşünürsek minimal miktardaki kalite farklarının çok belirleyici olduğunu düşünmüyorum, zaten youtube canına okuyacak videonun.
    Kasım daha bitmedi ya umudu kesmemek lazım =)
    Anladım hocam, yani video ve ses kaydını iyi dengelemek gerekiyor, çözümü var, tamam burada okeyiz.

Intercomm Cardo Spirit kullanıyorum, gelen aramaları yüksek süratlarda dahi cevapladığımda konuştuğumda karşı taraf çok rahat rüzgar sesi bile olmadan beni anlayıp duyabiliyorlar. Özellikle eşim çok arıyor uzun uzun konuşuyoruz. Yani çok kalitesiz değil sanırım, başka kullanıp deneyimlemediğimden bilemiyorum, en kötü denemiş olacağım.

İşte bir kullanıcı 11 den aşağısını düşünme diyor, bir kullanıcı 9'da yeterli olur diyor link atıyor bakıyorum mükemmel videolar. Başka videolara bakıyorum absürt farklar yok.

Hani Gopro alacağım o kesinleşti şimdi bu ikisi arasında kaldım.

Bekliyoruz bakalım Kasım'ın sonuna kadar bekleyebilirim bir aydan önce liste fiyat değişikliği yapılamıyor artık indirim dışında, o yüzden şansımı deneyeceğim.
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Anladım hocam, yani video ve ses kaydını iyi dengelemek gerekiyor, çözümü var, tamam burada okeyiz.

Intercomm Cardo Spirit kullanıyorum, gelen aramaları yüksek süratlarda dahi cevapladığımda konuştuğumda karşı taraf çok rahat rüzgar sesi bile olmadan beni anlayıp duyabiliyorlar. Özellikle eşim çok arıyor uzun uzun konuşuyoruz. Yani çok kalitesiz değil sanırım, başka kullanıp deneyimlemediğimden bilemiyorum, en kötü denemiş olacağım.

İşte bir kullanıcı 11 den aşağısını düşünme diyor, bir kullanıcı 9'da yeterli olur diyor link atıyor bakıyorum mükemmel videolar. Başka videolara bakıyorum absürt farklar yok.

Hani Gopro alacağım o kesinleşti şimdi bu ikisi arasında kaldım.

Bekliyoruz bakalım Kasım'ın sonuna kadar bekleyebilirim bir aydan önce liste fiyat değişikliği yapılamıyor artık indirim dışında, o yüzden şansımı deneyeceğim.
    Ya şimdi ben de alacak olsam 11 alırım sanırım.
    Ama bence biz hata yapan kesimiz, aradaki fayda farkı gerçekten 3500TL eder mi? Başka konular varsa OK, 9'larda ekstradan donma monma mı vardı sanki şimdi yazarken hatırladım. Böyle konular yoksa aslında 9 alıp üzerine ND filtreler falan alıp video editlemeye vakit harcansa çook tatmin edici şeyler çıkacaktır.

Interkom cardo ise ok güzel bir mikrofonu vardır.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ya şimdi ben de alacak olsam 11 alırım sanırım.
    Ama bence biz hata yapan kesimiz, aradaki fayda farkı gerçekten 3500TL eder mi? Başka konular varsa OK, 9'larda ekstradan donma monma mı vardı sanki şimdi yazarken hatırladım. Böyle konular yoksa aslında 9 alıp üzerine ND filtreler falan alıp video editlemeye vakit harcansa çook tatmin edici şeyler çıkacaktır.

Interkom cardo ise ok güzel bir mikrofonu vardır.
    İşte o aradaki 3500TL, aradaki farka değiyorsa düşünmem direk 11 alırım ama değmiyorsa 9 almak 3500TL'nin cepte kalması daha mantıklı geliyor bana da.

Ben derinlemesine bu ikisinin farklarını da araştırayım, ona göre ya 11 ya 9 alır geçerim artık.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Pirhanha kullanıyorum. İyi bir kamera olmamasına rağmen benim işimi gördü.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirhanha kullanıyorum. İyi bir kamera olmamasına rağmen benim işimi gördü.
    Almışken daha iyi bir şey almak istiyorum hocam, teşekkür ederim.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Adamın Triumph Rocket 3 GT 221 Edition ı var gidip pirhanha mı kullansın
    Buda 9vs 10vs 11.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hsrd...annel=Redskull
    Buda bir sitenin direk veri vs si;
    https://projectgo.pro/gopro-hero-11-vs-gopro-hero-9/

Zaten aralarında çok aşırı bir fark yok. Ama HyperSmooth 5.0 falan 11 i öne çıkarıyor. Ne kadar sallansa bile kamera tık demeden düm düz veriyor sana. Ayrıca işlemcide 2 kat daha hızlı. Az bir şey de kamera farkı var. Bu iş bütce işi hocam Varsa paran 11. Yoksa alt model de her türlü işini görür(Diğer ucuz markalara göre kat kat iyi)
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın Triumph Rocket 3 GT 221 Edition ı var gidip pirhanha mı kullansın
    Buda 9vs 10vs 11.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hsrd...annel=Redskull
    Buda bir sitenin direk veri vs si;
    https://projectgo.pro/gopro-hero-11-vs-gopro-hero-9/

Zaten aralarında çok aşırı bir fark yok. Ama HyperSmooth 5.0 falan 11 i öne çıkarıyor. Ne kadar sallansa bile kamera tık demeden düm düz veriyor sana. Ayrıca işlemcide 2 kat daha hızlı. Az bir şey de kamera farkı var. Bu iş bütce işi hocam Varsa paran 11. Yoksa alt model de her türlü işini görür(Diğer ucuz markalara göre kat kat iyi)
    Videoyu izledim hocam, kararımı verdim ya 11 alacağım, hiç biri arasında çılgın farklar yok. O yüzden stabilizasyonu en yüksek olanı tercih edicem, o da 11.

HyperSmooth 5.0 gerçekten güzel, sallanmaması çok hoş bir akıcılık veriyor. Bütçem yetiyor şuan 11'e, biraz aşarak aksesuarlarını da tamamlıcam, bakalım artık, güzel bir video yapabilirsem paylaşırım burda.
    espresso ve Nasate bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben Eken H9R kullanıyorum. Sağolsun forumdan Gürcan gopro'ya geçince kendi kullandığı Eken kamerayı hediye etti. Güvenlik amaçlı kullanıyorum, yani sürüş bittikten sonra ilk başlarda neymiş diye bakmak dışında aklıma bile gelmiyor neler çekmişim diye. Bu kamera işimi görüyor, tek sorunum batarya çabuk bitiyor. 2 tane bataryası vardı, ikisi de eski olduğundan herhalde 10dk kayıttan sonra cihaz kapanıyor. yeni batarya aldım, bu da bir saat gidiyor. bu bataryalar bir saatte biten şeyler mi? daha uzunu yok herhalde? Bir saatten fazla sürüşlerde ne yapıyorsunuz? yedek batarya mı taşımak gerekiyor?
    Amacım trafikte bir şey olursa kayıt olsun elimde diye kamera kullanıyorum, bunun için çok fazla masraf yapmadan varolan kameramla halletmek istiyorum. Kameranın çekim kalitesindne de memnunum bu arada, benim telefonumdan çok çok daha iyi çekiyor.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Eken H9R kullanıyorum. Sağolsun forumdan Gürcan gopro'ya geçince kendi kullandığı Eken kamerayı hediye etti. Güvenlik amaçlı kullanıyorum, yani sürüş bittikten sonra ilk başlarda neymiş diye bakmak dışında aklıma bile gelmiyor neler çekmişim diye. Bu kamera işimi görüyor, tek sorunum batarya çabuk bitiyor. 2 tane bataryası vardı, ikisi de eski olduğundan herhalde 10dk kayıttan sonra cihaz kapanıyor. yeni batarya aldım, bu da bir saat gidiyor. bu bataryalar bir saatte biten şeyler mi? daha uzunu yok herhalde? Bir saatten fazla sürüşlerde ne yapıyorsunuz? yedek batarya mı taşımak gerekiyor?
    Amacım trafikte bir şey olursa kayıt olsun elimde diye kamera kullanıyorum, bunun için çok fazla masraf yapmadan varolan kameramla halletmek istiyorum. Kameranın çekim kalitesindne de memnunum bu arada, benim telefonumdan çok çok daha iyi çekiyor.
    Bende zamanın da çok eken h9 kullanmıştım bir saat çok çok iyi bir süre.

Çekim esnasında motosikletin soketine takabilir veya cebinize power bank koyup oradan besleyebilirsiniz.

Not: Çekim esnasında şarja taktığınızda pili çıkarın. Pil dolduğunda şarjı kesiyor bittiğinde tekrar şarjı başlatmıyor. Sırf güvenlik için kullanıyorsanız çekim kalitesini düşürün. Bu şekilde sürüş esnasında saatlerce kayıt yapabilirsiniz.
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Konu içerisinde yazmayı unutmuşum, ben bu GoPro'yu aldığımda kaskıma montaj etmek için ayrıyetten bir aparata daha ihtiyacım var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=E9lICUJiSDE

Üstteki gibi bir video buldum fakat çinde satışı yapılıyor, benim kaskımın aynısı için 3D Printer'dan parça üretmişler. Birde 600küsür TL sitesinde.

Motomounts diye bir firma.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Konu içerisinde yazmayı unutmuşum, ben bu GoPro'yu aldığımda kaskıma montaj etmek için ayrıyetten bir aparata daha ihtiyacım var mı?

Üstteki gibi bir video buldum fakat çinde satışı yapılıyor, benim kaskımın aynısı için 3D Printer'dan parça üretmişler. Birde 600küsür TL sitesinde.

Kaskinizin neresine yapistiracaksiniz? GoPro paketinden genelde kasktaki duz alanlar ve biraz egimli alanlar icin 2 ayri yapistirma parcasi cikar. Motosiklet kullanicilarinin cogu (ozellikle SS kullananlar) chin-mount (cene kismina baglanti) aparati kullaniyorlar ki paketten cikmaz, ayrica almak zorunda kalabilirsiniz. (Adventure motosiklet kullananlar da genelde kaskin tepesine yapistiriyorlar.)

Internette bu aparatlarin kaskiniza gore 3D blueprintleri (Turkce nedir bilemiyorum tam olarak karsiligi) vardir, onlardan bulursaniz bir yerlerde, tanidik birilerinde 3D yazici ile de basabilirsiniz.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskinizin neresine yapistiracaksiniz? GoPro paketinden genelde kasktaki duz alanlar ve biraz egimli alanlar icin 2 ayri yapistirma parcasi cikar. Motosiklet kullanicilarinin cogu (ozellikle SS kullananlar) chin-mount (cene kismina baglanti) aparati kullaniyorlar ki paketten cikmaz, ayrica almak zorunda kalabilirsiniz. (Adventure motosiklet kullananlar da genelde kaskin tepesine yapistiriyorlar.)

Internette bu aparatlarin kaskiniza gore 3D blueprintleri (Turkce nedir bilemiyorum tam olarak karsiligi) vardir, onlardan bulursaniz bir yerlerde, tanidik birilerinde 3D yazici ile de basabilirsiniz.
    Bende çene kısmına takmayı düşünüyordum hocam, eğerki blueprintleri (taslakları) varsa başkasını bulmama gerek yok. İki tane 3D yazıcım var kendim basabilirim. ��

GoPro'dakilerin olacağını düşünmüyorum çene kısmına sizinde dediğiniz gibi. Shoei GT Air II kullanıyorum, buna göre bir araştırma yapayım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bende çene kısmına takmayı düşünüyordum hocam, eğerki blueprintleri (taslakları) varsa başkasını bulmama gerek yok. İki tane 3D yazıcım var kendim basabilirim. ��

GoPro'dakilerin olacağını düşünmüyorum çene kısmına sizinde dediğiniz gibi. Shoei GT Air II kullanıyorum, buna göre bir araştırma yapayım.
    https://www.thingiverse.com/thing:4527546
    PLA'dan bas geç h.o.
    Bende de 3d print bağlantı var, pistte otobanda vs de çokça kullandım bir yere gittiği yok. Ama montajı temiz yapmak lazım, arkadaşımda benim kaskın aynısından var, ona da bastım bir tane geçenlerde. Ama dedim takarken adam gibi ısıt saç kurutma makinasıyla, temizle güzel güzel yapıştır falan, dinlemedi dükkanda el yordamı yapıştırdık, çıkmış
    Metehan48 ve Vargath bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    aklımdaki fikir kaskın önüne takıp stabil 120fps kayıt almak.
    İşinize karışmayayım ama çektiğiniz videolarda hızlı bir hareketi pürüzsüz ağır çekimde göstermek gibi şeyler yapmayacaksanız 120fps gereksiz. Naçizane tavsiyem 1080p 30 fps veya en fazla 1080p 60 fps çekmeniz.
    Metehan48 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Beni de en çok düşündüren konu bu olmuştu.

Kanada' da bir site 35 USD ye ürünü satıyor. 3D printerdan basıp satıyorlar. Oradan bu ürünü getirmek çok mantıksız tabi ama onların yaptığını siz de yapabilirsiniz.

https://chinmounts.com/products/shoe...ff867ed2&_ss=r

Yapıştırma işini de aşağıdaki iki ürünü kullanarak yaptım. Yapıştırırken iyice temizledim. Fön makinasıyla ısıtmadım hiç. Aynı yapıştırıcıları kör nokta aynasında da uyguladım. Çıkartmaya çalıştım ve sökmek için bayağı bir uğraştırdı. Kamera için de aynı sağlamlıktadır diye umuyorum.

https://www.trendyol.com/3m/4611-vhb...chantId=188774

https://www.trendyol.com/3m/primer-9...chantId=188774

Bir de aşağıdaki boyunluktan aldım. Boynumdan geçirerek düşmesi halinde kendimce bir güvenlik önlemi aldım.

https://www.trendyol.com/stormistore...chantId=208216
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    PLA'dan bas geç h.o.
    Bende de 3d print bağlantı var, pistte otobanda vs de çokça kullandım bir yere gittiği yok. Ama montajı temiz yapmak lazım, arkadaşımda benim kaskın aynısından var, ona da bastım bir tane geçenlerde. Ama dedim takarken adam gibi ısıt saç kurutma makinasıyla, temizle güzel güzel yapıştır falan, dinlemedi dükkanda el yordamı yapıştırdık, çıkmış
    Teşekkür ederim hocam, bende bundan basayım. ABS basarım diye düşünüyorum daha garanti sonuç olur, UV ışınlarına daha dayanıklı.

Bir kaç videoda gördüm herkes ısıtarak montaj yapmış bende o şekilde yaparım alkolle temizledikten sonra. Problem olacağını düşünmüyorum zaten, Intercomm'u ısıtmadan montaj yapmama rağmen 5-6 aydır yerinden bile oynamadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinize karışmayayım ama çektiğiniz videolarda hızlı bir hareketi pürüzsüz ağır çekimde göstermek gibi şeyler yapmayacaksanız 120fps gereksiz. Naçizane tavsiyem 1080p 30 fps veya en fazla 1080p 60 fps çekmeniz.
    Estf. hocam. Açıkcası tüm formatlarda sırayla çekim yapıp ne farkları olduğunu görmek istiyorum. Kendi tahminimde genelde 1080-30 veya 60 belkide 2k-30-60 çekebilirim pil durumlarına göre, sürüş süreme göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de en çok düşündüren konu bu olmuştu.

Kanada' da bir site 35 USD ye ürünü satıyor. 3D printerdan basıp satıyorlar. Oradan bu ürünü getirmek çok mantıksız tabi ama onların yaptığını siz de yapabilirsiniz.

https://chinmounts.com/products/shoe...ff867ed2&_ss=r

Yapıştırma işini de aşağıdaki iki ürünü kullanarak yaptım. Yapıştırırken iyice temizledim. Fön makinasıyla ısıtmadım hiç. Aynı yapıştırıcıları kör nokta aynasında da uyguladım. Çıkartmaya çalıştım ve sökmek için bayağı bir uğraştırdı. Kamera için de aynı sağlamlıktadır diye umuyorum.

https://www.trendyol.com/3m/4611-vhb...chantId=188774

https://www.trendyol.com/3m/primer-9...chantId=188774

Bir de aşağıdaki boyunluktan aldım. Boynumdan geçirerek düşmesi halinde kendimce bir güvenlik önlemi aldım.

https://www.trendyol.com/stormistore...chantId=208216
    3D'den basacağım bende 35$ vermektense, hatta kendimde belki bir kaç çizim yapıp onu iyileştirebilirim belki daha iyi olabilir.

Videoda bulduğum chin mount iyi gözüküyordu.

Linkini attığınız bantların hepsine sahibim hocam montaj kısmı çok dert olmayacak benim için.

Teşekkür ederim.
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Teşekkür ederim hocam, bende bundan basayım. ABS basarım diye düşünüyorum daha garanti sonuç olur, UV ışınlarına daha dayanıklı.

Bir kaç videoda gördüm herkes ısıtarak montaj yapmış bende o şekilde yaparım alkolle temizledikten sonra. Problem olacağını düşünmüyorum zaten, Intercomm'u ısıtmadan montaj yapmama rağmen 5-6 aydır yerinden bile oynamadı.
    ABS basabiliyorsan en güzeli, ben bir haftadır ABS baskı denemeleri yapıyorum, türlü türlü rezillik.
    En son dün akşam iki pizza kutusunu alemiyon folyo ile printerın yanına dayadım, üstlerine yine folyodan çatı falan türlü rezillikler, yok.. Tutunma sağlayamıyorum doğru düzgün. Yolcu peglerini söktüm motorun, oradaki açıklık için kapak basıyorum, PLA'lar çok güzel oldu ama orası hem lastikten biraz sıcak yer, hem güneşte kalır doğrudan güneş ışığı yer PLA pek güven vermiyor.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    ABS basabiliyorsan en güzeli, ben bir haftadır ABS baskı denemeleri yapıyorum, türlü türlü rezillik.
    En son dün akşam iki pizza kutusunu alemiyon folyo ile printerın yanına dayadım, üstlerine yine folyodan çatı falan türlü rezillikler, yok.. Tutunma sağlayamıyorum doğru düzgün. Yolcu peglerini söktüm motorun, oradaki açıklık için kapak basıyorum, PLA'lar çok güzel oldu ama orası hem lastikten biraz sıcak yer, hem güneşte kalır doğrudan güneş ışığı yer PLA pek güven vermiyor.
    Yüksek ihtimalle PLA ile basarsanız o kısmı bir süre sonra özellikle yaz aylarında erimeye başlayacaktır diye tahmin ediyorum.

ABS basarım ya, ben yapışmada basımlarda problem yaşamıyorum, tek yaşadığım sorun wobble, oda yeni başladı cihazları komple söktüm bakımlarını yaptım hala düzelmedi, çok fazla yok ama ufak bir zımpara ile çözüyorum olayı şuanlık.

Bu arada https://www.hepsiburada.com/samsung-...E&gclsrc=aw.ds şu üründen satın alacağım mini SD kart için, sizce yeterli olur mu? 160-170 ideal diyorlar yazmada ama bu 130mb/sn.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)