Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki EN 500

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2005 model Kawasaki Vulcan EN 500-C10 LTD
    Merhaba değerli motosiklet sevdalıları, ben 57 yaşında bir motosiklet sevdalısıyım. Yakın zamanda 2005 model Kawasaki EN 500 satın aldım. Henüz 58000 km de. Ancak geçenlerde motor seyir halindeyken alt motordan (sesi yazıyla çok tasvir edemem ama) vıjjjj gibi sanki rulman sürtmesi sesine benzer bir ses gelmeye başladı. Bulunduğum şehirde henüz yeniyim ve pek kimseyi tanımıyorum. Cruiser motora ilk kez sahip olduğum ve buradaki ustaları tanımadığım için sormak istedim. Sizce bu ses nedir, nereden gelebilir ve ne yapılması gerekir? Sürüşe ve çekişe etki etmiyor!
    Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R1200GS
    alt motor?

motor deseniz de anlarız, yeni moda alt motor denmeye başladı, cihaz motosiklet, motoru da motor işte..

üst motor ne mesela? alt varsa üst de yok mudur? kafamda deli sorular.

vıjj vesaire, belki debriyaj tasına sürten bişey vardır, ses tam olarak hangi bölgeden geldiğini bilmeden tespit zor, hareket halinde mi sadece, motor hangi devirdeyken gibi gibi gibi.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Alt motor krank, debriyaj tası, bobin ve karterin bulunduğu bölüm, üst motor da adı üzerinde silindir,piston ve üst kapağın bulunduğu bölüm. Neden alt motor, üst motor denilmesin. Saçma sapan triplere girmeyin
    Yasata, Cagadem, sedattemiz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    laf söylemek için söylüyorlar. alt motor da vardır üst motorda.
    Cagadem ve sedattemiz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Hocam her şey olabilir, sesi videoya alıp atabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz
    Cagadem bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bulundugun sehri soylersen servis tavsiye ederiz
    Cagadem ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Güzel çok seri motordur Cruiser gibi gitmez yani ustasını bulmak gerek her ustaya verilmez her ustada elini sokmak istemez parçasıda ayrı dert bulması 2000 sonrası hafif makyaj yemişti biraz görsel birde karbüratörlerinde değişim yapmışlardı hatırladığım
    Cagadem bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar öncelikle dönüş yapma hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşıyorum. Burası yazları çok sıcak olsa da Adana'dan gelen biri olarak, beni çok etkilemiyor. Doğa ve hayvan aşığı iseniz, doğal yeşilliği, kaliteli suyu ve lokasyonu ile eşsiz yerlerden birisi, herkese tavsiye ederim. Ancak burada da sorunlar yok değil! Örneğin montaj ağırlıklı olsa da Mondial gibi bir fabrika burada bulunuyor fakat konu diğer markaların yedek parça ve bakımları olduğu zaman sıkıntılar başlıyor. Ehil usta bulmak, en azından yeni olduğumdan olsa gerek biraz zor oluyor. Bir kaç tanıdığım var ama onlar da cruiser ve hatta bobber motosikletlerde çok tecrübeli değiller. Ben de bu sınıfa yeni geçtiğim için işi ustayla beraber öğrenmek istemiyorum. Bu sebeple sizlerden özellikle Kawasaki EN 500 tecrübesi olan arkadaşlardan yardım talep ettim. Herkese tekrar teşekkür ederim.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhabalar Abim / amcam,

öncelikle sahip olduğunuz alet cruiser dünyası için özel bir alet, güle güle sürün, tekeriniz düz bassın. En500 ler ciddi anlamda agresif gerek gidişleri gerek karakterleri olsun harika motosikletlerdir. Gidon tipi aykırı olsa da oturuş biçimi ve duruşu hayli rahat bir alet edinmissiniz. Bakımlarını bir süre sonra kendiniz yapabileceğiniz kalitede bir motor en 50p.

Bir cruiser kullanıcısı olarak İzmir de motomania bildiğim kadarıyla parmakla gösteriliyor(referans olamam ama adından çokca söz ettiriyorsa vardır bir hikmeti diyerek öneriyorum).

Bahsettiğiniz ses sürekli geliyorsa riskli bir durum var demektir. Motor yağını mutlaka kontrol edin, yağ kaçağı durumuna bir bakın, vites gecislerinde bir problem var mi? Kemiklesme, geçmeme gibi sorunlar var ise mümkünse çekici ile götürüp 4 basamaklı faturalar ödemenin önüne geçebilirsiniz.

Son olarak üstte muhtemelen evladınız yaşında birisi saygısızlık etmiş, görmezden gelmişsiniz ama yine de onun adına sizden özür dilerim.

Tekeriniz düz bassın.
    Mr.wind, Cagadem, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Estağfurullah, kibarlığınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Umarım tüm ülkemiz sizin gibi gençlerden oluşur. Bize Atamızdan yadigar bu memleketi, biz kurtaramadık, bunun için ben sizden özür dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Bu saygı ve kibarlıktan ötürü burada olmaktan çok memnunum, başta yöneticiler olmak üzere tüm forum üyelerine teşekkür ederim...
    potasyum, birbilent ve espresso bunu beğendiler.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar. Öncelikle güle güle kullanın. Bahsettiğiniz Kawasaki paralel 2 silindir 500 cc bloklarda ekzantrik zincir gergisi bazen sese neden olabiliyor.

Aynı motora sahip KLE 500 modelini 70.000 km hiç sorunsuz kullanmıştım. Sağlam, güvenilir ve bakımı kolay bir motordur. Parça kalitesi yüksektir. Senkron ayarı da bozulabiliyor, arada kontrol ettirmekte fayda var.
    Cagadem bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ah eski aşkımdır kendisi fotoğrafları varsa bizimle paylaşır mısınız?
    Cagadem bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler