Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamulan maneti düzeltme

Motovento
    REKLAM ALANI
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    arkadaşlar bu gün motosikleti yanlışlıkla sağa yatırdım ve koruma takozu sağ olsun motosikletime hiçbir şey olmadı. bir tek sağ ön fren manetim yamuldu. orijinal manetim olduğu için düzeltebilirsem düzeltip kullanmak isterim. Pürmüz ile ısıtsam üzerindeki siyah boyayı atar mı? yada nasıl düzeltebilirim tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. forumda konuyu bulamadığım için açıyorum. daha önce açılmışsa özür dilerim. iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    alüminyum manetse düzeltme yerine yenisini alın.benimde başıma geldi ısıtıp hafif düzelttim bikaç gün sonra park halinde iken sert sıkınca kırıldı seyir halinde olduğunu düşünsene.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    düzeltsen bile yamulduğu yerden kırılacak bir tasarıma sahip olur manetlet
    daha önce deneyenler oldu sonuç bu
    düzeltmek yerine yenisini ile değiştirin
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    argon kaynakçıları onu yamulan yerinden kırıp tekrar kaynatırlar ve zımpara ile pürüzlerini giderebilirler... tabi yeniden boyattırmak gerekir ve sonuç itibari ile yenisini almak daha ucuza mı gelir hiç bilmiyorum. argon kaynak fiyatlarını bende merak ediyorum, bilen varsa fiyatlardan bahsetmesini rica edeceğim. argon kaynak makineleri pahalı, 12 bin lira mıydı 18 bin lira falan mıydı bakmaya üşendim şimdi.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Yamulan manet ile elcik arasına bir takoz koyup manetin ucuna yıldız anahtar veya bir boru yardımıyla fazla güç denemesi yapmadan düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Manet çok fazla yamulmadıysa, yani kırılma derecesinde bir yamukluk yoksa. Fazla değil biraz pürümüzle ısıtıp araya bir tahta parça koyup, ince bir boruyla düzleyin. Fakat şunu unutmayın her ısıtış sadece tek bir çekiş olacak şekilde. En fazla 3 defa çekin. Fazlası sonradan kırılmalara sebep oluyor. Isıtarak güzelce çekerseniz sorunsuz uzun süre kullanırsınız. Ben cbr ve sv650 de aynısını yapmıştım ve güzel sonuçlar almıştım.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    argon kaynakçıları onu yamulan yerinden kırıp tekrar kaynatırlar ve zımpara ile pürüzlerini giderebilirler... tabi yeniden boyattırmak gerekir ve sonuç itibari ile yenisini almak daha ucuza mı gelir hiç bilmiyorum. argon kaynak fiyatlarını bende merak ediyorum, bilen varsa fiyatlardan bahsetmesini rica edeceğim. argon kaynak makineleri pahalı, 12 bin lira mıydı 18 bin lira falan mıydı bakmaya üşendim şimdi.
    kaynak makinası fiyatıyla yapılan işlemin ne alakası olsun bir saç büküm işimi olduğunda yandık o zaman abkant fiyatları biyerimize girer

argon fiyatı diye bir şey yok gidersin adamı ne kadar uğraştırdıgına göre yada o gün evde hanımından azar işittimi işitmedimi gibi böyle etkenlere göre kafasından bir fiyat verir iyi günündeysen birşeye gerek yok der gönderir

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak makinası fiyatıyla yapılan işlemin ne alakası olsun bir saç büküm işimi olduğunda yandık o zaman abkant fiyatları biyerimize girer

argon fiyatı diye bir şey yok gidersin adamı ne kadar uğraştırdıgına göre yada o gün evde hanımından azar işittimi işitmedimi gibi böyle etkenlere göre kafasından bir fiyat verir iyi günündeysen birşeye gerek yok der gönderir
    kanka alakası yok ama ben böyleyim, ara sıra gereksiz bilgiler veririm, argon kaynak makinesi al kenarda dursun, sadece forumdakilere iş yapsan iyi para... kimisi zevk için yapıyor bu işi..

2 bin benden çalışır bak, benim suzukinin şasi kaynak ihtiyacı var, şu an pek sorun çıkarmıyor ama güven vermiyor şu anki hali.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    kanka alakası yok ama ben böyleyim, ara sıra gereksiz bilgiler veririm, argon kaynak makinesi al kenarda dursun, sadece forumdakilere iş yapsan iyi para... kimisi zevk için yapıyor bu işi..

2 bin benden çalışır bak, benim suzukinin şasi kaynak ihtiyacı var, şu an pek sorun çıkarmıyor ama güven vermiyor şu anki hali.
    Emekli olduğumda makina alıp gazaltı kaynak işini öğrenip amatörce bir şeyer yapmak da emeklilik hayallerim arasında. Argon kaynağı da gazaltı kaynak türülerindne biri diye kalmış aklımda. Ekipmanları pahalı ama elbet öğrenicem. bi 15 sene bekleyen olursa kaynağı ben yaparım belki.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emekli olduğumda makina alıp gazaltı kaynak işini öğrenip amatörce bir şeyer yapmak da emeklilik hayallerim arasında. Argon kaynağı da gazaltı kaynak türülerindne biri diye kalmış aklımda. Ekipmanları pahalı ama elbet öğrenicem. bi 15 sene bekleyen olursa kaynağı ben yaparım belki.
    Sen makinaları al,tüm kaynak eğitimlerin benden. Ortak tükkan açarız..
    Ark,oksijen,argon,gazaltı ne istersen öğretirim sana,beraber çalışırız..
    espresso bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R

al kenara sadece bunlara yaparsınlık bir makina değil ustam o makina yı alıyosun argon gazı alıyosun belli aralıklarla koskoca tüp
    üsütne argon kaynak yapması kolay birşey değil normal kaynaktan daha zor bir şey
    normal bir iş yerine alırken bile normal kaynakla argon kaynak yapan arasında 2x fark var zaten yapılan kaynak ta bileğinin hakkını verdiği apaçık ortada oluyor eğer düzgün bir usta argon kaynak atarsa flap la temizlemeye bile gerek kalmaz ama gaz altı kaynağı mesela temizlemezsen çapak çapak kalır

Tabikide parasını verip ben öğrenicem diyebilirsiniz size kalmış bir şey , benim babam biliyo kaynak yapmasını ben bile daha adam akıllı argonla kaynak yapamıyorum birde malzemenin et kalınlığına görede değişkenlik gösteriyor 1.5 mm saçta kaynak rahat yapabilsemde 0.8-0.7 mm saçta delik açılıyor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen makinaları al,tüm kaynak eğitimlerin benden. Ortak tükkan açarız..
    Ark,oksijen,argon,gazaltı ne istersen öğretirim sana,beraber çalışırız..
    Kaynak yapmayı öğrenip şöyle bir şey yapmak güzel olurdu: https://www.dixdesign.com/dix38pil.htm

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak yapmayı öğrenip şöyle bir şey yapmak güzel olurdu: https://www.dixdesign.com/dix38pil.htm
    Tüm teknik resimleri ölçülü olarak varsa yapılır. Yılbaşında eyt çıkarsa emekliyim.
    Başlayabilirim
    1990-93 arası pendik tersanesinde 300 metre olan gemiler yapıyorduk. Bunuda yaparız herhalde galiba sanırsam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler