Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bir 'hayırlı olsun'unuzu rica edeceğim

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma benim motor alma maceram geldi.
    Demek ki hepimiz aynı dertten muzdaribiz. Kış gelmeden bir akdeniz turu yapayım dedim. Eşim buz gibi esmeye başladı. Ardından benzine zam haberi geldi. İsteğim kalmadı. Vazgeçtim. Motoru sattıracak hamleyi yapmak için pusuda bekliyor
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kazasız belasız , güle güle kullanın.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız , güle güle kullanın.
    Teşekkür ederim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki hepimiz aynı dertten muzdaribiz. Kış gelmeden bir akdeniz turu yapayım dedim. Eşim buz gibi esmeye başladı. Ardından benzine zam haberi geldi. İsteğim kalmadı. Vazgeçtim. Motoru sattıracak hamleyi yapmak için pusuda bekliyor
    Demek ki ben daha iyi durumdayım. 2016 aralık başı bir akşam işten eve geldiğimde ben motor aldım dedim. Sonra motoru eve getirmem bir yılı geçti.
    Ama artık alıştı, hatta ekipman alalım beraber gezelim demeye de başladı, bu kış ekipman topliycaz ona da. Yazın çocuklar evde yalnız kalacak kadar büyüdüler, haftasonları gezeriz demeye başladı.
    AzÇok bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hayırlı olsun, lastikleri değiştirmekten başlayabilirsin.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Sakin kullanım ile stocklarimi biraz eritmek istiyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam cbf in orjinal lastikleriyle bile deli kmler yapti.en son lastikler çarık gibi olunca değistirmek zorunda kaldi,yoksa daha da gideri vardi..

Dominarin ustundeki lastikler,pirelli diablo rosso gibi gelir
    espresso bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim leventim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Türkiye insanı boy ortalaması 1.75 diye biliyorum. Ben 1.74 olduğum halde sele çok yüksek geldi. Ayaklarım yere zor değiyor. Neden böyle bir şey yaptılar acaba? Merak ettim doğrusu.
    Sele geniş olduğu için veya sizin bacak boyunuz kısa olabilir ben 1,63cm boy ile kullanıyorum sıkıntı olmaz alışırsınız, zamanla daha iyi olur fakat durduğunuz yere bağlı olarak ileri geri hareketi zor oluyor.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam cbf in orjinal lastikleriyle bile deli kmler yapti.en son lastikler çarık gibi olunca değistirmek zorunda kaldi,yoksa daha da gideri vardi..

Dominarin ustundeki lastikler,pirelli diablo rosso gibi gelir
    Hohahaha ya stock lastik candır üvey evlat muamelesi yapmamak lazım. Para kalmadı eksiye düştüm leventim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele geniş olduğu için veya sizin bacak boyunuz kısa olabilir ben 1,63cm boy ile kullanıyorum sıkıntı olmaz alışırsınız, zamanla daha iyi olur fakat durduğunuz yere bağlı olarak ileri geri hareketi zor oluyor.
    Evet, hem ağır hem de bacaklar yetişmiyor; dolayısıyla motoru geri geri hareket ettirmekte zorlanıyorum.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hohahaha ya stock lastik candır üvey evlat muamelesi yapmamak lazım. Para kalmadı eksiye düştüm leventim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Evet, hem ağır hem de bacaklar yetişmiyor; dolayısıyla motoru geri geri hareket ettirmekte zorlanıyorum.
    Motordan iniyorsun geri geri getirip binip devam ediyorsun yapacak birşey yok. Motorun lastikleri nasıl kötü yav hani hızlı ve agresif kullanan bir kişi değilim ama gayette iyi bir lastiği var orjinal lastiği 15k dan sonra tırt oluyor kendisini hissettiriyor çünkü şuan 2.orjinal lastiği kullanıyorum ve motor 1 ay içinde 30k bakımına girecek.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Benim xmax ile aynı ağırlıkta. xmax da 1.80 boyumla yere zor basıyorum, yani ben basıyorum da boyu 1.60 olan çok zor basar. Bu haliyle geri geri ayaklarımla itemeyeceğim yerleri ve durumları önceden düşünme alışkanlığı edindim. Mesela annemin evine gittiğimde orası dik yokuş ve çıkmaz sokak, yokuş yukarı motora manevra yaparken ayaklarımla geri itemem diye daha en başından yokuşa geri geri giriyorum ki çıkması kolay olsun. Yine parkedeceksem de motoru ön tarafını yokuş yukarı gelecek şekilde parkediyorum ki geri gitmem gerektiğinde ayaklarımla yalnızca denge sağlayıp frenleri bırakmam yetsin, ileriye zaten motor çalışınca gaz verince gidiyor. Geri vitesi olan motor çok nadir olduğuna göre ağır motorlarda buna alışmak lazım.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan iniyorsun geri geri getirip binip devam ediyorsun yapacak birşey yok. Motorun lastikleri nasıl kötü yav hani hızlı ve agresif kullanan bir kişi değilim ama gayette iyi bir lastiği var orjinal lastiği 15k dan sonra tırt oluyor kendisini hissettiriyor çünkü şuan 2.orjinal lastiği kullanıyorum ve motor 1 ay içinde 30k bakımına girecek.
    Çok sert ve seri kullanım olmazsa sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama eski motorumda fabrika lastikleri ile yağmurda kayıp düşmüştüm. O günden beridir tırsıyorum fabrika lastiklerinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax ile aynı ağırlıkta. xmax da 1.80 boyumla yere zor basıyorum, yani ben basıyorum da boyu 1.60 olan çok zor basar. Bu haliyle geri geri ayaklarımla itemeyeceğim yerleri ve durumları önceden düşünme alışkanlığı edindim. Mesela annemin evine gittiğimde orası dik yokuş ve çıkmaz sokak, yokuş yukarı motora manevra yaparken ayaklarımla geri itemem diye daha en başından yokuşa geri geri giriyorum ki çıkması kolay olsun. Yine parkedeceksem de motoru ön tarafını yokuş yukarı gelecek şekilde parkediyorum ki geri gitmem gerektiğinde ayaklarımla yalnızca denge sağlayıp frenleri bırakmam yetsin, ileriye zaten motor çalışınca gaz verince gidiyor. Geri vitesi olan motor çok nadir olduğuna göre ağır motorlarda buna alışmak lazım.
    Doğrudur, zamanla motoru koyarken geri çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurma refleksi gelişecek sanırım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok sert ve seri kullanım olmazsa sorun çıkmaz diye düşünüyorum ama eski motorumda fabrika lastikleri ile yağmurda kayıp düşmüştüm. O günden beridir tırsıyorum fabrika lastiklerinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Doğrudur, zamanla motoru koyarken geri çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurma refleksi gelişecek sanırım.
    Hafif motorla alışınc abu refleks gelişmiyor. Bundan daha ağırları var bu da ne ki deyip o refleksi edinmek gerek. Bu sorun yalnızca sizin yeni aldığınız dominar'a özgü değil keyfiniz kaçmasın, gs de alsanız sorun aynı.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Hayırlı uğurlu olsun. Ben de bugun husqvarna svartpilen 250 aldım ehliyetim yok ama ikimizin de tekerine taş değmesin ustam...
    espresso bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Ben de bugun husqvarna svartpilen 250 aldım ehliyetim yok ama ikimizin de tekerine taş değmesin ustam...
    Size de hayırlı olsun.
    xmax'ı ilk aldığım zamanlar aklıma geldi. 2016 bu zamanlardaydı, alayım zam gelmeden deyip almıştım ama ehliyetim yoktu, bayiden çıkarken kendi motoruma artçı olarak bindim, 6 ay sonrasında ehliyeti alana kadar artçı devam etmiştim.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Hayırlı olsun.
    Kazasız, belasız, güzel günlerde kullanın. 👍
    Darısı da diğer niyeti olanlara diyelim.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Hocam hayırlı olsun tekrardan güle güle binin. Bir şey sormak istiyorum herkesin söylediği "sağa çekme" hala devam ediyor mu bu motorlarda ?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)